Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Sep 2013, 11:40   #41
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Pentru cosmin742000 care nu stie ce inseamna "filfizon" si "manglitor" :
-FILFIZÓN = Tânăr lipsit de seriozitate, având pretenții de eleganță.
-MANGLITÓR = cerșetor, hoț, milog, pungaș.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2013, 22:50   #42
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by cosmin742000:

Vai dar ce te-ai ofensat , dupa dictonul ( stiu ca nu exista asa un dicton, dar nu e nicio problema il brevetez eu acum. ) eu pot sa fiu sarcastica cu altii , dar altii cu mine nu.M-am prins din prima ca esti sarcastica , numai ca deh ai dat peste cineva mai sarcastic ( cand e tratat cu sarcasm ).
E clar ca tu ai numai prieteni " deosebiti"
Numai prin deschiderea acestui topic nu ai facut altceva decat sa iti umflii egoul , asa ca decat sa te iei de altii (degeaba ) mai bine te-a\i uita si in curtea ta
Daca as fi curios te-as intreba , cum stabilesti tu in urma un commenturi ca autorul e inteligent , educat si sensibil. Corect ar fi sa te intreb si daca aplici criteriile astea la toti(si la cei care iti cer prietenia , si la cei la care le ceri tu prietenia, Numai ca de felul meu nu sunt deloc o persoana curioasa , asa ca nu intreb
Faci niste paralele lipsite de sens ( sau al caror sens e tocmai obtinerea popularitatii) intre popularitate si goana dupa trofee. ...
Ca sa fiu clar , in ciuda aparentelor nu sunt perfect , asa ca raspund bine la orice critica , constructiva...

Încă o dată spun că nu mă înţelegi. Dacă ai fi accesat link-ul pe care l-am pus în prima postare din topic, ai fi înţeles pentru ce l-am deschis. Întamplator am ajuns pe pagina unui utilizator care se comporta acolo fără nicio noimă. Am considerat că este de datoria mea să fac sesizarea, în ideea că moderatorii vor stopa asemenea fenomene pe viitor. Este ca atunci când întâlnesc pe stradă un nebun periculos şi sun la 112. Este spiritul civic, pe care îmi permit să mi-l manifest şi într-un spaţiu virtual.
Dacă m-ai fi întrebat cum îmi dau seama dintr-un comentariu că autorul lui este inteligent, cult şi sensibil, ţi-aş fi răspuns fără ezitare. Inteligenţa reiese din coerenţa şi logica formulării, educaţia se vede din cunoştinţele de gramatică pe care utilizatorul este obligat să le afişeze într-o exprimare scrisă şi sensibilitatea transpare din interpretarea pe care o dă întâmplărilor din film. Aceste criterii le-am aplicat în selectarea câtorva persoane, cele pe care le-am remarcat cu foarte mare uşurinţă. Nu îmi permit să răspund în numele celor care mi-au cerut prietenia, dar este evident că nu am o galerie impresionantă. Observ o goană după aurul din medaliile oferite de Cinemagia, inclusiv cea care te confirma drept “Clubber gold”. Mă hazardez să spun că o parte din cei care mi-au adresat cererea erau înscrişi în această cursă, eu ajutându-i să obţină distincţia râvnită. Cine sunt eu sa le stau în cale ? I-am acceptat, mai ales că în condiţiile în care am profilul public, oricine doreşte îmi poate urmări activitatea. Dar nu mi-ai pus aceste întrebări, aşa că nu îţi voi răspunde...
Nu voi sta să îţi analizez contribuţia la dezvoltarea site-ului, ştiu doar că nu sunt de acord cu acel clasament al utilizatorilor. Alta este în mintea mea imaginea utilizatorului de top. Nu trebuie să o iei la modul personal, căci este loc sub soarele Cinemagiei pentru toată lumea. Mai ales ca eu vreau să stau la umbră...
Nu trebuie să îţi faci griji pentru somnul meu, căci te asigur că nu s-a născut încă acel utilizator care să mă ţină noaptea în starea de veghe. Acum voi dormi şi mai bine, căci m-a obosit exprimarea ta alambicată, plină de paranteze inutile şi de greşeli gramaticale flagrante.
Sper să ai capacitatea de a primi cu indiferenţă lipsa mea de interes faţă de persoana ta. Eu am uitat deja că am avut acest schimb de replici...
Noapte bună !
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 01:44   #43
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Rasta_Man:
[
N-am nimic cu tine cosmin742000, dar esti debil ! Cred ca multi ti-am vazut "comentariile" nu comenturile, si toate sunt fara nicio noima . Nu afirm faptul ca n-ai dreptul la o parere sau opinie , dar tu nu folosesti acest drept in modul potrivit . Ti-as recomanda sa nu mai minti, minciuna are picioare scurte si nu cred ca vrei sa auda mami si tati despre asta ! Uiti cand jingeai mai multi utilizatori, uiti cand le criticai parerile si uiti cate greseli gramaticale ai in comentarii ! Ar fi bine sa nu mai juri... oricum injuri destul ! Pe mine nu ma intereseaza ca ai ajutat site-ul in vreun fel, oricum se vede ca l-ai ajutat doar pentru puncte, scotandui ochii acum unui opil de 16 ani pentru asa ceva . N-am de ce sa-l compar pe Tyson cu tine, credema ca este de 10000 de ori mai special decat tine . Tyson este mult mai simtit decat tine si are doar 16 ani ! Apropo... nu folosi decat in loc de "doar" ! Omule te discreditezi singur ) !! Auzi la el, este discreditat de un copil de 16 ani ))) ! Inseamna ca iti este frica de el ... d'aia il ataci ! Daca nu ti-ar fi frica, nu l-ai ataca :-j . Pustiu' si-a spus strict parerea despre un anume utilizator . Apropo... sunt 100% sigur ca nu stii ce inseamna "a injura" si ce inseamna "a jignii" ! Nu cred ca ai cum sa inveti tu pe cineva, ceva . Tu ar mai trebuie inca sa inveti . In locul tau, as tacea si mi-as vedea frumusel de viata . Lasa-l pe Tyson, are destui oameni care pot sa-l invete ce trebuie . Sa stii ca se scrie "site-ului" nu siteului !

Ha ha ha ha buna asta cu nu am nimic cu tine dar esti debil.Nu am jignit niciodata un utilizator fiind primul ( ca sa inteleaga decat si formele de viata , am jignit doar daca am fost jignit degeaba ) Se vede ca trebuie sa repet iar din nou , inca o data (pleonasm intentionat) ca nu am cerut si nu o sa cer niciodata nimic acestui site , Oi fi avut si eu cateva greseli gramaticale , probabil de tastare , dar eu nu am scris niciodata " scotandui ochii" , dar deh e usor sa vezi paiul din ochiul unuia decat sa vezi taigaua ( asta e un fel de padure decat din Siberia ) din ochii tai Eu credeam ca Tyson_kid are doar vreo 12 ani , dupa felul cum se exprima si cum (nu) gandeste.Eu am explica\t sa inteleaga orice om , forma de viata sau euglena , de ce am folosit asa cuvantul decat ,, se pare ca decat degeaba . Eu imi vad foarte bine de treaba mea atat timp cat nu sunt provocat si provocat degeaba.Chiar nu stiu de ce nu ma ignorati. Chiar asa de important sa fiu incat sa nu pot fi ignorat ?Serios ?doar site-ului e corect , si siteului e gresit , zii ca juri pe rosu .Doar atat ai gasit ? Nici nu ma asteptam la mai mult.
De acum cu formele de viata lucrez doar cu dictionarul :
JIGNÍ vb. a insulta, a ofensa, a ultragia, (livr.) a injuria, a invectiva, a vexa, (pop.) a sudui, (fig.) a atinge, a răni, (livr. fig.) a leza
ÎNJURÁ, înjúr, vb. I. Tranz., intranz. și refl. recipr. A spune cuvinte injurioase sau de ocară la adresa cuiva; a (se) sudui
Observati diferenta dintre a injura si a jigni ?Decat.

Last edited by cosmin742000 : 29 Sep 2013 at 02:57.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 01:47   #44
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Pentru cosmin742000 care nu stie ce inseamna "filfizon" si "manglitor" :
-FILFIZÓN = Tânăr lipsit de seriozitate, având pretenții de eleganță.
-MANGLITÓR = cerșetor, hoț, milog, pungaș.

Faza e ca eu stiam ce inseamna , tu habar nu aveai sa le folosesti
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 02:55   #45
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by bitter_moon:
Originally Posted by cosmin742000:

Vai dar ce te-ai ofensat , dupa dictonul ( stiu ca nu exista asa un dicton, dar nu e nicio problema il brevetez eu acum. ) eu pot sa fiu sarcastica cu altii , dar altii cu mine nu.M-am prins din prima ca esti sarcastica , numai ca deh ai dat peste cineva mai sarcastic ( cand e tratat cu sarcasm ).
E clar ca tu ai numai prieteni " deosebiti"
Numai prin deschiderea acestui topic nu ai facut altceva decat sa iti umflii egoul , asa ca decat sa te iei de altii (degeaba ) mai bine te-a\i uita si in curtea ta
Daca as fi curios te-as intreba , cum stabilesti tu in urma un commenturi ca autorul e inteligent , educat si sensibil. Corect ar fi sa te intreb si daca aplici criteriile astea la toti(si la cei care iti cer prietenia , si la cei la care le ceri tu prietenia, Numai ca de felul meu nu sunt deloc o persoana curioasa , asa ca nu intreb
Faci niste paralele lipsite de sens ( sau al caror sens e tocmai obtinerea popularitatii) intre popularitate si goana dupa trofee. ...
Ca sa fiu clar , in ciuda aparentelor nu sunt perfect , asa ca raspund bine la orice critica , constructiva...

Încă o dată spun că nu mă înţelegi. Dacă ai fi accesat link-ul pe care l-am pus în prima postare din topic, ai fi înţeles pentru ce l-am deschis. Întamplator am ajuns pe pagina unui utilizator care se comporta acolo fără nicio noimă. Am considerat că este de datoria mea să fac sesizarea, în ideea că moderatorii vor stopa asemenea fenomene pe viitor. Este ca atunci când întâlnesc pe stradă un nebun periculos şi sun la 112. Este spiritul civic, pe care îmi permit să mi-l manifest şi într-un spaţiu virtual.
Dacă m-ai fi întrebat cum îmi dau seama dintr-un comentariu că autorul lui este inteligent, cult şi sensibil, ţi-aş fi răspuns fără ezitare. Inteligenţa reiese din coerenţa şi logica formulării, educaţia se vede din cunoştinţele de gramatică pe care utilizatorul este obligat să le afişeze într-o exprimare scrisă şi sensibilitatea transpare din interpretarea pe care o dă întâmplărilor din film. Aceste criterii le-am aplicat în selectarea câtorva persoane, cele pe care le-am remarcat cu foarte mare uşurinţă. Nu îmi permit să răspund în numele celor care mi-au cerut prietenia, dar este evident că nu am o galerie impresionantă. Observ o goană după aurul din medaliile oferite de Cinemagia, inclusiv cea care te confirma drept “Clubber gold”. Mă hazardez să spun că o parte din cei care mi-au adresat cererea erau înscrişi în această cursă, eu ajutându-i să obţină distincţia râvnită. Cine sunt eu sa le stau în cale ? I-am acceptat, mai ales că în condiţiile în care am profilul public, oricine doreşte îmi poate urmări activitatea. Dar nu mi-ai pus aceste întrebări, aşa că nu îţi voi răspunde...
Nu voi sta să îţi analizez contribuţia la dezvoltarea site-ului, ştiu doar că nu sunt de acord cu acel clasament al utilizatorilor. Alta este în mintea mea imaginea utilizatorului de top. Nu trebuie să o iei la modul personal, căci este loc sub soarele Cinemagiei pentru toată lumea. Mai ales ca eu vreau să stau la umbră...
Nu trebuie să îţi faci griji pentru somnul meu, căci te asigur că nu s-a născut încă acel utilizator care să mă ţină noaptea în starea de veghe. Acum voi dormi şi mai bine, căci m-a obosit exprimarea ta alambicată, plină de paranteze inutile şi de greşeli gramaticale flagrante.
Sper să ai capacitatea de a primi cu indiferenţă lipsa mea de interes faţă de persoana ta. Eu am uitat deja că am avut acest schimb de replici...
Noapte bună !


Avand in vedere ca zici ca nu iti trezesc niciun interes ( ce m-as bucura sa fie asa ). , na ca ti-am mai bagat o paranteza alabicata, de ce te-ai legat de mine ( in afara de faptul ca te-ai legat degeaba mai e si un alt motiv ? , oricum nu ma intereseaza)?
In textul meu nu e nicio greseala gramaticala nici flagtranta nici neflagranta care sa nu fie de tastare Eu am descoperit doar "cum stabilesti tu in urma un commenturi ", poate daca te uitai si la ora la care am scris commentul , dar nah e mai usor sa arunci cu pietre in cineva care nu te intereseaza =)Si eu care tocmai ma pregateam sa iti zic ca ma bucur ca te-a obosit( in indiferenta ta ) ce am scris eu , si cu ocazia asta o sa dormi si mai bine
. Daca m-ar intersa cat de cat persoana ta , in afara faptului ca te-ai legat degeaba de mine , ti-as spune ca , criteriile tale de descoperire a inteligentei , culturii , si sensibilitatii sunt in cel mai bun caz puerile . Dar cum nu ma interesezi din niciun alt punct de vedere nu iti spun.
Am citit tot topicul , pentru ca mie spre deosebire de altii , nu imi place sa vorbesc pe dealuri. Raman la parerea ca ai deschis acest topic doar pt satisfacerea egoului tau , pt ca utilizatori fara rost sunt pe siteul asta de cand lumea , si nimeni nu a luat vreodata vreo masura impotriva lor Profilul la care care ai dat link este inexistent de cand s-a vorbit despre mine in acest topic(adica asta ; http://www.cinemagia.ro/club/profil/AliceDragutzyk4/ ) Da-mi voie sa zic ca tocmai acest "spirit civic " iti alimenteaza egoul.Despre gluma ta cum ca de fiecare data cand vezi un nebun periculos pe strada suni la 112 nu are rost sa mai zic nimic.
Ti-am mai bagat niste paranteze alambicate si acum ,Vezi cum am eu grija de somnul tau ?

PS Ce , am avut vreun schimb de replici ?Nu ! doar ai aruncat cu vorbe in mine si eu m-am aparat . Ce asta e un schimb de replici ? =).

Last edited by cosmin742000 : 29 Sep 2013 at 03:05.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 02:59   #46
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Am terminat activitatea mea in cadrul acestui topic . Am zis ce am avut de zis. Cine mai vrea sa ma jigneasca poate sa o faca si in privat , acolo garantez ca nu raspund cu aceeasi moneda pt ca oricum nu citesc mesajele =), venite asa de la oricine .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 19:58   #47
Rasta_Man
Novice
 
Rasta_Man
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Rasta_Man:
[
N-am nimic cu tine cosmin742000, dar esti debil ! Cred ca multi ti-am vazut "comentariile" nu comenturile, si toate sunt fara nicio noima . Nu afirm faptul ca n-ai dreptul la o parere sau opinie , dar tu nu folosesti acest drept in modul potrivit . Ti-as recomanda sa nu mai minti, minciuna are picioare scurte si nu cred ca vrei sa auda mami si tati despre asta ! Uiti cand jingeai mai multi utilizatori, uiti cand le criticai parerile si uiti cate greseli gramaticale ai in comentarii ! Ar fi bine sa nu mai juri... oricum injuri destul ! Pe mine nu ma intereseaza ca ai ajutat site-ul in vreun fel, oricum se vede ca l-ai ajutat doar pentru puncte, scotandui ochii acum unui opil de 16 ani pentru asa ceva . N-am de ce sa-l compar pe Tyson cu tine, credema ca este de 10000 de ori mai special decat tine . Tyson este mult mai simtit decat tine si are doar 16 ani ! Apropo... nu folosi decat in loc de "doar" ! Omule te discreditezi singur ) !! Auzi la el, este discreditat de un copil de 16 ani ))) ! Inseamna ca iti este frica de el ... d'aia il ataci ! Daca nu ti-ar fi frica, nu l-ai ataca :-j . Pustiu' si-a spus strict parerea despre un anume utilizator . Apropo... sunt 100% sigur ca nu stii ce inseamna "a injura" si ce inseamna "a jignii" ! Nu cred ca ai cum sa inveti tu pe cineva, ceva . Tu ar mai trebuie inca sa inveti . In locul tau, as tacea si mi-as vedea frumusel de viata . Lasa-l pe Tyson, are destui oameni care pot sa-l invete ce trebuie . Sa stii ca se scrie "site-ului" nu siteului !

Ha ha ha ha buna asta cu nu am nimic cu tine dar esti debil.Nu am jignit niciodata un utilizator fiind primul ( ca sa inteleaga decat si formele de viata , am jignit doar daca am fost jignit degeaba ) Se vede ca trebuie sa repet iar din nou , inca o data (pleonasm intentionat) ca nu am cerut si nu o sa cer niciodata nimic acestui site , Oi fi avut si eu cateva greseli gramaticale , probabil de tastare , dar eu nu am scris niciodata " scotandui ochii" , dar deh e usor sa vezi paiul din ochiul unuia decat sa vezi taigaua ( asta e un fel de padure decat din Siberia ) din ochii tai Eu credeam ca Tyson_kid are doar vreo 12 ani , dupa felul cum se exprima si cum (nu) gandeste.Eu am explica\t sa inteleaga orice om , forma de viata sau euglena , de ce am folosit asa cuvantul decat ,, se pare ca decat degeaba . Eu imi vad foarte bine de treaba mea atat timp cat nu sunt provocat si provocat degeaba.Chiar nu stiu de ce nu ma ignorati. Chiar asa de important sa fiu incat sa nu pot fi ignorat ?Serios ?doar site-ului e corect , si siteului e gresit , zii ca juri pe rosu .Doar atat ai gasit ? Nici nu ma asteptam la mai mult.
De acum cu formele de viata lucrez doar cu dictionarul :
JIGNÍ vb. a insulta, a ofensa, a ultragia, (livr.) a injuria, a invectiva, a vexa, (pop.) a sudui, (fig.) a atinge, a răni, (livr. fig.) a leza
ÎNJURÁ, înjúr, vb. I. Tranz., intranz. și refl. recipr. A spune cuvinte injurioase sau de ocară la adresa cuiva; a (se) sudui
Observati diferenta dintre a injura si a jigni ?Decat.

Mai vede cineva ca tipu-i orb ? Cred ca am scris "scotandu-i ochii", nu scotandui ochii ! Poate nu m-ai stiu ce am scris . Se vede ca n-ai ce face acasa la 39 de ani . Mai bine incepi sa comentezi in fata unui copil de 16 ani ! Nu stiu care are probleme de exprimare, tu sau el ! Fara suparare, tot nu am nimic cu tine, dar vad ca esti prea prost pentru secolul asta ! Observ ca tot nu stii care este diferenta dintre a jigni si a injura . Dupa cum ai scris : a jingi - a insulta sau a ofensa, a injura - a spune cuvinte injurioase sau de ocara la adresa cuiva . Cum ar fi sa te injur eu acum pe tine de morti, sau sa-ti spun ca esti prea prost pentru secolul asta !? Iti m-ai explic o data, din nou, iti repet, pentru ultima oara sper, ca Tyson si-a spus parerea, tu ai inceput sa-l ataci ca un mic las ce esti . Daca chiar esti asa de matur si complex pe cat te crezi, il intrebai : "De ce crezi ca sunt un utilizator ce discrediteaza site-ul ?", iar el iti exprima parerea sa . Tu insa nu stii sa discuti ca un om normal si preferi balacareala . Mai ai si tupeul sa comentezi in fata adevarului . In locul tau as tacea, oricum copilul ala nu te baga in seama . Tu ai nevoie sa te bage in seama din cate vad . Apropo... Tyson, spre deosebire de tine, stie definitiile cuvintelor filfizon si manglitor, altfel nu s-ar mai fi obosit sa ti le spuna ! Sper sa-ti vina mintea la cap, eu nu-mi m-ai bat capul cu tine daca n-ai cei 7 ani de acasa . N-ai cum la 39 de ani sa-i mai inveti :-j !

Last edited by Rasta_Man : 05 Oct 2013 at 12:20.
Rasta_Man is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2013, 20:18   #48
Rasta_Man
Novice
 
Rasta_Man
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
Ce ipocrizie pe capul acestui om . Si acum imi vine sa rad cand ii citesc mesajele . Sarmanul de el... se mai si intreaba ce are lumea cul el ! In primul rand nene, se vede ca nu stii sa te exprimi ! In al doilea, habar n-ai sa folosesti semnele de punctuatie . Vezi ca se scrie "flagrant", nu flagtranta . Iti m-ai spun o data, "comentarii", nu comenturi . Ma bucur totusi ca ai observat ca se scrie "comment" si nu coment . Am observat propunerea ta, atat de amenintatoare , cu privire la mesajele in privat . Nu stiu ce sa zic, cred ca ti-ai dat si tu seama ca te-ai cam facut de ras si acum vrei sa-ti descarci frustrarea, provocata de propria-ti persoana . Iti propun sa te duci la un psihiatru sau un psiholog, ca sa-ti rezolvi problema cu propria-ti perosana !
Rasta_Man is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 10:34   #49
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by wildinthecountry:
propun un top cu cei mai sexy utilizatori
pe primul loc as fi eu...The King....

Ce crezi mah ca daca apari la costum alb, papion negru, in nuante noir, esti sexy?Ia vezi de lungul nasului ca acum il pun pe Mercury la avatar si iti gaseste el ac de cojoc

Puteam sa jur cu mana pe inima ca topicul se va transforma mai devreme sau mai tarziu intr-o discutie de tipul: cosmin raspunde contestatarilor.Macar e amuzant felul in care el o tine pe a lui, voi o tineti pe a voastra, iar wild ii da inainte cu regele lui .
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 20:10   #50
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Originally Posted by wildinthecountry:
propun un top cu cei mai sexy utilizatori
pe primul loc as fi eu...The King....

Ce crezi mah ca daca apari la costum alb, papion negru, in nuante noir, esti sexy?Ia vezi de lungul nasului ca acum il pun pe Mercury la avatar si iti gaseste el ac de cojoc

De fapt, costumul alb al idolului lui nu il avantajeaza. Cu adevarat sexy arata in halatul alb de medic pe care il poarta la clinica. Ma face sa regret ca sunt sanatoasa tun. )
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 21:23   #51
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Ce crezi mah ca daca apari la costum alb, papion negru, in nuante noir, esti sexy?Ia vezi de lungul nasului ca acum il pun pe Mercury la avatar si iti gaseste el ac de cojoc

Da, păcat că nu li s-au intersectat drumurile, iar Elvis a dispărut prematur, că Freddie nu l-ar fi iertat, aşa mătăhălos, cum ajunsese "Regele", exact pe gustul lui.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 21:34   #52
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by marillion:
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Ce crezi mah ca daca apari la costum alb, papion negru, in nuante noir, esti sexy?Ia vezi de lungul nasului ca acum il pun pe Mercury la avatar si iti gaseste el ac de cojoc

Da, păcat că nu li s-au intersectat drumurile, iar Elvis a dispărut prematur, că Freddie nu l-ar fi iertat, aşa mătăhălos, cum ajunsese "Regele", exact pe gustul lui.

Baieti, ma faceti sa nu ii mai pot asculta pe doi dintre favoritii mei in materie de muzica. Scenele imaginate de voi ma vor bantui mult timp de acum incolo...
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2013, 22:47   #53
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Niste magari .Fara forumul cinemagiei cum s-ar fi putut intalni atatia oameni pusi pe barfa , paruiala , ranchiuna , laudarosenie , cotonogeala ? Nu vedeti cum ne apropiem tot mai mult ? Comuniarea e cheia , dar tot bataia e rupta din rai .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 09:24   #54
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by bremen1980:
Niste magari .Fara forumul cinemagiei cum s-ar fi putut intalni atatia oameni pusi pe barfa , paruiala , ranchiuna , laudarosenie , cotonogeala ? Nu vedeti cum ne apropiem tot mai mult ? Comuniarea e cheia , dar tot bataia e rupta din rai .

Reflectez adanc si, daca voi patrunde sensul exact a ceea ce incerci sa transmiti prin aceasta postare, poate ca voi gasi si o replica potrivita.
Am nevoie de un indiciu: cine sunt magarii ?

Last edited by bitter_moon : 01 Oct 2013 at 10:08.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 11:05   #55
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by bitter_moon:
Originally Posted by bremen1980:
Niste magari .Fara forumul cinemagiei cum s-ar fi putut intalni atatia oameni pusi pe barfa , paruiala , ranchiuna , laudarosenie , cotonogeala ? Nu vedeti cum ne apropiem tot mai mult ? Comuniarea e cheia , dar tot bataia e rupta din rai .

Reflectez adanc si, daca voi patrunde sensul exact a ceea ce incerci sa transmiti prin aceasta postare, poate ca voi gasi si o replica potrivita.
Am nevoie de un indiciu: cine sunt magarii ?

Aici e toata smecheria : magarii nu-si vor simti niciodata magaria .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 11:34   #56
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Mai ales cand ochii le sunt incetosati de magaria altora
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 11:37   #57
wildinthecountry
Junior
 
wildinthecountry
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 36
x

@bremen 1980
Urat din partea ta sa-i raspunzi asa unei femei...
Legat de partea cu lauradosenia cred ca pe mine m-ai vizat..doar ca eu am spus-o ca pe o gluma .Am vrut sa deviez discutia putin de pe forum
wildinthecountry is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 12:02   #58
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by wildinthecountry:
@bremen 1980
Urat din partea ta sa-i raspunzi asa unei femei...
Legat de partea cu lauradosenia cred ca pe mine m-ai vizat..doar ca eu am spus-o ca pe o gluma .Am vrut sa deviez discutia putin de pe forum
Stai cuminte ca nu la ea sau la tine m-am referit . As fi fost eu atunci magar I-am luat la tinta pe toti magarii sau magarusii care de 8 ani de zile ( de cand ma plimb pe aici) au dat cu copitele si au facut magarii. N-o sa vezi vreodata vreun magar care sa-si puna intrebari despre propriului ADN .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 12:21   #59
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
ăsta-i noul topic hot al forumului?
aici se strînge materialul uman pentru stîlpul infamiei?
continuaţi, poate între timp mă prind şi eu despre ce e vorba.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2013, 13:25   #60
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by Malombra:
continuaţi, poate între timp mă prind şi eu despre ce e vorba.

Pentru că ne permiţi, vom continua. Cu siguranţă vei exclama "evrika!" la un moment dat.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells