Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Nov 2011, 01:30   #1
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
reclamele stresante

Aproape orice site cu trafic te spameaza cu reclame cretine si enervante. Pe vremuri se numeau ''pop ups'' acuma nu stiu cum se numesc dar in orice caz sunt menite sa hartuiasca omu. Pentru ca multa lume se plangea inclusiv pe cinemagia, doresc sa va informez ca printr-o simpla cautare se poate gasi solutia. Search pe google ''ad blocker'' for google chrome mozzila sau ce browser folositi voi si o sa gasiti programul foarte mic care se instaleaza simplu si impiedica rahaturile sa mai apara pe toata pagina.

p.s recomand sa folositi google chrome ca si browser ptr ca este mult mai rapid si stabil plus ca maninca mai putine resurse si ad blocker functioneaza ireprosabil pe el

Last edited by cristi88 : 15 Nov 2011 at 01:33.
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 22:32   #2
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
prin reclame se castiga publicitate
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 00:01   #3
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Sorin87:
prin reclame se castiga publicitate
prin reclame se castiga publicitate ?

anyways

postul e pur informativ daca vreti sa scapati de nervii gratuiti cauzati de nesimtirea si lacomia astora de permit spamuri cu reclame pe prima pagina
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 08:22   #4
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Pe Opera nu merge niciun fel de program de acest tip. Am încercat mai demult şi nu am găsit. În schimb, la fel de ireproşabil merge şi pe Firefox. Nu mai am niciun fel de probleme de când l-am instalat.

Despre Chrome nu ştiu ce să spun... L-am încercat şi pe ăla da parcă nu îmi place aşa de mult. Chiar dacă Firefox îmi mănâncă o grămadă de resurse, măcar ştiu ce fac pe el şi îmi place foarte mult.

Sorine, prin reclame se câştigă BANI nu publicitate...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 11:52   #5
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Reclame stresante ? deobicei reclamele sunt stresante si stiu sa enerveze chiar inca de mic copil, imi aduc si acum aminte cand auzeam prin camera, desi eu faceam altceva: "Simti nevoia unei respiratii proaspete ?" bai, deci mi`au lasat sechele unele reclame, ma jur !
Legat de acel programel, nu`l folosesc pentru ca m`am obisnuit cu reclamele astea care sunt din ce in ce mai stresante !!poate cand nervii mei vor ceda, voi face un efor sa instalez acea aplicatie insa pana atunci...lupt impotriva lor
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 12:09   #6
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
stati asa, ca e un mod de reclame mai enervant: pe siteurile de stiri, daca dai click sa vezi o stire de la tv, toate au inainte de inceputul stirei o reclama , vocala chiar, pe care nu o poti inchide...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2011, 13:17   #7
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by robbiex2:
Reclame stresante ? deobicei reclamele sunt stresante si stiu sa enerveze chiar inca de mic copil, imi aduc si acum aminte cand auzeam prin camera, desi eu faceam altceva: "Simti nevoia unei respiratii proaspete ?" bai, deci mi`au lasat sechele unele reclame, ma jur !
Legat de acel programel, nu`l folosesc pentru ca m`am obisnuit cu reclamele astea care sunt din ce in ce mai stresante !!poate cand nervii mei vor ceda, voi face un efor sa instalez acea aplicatie insa pana atunci...lupt impotriva lor

eu am cedat cand ma chinuiam sa citesc o stire sau ceva si pac imi aparea o reclama de nu mai vedeam nimic si trebuia sa astept cateva secunde sa apara ''X'' u ala sa o inchid. Uneori nici nu merge sa le inchizi si tre sa dai refresh la pagina, pentru cine are net mai slab cred ca e teroare. Instaleaza ad blockeru ala, are cativa kb si se fixeaza direct in browser, nu isi face shortcut sau ceva de genu.
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells