Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jan 2002, 19:14   #1
Verbal_Kint
Novice
 
Verbal_Kint
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 2
Acum cativa ani era un o emisiune :"Cinematograful de arta" pe programul2 al TVR.Intr-o buna zi ca din intamplare ma opresc
din butonat acolo ca sa prin inceputul unui film.Un film cenusiu.Dar un film care m-a marcat extraordinar.Se numeste cred "Magie" cel putzin asa parca era traducerea!Si intr-adevar Anthony Hopkins dadea masura talentului sau formidabil in acel film(Tacerea mieilor mi s-a parut un film cu pretentzii de a fi psihologic in comparatzie).Daca imi aduc aminte bine filmul a fost regizat de Richard Attenborough.
Daca l-a mai vazut cineva sper sa ma corecteze daca am spus ceva gresit si sa -mi
confirme daca filmul merita sa-l consider unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut!

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Verbal_Kint pe 2002-01-12 17:13 ]</font>
Verbal_Kint is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2002, 14:58   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
In ceea ce priveste filmul "Magic" (1978), ai dreptate a fost regizat de Richard Attenborough iar in rolurile principle jucau actorii Anthony Hopkins si Ann-Margret. Personal, nu am vazut acest film, dar am auzit multe despre el. Daca il vor mai difuza, sper sa-l "prind" si eu.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells