Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Apr 2009, 16:37   #41
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
La unele secţiunii unii nu intră deloc.Cum îi nenea ăla silver_boy.Şi sunt ceva secţiuni noi(Oscar de ex.) şi Doamne ajută să se facă o secţiune de seriale TV.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:38   #42
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
illo problema este foarte sensibila cu ce poate si ce nu poate face un moderator pe acest forum.Sa nu uitam cati useri nu s`au ofuscat pentru ca le`au fost sterse,mutate sau modificate unele postari care nu isi aveau rostul pe diferite topicuri.Eu cred ca asta este una dintre sarcinile pe care le are un moderator.Sa isi vada de ograda lui si sa dea cu matura cand ceva e in neregula.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:41   #43
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
pai de acord.
dar sa nu crezi tu ca poate exista acel loc utopic unde toata lumea il iubeste pe stapan si traiesc in armonie totala si nu exista subiectivitate, si totul este asa, ca in rai.

Ba da, poti gasi lucrurile astea in Utopia lui Thomas Morus.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:44   #44
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Deci voi cautati oameni care sa munceasca pe gratis, zi lumina si chiar si noaptea, pentru un "ok, pupici mersi" din partea patronilor acestui site.

Mult succes!

Postul asta e proba si pentru semnatura. Ia sa vedem, apare?

L.E. APARE! Si asa va ramane pana nu se rezolva.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:50   #45
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Ideea mea de forum nu este de a avea stapani si noi sa fim sclavii.Ideea e ca atunci cand se intrece masura,cand se ataca persoanele si nu filmele (inca consider ca suntem pe un forum de cinema) sa fie cineva care sa ia masuri impotriva respectivei persoane.Daca respectiva persoana nu intelege si nu doreste integrarea in comunitatea noastra,atunci ea va fi exclusa.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:54   #46
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
De moderatori este mare nevoie,mai ales cu noua suflare de cinemagişti din ultimul an.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 17:26   #47
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
practic, in acest moment, Atelierul de scenaristica este un loc parasit si neispravit, fara moderator? :confused:

Cu alte cuvinte, pot sa intru acolo si sa injur in voie?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 18:18   #48
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Am vb cu iubita mea. OK
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 18:23   #49
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Ne bucuram ca totul e OK .

treaba e cat de cat on-topic sau...
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 19:09   #50
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
E on topic
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 19:17   #51
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Luaţi „Sitcom de la Seinfiled în jos” , „Sitcom românesc” , „Seriale TV” , „TV Oldies but Goldies” şi îndesaţi-le într-o secţiunea nouă şi trântiţi moderatori pe redmen, corinka şi halebardul.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 19:30   #52
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu am lucrat ka aklea
http://www.youtube.com/watch?v=JJObxDRTeBw
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 19:52   #53
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Eu m-as baga la Horror,dar mai vreau pe cineva,Cinemania spre exemplu ca am vazut ca si el este horror-addicted. pe buticut o votez pentru Oscar,Halebardul la condica si cafenea si... revin
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 22:43   #54
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by halebardul:
oameni care sa munceasca pe gratis, (...) pentru un "ok, pupici mersi"
Corect: "ok, pupici, merci".
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 22:52   #55
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question pot să spun şi io ceva?

nu uitatul ca... la filme te face expert.
io ştiu mulţi care se uită ca..., citesc ca... şi tot degeaba.
după mine a modera în sensul cel mai sărac al cuvântului ar tb să însemne, a înţelege şi a fi capabil să-i faci şi pe ceilalţi să înţeleagă un film, că despre asta e vb aci.

să mai spun că în 2 ani încă nu am cunoscut persoana asta pe acest site?! :confused:
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 23:34   #56
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Tu nu vroiai parcă să fii bannată?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 23:36   #57
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Merci Illo, nu era nevoie dar apreciez.

Nu as fi potrivit de moderator. In primul rand nu am timp, daca as face asta vreodata as face-o de pe pozitii inalte, cum o face Pitbull si a facut-o NoOne, care pt mine sunt exemple de moderatori in atelier. Despre Atelierul de Scenaristica nici nu poate fi vorba, Illo, ce ai fata mea, pai de la synopsisul cu Extermination de anul trecut am mai postat eu ceva nou si destept??? Imi recunosc valoarea..daca as mai putea da cate o letzcaie unui zapaug care n-a citit decat 14 carti la viata lui si vrea sa scrie la Haliud, sau s-a apucat de 2 zile sa scrie, in rest nu as putea controla situatia ca un profesionist. Pe naiba imaginatie daca nu e fructificata si canalizata corect acolo unde trebuie - ca de asta ma plang de 2 ani, mie si forumului - as fi un artist ambulant necioplit si atat de bizar ca as speria toate fatucile venite dupa portrete.

As accepta sa moderez atelierul numai daca as putea ajunge some day sa sper ca vand ceva producatorilor americani, adica, sa am o imagine zdravana, un fundament prin care pustii sa se sprijine in clipele de furii ca nu se pricep sa contzopeasca hartia. Nu sunt modest, nici nu incerc sa impresionez, sunt realist. Adevarul e ca, in ciuda anumitor aparente de clown, sunt al naibii de exigent cu mine si nu mai dezvolt ca scriu tampenii, am sters 3 randuri...

Il propun pe Keepwalking moderator in Atelier, cu o conditie: daca isi schimba avatarul cu babalacul de Redford si-si pune unul cu virilul Redford din tinerete. Fatucile tre sa aibe fantezii sanatoase.

Eu l-am apreciat si pe NoOne. Mai mult decat pe oricine, avea ceva, un aer de "Hai sa facem. Uite unde ai gresit.". Nu inteleg ce s-a intamplat cu el. Din ultimele cuvinte schimbate cu el pe messenger spunea ceva de genu' ca nu se mai ocupa cu asta. Un castigator loc I al Concursului National de Scenarii HBO si destul timp prezent constant si util forumului, why?

Nu inteleg nici ce s-a intamplat cu silver_boy. Banui ca probleme de alta natura l-au deviat de la forum la care n-am cum sa intervin si nici motiv sa ma bag.

Pitbull se comporta in ultimul timp ca un producator caruia ii trec zilnic pe birou teancuri de 20 de scenarii legate cu sfoara pe care le priveste dispretuitor si plictisit, total necurios sa vada ce e acolo si probabil satul sa caute vreunul bun in maldarul de maculatura diletanta. Il sfatui sa termine paharul de vin de pe masa si sa le inmaneze altcuiva mai entuziast si energic. Dar daca intoarcem foaia, Pitbull e cam ca un Dumnezeu in Atelier, fara nicio aluzie deplasata. Intr-un fel il inteleg, care trece de el poa' sa-si plimbe foile pe la usile producatorilor. Ideea e ca nu va trece nimeni, intelegeti voi, la ce ma refer?

Il propun pe Keep. Iar daca reusesc sa termin si eu scenariul inceput in urma cu 2 ani (scurt metraj) si iese bine, si mai confirm si altadata, e posibil sa trec sezonier prin atelier prin 2010 asa, vreo 3 luni, Asistentul lui Keep. Dar eu unul n-as paria pe mine. lol

As mai propune moderatori in atelier, cine are e-mail-urile lor sa ii contacteze: rocky si/sau Pelicula. Mi-au facut o impresie f buna si au dovedit ca sunt potenti.

Eu unul as putea face un singur lucru pt Atelier. Sa moderez cativa novici mai imprastiati, sa imi creez o echipa si i-as alege: Mistah J (Gengar), safenik, Serban Mocanu si Illotempore2002. Atat. 4. La urma urmei, "elevii mei", mi-ar putea da si mie lectii uneori, iar de multe ori poate nu as reusi sa ajung la "ore", pe motiv ca nu m-am simtit bine, ori a plouat cam rau si n-am gasit taxi iar umbrela n-am ori i-a rupt vantul spitele, samd...si ei ar putea arunca cu cocoloase de hartie prin "clasa" cat timp lipsesc eu.

Last edited by Neuptolem : 17 Apr 2009 at 23:41.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2009, 00:53   #58
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Eu nu inteleg ce inseamna asta.Din cate stiu eu moderator e ala care are grija de o anumita sectiune a unui forum.El trebuie sa verifice daca discutiile au legatura cu sectiunea respectiva,daca nu sunt injuraturi si alte chestii,daca au unii anumite nelamuriri.Daca esti moderator la Atelier nu tre sa fii cel mai mare scenarist din lume,daca esti moderator la horror nu trebuie sa ti se dea ochii peste cap si sa mergi cu mainile intoarse pe tavan,daca esti moderator la sectiunea clasic nu trebuie sa vii sa fumezi pipa si sa dictezi unui sclav ce ai de zis,daca esti moderator la oscar nu trebuie sa pui tuxedo sau rochie pe tine si sa dai premii la useri.Pur si simplu tre sa moderezi un forum.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2009, 00:56   #59
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ce a zis si redmen. Moderatorul trebuie doar sa supravegheze si sa se asigure ca regulile sunt respectate.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2009, 16:11   #60
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Hehe I am deeply flattered sa fiu prezenta pe atatea liste. Daca voi ma vreti,va vreau si eu .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells