Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Oct 2010, 10:16   #1
vds
Veteran
 
vds
 
Join Date: May 2010
Posts: 166
Ro-IFF

Ro-IFF se desfasoara de pe 1 pana pe 10 octombrie in cinematografele Scala, Corso, Eforie si NCRR. Intrarea este libera la toate proiectiile. Pentru mai multe detalii: http://www.ro-iff.ro/ .
vds is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2010, 16:56   #2
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Ce misto!
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 14:29   #3
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Hehe ma asteptam sa nu-l mai faca la Arad, dupa tot scandalul de anul trecut cu Kevin Costner, care a primit mai putini bani decat era stipulat in contract si dupa lipsa de promovare, care a atras dupa sine si un numar redus de persoane prezente in salile de proiectii.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2010, 03:41   #4
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Draga Buticut... de unde stii ca ai dreptate? Ai fost cumba acolo?

Dupa ce am citit un articol in Observatorul mi-am dat seama ca multe dintre festivalurile din Romania au aceiasi echipa... adica aceiasi oameni primesc bani de la CNC. Ro-IFF-ul asta vad ca e vesnic injurat... oare de ce? Nu o intra in gasca, sau incearca sa aduca altfel de filme, sau "gasca" nu vrea si alte festivaluri si vrea ca banii de la CNC sa merga doar la ea?

Eu am fost in Bucuresti anul asta. Si filmele au fost super. Si a fost si multa lume in fiecare sala.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2010, 20:58   #5
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Give me a break. E ca si cum ai spune "De unde stii tu ca a murit? Ai fost acolo sa-l vezi cum se stinge?"
Scandalul cu Kevin nu e un zvon, e un fapt.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2010, 03:12   #6
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Super! Pai scrie aici tot ce stii! Mi-ar place sa citesc si sa ma interesez. Am vazut multe chestii scrise pe forum care nu sunt intotdeauna documentate sau reale.

Chiar pe bune... scrie ce stii. Poate ai dreptate. Eu nu am am fost acolo, tu poate ai fost si stii mai bine.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2010, 04:38   #7
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Stiu ca de organizarea festivalului s-au ocupat unii oameni dubiosi, printre care si directorul Casei de Cultura, care a si fost concediat de curand pentru ca nu si-a facut ca lumea treaba. E orasul meu, asa ca ar trebui sa stiu ce se intampla pe aici .


Uite niste linkuri:
http://www.kissnews.ro/2009/10/05/ke...olari-la-arad/
http://maiuca.ro/kevin-costner-raman...rad/27360.html
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2010, 03:11   #8
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Dar asta nu inseamna ca nu a fost platit Kevin Costner! Nu canta daca nu isi lua banii, sa fim seriosi!
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells