Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Dec 2005, 16:26   #1
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
King Kong

Dupa 9 ore de chin LOTR, P. Jackson si-a facut King Kong-ul. Si e cat se poate de clar ca e un film personal, facut cu pasiune pentru cinema si pasiune pentru King Kong. E aceeasi poveste, numai ca PJ si-a permis sa faca o introducere mai larga (desi superficiala), dar cel mai important, si-a permis sa faca exact ce-a vrut el din insula aia. Toti monstruletii si omuletii din capul lui i-a pus acolo.

Sunt intr-o oarecare masura doua povesti: partea cu King Kong si Naomi Watts, care este siropoasa, romantica, frumoasa, KK se bate cu lilieci, dinozauri si oameni ca s-o apere pe ea; apoi exista partea cu Jack Black, cineastul obsedat si echipajul navei, ale caror patanii mi se par ignorabile si puteau la fel de bine sa nu existe (cu exceptia unui moment), sau nu prea m-au interesat pe mine - sunt foarte Indiana Jones. Adrien Brody e in mod surprinzator mai mult decat tolerabil, iar JB isi face rolul de jeg mercantil admirabil.

Din astea 3 ore cel putin o jumatate de ora putea sa dispara, dar chiar nu mi s-a parut iritanta lungimea lui. Trebuie vazut tinand cont de faptul ca e un film in care un om a facut EXACT ce i-a placut lui, CUM i-a placut lui si aratand de ce i-a placut lui. Mi s-a parut minunat si m-a revitalizat intr-un mod ciudat. Aparent este nevoie de o gorila de 8 metri sa cada de pe o cladire de 250, ca eu sa am senzatia ca viata e frumoasa.

PS omul asta stie al naibii de bine sa filmeze

PPS la scena reunirii dintre Naomi Watts si KK in new york NU poti sa nu observi sfarcurile domnisoarei, care par a fi raspuns la vederea gorilei. Sau poate doar ii era frig, mie-mi place mai mult prima varianta.

deci... Kong is King... 10/10
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2005, 17:04   #2
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
dspr kk vezi si 'cel mai recent film vizionat', la 'film in general'
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 08:04   #3
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
cele mai tari scene de actiune puse vreodata pe film fara dubiu (pentru ca de multa vreme n-am mai stat in cinema efectiv cu gura cascata - si nu de somn - la un film, cum am stat aici la scena kong vs. cei trei dinozauri iar asta fara sa fiu freakul tipic de action epics) si motion capture fara cusur la serkis pentru kong. durata n-am simtit-o decat poate cand ajunsese in oras (fenomenal recreat '30-ul) si incepuse baiatu' sa dea cu masinile de pereti, dar asta probabil si pentru ca ceasu' trecuse de doispe noaptea. in rest, da, excelent cast-ul. si mi s-a parut tare ca brody, cel care se zbate sa o salveze pe ann, nu e tipu' de erou cu six pack abs dati cu ulei in care sa straluceasca luna. 8.5/10
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 09:04   #4
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Entertaining fara a fi superficial.....momente de actiune excelent filmate si montate folosing motorul de special effects Massive inventat pt LOTR...scene memorabile care cu siguranta vor face istorie (Kong Vs 3 T-Rex, Kong si Ann pe gheata, unghiurile halucinante de filmare pentru atacul aerian din scena Empire State Building). Nu pot sa-i reprosez lungimea pentru ca nu m-am plictisit si pt ca nu m-a luat prin suprindere-spre deosebire de ceilalti spectatori de la Mall care injurau ca ajung acasa la 1 noaptea si maine e work-day bla bla-pentru ca stiam ca e filmul pe care PJ a vrut intotdeauna sa-l faca si pana la urma l-a si facut precis cum a vrut el, insistand pe ce anume a vrut el-explozie de specii care mai de care mai exotice din cosmarele proprii(probabil alese sa-l sperie personal asa cum s-a intamplat si cu designul pt Shelob din LOTR), atmosfera anilor '30 reconstituita pe platou cu minutiozitatea maniacala cu care au fost construite si platourile pt Minas Tirith in trilogie, scena din final care exploateaza probabil toate unghiurile posibile de filmare aeriana, desi multi alti regizori s-ar fi putut multumi cu cateva secvente.
Probabil cel mai bun remake la King Kong, cel mai fidel originalului, un film personal, dar care in prima zi a deazamagit la box-office (doar 9 milioane si ceva in SUA si vreo 8 si ceva worldwide).....se va duce Kong pe urmele altor esecuri grandioase Hollywood-style sau isi va reveni in saptamanile urmatoare? Ramane de vazut.
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 14:47   #5
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
intradevar, PJ si-a aratat clasa, personal, am crezut ca KK va fi chiar caca, dar m-a surprins in mod placut, :lol: chiar stie sa faca un subiect aparent plictisitor, foarte interesant !!
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 20:38   #6
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
nu sunt 100% sigur dar am impresia ca legatura dintre kk lu jeg jakson si cinema este identica celei dintre pizza flavoured chips si pizza
adik amintesc de, ar vrea sa fie, dar Nu sunt pizza
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 09:34   #7
ultras_sportul
Junior
 
ultras_sportul
 
Join Date: Jan 2004
Location: Bucuresti
Posts: 26
Send a message via Yahoo to ultras_sportul
PJ si-a indeplinit "pohta"

Am avut in mai multe randuri senzatia aseara la premiera filmului ca ma aflu la LOTR 3 si 2/3:

- in momentul cand ei navigheaza printre stanci
- in momentul in care bastinasii pregatesc sacrificarea pentru NW
- lupta lui KK cu tiranozaurii
- fuga dementa prin defileu a oamenilor, dinozaurilor si raptorilor

Am plecat spre film crezand ca PJ va realiza ceva bun dintr-un subiect lacrimogen si pot sa spun dupa vizionare ca a reusit sa creeze un film remarcabil.

Nota 9/10
__________________
Vreau sa vad un film bun!
ultras_sportul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 10:02   #8
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
intrebare u all:

faptul ca kk nu este un film plictisitor il face - automat - un film bun/remarcabil/bestial/whatever?
adica, sorry, is that all we expect from a movie nowadays?
si cum reuseste dl peejay sa nu-l face plictisitor - luind maimuta si punind-o sa se lupte cu: a) dinozaurii (sau ce ma-sa erau), b) velociraptorii, c) croncobaurii, pe oameni cu a) paianjenii gigantici si alte ginganii, b) un fel de viermi-aspiratoare (desfid pe orice sa ii numeasca! - marx, anyone? ), apoi iar maimuta cu a) avioanele, b) sentimentele pt nipple-tight naomi, etc etc etc??
pai, cred ca daca ar fi luat orice enciclopdie ar mai fi gasit acolo jdemii de lighioane cu care sa se lupte kk - si astfel filmu ar fi devenit de 8 ore, de 24, 48 s.a.m.d.
este o mostra de cinema-luna park (sau 'hopa mitica', ca tot vbeste prologul de el): from one scene to the next, mai sare pe ecran cite-o chestie - pe ac. principiu -, si astfel 'nu te plictisesti'...

dar poti sa te timpesti.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 11:10   #9
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Simt un inceput de controversa gen Sin City intre cine apreciaza un film pentru ceea ce este, pentru inovatie, pentru entertainment-ul oferit si cine tine sa se plaseze obligatoriu anti-main-stream....nu ca putina controversa nu e buna, atunci cand e constructiva...
Un film cum e King Kong din punct de vedere al materialului sau de baza (carte) si al esentei (genul de subiect pe care il propune) nu va fi niciodata un Tarkovski, Bergman sau Kubrick pentru ca pur si simplu nu se preteaza....Cine se duce sa vada King Kong se duce sa-si umple retina cu efecte speciale, scene de actiune spectaculoasa, cu Ann Darrow sumar imbracata alergand prin jungla si cu imaginea devenita iconica a gorilei uriase pe o cladire uriasa....Din punct de vedere al umplerii retinei avide de asa ceva a privitorului care merge la cinema pentru a se bine dispune, pentru a urmari un film relaxant, dar care sa nu-i insulte inteligenta si care sa-l faca sa realizeze ca cinematograful inca iti mai poate oferi "the biggest show on Earth" filmul lui PJ se descurca f bine. Te uluieste si te incanta cu stil.....pentru ca amazingly, pentru cine s-a plictisit la LOTR sau il considera un jeg spatial, acest regizor in afara de faptul ca stie sa ecranizeze foarte bine pastrand si chiar oferind "magie" in plus materialului scris are un stil vizual, scenic si tematic foarte bine definit. In plus are destul umor incat sa se autoparodieze (prin cameo-uri in LOTR si prin personajul Carl Dehnam in KK).
King Kong nu va fi niciodata un film "mare" in sensul filozofic sau artistic-experimental. dar pentru ceea ce a intentionat si pentru subiectul ales va ramane cea mai reusita versiune impreuna cu cea din anii '30.
In legatura cu secventa din trailer care nu se regaseste in film nu este vina cinematografului... :lol: pur si simplu in versiunea finala a filmului a cazut la montaj, avand in vedere ca filmul avea si asa 3 ore...este ceea ce a declarat PJ intr-un interviu recent pe comingsoon.net. S-ar putea sa fie inclusa pe DVD, daca apare un extended version (s-ar parea ca mai sunt vreo 40 minute scene inedite care ar putea aparea montate pe acest suport)...si uite cum ne indreptam vertiginos spre 8 ore..24/48...
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 11:52   #10
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Tinand cont de faptul ca ceea ce a subliniat ALS vroiam sa subliniez si eu (acum deja ingros), tinand cont de
Originally Posted by Faenor:
Cine se duce sa vada King Kong se duce sa-si umple retina cu efecte speciale, scene de actiune spectaculoasa, cu Ann Darrow sumar imbracata alergand prin jungla si cu imaginea devenita iconica a gorilei uriase pe o cladire uriasa....

Nu ma voi mai duce la cinema sa il vad.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 16:12   #11
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Din start, vreau sa spun ca nu am vazut filmul original si - evident - nici vreuna dintre continuari...

Cat despre filmul lui Peter Jackson, m-a lasat destul de rece (sigur, mie nu mi-a placut nici ditamai trilogia pe care a facut-o inainte, dar asta este...) Acum, PJ este totusi un regizor talentat, iar asta se vede pe ecran, nu numai in imagini (care sunt de-a dreptul senzationale) sau in modul in care efectele speciale sunt integrate cu restul elementelor de pe ecran, dar si in modul in care actorii sunt condusi. Multe scene din KK pun in valoare calitatile lui Jack Black, Adrien Brody, Naomi Watts si Jamie Bell (acum, in paranteza, acesta din urma chiar are o interpretare extraordinara si subtila, fara sa iasa in evidenta mai mult decat rolul o cere).

Insa problema lui PJ este ca prea lasa scenele de actiune sa se deruleze minute in sir pe ecran... Sigur, efectele speciale sunt captivante si apreciez cosmarul logistic pe care cei care au pus aceste scene cap la cap au trebuit sa-l infrunte, dar de la un moment dat ce-i prea mult strica... Oare dupa goana la vale prin canion urmariti de ditamai brontozaurii si alte specii amenintatoare, mai era nevoie de o scena 'de lupta' intre King Kong si 3 (:w00t T-Recsi? Sau de scena in care cei cativa supravietuitori ai caderii copacului sunt atacati de viermi si goange uriase? Si dupa aceste scene de mare intensitate, mai are vreun farmec urmarirea gorilei uriase prin New York? Sau finalul (si acesta mult lungit) de pe Empire State Building?

Din cele 180+ de minute ale filmului (care, e drept, nu m-au plictisit/obosit/exasperat precum alte filme), cel putin 2 ore sunt ca o plimbare intr-un rollercoaster, ca un joc video: actiune si numai actiune, efecte vizuale si estetice, dar nici un pic de sensibilitate artistica (PJ nu ne ofera nici macar o sperietura la aparitia bastinasilor). Sigur, sunt inserturi dragute in acest film: intalnirea lui Jack Black cu Naomi Watts, filmarea scenei pe vapor, King Kong si Ann Darrow privind rasaritul si mai tarziu apusul, joaca pe gheata etc. Dar pana si acestea sunt mai lungi decat ar trebui sa fie, iar trecerea de la o scena rapida si la una de temporizare a actiunii este prea brusca. Pacat de suspansul pe care PJ stie sa-l construiasca, pacat de imagini, pacat de eforturile depuse de actori si de departamentul tehnic.

Totusi, KK nu este un film rau si chiar enjoyable (daca nu ceri prea multe). Lui Jack Black rolul i se potriveste ca o manusa, fizic semanand un pic cu Orson Welles. Ceilalti actori mi se pare si ei bine distribuiti (mai greu cu Colin Hanks, dar...). OSCAR-ul pentru efecte speciale pare asigurat (nici SW3, nici WOTW, nici HP4 nu se compara)... sa zicem un 5-6/10? sau 3 stelute din 5? ceva pe acolo...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 16:17   #12
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
@snatchro: Dintr-o regretabila eroare, incercand sa-ti raspund la mesaj, l-am modificat (gresela de incepator, stiu). Imi cer scuze...

Oricum, scena la care te referiai a fost ori taiata la montaj, urmarindu-se crearea unei alte situatii in care ragetul fiarei sa fie auzit pentru prima oara sau - ceea ce este mai probabil - a fost filmata special pentru acel teaser. Faptul ca scena nu a aparut in film nu indica neaparat faptul ca s-a intamplat ceva cu pelicula. Sunt sigur ca, precum in cazul LOTR, PJ a filmat mult mai mult decat cele trei ore pe care ni le-a oferit pe marele ecran, iar versiunea de pe DVD va fi mult largita...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 19:20   #13
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by MinRep:
Oare dupa goana la vale prin canion urmariti de ditamai brontozaurii si alte specii amenintatoare, mai era nevoie de o scena 'de lupta' intre King Kong si 3 (:w00t T-Recsi? Sau de scena in care cei cativa supravietuitori ai caderii copacului sunt atacati de viermi si goange uriase?

Scena in care el se bate cu T-Recsi e minunata pentru simplul fapt ca e prima oara cand se bate pentru ea. Si momentul in care astia sunt atacati de diverse insecte mutante este un fel de experiment, tot din categoria PJ's mind roaming free. Ceea ce mi s-a parut chiar in plus a fost bataia KK vs T-Recsi (apropo, ii omoara absolut sublim) prinsi prin liane pe-acolo sau ce erau alea. Aia e destul de laba si putea sa dispara foarte foarte usor.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Dec 2005, 15:56   #14
paubell
Novice
 
paubell
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1
paubell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2005, 09:12   #15
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Vazut si placut. Saturati-va de King Kong!
Ma numar printre cei care au vazut si filmul mai vechi King Kong si nu-mi aduc aminte din el decat ca era cu o gorila mare. Din noua versiune facuta de PJ o sa-mi aduc aminte multi ani de acum inainte fiecare scena. Totul e facut in stil mare. Scenariul e cam slabut (Povestea nu a fost schimbata. Va asteptati la un film genial cu o gorila de 8 m care se indragosteste de o femeie care stie sa danseze si sa faca jonglerii?), dar modul cum e filmat si accentul pus pe fiecare detaliu, face ca King Kong sa devina o experienta de neuitat.
Nu m-a impresionat scena mortii lui KK. N-am vazut pe nimeni cu lacrimile in batista. Poate ar fi trebuit :? .
AAAA! Si mai e ceva. Foarte scarboasa scena cu viermii, paienjenii si toate insectele alea mari :sick: .
Un film de vazut 4/5
PS: Blondele sunt periculoase chiar si pentru o gorila MARE.
PSS: Ma scuzati ca am folosit de prea multe ori cuvantul "MARE".
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2005, 10:39   #16
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Originally Posted by MinRep:
...incercand sa-ti raspund la mesaj, l-am modificat

Thx everyone pt explicatii. Acum trebuie sa mai vad si ver DVD... Hmmm...

MinRep: Np pentru post. Oricum, se vede ca a fost modificat bine de tot, incat nici nu l-am mai gasit :D
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2005, 14:27   #17
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
mie mi-a insultat inteligenta!
sa cad in cur la o poveste infantila dspr o maimuta care se catzara pe empire state bldng & se lupta cu avioanele?? i dont' think so! try again...
recunosc ca nu m-am plictisit (ca la lotr), dar formula prin care m-a facut sa nu ma plictisesc mi s-a parut debila total. si nu e vorba ca nu e un 'film mare' (decit ca durata); n-am prejudecati leg. de genuri, dar nu pot sa nu constat o scadere ingrijoratoare a standardelor (chiar si la divertismente!) in ult. 20-30 de ani...
i mean - la 'e.t.' am plins
asta (kk) nu te atinge decit cu morishca efectelor speciale: senzatia mea a fost ca sintem inca in faza in care ni se par atit de nemaipomenite incit nu mai conteaza nimic altceva - cascam gura ca la bilci. probabil ca la fel s-a-ntimplat cind a aparut sonorul: noutatea ac. inventii a luat maul.

eu inca astept sa se faca un film matur folosind ef. speciale...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2005, 14:29   #18
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
FINALUL SIROPOS.SIROPOS.SIROPOS. introducerea LUNGA LUNGA LUNGA...e drept ca au fost faine goangele si viermii si fuga brontozaurilor pe stanca. mi se pare penibil faptul ca dinozaureii nu au papat nici un protagonist. am scris mai mult la ultimul film vazut(mai mult cu un rand :w00t: ) nota?

.55. din 100 care era maximum, sa ne intelegem din start. ne-am inteles?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2005, 23:40   #19
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
Originally Posted by Alex Leo Serban:
mie mi-a insultat inteligenta!
sa cad in cur la o poveste infantila dspr o maimuta care se catzara pe empire state bldng & se lupta cu avioanele?? i dont' think so! try again...
recunosc ca nu m-am plictisit (ca la lotr), dar formula prin care m-a facut sa nu ma plictisesc mi s-a parut debila total. si nu e vorba ca nu e un 'film mare' (decit ca durata); n-am prejudecati leg. de genuri, dar nu pot sa nu constat o scadere ingrijoratoare a standardelor (chiar si la divertismente!) in ult. 20-30 de ani...
i mean - la 'e.t.' am plins

...


thing is nu povestea e de vina, mitul frumoasei si al balaurului e universal, ca si urban legends despre ciudatenii ca gorila scapata care face harcea-parcea prin NYC parte deja din traditia de sarbatori, cum sunt la noi colindele cu capra si mascatii, novelizat inainte de a fi ecranizat de scriitori de duzina ca Lovelace si Costello, apoi cealalta componenta, croaziera in necunoscut si insula misterioasa cu toate literatura romanelor de aventuri pe mare in spate, plus ideea de film in film..lot of stuff;

ce m-a lasat pe mine rece au fost tocmai efectele obscene -- porno-FX, de la abundenta de lighioaie si decoruri de imaginatie bolnava pana la detalii ca fizionomia gorilei si macheta new-yorkului interbelic care stiu ca sunt facute din taste so what u trying to sell here dude...only sets but where's the drama; oricat ar fi de spectaculoase si de nemaivazute, efectele in sine nu pot face un film;

nu sunt fan PJ, nici seria LOTR n-am reusit s-o vad complet, nici emblema "made by WETA" nu ma impresioneaza mai mult ca "branza feta", m-am gandit si eu la Spielberg cand am vazut dinozaurii, prefer sa raman fan Jurassic Park si ET, diferenta intre cei doi regizori exact ca intre o kiwi si o lamaie, prima e dulce si se fleaoscaie usor, a doua da savoare :hmm: ;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2005, 03:04   #20
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Alex Leo Serban:
sa cad in cur la o poveste infantila dspr o maimuta care se catzara pe empire state bldng & se lupta cu avioanele??
"poveste inflantila" - interesanta selectie de cuvinte ... parca tu spuneai ceva de copilul din fiecare si cum daca l-ai uitat nu poti viziona un anume Brothers Grimm - poate ca PJ nu a uitat copilul care a vazut King Kong cand era mic. nu am vazut inca filmul dar din zvonuri, trailere si toate cele chiar se pare ca o sa fie o mare portie de (and i quote) pornografie CGI. pot sa spun lejer: "copilul" PJ e multumit acum.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells