Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Aug 2013, 20:48   #21
Chelbos
Novice
 
Chelbos
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
persoana in cauza nu cred ca are mai mult de 10-12 ani, face parte din noua generatie care are acces la internet inca de la varste foarte fragede si inca nu stapanesc bine regulile unui dialog decent. dupa note se si vede 10 pentru selena gomez si miley cirus, 3 pentru gladiatorul si al pacino

eu am intalnit un caz mai ciudat: un utilizator acorda note de 10 tuturor actorilor romani (inculsiv cei care nu pot fi numiti actori) si note de 1 tuturor actorilor straini. cand l-am intrebat de ce face asta, a dat-o in patriotism si alte prostii

nu trebuie sa ne facem probleme, acestia vin si pleaca, noi cei cu adevarat pasionati de filme vom ramane

Last edited by Chelbos : 15 Aug 2013 at 20:50.
Chelbos is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 22:05   #22
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
@Chelbos: M-ai facut sa rad cu "patriotul" acela. Pe el il iert, caci am si eu doza mea de patriotism. Asta nu inseamna ca dau note de 10 aiurea.
In privinta exemplului dat de mine, l-as fi incadrat mai degraba in sfera patologicului decat a infantilismului. Dar poate sunt prea aspra si nu inteleg ca exista si alte forme de manifestare a cinefiliei...
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 00:51   #23
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Adevarul este ca exista multi utilizatori ce discrediteaza site-ul, iar un exemplu bun ar fi acesta http://www.cinemagia.ro/club/profil/cosmin742000/ . Eu unu' nu-l inteleg pe acest om . Sunt de parere ca nu cei inculti discrediteaza atat de rau site-ul pe cat cei de genul lui cosmin742000 !
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 09:14   #24
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Ah, il stiu si pe acesta. L-am avut in lista de prieteni un timp, dar stralucirea lui de utilizator de top ma eclipsa, impiedicandu-ma sa ma manifest din cauza complexelor de inferioritate pe care mi le crea. Asa ca am fost nevoita sa il sterg, chiar daca as fi putut invata foarte multe de la el despre film.
Dar marea mea slabiciune este un alt cosmin. Ma fascineaza prin comentariile pe care le face la filme, caci formularile lui dau cuvintelor noi si infinite sensuri. Foloseste expresii pe care ar trebui sa si le inregistreze ca proprietate intelectuala. Ar castiga multi bani din drepturile de autor...
Nu am mai rezistat intr-o zi si sub un comentariu facut de el la un film l-am intrebat de ce simte nevoia sa se afirme in acest fel riscant pentru imaginea lui. M-am adresat intr-o maniera eleganta, corecta, diplomata. Inca mai astept raspunsul...
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 09:43   #25
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Trebuie sa recunoasteti ca fara Cosmini, site-ul nu ar avea farmec.Sunt o pata de culoare.Mie mi se par extrem de amuzanti si nu ezit sa ii zgandar din cand in cand.Nu va agitati ca nu are sens.Priviti, cititi,zambiti si ignorati.Nu se va intampla nimic.Doar nu credeti ca vor primi ban doar pentru ca si-au exprimat parerea, nu?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:10   #26
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Adevarul este ca atunci cand merg pe pagina unui film cautand informatii despre el, ii citesc pe baietii acestia asa cum citesc zilnic rubrica "Bancuri" pe site-ul de stiri preferat.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:24   #27
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
scuze daca ma bag si eu aiurea.. dar...

cu, cosmin am avut si eu niste divergente, dar am ajuns sa il inteleg. ce e drept are niste pareri putin mai diferite decat restul , dar sunt parerile lui. in alta ordine de idei, din ce commenturi lasa la filme , sincer imi dau seama ca omul a vazut toate filmele bifate de el etc.. nu precum e kediii ala care da like la tot si sincer imi lasa impresia ca strange puncte sa urce in clasamentul cinemagia.

dar ma mir cum nimeni nu zice ceva despre certurile de mahala dintre copilite de la paginilile de genu : selena gomez, justin bieber, miley cyrus etc... am citit acolo niste commenturi/certuri de toata pomina
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 11:17   #28
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Nu trebuie sa te scuzi, suntem aici pentru a comunica.
Nu sunt o utilizatoare ferventa, activitatea mea pe Cinemagia limitandu-se la cautarea informatiilor despre filmele care ma intereseaza si la schimbul de impresii cu cativa utilizatori cu care am creat o anumita legatura pe acest site. Am propriile criterii de selectie, nu le voi enumera. Pe acesti cosmini i-am remarcat ca utilizatori de top, frapandu-ma prin cat sunt de prolifici. Insa nu imi este clar care este rasplata pentru pozitia cucerita cu asa considerabil efort, ca sa nu spun disperare. Primul situat in fruntea clasamentului este recunoscut cumva ca mascul alfa, ia fata acasa, primeste o rasplata in bani ? Intreb numai...
Pe fetele acelea vesele si galagioase nu le-am remarcat, din moment ce nu sunt pe primele locuri in clasamentul Cinemagia. Cand ma voi satura de dramele de Oscar care ma intereseaza si voi dori sa asist la un spectacol burlesc, voi sti unde sa il gasesc. Multumesc pentru informatie !

Last edited by bitter_moon : 27 Sep 2013 at 11:32.
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 12:18   #29
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
utilizatori de top , hmmm... am dat in club mai devreme si am vazut cu kediii ala facea spoilare la filme! ala e ahtiat dupa medalii cat mai aurite si sa fie in top cat mai sus.
consider ca topul ala este cam irelevant.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 18:32   #30
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Adevarul este ca exista multi utilizatori ce discrediteaza site-ul, iar un exemplu bun ar fi acesta http://www.cinemagia.ro/club/profil/cosmin742000/ . Eu unu' nu-l inteleg pe acest om . Sunt de parere ca nu cei inculti discrediteaza atat de rau site-ul pe cat cei de genul lui cosmin742000 !

Daca ai ,si e clar ca ai o problema cu mine , zi asa , nu ma adauga pe mine la utilizattori care discrediteaza siteul, Ca nu ma poti intelege asta e evident , doar nu intelegi tu lucruri mult mai simple , cum ar fi ce e aia discreditare Daca asta e SINGURUL motiv pentru care zici ca discreditez siteul ( si care evident nu are nicio legatura cu siteul , cu discreditarea lui , etc ) eu propun sa ramana pe site doar cei pe care ii intelege Tyson: Poti foarte simplu sa faci cum (doar) zice MikkaelWolfganger ca face , ignore si gata .(tratamentul e aproape reciproc , in sensul ca eu il ignor pe el complet , el mai inceerca din cand in cand sa zgarie dar cred ca in sfarsit s-a prins ca nu ma iintereseaza deloc parerile luii despre mine si in ultima vreme a renuntat , ca vorba aia ce haz are sa dai in om , daca omu nu iti raspunde ) Mie imi vine foarte usor sa te ignor . Se pare insa ca tie iti e f greu .bitter_moon nu mai stiu cine cui i-a cerut prietenia intre noi inclin sa cred ca tu mie , pt ca eu am cerut-o la maxim 10 persoane si am 393 de " prieteni ", din care cu cel mult 20 am schimbat vreodata vreo vorba Nu stiu ce complexe de inferioritate ti-ai creat fata de persoana mea insa in mod cert ti le-ai creat tu singura , eu neavand nicio contributie .Nu mi-am propus niciodata sa invat pe nimeni nimic despre filme , fie si pt faptul ca daca nu invata singur e tot degeaba. .Oricum nu inteleg cum puteam sa te complez cand suntem compatibili 94%.Ma rog cine poate intelege unelef emei ? Poate Tyson

In final pentru descretirea fruntilor , un comment mirobolant la "filmul " Elysium :

"Există o opinie bine-cunoscuta, care atrage atenția societății la orice problemă socială mai ușor de ficțiune decât cu faptele reale, deoarece persoana e mult mai receptiva la ceva ireal, transferându-l in lumea în care trăiește, de ce , de exemplu, în presă. Creatorii de "Elysium" a apelat la acest principiu, astfel încât filmul lor - asta e ceea ce se întâmplă cu societatea modernă, dar cu decoratiuni modificate. În rest - totul rămâne neschimbat.
În opinia mea, filmul a fost mare, deși a fost foarte greu El este inteligent, are o poveste bună, destul de previzibila, o echipă bună. Există o unitate, există o atmosferă. În ceea ce privește actoria, eu sunt foarte bucuros că rolul principal ia fost dat lui Matt Damon,si nu alcuiva (fara suparare pentru fanii foștilor candidați pentru acest rol), pentru că este perfect in rolul său "

Last edited by cosmin742000 : 27 Sep 2013 at 18:45.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 19:56   #31
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Originally Posted by cosmin742000:
Nu stiu ce complexe de inferioritate ti-ai creat fata de persoana mea insa in mod cert ti le-ai creat tu singura , eu neavand nicio contributie .Nu mi-am propus niciodata sa invat pe nimeni nimic despre filme , fie si pt faptul ca daca nu invata singur e tot degeaba. .Oricum nu inteleg cum puteam sa te complez cand suntem compatibili 94%.Ma rog cine poate intelege unelef emei ?

Tot ceea ce am spus mai sus legat de complexele mele de inferioritate era la modul sarcastic. Nu imi permit sa iti spun ca nu intelegi femeile, dar pe mine este clar ca nu m-ai inteles...
In privinta compatibilitatii cu anumiti utilizatori de top, prefer sa o ignor. Altfel, as lua-o ca pe o ofensa si as fi nevoita sa parasesc site-ul. Oricum, nu sunt aici pentru toti utilizatorii si nu imi aleg prietenii orientandu-ma dupa recomandarile facute de Cinemagia. Ca sa nu ramana o enigma modul in care ii selectez, voi preciza ca ma intereseaza inteligenta, educatia si sensibilitatea. Remarc aceste calitati citind comentarii, iar daca unul imi atrage atentia prin logica argumentarii si frumusetea formularii, indraznesc sa cer prietenia utilizatorului care l-a postat. Nu sunt o colectionara impatimita, acest lucru vazandu-se dupa numarul redus de "prieteni" din lista mea. Majoritatea mi-au adresat ei cererea si tin sa le multumesc daca au facut-o remarcandu-mi activitatea. Nu caut distinctii pe Cinemagia si nu imi umflu ego-ul adunand trofee virtuale. Popularitatea inseamna cu totul altceva, in opinia mea de utilizator aflat in coada clasamentului...
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 20:31   #32
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Adevarul este ca exista multi utilizatori ce discrediteaza site-ul, iar un exemplu bun ar fi acesta http://www.cinemagia.ro/club/profil/cosmin742000/ . Eu unu' nu-l inteleg pe acest om . Sunt de parere ca nu cei inculti discrediteaza atat de rau site-ul pe cat cei de genul lui cosmin742000 !

Daca ai ,si e clar ca ai o problema cu mine , zi asa , nu ma adauga pe mine la utilizattori care discrediteaza siteul, Ca nu ma poti intelege asta e evident , doar nu intelegi tu lucruri mult mai simple , cum ar fi ce e aia discreditare Daca asta e SINGURUL motiv pentru care zici ca discreditez siteul ( si care evident nu are nicio legatura cu siteul , cu discreditarea lui , etc ) eu propun sa ramana pe site doar cei pe care ii intelege Tyson: Poti foarte simplu sa faci cum (doar) zice MikkaelWolfganger ca face , ignore si gata .(tratamentul e aproape reciproc , in sensul ca eu il ignor pe el complet , el mai inceerca din cand in cand sa zgarie dar cred ca in sfarsit s-a prins ca nu ma iintereseaza deloc parerile luii despre mine si in ultima vreme a renuntat , ca vorba aia ce haz are sa dai in om , daca omu nu iti raspunde ) Mie imi vine foarte usor sa te ignor . Se pare insa ca tie iti e f greu .bitter_moon nu mai stiu cine cui i-a cerut prietenia intre noi inclin sa cred ca tu mie , pt ca eu am cerut-o la maxim 10 persoane si am 393 de " prieteni ", din care cu cel mult 20 am schimbat vreodata vreo vorba Nu stiu ce complexe de inferioritate ti-ai creat fata de persoana mea insa in mod cert ti le-ai creat tu singura , eu neavand nicio contributie .Nu mi-am propus niciodata sa invat pe nimeni nimic despre filme , fie si pt faptul ca daca nu invata singur e tot degeaba. .Oricum nu inteleg cum puteam sa te complez cand suntem compatibili 94%.Ma rog cine poate intelege unelef emei ? Poate Tyson

In final pentru descretirea fruntilor , un comment mirobolant la "filmul " Elysium :

"Există o opinie bine-cunoscuta, care atrage atenția societății la orice problemă socială mai ușor de ficțiune decât cu faptele reale, deoarece persoana e mult mai receptiva la ceva ireal, transferându-l in lumea în care trăiește, de ce , de exemplu, în presă. Creatorii de "Elysium" a apelat la acest principiu, astfel încât filmul lor - asta e ceea ce se întâmplă cu societatea modernă, dar cu decoratiuni modificate. În rest - totul rămâne neschimbat.
În opinia mea, filmul a fost mare, deși a fost foarte greu El este inteligent, are o poveste bună, destul de previzibila, o echipă bună. Există o unitate, există o atmosferă. În ceea ce privește actoria, eu sunt foarte bucuros că rolul principal ia fost dat lui Matt Damon,si nu alcuiva (fara suparare pentru fanii foștilor candidați pentru acest rol), pentru că este perfect in rolul său "
Nu cred ca am ce intelege la tine ! Nu esti o carte pe care ar trebuii s-o inteleg, esti decat un alt manglitor de pe site ce da numai note si comentarii tampite ca sa se afle in treaba ! Esti genul de filfizon care vrea sa para interesant ca el accepta doar ce este vechi . Eu te ignor pe cat de mult pot, iar aici doar mi-am spus opinia ! Din pacate discreditezi site-ul doar prin prezenta ta ! "Sa spunem ca apare un potential user ce vrea sa se uite de un film . Omul se uite la sinopsis si cand da la comentarii, vede un comentariu stupid si o nota irelevanta care este data de cosmin742000 . Cand vede acest lucru isi da seama ca toti de pe acest site sunt niste idioti si nici ca mai intra vreodata pe Cinemagia, iar toate astea din cauza unui asa zis user !"
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 20:45   #33
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Cred cu tarie c-ar trebui sa facem un top cu cei mai prosti useri de pe acest site ! Noaptea trecuta am murit de ras cand am vazut comentariile fetitelor de 7-10 ani si comentarile celor de 20-30 de ani care se certau cu ele pe pagina lui Miley Cyrus )) . M-am mirat de faptul ca acele fetite de 7-10 ani sunt mai inculte de cat multi adolescenti din ziua de azi si vorbesc mai urat ca ei . Eu la 9-10 nu stiam ca exista cuvantul TARFA ! Ei bine ele il folosesc si inca intr-un context gresit : TIRFA ) . Nici cu multi utilizatori cu varste de 20-30 nu-mi este frica :-j !
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 21:06   #34
wildinthecountry
Junior
 
wildinthecountry
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 36
x

propun un top cu cei mai sexy utilizatori
pe primul loc as fi eu...The King....
wildinthecountry is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 21:45   #35
bitter_moon
Senior
 
bitter_moon
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 112
Eu propun un top al utilizatorilor cu cele mai alese gusturi.
Pe primul loc as fi eu: bitter !
bitter_moon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 21:57   #36
wildinthecountry
Junior
 
wildinthecountry
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 36
x

gustul amar e preferatul meu...
wildinthecountry is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2013, 03:09   #37
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
[quote=Tyson_Kyd]
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Adevarul este ca exista multi utilizatori ce discrediteaza site-ul, iar un exemplu bun ar fi acesta http://www.cinemagia.ro/club/profil/cosmin742000/ . Eu unu' nu-l inteleg pe acest om . Sunt de parere ca nu cei inculti discrediteaza atat de rau site-ul pe cat cei de genul lui cosmin742000 !


Nu cred ca am ce intelege la tine ! Nu esti o carte pe care ar trebuii s-o inteleg, esti decat un alt manglitor de pe site ce da numai note si comentarii tampite ca sa se afle in treaba ! Esti genul de filfizon care vrea sa para interesant ca el accepta doar ce este vechi . Eu te ignor pe cat de mult pot, iar aici doar mi-am spus opinia ! Din pacate discreditezi site-ul doar prin prezenta ta ! "Sa spunem ca apare un potential user ce vrea sa se uite de un film . Omul se uite la sinopsis si cand da la comentarii, vede un comentariu stupid si o nota irelevanta care este data de cosmin742000 . Cand vede acest lucru isi da seama ca toti de pe acest site sunt niste idioti si nici ca mai intra vreodata pe Cinemagia, iar toate astea din cauza unui asa zis user !"

Decat ca sunt un utilizator pe care tu ai zis decat ca nu il intelegi.(la el ) Cand zici de carte sper ca nu te referi decat la asul de trefla (o carte greu de inteles pentru unii ).Cat despre exemplul tau cu discreditarea e perfect cretin sau noaptea mintii ( exemplul). Sa zicem ca eu nu am decat comentarii idioate. Decat ca orice user care se ia numai dupa comenturile unui singur om , " ca sa se uite de un film " nu e decat foarte foarte foarte prost . si isi merita soarta . Asta ca sa nu mai zic ca eu la nici un comment ( jur pe rosu) nu am scris ca recomand sau nu vreun film.Daca ai fi urmarit commenturile mele (slava domnului ca nu le-ai urmarit si nici nu o sa le urmaresti vreodata pt ca facem parte din specii diferite , si nu ne intersectam la ce vedem ) ai fi vazut ca filmele mele preferate , cele mai bune filme pe care le-am vazut eu , sunt decat dupa anul 2000. Dar e mai usor sa te iei dupa aparente si sa afirmi lucruri in totala necunostinta de cauza.E drept ca nu imi place comertul cu amanuntul practicat acum la Hollywood , ,dar asta e decat parerea mea . Am voie sa am o parere ? .Asa ca (fara virgula) cade si afirmatia ta ca sunt genul (poate ai vrut sa scrii geniul ) "care vrea sa para interesant ca el accepta doar ce este vechi" (sper sa observi si greseala gramaticala )Despre filfizon ce sa mai zic , e clar ca nu stii ce inseamna , eu nu iti zic pentru ca e greu sa educi atata lume, si de ce as educa pe cineva care ma injura?Ma asteptam insa ca macar decat manglitor sa stii ce inseamna . Sfatul meu (neprietenesc , dar foarte bun ) pentru tine ,este sa te lasi de scris ( cel putin pana inveti sa scrii corect ) pentru ca te faci decat de ras. Commenturile mele" tampite" macar sunt scrise decat corect gramatical..
Morala este ca pe tine te preocupa decat discreditarea mea , nu si a siteului

PS pentru cei care nu au inteles ( ca exista si din astia si paza buna trece primejdia rea) cuvantul decat a fost flosit excesiv in scopul de a evidentia folosirea lui abuziva in ( nu stiu cum sa ii zic , hai sa incerc ) scrierea ( nu ,nu , nu , nu are cum sa fie scriere) , nararea ( nu - nu nici atat) , elucubratia ( in sfarsit am gasit termenul corect) numitului ( nu renumitului) user Tyson_kid

Last edited by cosmin742000 : 28 Sep 2013 at 03:23.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2013, 05:02   #38
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by bitter_moon:

Tot ceea ce am spus mai sus legat de complexele mele de inferioritate era la modul sarcastic. Nu imi permit sa iti spun ca nu intelegi femeile, dar pe mine este clar ca nu m-ai inteles...
In privinta compatibilitatii cu anumiti utilizatori de top, prefer sa o ignor. Altfel, as lua-o ca pe o ofensa si as fi nevoita sa parasesc site-ul. Oricum, nu sunt aici pentru toti utilizatorii si nu imi aleg prietenii orientandu-ma dupa recomandarile facute de Cinemagia. Ca sa nu ramana o enigma modul in care ii selectez, voi preciza ca ma intereseaza inteligenta, educatia si sensibilitatea. Remarc aceste calitati citind comentarii, iar daca unul imi atrage atentia prin logica argumentarii si frumusetea formularii, indraznesc sa cer prietenia utilizatorului care l-a postat. Nu sunt o colectionara impatimita, acest lucru vazandu-se dupa numarul redus de "prieteni" din lista mea. Majoritatea mi-au adresat ei cererea si tin sa le multumesc daca au facut-o remarcandu-mi activitatea. Nu caut distinctii pe Cinemagia si nu imi umflu ego-ul adunand trofee virtuale. Popularitatea inseamna cu totul altceva, in opinia mea de utilizator aflat in coada clasamentului...

Vai dar ce te-ai ofensat , dupa dictonul ( stiu ca nu exista asa un dicton, dar nu e nicio problema il brevetez eu acum. ) eu pot sa fiu sarcastica cu altii , dar altii cu mine nu.M-am prins din prima ca esti sarcastica , numai ca deh ai dat peste cineva mai sarcastic ( cand e tratat cu sarcasm ).
E clar ca tu ai numai prieteni " deosebiti"
Numai prin deschiderea acestui topic nu ai facut altceva decat sa iti umflii egoul , asa ca decat sa te iei de altii (degeaba ) mai bine te-a\i uita si in curtea ta
Daca as fi curios te-as intreba , cum stabilesti tu in urma un commenturi ca autorul e inteligent , educat si sensibil. Corect ar fi sa te intreb si daca aplici criteriile astea la toti(si la cei care iti cer prietenia , si la cei la care le ceri tu prietenia, Numai ca de felul meu nu sunt deloc o persoana curioasa , asa ca nu intreb
Faci niste paralele lipsite de sens ( sau al caror sens e tocmai obtinerea popularitatii) intre popularitate si goana dupa trofee. Iti dau cel mai bun exemplu Kedii e cel mai ahtiat dupa puncte ( ce o face cu punctele astea ca nu ii tin de foame ? ,din 13223 de filme vazute are 12960 favorite , nu ca asta ar fi ceva rau .iar la contributile aduse siteului are doar 3 puncte) Ti se pare kedii un tip care cauta popularitatea ( nu ca ar fi ceva rau sa o caute , pt ca ghici ce , fiecare e liber sa faca ce vrea , fara sa ii poarte altii de grija , atat timp cat nu ataca pe nimeni. )? Eu pe de alta parte am " discreditat" cu 5181 de puncte din contributii aduse siteului si as fi "discreditat "probabil cu , in jur (nu injur -asta e treaba lui Tyson _kid) de 100000 , daca mi s-ar fi aprobat macar o zecime din pozele trimise , si ploturile ar fi fost punctate cu cat zice siteul ca se puncteaza un plot. Ca sa te linistesc , sa poti dormi noaptea nu am facut si nu o sa fac cerere pentru vreun DVD de la cinemagia( decat doar daca poate ar oferi pe DVD filmul Le dolce signore (excelenta gluma mea , puteti sa si radeti daca o intelegeti )) asa ca in cazul meu nu se verifica goana dupa trofee fie ele si virtuale. Cat despre popularitate nu ma plang , iar despre ego , am cu ce sa il umflu , numai ca pe cinemagia nu o (mai) fac pt ca am observat ca sunt mult prea multi ( si aici se aplica prosti dar multi vorba lui Negruzzi si nu dictonul popular daca iti zic 263,76786 ca esti beat te duci sa te culci,) cei care si asa zic ca sunt arogant , pentru ca imi plac doar filmele de arta , sau cele vechi ( din ce put al gandarii or fi scos treaba asta ? sau chiar asa fiind ce legatura ar fi intre filmele de arta/ sau vechi si aroganta eu unul nu stiu)
Nu m-am luat si nici nu o sa ma iau de nici un user., insa in masura in care voi fi atacat (degeaba si/sau josnic ) , voi raspunde . Mint m-am luat o singura data de un singur user., aveam dreptate , dar nu era treaba mea..Pt ca aveam dreptate nu mi-am cerut scuze , dar pt ca m-am luat de userul respectiv , fara sa fie treaba mea imi pare rau.
Ca sa fiu clar , in ciuda aparentelor nu sunt perfect , asa ca raspund bine la orice critica , constructiva , care chiar are un fond .Intrebati-i pe iiii ,sau pe Liviu daca pe mine nu ma credeti

Last edited by cosmin742000 : 28 Sep 2013 at 05:58.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2013, 08:49   #39
marillion
Veteran
 
marillion
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 270
Originally Posted by cosmin742000:
Faci niste paralele lipsite de sens ( sau al caror sens e tocmai obtinerea popularitatii) intre popularitate si goana dupa trofee. Iti dau cel mai bun exemplu Kedii e cel mai ahtiat dupa puncte ( ce o face cu punctele astea ca nu ii tin de foame ? ,din 13223 de filme vazute are 12960 favorite , nu ca asta ar fi ceva rau .iar la contributile aduse siteului are doar 3 puncte) Ti se pare kedii un tip care cauta popularitatea ( nu ca ar fi ceva rau sa o caute , pt ca ghici ce , fiecare e liber sa faca ce vrea , fara sa ii poarte altii de grija , atat timp cat nu ataca pe nimeni. )?

O fi luat kedii "dăcât" (aşa se scrie dacă vrei corectitudine ) 3 puncte pentru informaţiile cu care a contribuit, ceea ce este irelevant, dar, dacă îl luăm la puricat, e în fruntea topului pentru că a obţinut 7860 pct. din Review-uri filme (aka acele fraze dadaiste, alcătuite din juxtapuneri aleatorii, ce se remarcă prin exprimări de clasa a doua: "el este un film mare, actorii au fost mari"), 2262 pct. din Prieteni club (practic este "prieten" cu aproape oricine respiră pe acest site, 12556 pct. datorită filmelor pe care le deţine (în format DVD) - mă îndoiesc de acest lucru, la fel de faptul că ar deţine filme, fie ele şi piratate, şi, mai presus de toate, că a văzut vreun film vreodată. Sunt sigur, însă, că ştie să înjure şi că este un adversar declarat al cratimei, am avut "privilegiul" să primesc un PM din partea lui, din care am reţinut că este necrofil.

În ceea ce te priveşte, cosmin742000, nu îţi contestă nimeni contribuţia la dezvoltarea informaţională a siteului. Problema apare când ataci alţi useri pe motiv că scriu "platitudini, clişee" când comentează filme, dar nu spui nimic despre acel celebru "filme de calitate, cu acţiune, ritm, suspans şi femei frumoase, cum se făceau altădată şi azi nu se mai fac", ce populează subsolurile a zeci, poate chiar sute de filme. De asemenea, în calitate de deţinător al adevărului absolut privind valoarea unui film, punctezi filme SF sau de acţiune recente cu note foarte mici, fără să le fi văzut, numai pentru că sunt noi. Şi dacă te-ai limita la asta, ar fi cum ar mai fi, dar intri şi în clinciuri verbale cu cei cărora le plac, ajungând să le evaluezi vârsta, IQ-ul, cultura etc. (scriu asta pentru că afirmi "Nu m-am luat si nici nu o sa ma iau de nici un user").

Temă pentru acasă: identifică greşelile din următoarea frază: "Corect ar fi sa te intreb si daca aplici criteriile astea la toti(si la cei care iti cer prietenia , si la cei la care le ceri tu prietenia"!

Last edited by marillion : 28 Sep 2013 at 09:56.
marillion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2013, 10:52   #40
Rasta_Man
Novice
 
Rasta_Man
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
[quote=cosmin742000]
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Tyson_Kyd:
Adevarul este ca exista multi utilizatori ce discrediteaza site-ul, iar un exemplu bun ar fi acesta http://www.cinemagia.ro/club/profil/cosmin742000/ . Eu unu' nu-l inteleg pe acest om . Sunt de parere ca nu cei inculti discrediteaza atat de rau site-ul pe cat cei de genul lui cosmin742000 !


Nu cred ca am ce intelege la tine ! Nu esti o carte pe care ar trebuii s-o inteleg, esti decat un alt manglitor de pe site ce da numai note si comentarii tampite ca sa se afle in treaba ! Esti genul de filfizon care vrea sa para interesant ca el accepta doar ce este vechi . Eu te ignor pe cat de mult pot, iar aici doar mi-am spus opinia ! Din pacate discreditezi site-ul doar prin prezenta ta ! "Sa spunem ca apare un potential user ce vrea sa se uite de un film . Omul se uite la sinopsis si cand da la comentarii, vede un comentariu stupid si o nota irelevanta care este data de cosmin742000 . Cand vede acest lucru isi da seama ca toti de pe acest site sunt niste idioti si nici ca mai intra vreodata pe Cinemagia, iar toate astea din cauza unui asa zis user !"

Decat ca sunt un utilizator pe care tu ai zis decat ca nu il intelegi.(la el ) Cand zici de carte sper ca nu te referi decat la asul de trefla (o carte greu de inteles pentru unii ).Cat despre exemplul tau cu discreditarea e perfect cretin sau noaptea mintii ( exemplul). Sa zicem ca eu nu am decat comentarii idioate. Decat ca orice user care se ia numai dupa comenturile unui singur om , " ca sa se uite de un film " nu e decat foarte foarte foarte prost . si isi merita soarta . Asta ca sa nu mai zic ca eu la nici un comment ( jur pe rosu) nu am scris ca recomand sau nu vreun film.Daca ai fi urmarit commenturile mele (slava domnului ca nu le-ai urmarit si nici nu o sa le urmaresti vreodata pt ca facem parte din specii diferite , si nu ne intersectam la ce vedem ) ai fi vazut ca filmele mele preferate , cele mai bune filme pe care le-am vazut eu , sunt decat dupa anul 2000. Dar e mai usor sa te iei dupa aparente si sa afirmi lucruri in totala necunostinta de cauza.E drept ca nu imi place comertul cu amanuntul practicat acum la Hollywood , ,dar asta e decat parerea mea . Am voie sa am o parere ? .Asa ca (fara virgula) cade si afirmatia ta ca sunt genul (poate ai vrut sa scrii geniul ) "care vrea sa para interesant ca el accepta doar ce este vechi" (sper sa observi si greseala gramaticala )Despre filfizon ce sa mai zic , e clar ca nu stii ce inseamna , eu nu iti zic pentru ca e greu sa educi atata lume, si de ce as educa pe cineva care ma injura?Ma asteptam insa ca macar decat manglitor sa stii ce inseamna . Sfatul meu (neprietenesc , dar foarte bun ) pentru tine ,este sa te lasi de scris ( cel putin pana inveti sa scrii corect ) pentru ca te faci decat de ras. Commenturile mele" tampite" macar sunt scrise decat corect gramatical..
Morala este ca pe tine te preocupa decat discreditarea mea , nu si a siteului

N-am nimic cu tine cosmin742000, dar esti debil ! Cred ca multi ti-am vazut "comentariile" nu comenturile, si toate sunt fara nicio noima . Nu afirm faptul ca n-ai dreptul la o parere sau opinie , dar tu nu folosesti acest drept in modul potrivit . Ti-as recomanda sa nu mai minti, minciuna are picioare scurte si nu cred ca vrei sa auda mami si tati despre asta ! Uiti cand jingeai mai multi utilizatori, uiti cand le criticai parerile si uiti cate greseli gramaticale ai in comentarii ! Ar fi bine sa nu mai juri... oricum injuri destul ! Pe mine nu ma intereseaza ca ai ajutat site-ul in vreun fel, oricum se vede ca l-ai ajutat doar pentru puncte, scotandu-i ochii acum unui opil de 16 ani pentru asa ceva . N-am de ce sa-l compar pe Tyson cu tine, credema ca este de 10000 de ori mai special decat tine . Tyson este mult mai simtit decat tine si are doar 16 ani ! Apropo... nu folosi decat in loc de "doar" ! Omule te discreditezi singur ) !! Auzi la el, este discreditat de un copil de 16 ani ))) ! Inseamna ca iti este frica de el ... d'aia il ataci ! Daca nu ti-ar fi frica, nu l-ai ataca :-j . Pustiu' si-a spus strict parerea despre un anume utilizator . Apropo... sunt 100% sigur ca nu stii ce inseamna "a injura" si ce inseamna "a jignii" ! Nu cred ca ai cum sa inveti tu pe cineva, ceva . Tu ar mai trebuie inca sa inveti . In locul tau, as tacea si mi-as vedea frumusel de viata . Lasa-l pe Tyson, are destui oameni care pot sa-l invete ce trebuie . Sa stii ca se scrie "site-ului" nu siteului !

Last edited by Rasta_Man : 29 Sep 2013 at 19:19.
Rasta_Man is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells