Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

View Poll Results: V-a placut?
Da 14 60.87%
Nu 9 39.13%
Voters: 23. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Apr 2009, 10:12   #1
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Monsters VS. Aliens

V-a Placut Filmul?Daca da/nu de ce?
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 15:52   #2
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
mi-a placut dintr-un motiv simplu.

e prima data cand am fost la un cinema 3D sa vad un film 3D cu efecte 3D!!!!!!!!!

a fost incredibiiillll - ma amuzam ca un copil de 5 ani!!!! era sa ma loveasca ala cu yoyo- paleta cand a anuntat ca vine meteoritul ala, si eu m-am ferit sa nu dea cu mingea....code Nimoy


si bah fratilor - INSECTOZAURUL e cel mai TAREEEEEE personaj (prin irationalitatea, inexpresivitatea, hidosenia si lipsa sa de ...orice, mai putin volum) creat de pixar pana acum, dupa celebra lampa si puiul ei.

si tot ca chestie: cred ca e prima parodie care reuseste sa faca misto de aceste filme, luate la un loc: Star Trek, Alien, Star Wars, Matrix.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 22 Apr 2009 at 15:55.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 15:56   #3
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
e un film dreamworks
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 16:05   #4
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
ok. sorry! ati inteles, oricum , ideea.

code Nimoy aterizeaza ala cu creier de alien si bratze de caracatiza si apoi insectozaurului ii bate pe toti.

sa redevin coerent: mi-a placut acest film prin faptul ca a reusit sa ma distreze fiind lipsit total de preocupari subtil-artistice, logice sau rationale specifice "actului cinematografic".


cei care ati votat NU - cred ca sunteti prizonierii unor conventii si standarde pe care nu reusiti sa le dati deoparte desi uneori (ca acum) s-ar impune. have fun people!
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 22 Apr 2009 at 16:08.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2009, 19:51   #5
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
@Floydman,am vazut si eu desenul animat,bine,nu l-am vazut3D.Dar asta nu inseamna ca e un film bun,si ala cu Brandon Fraser(cu Pamantul nu stiu cum ,am uitat cum ii zice,se putea viziona3D si nu-l facea mai bun).
Tu zici ca te-ai amuzat,eu n-am zambit deloc,n-a avut pic de umor.Dar prinde bine la copilashii mici,fiului meu i-a placut monstruletul albastru cu un ochi si Insectosaurus-butterfly(btw,avea niste aripioare prea mici sa sustina un bondaroi asa greoi).Si Ginormica sau cum o chema,such a clichee...ca pustoaica din Bolt...
Asa ca nu.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 09:29   #6
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Originally Posted by Pauline Kael:
@Floydman,am vazut si eu desenul animat,bine,nu l-am vazut3D.Dar asta nu inseamna ca e un film bun,si ala cu Brandon Fraser(cu Pamantul nu stiu cum ,am uitat cum ii zice,se putea viziona3D si nu-l facea mai bun).
Tu zici ca te-ai amuzat,eu n-am zambit deloc,n-a avut pic de umor.Dar prinde bine la copilashii mici,fiului meu i-a placut monstruletul albastru cu un ochi si Insectosaurus-butterfly(btw,avea niste aripioare prea mici sa sustina un bondaroi asa greoi).Si Ginormica sau cum o chema,such a clichee...ca pustoaica din Bolt...
Asa ca nu.


uneori in viata e bine sa fii si copil. nu am zis ca filmul e bun. am zis ca m-am distrat grozav. iti mai amintesti care a fost rolul initial al cinematografiei, undeva pe la inceputurile inceputurilor? da, filmul ala cu locomotiva care venea in viteza spre spectatori.... ei, asa este si acest film, se intoarce la rolul initial, primordial al cinema-ului, care a fost SA DISTREZE LUMEA. "Doar" sa distreze lumea! . or acest film chiar asta face, mai ales pt ca e 3D...


si apoi, daca nu l-ai vazut 3D, logic ca nu ti-a placut. you missed the whole point.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 23 Apr 2009 at 09:31.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 20:31   #7
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cu trei deu' ai dreptate,nu se compara(nu te dureau ochii?
Dar comparatia cu duioasa amintire a primului film(fratii Lumiere?) e cam fortata desi pretty.
Zi-mi o faza la care ai ras,sau ti-a venit sa zambesti!
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 09:21   #8
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
ti-a zis: code nemoy
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 09:52   #9
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
de ce ar fi fortata comparatia? ce diferenta e intre degetul aratator al Genormicai venind spre tine si locomotiva respectiva. doar o diferenta de un secol si ceva si filmul color 3D. cam atat.

mi-a mai placut si aia cu Gelatina care ia ochiul in mana (dupa ce isi formeaza o mana) si il apropie de ce voia sa vada, ca sa vada mai bine.

si aia cu ave gehatrix sau nush'cum...si misto-ul cras fata de "atacul clonelor" din star wars.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2009, 22:20   #10
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Floydman:
de ce ar fi fortata comparatia? ce diferenta e intre degetul aratator al Genormicai venind spre tine si locomotiva respectiva. doar o diferenta de un secol si ceva si filmul color 3D. cam atat.

mi-a mai placut si aia cu Gelatina care ia ochiul in mana (dupa ce isi formeaza o mana) si il apropie de ce voia sa vada, ca sa vada mai bine.

si aia cu ave gehatrix sau nush'cum...si misto-ul cras fata de "atacul clonelor" din star wars.
Daca esti pasionat de animatii,e o sectiune mai jos,nici acolo nu mai posteaza nimeni
Diferenta e intre desenul asta si locomotiva aia ,ca intre E=mc2 si ce masina misto am vazut aseara pe bulevard.Plus diferenta de un secol si ceva.Cam atat.Restul,un kitsch)s-a mai vazut),fara umor,fara nik,desi personajele arata simpatic si atat(mai putin matahala Iti dai seama ce boobs avea
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2010, 14:18   #11
claudiu-daniel-lugoj
Senior
 
claudiu-daniel-lugoj
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 117
claudiu-daniel lugoj

Pentru mine aceasta animatie a fost foarte slaba,nu mia placut deloc acest film.
claudiu-daniel-lugoj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2010, 02:20   #12
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Smile

Mi-a plăcut mult. Este foarte amuzantă, şi o revăd cu acelaşi interes de fiecare dată când am chef de ea. Ăsta-i un DVD care merită să-l cumperi.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2010, 12:33   #13
ooo333
Guru
 
ooo333
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 473
mie mi-a placut !
ooo333 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2010, 09:40   #14
lfcalexandru
Novice
 
lfcalexandru
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2
Originally Posted by Floydman:
mi-a placut dintr-un motiv simplu.

e prima data cand am fost la un cinema 3D sa vad un film 3D cu efecte 3D!!!!!!!!!

a fost incredibiiillll - ma amuzam ca un copil de 5 ani!!!! era sa ma loveasca ala cu yoyo- paleta cand a anuntat ca vine meteoritul ala, si eu m-am ferit sa nu dea cu mingea....code Nimoy

Si pentru mine a fost primul film 3D vazut.
Mi s-a parut amuzant filmul datorita efectelor 3D...
lfcalexandru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:49.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells