Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Nov 2004, 11:44   #1
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Alien 3 - Special Edition DVD

Am cumparat ieri filmul din titlu [stiu ca exista Alien Quadrilogy...] si se pare ca discul are ceva probleme cu sunetul. Spre finalul filmului se adude un fasait de fiecare data cand vorbesc actorii.Problema se intinde pe aproximativ 10 minute din film si apare aleator.Pot sa spun ca este destul de deranjant...

In plus de asta pe coperta este trecuta si coloana sonora codata dts dar pe DVD nu exista asa ceva...

Are cineva DVD-ul asta si a observat cele suse de mine mai sus sau sunt eu mai ghinionist?
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2004, 07:39   #2
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: Alien 3 - Special Edition DVD

Originally Posted by dode:
Am cumparat ieri filmul din titlu [stiu ca exista Alien Quadrilogy...] si se pare ca discul are ceva probleme cu sunetul. Spre finalul filmului se adude un fasait de fiecare data cand vorbesc actorii.Problema se intinde pe aproximativ 10 minute din film si apare aleator.Pot sa spun ca este destul de deranjant...

In plus de asta pe coperta este trecuta si coloana sonora codata dts dar pe DVD nu exista asa ceva...

Are cineva DVD-ul asta si a observat cele suse de mine mai sus sau sunt eu mai ghinionist?
te duci shi le dai cu dvd-ul in cap ...
ma kkm pe ei de nemernici ... dupa ce k l-ai shi luat mai e shi stricat ...
du-te peste ei ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2004, 07:49   #3
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Pirateria rullllzzz ! Iti da marfa cu timbru , deh e treaba ofiala cu taxe platite si te trezesti cu un produs de 2 lei. Si la muzica e la fel. Cele mai proaste cd-uri sant cele vandute in benzinarii , se aud melodiile pe jumatate sau deloc (Petrom knows !).
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 01:32   #4
movieluver
Novice
 
movieluver
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 20
Presupun ca este original (banuiesc ca ai fi observat daca era pirat - e destul de clara diferenta de aspect al discului si carcasei intre unul original si unul pirat, oricat de "tari" ar fi piratzii respectivi). Eu am Alien Quadrilogy, si Alien3 este in doua versiuni - cea originala si cea "speciala", cea din urma avand multe scene nou introduse (Ripley e gasita pe malul marii, chestburster-ul iese dintr-un bou, etc). E, la versiunea asta speciala, scenele "noi" se aud destul de prost (ma refer la voci), mai incet si usor hasait, datorita vechimii si faptului ca nu s-au chinuit sa restaureze sunetul. In schimb versiunea originala al filmului e perfect OK. Nu stiu exact la ce te refereai, dar ar putea fi asta explicatia. Cat despre DTS, 100% iti garantez ca nu are. Din tot Alien Quadrilogy, Alien3 e singurul care n-are nici DTS (pe care doar Alien si Alien Resurrection il au), nici track audio cu comentariu. Or fi scris pe ambalaj despre DTS in virtutea inertiei.
movieluver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 10:26   #5
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Discul este original, daca era piratat nu imi faceam atatea probleme si nu putema ridica pretentii.
Si asta are ambele variante, atat cea originala cat si cea reeditata.
In legatura cu dts, ma gandeam ca eroarea este cu atat mai mare cu cat copertile DVD-urilor sunt individuale. Daca era vb de tot pachetul "Alien Quadrilogy" era ok pt ca sunt filme care au si dts...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 10:32   #6
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
de curiozitate te intreb dode .... tu ce ai facut ? ai ramas cu dvd-ul al Alien 3 cu sunetul ala de kakao ?
Imediat cum ai observat "the glitch" trebuia sa te duci sa-l schimbi.
parerea mea ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 10:54   #7
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Am ramas cu el...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 11:17   #8
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by dode:
Am ramas cu el...
de ce ? nu te intzeleg cum ai putut sa ramai asha calm ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells