Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

View Poll Results: V-a placut Matrix?
Da 23 60.53%
Nu 15 39.47%
Voters: 38. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jan 2004, 11:37   #61
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Un film f plictisitor...replicile din matrix 2 sunt prezente in majoritatea lor si in acest film.....iar...agentul smith...nu il prinde aceasta ipostaza de clovn..

Normal ca am votat NU..nota 7.80

P.S. Mai bine uiativa la Finding Nemo
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 13:59   #62
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by aditza2004:
Un film f plictisitor...replicile din matrix 2 sunt prezente in majoritatea lor si in acest film.....iar...agentul smith...nu il prinde aceasta ipostaza de clovn..

Normal ca am votat NU..nota 7.80

P.S. Mai bine uiativa la Finding Nemo

Revolutions = nota 10 ... film k asta o sa vretzi voi main incolo sa vedetzi da' nu prea cred ...

Totushi m-a surprins sa vad efectul cu pumnul kre loveste piaturile de apa in filmul lui JET LI - EROUL ... numai k akolo el trece cu fatza! ... a mai observat cineva ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 17:05   #63
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
...da asta m-a surprins si pe mine... Eroul e datat 2002, deci se pare ca fratii Waichowski au avut material de inspiratie din filmul asta...
Oricum Eroul mi s-a parut de departe cel mai frumos film din punct de vedere al imaginii... efectiv poezie in miscare...
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 17:22   #64
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by i_matei:
...da asta m-a surprins si pe mine... Eroul e datat 2002, deci se pare ca fratii Waichowski au avut material de inspiratie din filmul asta...
Oricum Eroul mi s-a parut de departe cel mai frumos film din punct de vedere al imaginii... efectiv poezie in miscare...
Si cine iti garanteaza ca faza cu pumnul a fost filmata dupa cea filmata in eroul... Cred ca za hero este datat 2002 pt ca filmarile au inceput poate la finalul anului.. Cam atunci cand s-a filamt si scena super brawlului... Ma rog scena superbrawl a fost filmata la inceputul acestui an, si a durat vreo cateva luni pana au termiant-o baietii.. Asa ca putin probabil sa se fi inspirat careva din filmul vecin...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2004, 17:36   #65
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by i_matei:
...da asta m-a surprins si pe mine... Eroul e datat 2002, deci se pare ca fratii Waichowski au avut material de inspiratie din filmul asta...
Oricum Eroul mi s-a parut de departe cel mai frumos film din punct de vedere al imaginii... efectiv poezie in miscare...

Sunt 100% de acord cu tine... scenariul filmului EROUL - a fost scris de un poet ... pe bune ... sau chiar regizorul insushi este poet ... shi ma enerveaza k in sala erau numai fraieri dintr-aia kre vroiau mai multe faze cu cafteala shi mai multe "zboruri" ... da putzini au observat k filmul e impartzit in 4 povesti si k predomina cate o culoare simbolica in fiekre din cele 4 variante!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells