Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Nov 2001, 08:41   #1
Vogler
Novice
 
Vogler
 
Join Date: Nov 2001
Posts: 4
Stimati forumisti,
Stimate Blizz,

in continuare caut site-uri prin care sa pot cumpara si sa mi se livreze DVD-uri cu anumite filme, mai putin cautate si cunoscute decat cele ce sparg box-office-urile.

Blizz mi-a recomandat un excelent site - dvdboxoffice.com, care livreaza in Romania.Am gasit acolo multe din filmele care ma intereseaza, motiv pentru care-i multumesc caldura pentru sugestie. Alte filme lipsesc din oferta site-ului cu pricina,si stiu ca ele exista pe format DVD. Am prospectat temeinic net-ul,dar n-am gasit mare lucru. Multe din magazine on-line nu vand in Romania, asa ca am ramas cu buza umflata.

Prin urmare: stie careva dintre voi alt site competitiv de unde sa pot cumpara DVD-uri?

Va multumesc.


__________________
Dr. Vogler
Vogler is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2001, 23:47   #2
Blizz
Veteran
 
Blizz
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 150
Imi pare bine ca situl respectiv a fost de folos. Nu stiu in momentul asta daca cel mai mare magazin virtual, amazon.com (la care se pot gasit cam toate titlurile imaginabile) livreaza momentan in Romania, pentru asta trebuie sa le multumim infectilor hoti informatici de carti de credit.

Insa, sugestia mea este sa contactati Dvdboxoffice cu un email in care sa spuneti exact ce va intereseaza. Este o practica acceptabila pe-aici si chiar foarte utilizata in care un client al firmei poate cere firmei servicii nedisponibile initial. Asta nu numai pentru ca si profitul de 1$ conteaza, dar si din cauza faptului ca: "Clientul nostru, stapanul nostru" chiar functioneaza."
Singura conditie este sa fiti un client demonstrat ca onorabil, adica sa fi cumparat ceva inainte si sa fi platit la timp.

Pentru alte situri care vand DVD-uri, recomand un search la http://www.rottentomatoes.com pentru un anumit film; accesati apoi optiunea pentru cautarea lui pe DVD la cele mai importante firme.

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Blizz pe 2001-11-30 00:58 ]</font>
Blizz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2001, 12:14   #3
Vogler
Novice
 
Vogler
 
Join Date: Nov 2001
Posts: 4
Domnule Blizz,

multumesc mult pentru amabilitatea raspunsului Dvs.


__________________
Dr. Vogler
Vogler is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2002, 11:02   #4
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
mmm...le-am dat email acum 3 zile si n-am primit inca nici un raspuns...la amazon raspundeau in max.1zi
a comandat cineva din Romania la http://dvdboxoffice.com/ cu succes ? :smile:

Quote:
On 2001-11-30 00:47, Blizz wrote:
Imi pare bine ca situl respectiv a fost de folos. Nu stiu in momentul asta daca cel mai mare magazin virtual, amazon.com (la care se pot gasit cam toate titlurile imaginabile) livreaza momentan in Romania, pentru asta trebuie sa le multumim infectilor hoti informatici de carti de credit.

Insa, sugestia mea este sa contactati Dvdboxoffice cu un email in care sa spuneti exact ce va intereseaza. Este o practica acceptabila pe-aici si chiar foarte utilizata in care un client al firmei poate cere firmei servicii nedisponibile initial. Asta nu numai pentru ca si profitul de 1$ conteaza, dar si din cauza faptului ca: "Clientul nostru, stapanul nostru" chiar functioneaza."
Singura conditie este sa fiti un client demonstrat ca onorabil, adica sa fi cumparat ceva inainte si sa fi platit la timp.

Pentru alte situri care vand DVD-uri, recomand un search la http://www.rottentomatoes.com pentru un anumit film; accesati apoi optiunea pentru cautarea lui pe DVD la cele mai importante firme.

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Blizz pe 2001-11-30 00:58 ]</font>
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells