Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Feb 2009, 20:31   #241
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Ghici de ce?

1 Eddie Murphy $3,459.1 (in miliarde)

E cel mai de succes actor de la Hollywood?
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 20:49   #242
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Era de "n" ori mai adevarat Johnny Deep. Si poate din putinii capabili sa creeze un personaj mai fascinant ca "Joker" ori cel putin la nivelul actoricesc al lui Heath Ledger.
Murphy nu mi-a placut niciodata si chiar nu mi-l pot imagina intr-un rol mai "ademenitor" ca "Joker"-ul. E f departe de genul meu. Nici macar nu are mimica de thriller / suspense. Atmosfera sumbra a celor 2 Batman-uri, primul de nota 8, al doilea de 9.50, e incompatibila cu E.M.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 21:15   #243
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Nici de Heath Ledger nu se stia ca poate face asa ceva...

In Nolan I trust.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 22:43   #244
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Poa' sã fie de succes.Da' mie mi se pare foarte slab.Nu dã „culoare” personajelor pe care le interpreteazã.Luaþi zece filme de-ale lui ºi veþi vedea acelaºi personaj în toate.

Eu sunt de pãrere cã Depp este unul din cei mai buni actori care au cãlcat vreodatã pe la Hollywood.De un miliard de ori peste Murphy.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:22   #245
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Da...pacat, si eu speram sa fie Johnny.

Desi nu e african-american, Johnny da mult mai multa culoare personajelor decat Eddie. :lol:
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:29   #246
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by E.Floares:
Da...pacat, si eu speram sa fie Johnny.

Desi nu e african-american, Johnny da mult mai multa culoare personajelor decat Eddie. :lol:
:lol:
ªi Depp ar fi singurul care ar crea un perspnaj cel puþin în apropierea Jokerului lui Ledger(nu cã aº fi vãzut încã filmul,dar din secvenþele vãzute îmi dau cu pãrerea).
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:58   #247
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Suspectul:
ªi Depp ar fi singurul care ar crea un perspnaj cel puþin în apropierea Jokerului lui Ledger(
Unul din cele mai mari adevaruri rostite-auzite pe anu' asta!

Originally Posted by Bizarul:
nu cã aº fi vãzut încã filmul
Aoleo, maica mea Doamne ce-mi aud urechile!
Maine la cat tre sa te trezesti si ce ai de facut?
DACA nu vezi filmul in noaptea asta sar prin monitor pe tine si te violez! :lol:
----
Apropo, de ce naiba nu a acceptat Deep rolul? Sau ce s-a intamplat? Si de unde pana unde Eddie?!? :shock:
Ce stiti de scenariul al 3-lea?
PS: Interesant cum vom avea parte anii astia de: "The Dark Knight" - 2008; "Terminator Salvation" - 2009; "Batman 3" - 2010; "Terminator 5" - 2011. :happy: S-a intors Dumnezeu cu fata spre action-SF-thriller-mouvies! 8) I s-a taiat si Lui draku' de Crankuri, Curieri, Wantezi, Remake-uri ratate! :hmm:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 00:02   #248
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Suspectul:
Aoleo, maica mea Doamne ce-mi aud urechile!
Maine la cat tre sa te trezesti si ce ai de facut?
DACA nu vezi filmul in noaptea asta sar prin monitor pe tine si te violez! :lol:

:oops:
Sãptãmâna asta poate mi-l cumpãr,sã vãd cum îmi merg lovelele.Refuz sã-l piratez(la fel cum refuz sã piratez orice film).
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 02:56   #249
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Neuptolem:
Era de "n" ori mai adevarat Johnny Deep.

Depp! Depp! Nu-l mai faceti deep . Eddie Murphy as The Riddler e unul dintre cele mai penibile zvonuri aparute in ultima vreme,pentru ca:

1) Stirea a aparut in The Sun,care alaturi de The National Enquirer constituie probabil cea mai"reliable" sursa de informatii :? .
2) Nici macar nu au inceput lucrul la scenariu,damn it! The Riddler pare sa fie alegerea perfecta,desi mai sunt destui alti villaini.

Oricum de Johnny se spune mereu ca va aparea in nu-stiu-cate zeci de roluri,pentru ca oamenii vor sa il vada in rolurile respective si pentru ca stiu ca e capabil sa fie credibil in oricare dintre ele .Depp as The Riddler ar fi cel mai "safe bet" posibil,nu poti sa dai gres cu el,nici la capitolul $$$,caci a trecut de mult de faza cand era numit "box office posion", nici la capitolul interpretare. Daca se vor folosi de Riddler,ar fi cazul sa fie bun,inca am cosmaruri cu Jim Carrey's spandex :lol: .

Cat despre Angelina as The Catwoman...NO! NO! NO! In primul rand,fratii Nolan nu prea se pricep sa construiasca personaje feminine (gosh, Rachel mi-a fost atat de indiferenta!),as cam avea emotii,iar in al doilea rand,as prefera de mii de ori sa o re-aduca pe Michelle Pfeiffer, chiar daca are 50 de ani,she is still hot si a facut o Catwoman memorabila in Batman Returns...costumul,miscarile,replicile,the looks,the attitude - toate s-au potrivit la fix! Cred ca Angelina intr-un costum de Pisica ar fi nepotrivita,nu imi imaginez scheletul ala ambulant intr-o asemenea postura.

Om trai si om vedea .
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 16:43   #250
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Buticut a scris:

Citat:
Quote:
Daca se vor folosi de Riddler,ar fi cazul sa fie bun,inca am cosmaruri cu Jim Carrey's spandex .

Cat despre Angelina as The Catwoman...NO! NO! NO! In primul rand,fratii Nolan nu prea se pricep sa construiasca personaje feminine (gosh, Rachel mi-a fost atat de indiferenta!),as cam avea emotii,iar in al doilea rand,as prefera de mii de ori sa o re-aduca pe Michelle Pfeiffer, chiar daca are 50 de ani,she is still hot si a facut o Catwoman memorabila in Batman Returns...costumul,miscarile,replicile,the looks,the attitude - toate s-au potrivit la fix! Cred ca Angelina intr-un costum de Pisica ar fi nepotrivita,nu imi imaginez scheletul ala ambulant intr-o asemenea postura.
Jim Carrey ein felul lui talentat,nu e vina lui ci a regizorului ca l-a pus sa interpreteze atat de cliseic.
Angelina nu pare schelet...in filme,si nu cred ca Pfeiffer s-ar prosti acum la varsta ei intr-un film ca asta si intr-un rol ca asta,mai ales ca in catwoman n-a avut critici prea bune.Angelina ar fi o buna lovitura de marketing pt film.Film care nu va avea acelasi succes ,cu sau fara Depp(ma indoiesc ca va primi ,cate proiecte are),pentru ca Heath e mort. Si inegalabil mai ales ca e mort.
Asta e singurul film unde am vazut nota 9 pe IMDb,datorita lui Heath,sigur:
http://www.imdb.com/title/tt0468569/
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 16:58   #251
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
C'mon....Catwoman was the bomb in Batman Returns,care mi se pare unul dintre cele mai underrated Batman-uri .Chiar mi s-a parut amuzant in multe faze,unele dialoguri chiar funny. Nici Pinguinul ca pimp n-a fost o idee rea,mi-a placut faptul ca Burton s-a distantat putin de felul cum era prezentat in comics si si-a pus amprenta pe film. Oricum,daca ne-ar deranja asta,ar trebui sa ne deranjeze si ca Joker-ul a purtat make-up in TDK sau ca a contribuit la crearea lui Two-Face.Uneori e mai bine sa-ti urmezi instinctele si imaginatia,iar Burton a reusit sa faca un entertaining action flick.

Partea asta e cea mai tare:
Quote:
Max Shreck: Selina! Selina Kyle, you're fired! And Bruce Wayne, why are you dressed up like Batman?
Catwoman: Because he *is* Batman, you moron!
Max Shreck: Was.
[shoots Batman]


Apropo,a little bit offtopic.
Bale goes American Psycho

Unii oameni merg prea departe...
http://www.cinematical.com/2009/02/0...-cinematograp/

Se pare ca inca nu si-a iesit din anumite roluri :lol:. Ma surprinde sa aud ca s-a dezlantuit asa,mereu l-am vazut ca fiind un tip calm.Care-i problema lui?! Mai turneaza o data scena si gata,a cerut sa fie concediat saracul tip.Ca actor inca il respect,a facut destule roluri bune (desi nu ma omor dupa el ca Batman/Bruce Wayne),dar ca om...hmmm,parca prea repede se pierde cu firea.

Anyway,e hilarious :lol: :lol: :lol: :lol:
Guy:I was looking at the light
Bale :OOooh good for you!And how was it?I hope it was fucking good, 'cause it's useless now!

Unprofessional behavior,desi nu e chiar de condamnat daca a fost o scena grea si i-a luat toata ziua sa filmeze...
Ciudat ca are probleme in a se concentra daca altii oameni se plimba pe platou...am urmarit o gramada de clipuri de la filmarile Public Enemies si Johnny parea sa se descurce bine facand pe bad-ass-ul,cand toti ceilalti din jurul sau strigau: "JOOOOOOHNNY,OVER HERE!!!". Ar trebui sa il fi concediat pe cel care a facut chestia asta publica,nu pe bietul tip cu luminile.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 17:39   #252
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Se mai intampla sa existe si astfel de conflicte...s-a saturat, probabil, si el de anumite chestii, e normal pentru un om sa-si mai piarda firea in anumite situatii.
Nu ma surprinde reactia lui, ma surprinde faptul ca acest file audio a fost facut public. Cel care ar trebui sa fie concediat e cel care e responsabil cu sunetul, nu ala de la lumini sau Bale...lucrurile astea trebuie sa si le rezolve singuri.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 17:56   #253
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Oricum e hilar,eu si acuma rad :lol: !

Assistant Director defends Bale
http://www.eonline.com/uberblog/b819...ctor_Says.html

He's got a point there...mentioneaza in inregistrare ca the director of photography nu era la prima abatere si in plus scena era una foarte importanta...eu l-as fi terminat pe tipul ala cu 2-3 injuraturi,nu as fi sarit chiar asa oricat de suparata as fi fost...Chiar daca se pierduse complet in scena si in personaj,un actor ar trebui sa poata sa ramana concentrat,indiferent ce se intampla,iar el pare sa isi piarda repede concentrarea.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 18:16   #254
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
In Romania era mai simplu: 'te-n p*la mea, bag p*la-n ma-ta!, ii dadea un cap in gura si gata. Bale i-a tinut o intreaga predica despre munca actorilor and so on... :lol:
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 19:32   #255
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Daca ar fi oprit camerele la filmul asta de fiecare data cand cineva incerca sa il faca sa isi piarda concentrarea,nu s-ar mai fi facut deloc .
http://www.youtube.com/watch?v=Y5aKBprj5IQ :lol: :lol: :lol:
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 21:18   #256
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
N-am timp acum s acitesc tot ce ati scris,dar Bale nu si-a...batut mama acum cateva luni?Azi am deschis un topicut la staruri si am zis ca e subestimat ca actor,desi nu mor dupa el.Tipul e credibil,cat a slabit pt "Masinistul" si e facut pe un calapod...
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2009, 13:58   #257
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Asta vara despre Catwoman erau zvonuri ca o va juca Cher :shock: if true they're not necessarily bad, in Nolan I trust, vorba cuiva de pe aici.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2009, 16:09   #258
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by miercuri:
in Nolan I trust, vorba cuiva de pe aici.

©
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2009, 00:59   #259
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
În sfârºit am putut sã-l vãd.Am fost de mi l-am cumpãrat.

Este într-adevãr genial filmu,în mare parte datoritw lui Heath Ledger dar ºi regia ºi mai ales scenariul sunt foarte bune.Personajul Joker este extraordinar scris,cum a scris ºi E.Floares toate replicile Jokeruluisunt memorabile.Din punct de vedere tehnic este superb ºi coloana îi grozavã.

Apopo de chesti acu îi mai bun ca Naºul.Nu-i.Tot nu mi-am schimat pãrerea ºi Naºul mi se pare mai bun.ªi nici afimaþia cã filmul este o capodoperã nu mi se pare justã.Este o capodoperã a genului/subgenului Comic books movies º filmelor de acþiune dar ca film în general fãrã a clasifica pe genuri este un film foarte,foarte bun,ºi în mare parte datoritã rolului lui Heath Ledger care este ºi unul din cele mai bune roluri pe care le-am vãzut la viaþa mea.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Feb 2009, 01:24   #260
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Dorm si eu mai bine in seara asta.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells