Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Dec 2009, 13:35   #1
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
colaborari regizori/actori

in topicul acesta as vrea sa discutam putzin despre divershi regizori/actori, regizoare/actritze, regizori/actritze, shamd.
shtie cineva de ce tim burton nu a colaborat cu jim carrey cam never? e ceva la mijloc? a abandonat proiectul believe it or not iar colaborarea cu jim carrey a picat. mie imi plac amandoi, cred ca ar fi facut un rol mai bun carrey in charlie, in locul lui depp.

Last edited by manwithamoviecamera : 30 Dec 2009 at 13:37.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 13:43   #2
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Eu unul innebunesc cand aud termenul 'regizoare'. Suna ca dracu'!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 13:46   #3
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
n-ai decat sa innebuneshti, dar la cafenea, nu aici unde eshti offtopic.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 13:54   #4
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pai poate ar fi cazul sa corectezi tu inca din prima.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 13:55   #5
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
in topicul acesta as vrea sa discutam putzin despre divershi regizori/actori, regizoare/actritze, regizori/actritze, shamd.
shtie cineva de ce tim burton nu a colaborat cu jim carrey cam never? e ceva la mijloc? a abandonat proiectul believe it or not iar colaborarea cu jim carrey a picat. mie imi plac amandoi, cred ca ar fi facut un rol mai bun carrey in charlie, in locul lui depp
restul offtpicurilor vor fi ignorate.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:02   #6
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ai putea la fel de bine sa faci un topic intitulat 'Sa invatam mersul pe jos fara profesor'.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:05   #7
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Judex:
Ai putea la fel de bine sa faci un topic intitulat 'Sa invatam mersul pe jos fara profesor'.
tzin sa atentzionez moderatorii ca acest individ intra pe acest topic sa scrie doar offtopic. probabil din plictiseala.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:08   #8
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Tin sa atrag atentia moderatorilor ca suntem pe un forum de cinema si individul care se lauda ca are o camera de filmat creeaza un topic eminamente tautologic: orice film de fictiune reprezinta (si) rodul unei colaborari intre regizori si actori.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:12   #9
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Judex:
Tin sa atrag atentia moderatorilor ca suntem pe un forum de cinema si individul care se lauda ca are o camera de filmat creeaza un topic eminamente tautologic: orice film de fictiune reprezinta (si) rodul unei colaborari intre regizori si actori.
sa inchida cineva topicul asta. promit sa nu mai deschid altele pe acest forum, in atare conditzii. ma interesa daca a existat sau va exista vreo colaborare burton-carrey.
inca o data, topicul poate fi inchis sau shters. nu am chef de alte explicatzii sau de dialogul surzilor.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:16   #10
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Poate ca anumite colaborari (nebazate pe relatii de familie sau de prietenie) se datoreaza faptului ca oamenii s-au obisnuit sa lucreze unii cu altii si nu au nevoie de schimbare. Pana la urma, si in firme colegii se obisnuiesc unii cu altii, cu stilul de lucru si prefera sa continue colaborarea.

Colaborari notabile (nu numai notorii, ci si de durata): Kurosawa - Shimura si Mifune, Burton - Bonham Carter si Depp, A. Kaurismaki - Outinen si Pellonpaa sunt primele care imi vin in minte.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:19   #11
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Christopher Nolan cu Christian Bale se pune?
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:22   #12
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
daca esti moderatoare cum ramane cu offtopicele individului de mai sus? chiar daca tzi-e coleg de forum, cred ca a aberat prea mult.
nu doream o enumerare a colaborarilor intre regizori si actori, shtiu si eu sa caut pe google, mersi frumos.
am intrebat daca shtie cineva de ce nu a colaborat burton cu jim carrey, sau daca vor colabora, ultimul lor proiect a fost abandonat de regizor. carrey era mult mai potrivit in animite roluri decat depp, cu notabile exceptzii. insushi jim carrey ar fi scris pe site-ul sau ca i-ar fi placut sa joace in alice in wonderland.
nu ma intereseaza nici colaborarile bazate pe prietenii, nici actorii fetish, am vazut ca exista un astfel de topic pe undeva. doream sa se discute despre colaborari mai putzin realiste, dar posibile, in functzie de preferintze personale.
dar cum am scris inainte, topicul poate fi inchis
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:27   #13
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by manwithamoviecamera:
in topicul acesta as vrea sa discutam putzin despre divershi regizori/actori, regizoare/actritze, regizori/actritze, shamd
Atunci cand deschizi topicu' spune exact ce vrei, ca tu cu gurita ta ai zis mai sus despre ce sa vorbim!
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:28   #14
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Vezi, Coco, la ce te expui? Era de ajuns sa ii atragi atentia, dar tu i-ai raspuns...
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:34   #15
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by manwithamoviecamera:
Originally Posted by Judex:
Tin sa atrag atentia moderatorilor ca suntem pe un forum de cinema si individul care se lauda ca are o camera de filmat creeaza un topic eminamente tautologic: orice film de fictiune reprezinta (si) rodul unei colaborari intre regizori si actori.
sa inchida cineva topicul asta. promit sa nu mai deschid altele pe acest forum, in atare conditzii. ma interesa daca a existat sau va exista vreo colaborare burton-carrey.
inca o data, topicul poate fi inchis sau shters. nu am chef de alte explicatzii sau de dialogul surzilor.

Nu trebuie sa te superi atit de repede, da si tu un pic dovada ca ai o anumita deschidere spre dialog. Daca te interesa doar colaborarea Burton - Carrey, puteai sa pui eventual o intrebare in alta sectiune a forumului despre chestia asta. Credeam ca ai deschis topicul pentru a discuta despre colaborarea regizor - actor fetis. Era o tema interesanta de discutie. Pentru o singura nelamurire, nu trebuie deschis un topic...
Nu are rost sa te superi, mai ales pe oameni care stiu ce vorbesc - si crede-ma, respectivii se pricep la cinema mult mai bine decit noi...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 14:38   #16
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Windom a observat foarte bine - si eu am crezut ca este vorba despre colaborarea dintre diversi regizori si actorii lor fetis. Un exemplu la indemana este o relatie destul de proaspata - cea dintre Scorsese si Di Caprio.
In fine, chiar ar putea deveni un topic interesant, nu stiu de unde atatia nervi doar pentru ca m-am legat inca din start de folosirea termenului 'regizoare'. Chiar daca e corect lingvistic, nu suna tocmai placut.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 15:03   #17
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by Windom:

Nu trebuie sa te superi atit de repede, da si tu un pic dovada ca ai o anumita deschidere spre dialog. Daca te interesa doar colaborarea Burton - Carrey, puteai sa pui eventual o intrebare in alta sectiune a forumului despre chestia asta. Credeam ca ai deschis topicul pentru a discuta despre colaborarea regizor - actor fetis. Era o tema interesanta de discutie. Pentru o singura nelamurire, nu trebuie deschis un topic...
Nu are rost sa te superi, mai ales pe oameni care stiu ce vorbesc - si crede-ma, respectivii se pricep la cinema mult mai bine decit noi...

te rog foarte mult, nu stiu ce intelegi tu prin deschidere la dialog. poate potzi fi atat de deschis sa mai dai si tu niste indicii din cand in cand la recunoaste personajul, mai ales ca in imagine se a fla nu stiu ce sunetist, sau tehnician
da, m-am gandit la ce-ai scris, am cautat topic cu tim burton si n-am gasit, probabil ca e pe undeva. am vrut sa pun intrebarea la vreau sa shtiu, dar ma gandeam ca va trece neobservata si ca discutzia , daca va fi, dar n-a fost, va atrage si alte subiecte din sfera, era o discutzie sa zicem, subversiva, nu fortzata.
despre actorii -fetish , am scris mai sus, ma pot informa pe google si exista deja topic, dar n-ai citit cu atentzie.
Quote:
Nu are rost sa te superi, mai ales pe oameni care stiu ce vorbesc - si crede-ma, respectivii se pricep la cinema mult mai bine decit noi...[/
nu ma supar, am vrut doar sa fiu intzeles ca nu-mi place sa pierd vremea cu troli care spameaza aiurea.
ca respectivii se pricep mai bine la cinema decat noi, m-as indoi, cu mici exceptzii, nu dezvolt complexe de inferioritate nici macar virtuale.
si fiecare a scris ce a vrut pe topicul asta , dar nimeni nimic despre ce a creat burton, cum ar fi putut colabora cu jim carrey, daca depp a dat-o in bara cu anumite roluri ale lui burton, cum ar fi charlie , si daca exista si alte posibile colaborari regizori/actori. asta spune ceva.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 15:07   #18
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Hai ca devii enervant. Daca tii de coarne la OTV nu inseamna ca te si pricepi la cinema. Mai bine ai modifica titlul incat sa se inteleaga ce vrei exact.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 15:15   #19
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95055

In spiritul Sarbatorilor va urez un sincer Calm fratilor!
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2009, 15:17   #20
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by redmen:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95055

In spiritul Sarbatorilor va urez un sincer Calm fratilor!
este exact ceea ce nu doream sa discutam aici. poate nu m-am facut intzeles, dar am explicat in vreo trei postari deja. mai sus putzin
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells