Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Jan 2011, 10:35   #261
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
@corinik : Eu dupa vacanta de vara patesc asa! Pentru ca nu scriu toata vara + primele si ultimele saptamani de scoala (nu scriu de mana, la asta ma refer, ca la PC...nu se pune problema)! Dar nu mi se intampla neaparat sa scriu urat, pentru ca, in general, scriu frumos si ordonat. Mi se intampla ca la doua cuvinte scrise sa am trei greseli (adica mananc litere sau le inversez)...Asta patesc de cele mai multe ori...Primele lucrari sunt intotdeauna dezastruoase!
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 11:32   #262
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Avand chef sa ma amuz si eu cu cateva perle am cautat pagina perfecta pt asa ceva, cea a super-vedetei Miley Cyrus si am citit la intamplare :



mileycyrus pe 06 Aprilie 2009 21:07
Miley


Miley...de unde sa incep?nici macar nu am cuvinte sa descriu...o iubesc enorm...e idolul meu...nush cum ar fi fost dak nu as fi auzit de ea...insa cert este faptul k e o f buna kntareatza shi actrita adik dak stai sa asc mel ei q f multa atentie iti vei da seama k trezeste o parte din tn...una ascunsa pe are nu vroiai sa o vezi...mnie una asha mi s-a intamplat....

mileycyrus pe 9 iunie 2009 17:06
nici numai shtiu dc am postat acest com pt k pe zi c trece o urasc mai mult deoarece am aflat nste lucruri ingrozitoate de la persoane kre o cunosc forte bn shi yo p acei oameni...in concluzie nu credeti ce este pe la tv sau in reviste doarece totul este o minciuna


gabita1991 pe 14 iunie 2009 15:24
Si care sunt acele lucruri ingrozitoare care le-ai auzit despre ea?Mi le poti impartasii si mie te rog frumos?Id-ul meu este sweet_gabitzuka ...mersi anticipat!!!



Daca n-aveti ce face si vreti sa va apuce rasu'-plansu' ... cititi mai multe : http://www.cinemagia.ro/actori/miley-cyrus-32071/
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 11 Jan 2011 at 11:35.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:16   #263
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Vezi ca te molipsesti de la "chestiile" alea.
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:19   #264
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:32   #265
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Avand chef sa ma amuz si eu cu cateva perle ,am cautat pagina perfecta pt asa ceva, cea a super-.... Vezi incepi sa scrii ca si aia! . Ma refer la prescurtarile alea gen YM!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:33   #266
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Aham
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:37   #267
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Incearca sa citesti toate paginile de pe Cinemagia ale vedetelor Disney Channel...eu m-am "crucit" la ce am vazut acolo!Si nu ma refer doar la greselile gramaticale!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 11 Jan 2011 at 14:40.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 14:41   #268
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Mda
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 15:07   #269
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
dak stai sa asc mel ei q f multa atentie iti vei da seama k trezeste o parte din tn...una ascunsa pe are nu vroiai sa o vezi.

__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2011, 15:22   #270
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Trebuie sa ascult Hannah Montana,sa vad ce latura am pe care nu vreau sa o vad dar voi vrea sa o vad, dupa ce o vad.
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2011, 17:50   #271
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
...
Mda, cam asa ceva...
Oricum, toate vedetele Disney sunt supraapreciate! Poate ca sunt bune, dar nu cred ca merita atatea laude. Adica nu o poti compara pe Miley Cyrus cu Julia Roberts, sa fim seriosi!...Si, culmea, Miley este din ce in ce mai apreciata, pentru ca, pe zi ce trece, multi fani Hannah isi fac cont pe site!...
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 14:11   #272
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Celebra vedeta a acestui topic se intoarce: Jenny Pisica!!!

Jenny_pisica pe 06 Ianuarie 2011 00:28
e mai rau decat Antichrist / Antichrist.
cred ca mi se face rau au fost cuvitele mele la vizionarea Antichrist / Antichrist. dar nu credem ca intro zi chiar o sa vont . doamne mam uitat la el pe secvete si dupaia mi sa facut rau si am vonitat . lam luat din curiozitate , in trailer parea scarbosdar si sadic , ma facu curiosa . dar scenele cu copilu sunt oribile credeam ca daca restu face scarba . dar asta nu io pune la un capil , hai ca femei batute si violate am mai vazut. ( la pagina filmului srpski film)
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2011, 21:37   #273
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Originally Posted by chuckyfan:
Celebra vedeta a acestui topic se intoarce: Jenny Pisica!!!

Jenny_pisica pe 06 Ianuarie 2011 00:28
e mai rau decat Antichrist / Antichrist.
cred ca mi se face rau au fost cuvitele mele la vizionarea Antichrist / Antichrist. dar nu credem ca intro zi chiar o sa vont . doamne mam uitat la el pe secvete si dupaia mi sa facut rau si am vonitat . lam luat din curiozitate , in trailer parea scarbosdar si sadic , ma facu curiosa . dar scenele cu copilu sunt oribile credeam ca daca restu face scarba . dar asta nu io pune la un capil , hai ca femei batute si violate am mai vazut. ( la pagina filmului srpski film)


doamne fereste!!!!!
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2011, 19:09   #274
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by chuckyfan:
dar nu credem ca intro zi chiar o sa vont . doamne mam uitat la el pe secvete si dupaia mi sa facut rau si am vonitat
Vonitat?...vont?.....doamnee...E chiar asa grea romana, ma?
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 14:58   #275
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Probabil a gresit neintentionat.N-ul e langa M pe tastatura .Oricum asa e la moda azi printre "pitzipoance",sunt sigur ca o sa aiba "succesuri" in ceea ce priveste detalierea experientelor dupa un film :vomitat,plans,ras si altele.In cazul ei cred ca a vomitat gramatica limbii romane!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 18:14   #276
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^
Mai, stiu ca asa se apara toti, ca "m"-ul e langa "n", dar scapa destul de ieftin cu asta, fiindca nu sunt convinsa ca intr-adevar tipa stia ca voma se scrie cu "m" si nu cu "n", mai ales daca greseala asta se repeta de mai multe ori in comentariu. Si chiar asa greu e sa arunci o privire peste ce ai scris, inainte sa il trimiti? Inteleg un typo, 2, dar cand deja tot textul e plin de asemenea greseli grosolane, e ceva suspect la mijloc si scuza cu "m" e langa "n" nu prea mai tine.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 17 Jan 2011 at 18:57.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2011, 18:32   #277
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by buticut:
Originally Posted by Vortex:
Probabil a gresit neintentionat.N-ul e langa M pe tastatura .Oricum asa e la moda azi printre "pitzipoance",sunt sigur ca o sa aiba "succesuri" in ceea ce priveste detalierea experientelor dupa un film :vomitat,plans,ras si altele.In cazul ei cred ca a vomitat gramatica limbii romane!

Mai, stiu ca asa se apara toti, ca "m"-ul e langa "n", dar scapa destul de ieftin cu asta, fiindca nu sunt convinsa ca intr-adevar tipa stia ca voma se scrie cu "m" si nu cu "n", mai ales daca greseala asta se repeta de mai multe ori in comentariu. Si chiar asa greu e sa arunci o privire peste ce ai scris, inainte sa il trimiti? Inteleg un typo, 2, dar cand deja tot textul e plin de asemenea greseli grosolane, e ceva suspect la mijloc si scuza cu "m" e langa "n" nu prea mai tine.
Exact!...si chiar daca a scris cu n in loc de m a zis vont...ce vrea sa insemne?..si daca scri cu m, tot nu are logica! A si repetat de doua ori cuvantul cu n...Eu cred ca nu stie ca se scrie cu m...
Putea sa se mai uite o data pe ce a scris, nu-i lua mai mult de 30 de secunde!...
Si legat de ce a zis Vortex....cu experientele dupa un film......total de acord!...
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 14:50   #278
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by buticut:
^
Mai, stiu ca asa se apara toti, ca "m"-ul e langa "n", dar scapa destul de ieftin cu asta, fiindca nu sunt convinsa ca intr-adevar tipa stia ca voma se scrie cu "m" si nu cu "n", mai ales daca greseala asta se repeta de mai multe ori in comentariu. Si chiar asa greu e sa arunci o privire peste ce ai scris, inainte sa il trimiti? Inteleg un typo, 2, dar cand deja tot textul e plin de asemenea greseli grosolane, e ceva suspect la mijloc si scuza cu "m" e langa "n" nu prea mai tine.
Mai,poate nu stie care e "N" si care "M".Cred ca era beata sau "high" si daca asa scrie de obicei are gramatica de YM!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 18 Jan 2011 at 14:53.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 16:42   #279
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
cosminvladu pe 28 Octombrie 2010 12:43
varzaaaaa
eu cred ca este un film foarte varza cu bani cheltuiti de-am pulea!
noroc!
Andretty pe 16 Ianuarie 2011 19:24
Filmu asta a vrut sa arate printrun caz real ca cea mai buna meserie este cea in care te pricepi nu am diploma de blabla da nu stiu sa fac nimic in asta exact cum spune mark despre prietenu ala al lui care se juca la bursa parca cu petrolul dar el avea o diploma in ceva de meteo si il ajuta deci in principiu fa ceti aduce bani daca esti o fata care ii place sa faca sex nu fa pe gratis cand poti face pe bani
RoTaRel
Sigurul lucru care mi s-a parut f bun la acest film si notabil chiar a fost interpretarea lui Andrew Garifield care a fost foarte buna, e unul din putinii tineri actori carismatici.
Andrey9211 pe 29 decembrie 2010 04:21
L-ai lua un pic pe la spate ,nebunule!
RoTaRel pe 29 decembrie 2010 23:48
te excita ideea ?
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 18 Jan 2011 at 16:52.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 18:31   #280
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by Vortex:
Andretty pe 16 Ianuarie 2011 19:24
Filmu asta a vrut sa arate printrun caz real ca cea mai buna meserie este cea in care te pricepi nu am diploma de blabla da nu stiu sa fac nimic in asta exact cum spune mark despre prietenu ala al lui care se juca la bursa parca cu petrolul dar el avea o diploma in ceva de meteo si il ajuta deci in principiu fa ceti aduce bani daca esti o fata care ii place sa faca sex nu fa pe gratis cand poti face pe bani
Smecher! A scris 5 randuri fara punct [ . ]...Nu mai conteaza ca nu se intelege nimic!...:-J...
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells