Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Jul 2008, 23:47   #1
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
"The Dark Knight"

Chiar nu mai exista subiectul acesta pe undeva pe forum pe aici?
Ma bucur ca am onoarea sa-l deschid eu...pai TDK e doar la cateva zile de Romania...dar in alte tari precum Singapore si SUA deja s-a facut remarcat pe deplin...spun "pe deplin" pentru ca oricum era deja asteptat in urma campaniei mai mult sau mai putin fericita facuta axandu-se mai mult pe Joker...dar acum au putut vedea si filmul in intregime iar parerea multora a ramas aceiasi: BESTIAL!...poate un cuvant prea bombastic...dar macar de data asta...merge.

Prima ecranizare publica a lui TDK a avut loc in Singapore...datorita fusului orar...dar pe IMDb.com votarea filmului a inceput abia dupa ecranizarea din SUA (vorbesc de avanpremiere)...eram treaz undeva pe la 5 dimineata si am intrat pe site...si TDK era pe locul 4 in top 250 IMDb...dar se pare ca nu s-a oprit aici...la ora asta The Dark Knight se situeaza pe locul 3: User Rating: 9.6/10 (7,041 votes)
Top 250: #3 http://www.imdb.com/title/tt0468569/
Ideea e ca nu stiu daca o sa ramana acolo...de fapt e clar ca ofticosii vor sari cu voturi de 1...cum de altfel se si observa pana acum...cam 100 si ceva au votat cu cea mai josnica nota...or fi regizorii invidiosi?...sau doar niste persoane anti-blockbustere...am vazut ca se poarta...anti-manele, anti-emo...si mai nou asta cu anti-blockbustere...alea 100 de voturi de 1 nu cred ca au venit de la persoane care au vazut filmul...ca daca se duceau sa-l vada mai ales in perioada asta de inceput e clar ca erau atrasi foarte mult...deci...ofticosi si ciudati exista peste tot...si Jokerul e unul dintre ei...dar de el ne place

Vizionare placuta!
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 00:12   #2
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Re: The Dark Knight

Originally Posted by E.Floares:
Chiar nu mai exista subiectul acesta pe undeva pe forum pe aici?
pt ca apare in noua revista cinemagia si nar fi prea inteligent sa se puna acuma cronica filmului.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 00:23   #3
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
pai si atunci mai bine transformam toata partea "on-topic" a forumului intr-un fel de "sneak peak" pentru revista?
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 01:05   #4
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Re: The Dark Knight

Originally Posted by Suspect de bizar:
Originally Posted by E.Floares:
Chiar nu mai exista subiectul acesta pe undeva pe forum pe aici?
pt ca apare in noua revista cinemagia si nar fi prea inteligent sa se puna acuma cronica filmului.

E deja abordat subiectul in revista din iulie...asa ca nu vad cu ce am gresi daca am discuta si noi despre el (fara spoilere).
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 05:31   #5
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
another hero movie ..
cand au sa se opreasca?
Eu unul le dau dreptate celor ce au notat filmul cu note foarte mici odata pentru ca probabil l-au vazut si "e cu-n erou" sau nu l-ai vazut si ce i-a motivat a fostul acelasi lucru " e cu-n erou". In ambele cazuri.. au perfecta dreptate in a nota filmul cu nota mica. Deci.. stai linistit.. nimeni nu are nimic cu filmul ala.. oamenilor au inceput deja sa le stea in gat filmele cu eroi. Ma numar printre ei..
Filmul a avut succes.. pentru ca:
americanii se dau in vant dupa astfel de filme
i s-a facut reclama consistenta si producatorii n-au ezitat sa profite de pe urma "mortii" saracului personaj gay din filmul cu acelasi subiect;
So.. nu analiza un film dupa sinopsis sau trailer.
Asteapta filmul sa vezi realitatea cu ochii tai!

stire aparuta/ citita dupa ce am postat mesajul:
http://www.cinemagia.ro/news.php?news_id=9313 :hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 06:52   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Re: The Dark Knight

Originally Posted by Suspect de bizar:
Originally Posted by E.Floares:
Chiar nu mai exista subiectul acesta pe undeva pe forum pe aici?
pt ca apare in noua revista cinemagia si nar fi prea inteligent sa se puna acuma cronica filmului.
Singura retinere se referä la ACEA CRONICA din revistä. Orice alte analize, comentarii sau discutii n-au nici un fel de probleme, cä doar nu suntem bätuti în cap.
Oricum, cronica din revistä nu i-am fäcut-o eu (am scris doar articolul retrospectiv despre variantele anterioare ale lui Batman), asa c-am s-o pot pune aici imediat ce-l väd si o scriu (adicä dupä 9 august, cä atunci revin în tarä).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 09:44   #7
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
eu eram ironic la adresa suspectului de bizar pentru ca raspunsul lui initial generaliza teribil
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 10:16   #8
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Stiu, de-asta i-am si explicat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 11:05   #9
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
aaa... credeam k mi-ai explicat mie
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 11:19   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Päi felul cum am ales citatele nu era clar...? :? Ce-s io, Coana Leana, care când s-au dus în vizitä de stat în Marea Britanie, si au fost primiti la Buckingham, în timp ce dädea mâna cu Regina, se uita la Printul Consort, si când dädea mâna cu Printul, se hlizea la Reginä?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 12:13   #11
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
:hmm:
http://www.cinemagia.ro/news.php?news_id=9313
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:12   #12
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by films4all:

Eh, chiar daca nu murea Heath eu cred ca aveau pregatita aceiasi campanie de promovare...era prea banal sa-l foloseasca pe Batman asa ca au aratat ceea ce au nou in film...nu mi se pare deloc ca s-au folosit de moartea lui, ca asa mai poate sa vina cineva si sa spuna ca producatorii stiau ca avea sa moara Heath si de-asta l-au bagat in film :shock:

Chiar sunt curios ce campanie va avea domnul Terry Gilliam.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:18   #13
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by E.Floares:
Originally Posted by films4all:

Eh, chiar daca nu murea Heath eu cred ca aveau pregatita aceiasi campanie de promovare...era prea banal sa-l foloseasca pe Batman asa ca au aratat ceea ce au nou in film...nu mi se pare deloc ca s-au folosit de moartea lui, ca asa mai poate sa vina cineva si sa spuna ca producatorii stiau ca avea sa moara Heath si de-asta l-au bagat in film :shock:

Chiar sunt curios ce campanie va avea domnul Terry Gilliam.

bineinteles ca o aveau pregatita.. dar s-au folosit si de incidentul ala. Asta e clar.
Nu vine nimeni sa spuna ca producatorii stiau de moartea lui Heath, stai linistit!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 04:43   #14
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Films4all...parca la un post de la subiectul "Heath Ledger" ziceai ca filmul are ca public tinta persoanele intre 12 si 16 ani...ca sa vezi...The Dark Knight este in acest moment cel mai bun film din istorie (conform populatiei cu varsta cuprinsa intre 18 si 44 de ani). Filmul este PG-13...adica in niciun caz filmul nu are ca tinta copii sub 13 ani...deci cum e?

http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Iata, pentru prima data in istoria site-ului IMDb.com, Top 250 il are in frunte pe Cavalerul Negru...loc obtinut cu ajutorul Cavalerului Si Mai Negru (Joker-ul evident)...oare hegemonia domnului Coppola s-a terminat?...Ramane sa vedem cat va rezista capodopera lui Nolan...cert e ca mie imi place clasamentul de acum

P.S. Atentie! Se scrie istorie...nu numai in topul calitatii...dar este foarte posibil ca si in cel financiar (ala de care se oftica un pic domnul T.G.).
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 05:48   #15
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by E.Floares:
Films4all...parca la un post de la subiectul "Heath Ledger" ziceai ca filmul are ca public tinta persoanele intre 12 si 16 ani...ca sa vezi...The Dark Knight este in acest moment cel mai bun film din istorie (conform populatiei cu varsta cuprinsa intre 18 si 44 de ani). Filmul este PG-13...adica in niciun caz filmul nu are ca tinta copii sub 13 ani...deci cum e?

http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Iata, pentru prima data in istoria site-ului IMDb.com, Top 250 il are in frunte pe Cavalerul Negru...loc obtinut cu ajutorul Cavalerului Si Mai Negru (Joker-ul evident)...oare hegemonia domnului Coppola s-a terminat?...Ramane sa vedem cat va rezista capodopera lui Nolan...cert e ca mie imi place clasamentul de acum

P.S. Atentie! Se scrie istorie...nu numai in topul calitatii...dar este foarte posibil ca si in cel financiar (ala de care se oftica un pic domnul T.G.).

tu si filmele tale cu eroi :lol:
bine.. 13.. am gresit la diferenta de un an. Cat priveste capatul celalalt adica 44 de ani.. sincer.. ma mir cum de n-au pus 80 :lol:
sigur se intelegea mai bine ceea ce trebuia sa se inteleaga..
macar sa fie cum zice IMDB-ul.. dar eu sincer n-am incredere in el tocmai pentru ca pe pamantul asta a pasit un Tarkovski si un Antonioni si un Coppola ..si ..si si.. etc
cred ca faza cu IMDB tinde tot spre.. ( si o sa te dezamagesc) reclama ..dap.. reclama. :sleep: ceea ce inseamna ca al tau TDK nu o sa stea prea mult timp in fruntea listei aleia.. altfel zis:
de ce cred faza cu reclama? well... tre sa fii batut in cap ca sa crezi ca un film cu eroi este cel mai bun film din Istorie... ori eu nu cred ca toti oamenii care au votat cu nota mare filmul.. sunt batuti in cap. Dar ar mai fi o chestie; poate ca toti care au votat (cu nota mare) sunt americani (ceea ce explica si prostia si nota mare :lol: ), cu cateva exceptii :?
:hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 09:12   #16
larinho80
Senior
 
larinho80
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 124
Originally Posted by films4all:
Originally Posted by E.Floares:
Films4all...parca la un post de la subiectul "Heath Ledger" ziceai ca filmul are ca public tinta persoanele intre 12 si 16 ani...ca sa vezi...The Dark Knight este in acest moment cel mai bun film din istorie (conform populatiei cu varsta cuprinsa intre 18 si 44 de ani). Filmul este PG-13...adica in niciun caz filmul nu are ca tinta copii sub 13 ani...deci cum e?

http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Iata, pentru prima data in istoria site-ului IMDb.com, Top 250 il are in frunte pe Cavalerul Negru...loc obtinut cu ajutorul Cavalerului Si Mai Negru (Joker-ul evident)...oare hegemonia domnului Coppola s-a terminat?...Ramane sa vedem cat va rezista capodopera lui Nolan...cert e ca mie imi place clasamentul de acum

P.S. Atentie! Se scrie istorie...nu numai in topul calitatii...dar este foarte posibil ca si in cel financiar (ala de care se oftica un pic domnul T.G.).

tu si filmele tale cu eroi :lol:
bine.. 13.. am gresit la diferenta de un an. Cat priveste capatul celalalt adica 44 de ani.. sincer.. ma mir cum de n-au pus 80 :lol:
sigur se intelegea mai bine ceea ce trebuia sa se inteleaga..
macar sa fie cum zice IMDB-ul.. dar eu sincer n-am incredere in el tocmai pentru ca pe pamantul asta a pasit un Tarkovski si un Antonioni si un Coppola ..si ..si si.. etc
cred ca faza cu IMDB tinde tot spre.. ( si o sa te dezamagesc) reclama ..dap.. reclama. :sleep: ceea ce inseamna ca al tau TDK nu o sa stea prea mult timp in fruntea listei aleia.. altfel zis:
de ce cred faza cu reclama? well... tre sa fii batut in cap ca sa crezi ca un film cu eroi este cel mai bun film din Istorie... ori eu nu cred ca toti oamenii care au votat cu nota mare filmul.. sunt batuti in cap. Dar ar mai fi o chestie; poate ca toti care au votat (cu nota mare) sunt americani (ceea ce explica si prostia si nota mare :lol: ), cu cateva exceptii :?
:hmm:

well,daca nu ai da dovada de incapatanare si ai vedea filmul,ti-ai da seama ca nu e doar un film cu supereroi.si nu,nu e pt pustani de 13-14 ani.nu e normal sa fie cel mai bun film din istorie,cum nu e normal nici sa fie notat cu "1",doar ca sa-i mai scada media.

PS:si mai lasa-ne cu snobismele,vrei sa vada lumea ca ai auzit si tu de antonioni si tarkovsky?
__________________
eu m-am nascut inca de la inceput,nu dupa
larinho80 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 10:50   #17
Gaboi
Novice
 
Gaboi
 
Join Date: Jul 2008
Location: Gotham City
Posts: 10
Originally Posted by films4all:
Originally Posted by E.Floares:
Films4all...parca la un post de la subiectul "Heath Ledger" ziceai ca filmul are ca public tinta persoanele intre 12 si 16 ani...ca sa vezi...The Dark Knight este in acest moment cel mai bun film din istorie (conform populatiei cu varsta cuprinsa intre 18 si 44 de ani). Filmul este PG-13...adica in niciun caz filmul nu are ca tinta copii sub 13 ani...deci cum e?

http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Iata, pentru prima data in istoria site-ului IMDb.com, Top 250 il are in frunte pe Cavalerul Negru...loc obtinut cu ajutorul Cavalerului Si Mai Negru (Joker-ul evident)...oare hegemonia domnului Coppola s-a terminat?...Ramane sa vedem cat va rezista capodopera lui Nolan...cert e ca mie imi place clasamentul de acum

P.S. Atentie! Se scrie istorie...nu numai in topul calitatii...dar este foarte posibil ca si in cel financiar (ala de care se oftica un pic domnul T.G.).

tu si filmele tale cu eroi :lol:
bine.. 13.. am gresit la diferenta de un an. Cat priveste capatul celalalt adica 44 de ani.. sincer.. ma mir cum de n-au pus 80 :lol:
sigur se intelegea mai bine ceea ce trebuia sa se inteleaga..
macar sa fie cum zice IMDB-ul.. dar eu sincer n-am incredere in el tocmai pentru ca pe pamantul asta a pasit un Tarkovski si un Antonioni si un Coppola ..si ..si si.. etc
cred ca faza cu IMDB tinde tot spre.. ( si o sa te dezamagesc) reclama ..dap.. reclama. :sleep: ceea ce inseamna ca al tau TDK nu o sa stea prea mult timp in fruntea listei aleia.. altfel zis:
de ce cred faza cu reclama? well... tre sa fii batut in cap ca sa crezi ca un film cu eroi este cel mai bun film din Istorie... ori eu nu cred ca toti oamenii care au votat cu nota mare filmul.. sunt batuti in cap. Dar ar mai fi o chestie; poate ca toti care au votat (cu nota mare) sunt americani (ceea ce explica si prostia si nota mare :lol: ), cu cateva exceptii :?
:hmm:
Nici eu nu cred ca va ramane acolo ... este o diferenta prea mare de voturi

The Dark Knight (2008) 23,611
The Godfather (1972) 288,072

Cand va ajunge si tdk la 100 . 000 de voturi nu cred ca va ramane acolo ... Godfatheru` este acolo de atatia ani tdk este doar de 2 zile

Si c are daca este un film cu "eroi" pe locul 1 godfatheru` este film cu mafioti ... c film ar fii bun p locul 1 ? ROmance ?)
Si din ce`i care vorbesc filmul de rau macar l.au vazut ?
Gaboi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 10:58   #18
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by larinho80:
well,daca nu ai da dovada de incapatanare si ai vedea filmul,ti-ai da seama ca nu e doar un film cu supereroi.si nu,nu e pt pustani de 13-14 ani.nu e normal sa fie cel mai bun film din istorie,cum nu e normal nici sa fie notat cu "1",doar ca sa-i mai scada media.

PS:si mai lasa-ne cu snobismele,vrei sa vada lumea ca ai auzit si tu de antonioni si tarkovsky?



pai.. tu i-ai dat unu de stii ca i s-a dat si 1 sau cum?
si nu draga, am vrut sa pun acolo doar numele regizorului care era in capul listei IMDB250 pana acum si sa zicem ca-si mai merita numele, dar n-am vrut sa zic doar de el, ca sa inteleaga lumea bine ideea si nu sa vada ce stiu :lol: si sincer.. ma lasa rece replica, mai bine gaseai ceva mai inteligent ca.. replica asta mi-ar fi fost adresata de unu care are 13 sau 14 ani si care se uita la TDK :sick:
deci ma repet ca vad ca n-ai inteles: nu am nimic cu filmul, am ceva cu filmele cu/despre eroi .. si e normal, daca luam in considerare explozia de strutzo-filme aparute numai in acest inceput de vara.
macar cu o chestie ai dreptate si te stimez. De fapt, cred ca filmul asta a adus cu el cea mai idioato-cretino-mega-prostie de idee, aceea ca ar fi cel mai bun film din istorie.
la faza cu vezi filmul nu mie trebuia sa-mi spui ci lui Floaresx ca el a venit cu aberatii iar eu nu inghit aberatiile, din pacate pentru el.
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 11:10   #19
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
hai ca in loc sa ma duc la masa eu raspund pacilea. :?
da.. topul IMDB :lol:
cel putin, Godfatheru` isi merita locul acolo si nu pentru ca e cu mafioti dar filmul ala chiar a facut istorie, iar regizorul nu-i de lepadat.
nimeni nu vorbeste filmul de rau aici mai, se vorbeste despre aberatiile care se scriu about the movie. :sleep:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2008, 11:20   #20
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by films4all:
pai.. tu i-ai dat unu de stii ca i s-a dat si 1 sau cum?
mai nu sunt snobisme.. sunt adevaruri..
si nu draga, am vrut sa pun acolo doar numele regizorului care era in capul listei IMDB250 pana acum si sa zicem ca-si mai merita numele, dar n-am vrut sa zic doar de el, ca sa inteleaga lumea bine ideea si nu sa vada ce stiu :lol: si sincer.. ma lasa rece replica, mai bine gaseai ceva mai inteligente ca.. replica asta mi-ar fi fost adresata de unu care are 13 sau 14 ani si care se uita la TDK :sick:
deci ma repet ca vad ca n-ai inteles: nu am nimic cu filmul, am ceva cu filmele cu/despre eroi .. si e normal, daca luam in considerare explozia de strutzo-filme aparute numai in acest inceput de vara.
macar cu o chestie ai dreptate si te stimez. De fapt, cred ca filmul asta a adus cu el cea mai idioato-cretino-mega-prostie de idee, aceea ca ar fi cel mai bun film din istorie.
la faza cu vezi filmul nu mie trebuia sa-mi spui ci lui Floaresx ca el a venit cu aberatii iar eu nu inghit aberatiile, din pacate pentru el.

1. Ce importanta are cate filme cu supereroi/anti-supereroi au aparut la inceputul acestei veri?

2. Cu ce aberatii am venit? films4allx, daca pe tine te lasa rece interpretarea lui Heath...eu zic sa te lasi de film. Ce nu ai inteles? Aici nu e vorba de niciun supererou (a se face diferenta dintre supererou si erou!)...in TDK, aici e vorba de felul cum a jucat Heath, de faptul ca scenele de actiune intensa au fost produse fara efecte generate pe calculator, de faptul ca desi povestile cu Batman sunt deja cunoscute iata ca au venit fratii Nolan care au facut un scenariu extraordinar, cu dialoguri si poveste care te lasa incremenit in scaun.

3. Acum referindu-ma la ceea ce am spus mai sus, supereroii sunt cei care au superputeri...eroi au aproape toate filmele. Batman nu are superputeri, el e specialist in arte martiale si se bazeaza pe forta lui fizica naturala (uita-te la Batman Begins).

4. Gresesti in aproape toate privintele

5. Goooooo...Batman!

P.S. Mai vorbim dupa film...am spus cam tot ce aveam de spus inainte de film.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells