Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Animatie

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Apr 2011, 22:01   #21
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2011, 22:20   #22
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by dragonfly_drk:
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic.

Hai ma, cu "educativitatea" asta puteau scoate ceva mul mai inteligemt. In fact i-au dat romanului ceea ce-i place ( ......... )
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 08:59   #23
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Cool

Originally Posted by dragonfly_drk:
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic.
daaa,"educativ in sens tehnic", eu cred ca pica si mama ei de educatie tehnica atunci cand auzi toate porcariile de le scot,ma refer,daca dai sonori sa auzi , nu doar sa te uiti la imaginile create
in fine,stiu si vreau sa cred ca acest comment al tau nu a fost facut cu rautate ,dar,totusi,citeste si parerea mea,recomand
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 11:49   #24
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
la recomandarea ta, ti-am citit parerea... si recunosc, unele replici sunt de prost gust... insa, uite, ei au ajuns departe. ii urmareste o tara intreaga si au fost contactati de cei de la Adobe. Oare tu poti face asta?

si in plus... mai mult laud echipa asta pentru tutorialele care le uploadeaza si care m-au ajutat foarte mult si inca ma ajuta.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 14:35   #25
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Exclamation

Originally Posted by dragonfly_drk:
la recomandarea ta, ti-am citit parerea... si recunosc, unele replici sunt de prost gust... insa, uite, ei au ajuns departe. ii urmareste o tara intreaga si au fost contactati de cei de la Adobe. Oare tu poti face asta?

si in plus... mai mult laud echipa asta pentru tutorialele care le uploadeaza si care m-au ajutat foarte mult si inca ma ajuta.
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.
3.Sunt de acord cu tine cand vine vorba de echipa, dar,in niciun caz cu serialul Robotzi, doar atat am mai avut de spus la aceasta sectiune a forumului

Last edited by arnoldroland : 22 Apr 2011 at 15:47.
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 14:42   #26
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Bine zis arnoldroland
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 16:52   #27
andreiu7z
Guru
 
andreiu7z
 
Join Date: Jun 2009
Location: DeUndeVreau
Posts: 551
Originally Posted by dragonfly_drk:
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic.
E şi normal şi te înţeleg că le ţii partea că doar sunt clujeni
Oricine ce-are zice, echipa face o treabă bună!
__________________
"My own mind is my own church" - Thomas Paine
andreiu7z is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 20:32   #28
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by arnoldroland:
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.

1. Stii vorba aia... "Prosti, da` multi"?
2. Eu zic ca nu poate oricare, atata timp cat nu vii cu nimic original si nou.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 20:50   #29
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Exclamation

Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by arnoldroland:
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.


2. Eu zic ca nu poate oricare, atata timp cat nu vii cu nimic original si nou.

Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat"
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 21:09   #30
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by arnoldroland:
[Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat"

Ideea e ca ei au vrut (probabil nu sperau la succesul asta), iar acum vor trece la pasul 2. Care e pasul 2? Sa scoata si putin "cascaval" din robotii astia. Acum... cine nu doreste putin cascaval in buzunar? Si cu toate astea, putini il au, cu toate ca toti si-l doresc.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 21:12   #31
mihai_iordache
Novice
 
mihai_iordache
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 4
RObotzi e cel mai tare desen animat.
mihai_iordache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 21:14   #32
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Post

Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by arnoldroland:
[Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat"

Ideea e ca ei au vrut (probabil nu sperau la succesul asta), iar acum vor trece la pasul 2. Care e pasul 2? Sa scoata si putin "cascaval" din robotii astia. Acum... cine nu doreste putin cascaval in buzunar? Si cu toate astea, putini il au, cu toate ca toti si-l doresc.
Cred ca, in asta ai dreptate.
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 17:46   #33
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by andreiu7z:
Originally Posted by dragonfly_drk:
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic.
E şi normal şi te înţeleg că le ţii partea că doar sunt clujeni
Oricine ce-are zice, echipa face o treabă bună!

am aflat tarziu ca sunt clujeni... cam dupa ce le-am "mancat" cam toate tutorialele de photoshop. mi se pare irelevanta provenienta unor oameni atata timp cat fac treaba buna. (si aici nu ma refer la RObotzi)
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2011, 18:37   #34
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Primele cateva episoade mi s-au parut ok, de fapt primele 5. Ala de 8 martie m-a distrat teribil. Restul sunt slabe.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2011, 14:55   #35
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Mie toate episoadele mi-au placut, sunt haioase dar in special mi-a placut episodul 15 Kidnapare
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2011, 07:54   #36
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Să-mi fie cu pardon, dar eu nu înţeleg isteria asta cu RObotzi. Peste tot, pe stradă, în autobuz, în diverse locuri, inclusiv acasă, aud numai replici din chestia asta fără sens - pentru mine, cel puţin. Am încercat să mă uit la un episod, dar degeaba, nu mi-a trezit absolut niciun interes.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 18:24   #37
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Originally Posted by Ami85:
Să-mi fie cu pardon, dar eu nu înţeleg isteria asta cu RObotzi. Peste tot, pe stradă, în autobuz, în diverse locuri, inclusiv acasă, aud numai replici din chestia asta fără sens - pentru mine, cel puţin. Am încercat să mă uit la un episod, dar degeaba, nu mi-a trezit absolut niciun interes.
La fel mi s-a intamplat si mie.....
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 10:40   #38
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
episodu de ieri, sau de azi, ca eu azi l-am vazut.... voiaj parca se numeste e slab rau printre cele mai slabe
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2011, 13:16   #39
primmo
Novice
 
primmo
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 18
sunt niste baieti pasionati de editare foto, video, audio, animatie care au scos o chestie super haioasa. faptul ca nu toti rezoneaza cu umorul lor, nu e o tragedie. in schimb marea realizare e ca foarte multi ii urmaresc si ii apreciaza.
daca nu ma insel sunt si singurii care au facut tutoriale in romana pt photoshop. si mie mi s-au parut foarte utile..
in rest sunt si niste prezentari ale unor artisti grafici diferiti din lume pe site-ul lor. above all e de bine, site-ul e foarte interesant si foarte "legal", scot o miniserie animata mai de succes decat incercarile idioate de sitcomuri romanesti de la tv. dar in spatele glumelor haioase (din punctul meu de vedere) de 3 min jumate din fiecare saptamana fiti siguri ca se ascunde foarte multa munca.
de ceva timp le-au aparut si reclame pe site, o prezenta la tiff si au atras atentia adobe. sper sa scoata si bani pe masura succesului si talentului de care dau dovada.
primmo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2011, 12:49   #40
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Ei au reusit sa atraga atentia prin vulgaritate si nimic altceva,exact ce ii place romanului.Bine ca sunt si exceptii,aia de au un IQ peste medie,sunt mai rari dar au grija ce si cum intra pe urechile "sensibile" ale lor.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells