Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Oct 2005, 19:14   #21
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Grila de toamna a adus o emisiune de nota 10, si anume "Te vezi la Stirile ProTv", in fiecare duminica, de la 18.30.Documentare, prezentate de Cristi Tabara, foarte frumoase, muzica, imagine, montaj, toate sunt realizate la un nivel inalt.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2005, 23:04   #22
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
wow..c noutati are prima...NASUL...a fost de 2 ori anul asta....tvru baga filmele la 2 dimineatza....daca ar mai intarzia vreo 4 ore ma uit la ele inainte sa plec la scoala...pro tvu baga filmele bune duminica la 20 cand e si meciul cel mai important din divizia a....antena 1 baga filme najpa...deci toamna asta raman cu champions league,prison break ,threshold,invasion,rome,deadwood,surface,lost s2...si la tv doar filmele de la hbo de la 23 inainte sa ma culc)..si cinema cinema cinema
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2005, 17:31   #23
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
Re: TV - Grila de toamna 2005

Originally Posted by christi:
ProCinema
"X-Files" :w00t: :w00t: :w00t:
"Alias" (season 3)
"Monk"
"The Mind of the Married Man"
"The Shield"

Chiar e The Shield la Pro Cinema? Ca eu sunt fan si l-as mai vedea de cateva zeci de ori, macar pana ii invat melodiile pe de rost.
M-am in uitat in programul lor pe site , nu apare la seriale.
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2005, 10:10   #24
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Re: TV - Grila de toamna 2005

Originally Posted by Dino:
Originally Posted by christi:
ProCinema
"X-Files" :w00t: :w00t: :w00t:
"Alias" (season 3)
"Monk"
"The Mind of the Married Man"
"The Shield"

Chiar e The Shield la Pro Cinema? Ca eu sunt fan si l-as mai vedea de cateva zeci de ori, macar pana ii invat melodiile pe de rost.
M-am in uitat in programul lor pe site , nu apare la seriale.

Inca nu e; probabil va fi in curind. Si X-Files l-au anuntat de multa vreme si abia a inceput.
Oricum, si AXN a anuntat serie noua din The Shield (a treia) pentru toamna/iarna asta. ProCinema cred ca o va da pe prima.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2005, 15:10   #25
El Dib
Novice
 
El Dib
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 19
Monster..vazut
Gangs of NY....vazut
dar............cine se gandeste sa le puna la orele 1-2 noaptea?! si la orele 20;21;22 sunt programate toate aberatiile date evident de n;t;z;@...in reluare ,de care sincer s-au plictisit si cei mai mici dintre aia mici.
Alte probleme cu grilele de toamna(iarna sau alte anotimpuri) ar fi emisiunile cu figuri triste( Pepe;Dan Negru;A.Marin.... )care ne baga in depresie....indiferent de anotimp ,si mai cred ca ar trebui facut ceva si cu telenovelele romanesti(butonam nevinovat la telecomanda si apare brusc o cucoana bocind pe ecran- m-am speriat ,si m-am inecat cu marul pe care-l mancam.......concluzia :telenovelele sunt nocive ).
Serialul "La bloc"+cel cu abrambutite...revin obsesiv si neinspirat, sa ne toace nervii si asa obositi......de emisiuni gen Lori ,Lora sau p'acolo...nu pot sa spun decat Doamne'ajuta(sa se termine cat mai repede..evident)....am vazut cateva minute (fiind prea stupefiat-socat ,sa fac vre-o miscare) unde Loredana se conversa cu Ramona Badescu pe tema :bijuterii;pantofi;"rochite"...si alte chestii inteligente.
Trist ,foarte trist ce se intampla pe la tv.....chiar nu mai exista imaginatie sau am devenit un popor de cretini?!(n-am mai adus vorba de emisiunea lui "brother" Ernest si de eternul Mircea "Playboy" Radu....ca deja devine dureros).
Poate cei care se ocupa de chestiile astea se vor indura de suferinta noastra si vor reconsidera GRILA(vreodata in viitor poate.......)
Speranta moare ultima !!!!
__________________
Noonelivesforever
El Dib is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2005, 17:50   #26
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
E pe-aici pe undeva un topic foarte relevant, deschis de Emanuel acum câteva luni, despre "Rating".
Se poate constata acolo un aspect esential:
Conform Legii Audiovizualului, vitejeste implementate de C.N.A., criteriile de rating sunt nu doar mai draconice decât Papa... ästa, "catolice", am vrut sä zic... cât si totalmente tâNpite.
Ca atare, nu-i de mirare cä la orele de maximä audientä au putere sä reziste doar abramburicismele, telenovelisticologia si rujurile lu' Loredana, iar majoritatea chestiilor care cât de cât mai miscä zboarä, volens-nolens, spre ceasurile când fiii natiei executä programul de somn.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2005, 20:41   #27
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Zilele trecute PRO TV dadea (pentru a nu stiu cata oara) filmul Striptease cu Demi Moore la ora 20.00. Primele dati cand a fost dat filmul a fost dupa ora 22.00 cu mentiunea 16 ani. Acum ce s-a intamplat? Au participat minorii la un crash course despre striptease :w00t: ? Am observat ca multe filme (Face Off de expl) a fost tratat la fel. A fost mai intai dat seara tarziu, apoi toata lumea putea sa-l vada la ora 20.00. Ce se intampla? Televiziunile aleg de capul lor sau CNA se joaca cu semnele AP, 12, 16, 18 dupa cum le convine? Voiam sa vad si eu Gangs of New York si a trebuit sa stau pana seara tarziu sa-l vad (16), printre reprizele interminabile de reclame. Peste ceva timp o sa-l vad in reluare la ora 20.00.
CNA e de KKO!
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2005, 20:50   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
A, sigur - e valabil si ce spune Ghitza:
Pe lângä cä-s inchizitoriale si idioate, se mai aplicä si cu curu'. Un total exercitiu de futilitate, un stil tipic mileniultreiesc de a ne bate cuie-n cap.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 17:11   #29
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Am prins pe cultural un promo-belea. Ceva gen' "TVR Cultural lanseaza programul anti-cearcane"
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells