Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

View Poll Results: V-a placut Matrix?
Da 23 60.53%
Nu 15 39.47%
Voters: 38. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Nov 2003, 08:10   #21
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
"One question: unde erau toate navele? Distruse sau cum?"

Ma dezxamagesti! MAi tii minte Relaoded-ul, filmul acela de doi bani de prin mai? Nu? Pai in fianl cica unu Lock trimite toate masinile pentru a-si declansa P.M.E sau E.M.P-ul la americani. Mai il tii minte pe bane? poate l-ai vazut in revolutions... E... el a tras acel E.M.P inainte ca masinile sa vina, dupa c emasinile au venit "a fost un macel" ca sa citez un alt pers din reloaded... Toate aceste raspunsuri ti-au fost date si in revolutions: Bane "Poate, ca eu am tras acel E.M.P, poate ca eu ...." stii discutia dintre el si docotrita de pe Hammer?

"Apropo, Monica Belucci a fost acolo?"

A fost a ras, a avut emotii, care s-au vazut pe fata ei. A avut pana si 2 propozitii. Stiam din reloaded ca o sa fie ceva de umplutura...

"programe parca iesite dintr-o emisiune de pe antena 1 prezentata de Mircea Radu."

Au devenit mai umane tocmai din pricina lui Sati, de aici ne dam seama ca si amsinile au nevoie de dragoste, pt a deveni cat mai umane...

"cam nervos TBGH, pentru o masina."

Asta arata cat de superioare se credeau msinile. Dar stai si noi le-am facut acelasi lucru...

Sa inteleg ca nu ti-a placut finalul? Multora nu le-a placut si asta ma bucura cum zicea cineva mai sus! Acest final nu e tipic Hollywoodian. Poate si in star wars o sa fie un final asa. H3h3h3. J/k Lady Skar.

Dak nu ma insel finalul primului film, in care neo le declara masinilor ca le va gasi si distruge (ei uite ca nu le-a distrus, dar le-a gasit...). Oamenii din plantatii? Stii povestea se mai continua in urmatoarele proiecte ale fratilor: ANIMATRIX 2, THE MATRIX ONLINE (JOC), ENTER THE MATRIX (TOT JOC). Din cate stiu eu pana acuma in TMO vom continua povestea exact de unde a lasat-o revolutions, si daqk nu ma insel jocul se va baza pe oamenii care vor sa ramana in matrice si cei care au iesit. Ups... Asta inseamna ca oamenii vor putea sa aleaga... Hmm... Uite si probl oamenilor. Animatrix 2? Pun pariu ca ne va elucida asupra ceea ce s-a intamplat cu oamenii cu zionul, bla, bla (despre el nu s-a sups inca nimik decat ca va fi produs...). The Matrix a fost mai mult decat o trilogie, a fost un univers sf care a reolutionat ultimii 5 ani. Si care se pare ca va mai surprinde si in viitor... Pace si ne amiauzim.

P.S: Astept Star Wars-ul ca sa ma arunce din scaun la fel ca trilogia asta. Ultimele doua star wars-uri au fost slabute fata de primele 3(iti pare cunoscut tiparul?...)
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2003, 09:10   #22
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by TLD:
"One question: unde erau toate navele? Distruse sau cum?"

Ma dezxamagesti! MAi tii minte Relaoded-ul, filmul acela de doi bani de prin mai? Nu? Pai in fianl cica unu Lock trimite toate masinile pentru a-si declansa P.M.E sau E.M.P-ul la americani. Mai il tii minte pe bane? poate l-ai vazut in revolutions... E... el a tras acel E.M.P inainte ca masinile sa vina, dupa c emasinile au venit "a fost un macel" ca sa citez un alt pers din reloaded... Toate aceste raspunsuri ti-au fost date si in revolutions: Bane "Poate, ca eu am tras acel E.M.P, poate ca eu ...." stii discutia dintre el si docotrita de pe Hammer?

"Apropo, Monica Belucci a fost acolo?"

A fost a ras, a avut emotii, care s-au vazut pe fata ei. A avut pana si 2 propozitii. Stiam din reloaded ca o sa fie ceva de umplutura...

"programe parca iesite dintr-o emisiune de pe antena 1 prezentata de Mircea Radu."

Au devenit mai umane tocmai din pricina lui Sati, de aici ne dam seama ca si amsinile au nevoie de dragoste, pt a deveni cat mai umane...

"cam nervos TBGH, pentru o masina."

Asta arata cat de superioare se credeau msinile. Dar stai si noi le-am facut acelasi lucru...

Sa inteleg ca nu ti-a placut finalul? Multora nu le-a placut si asta ma bucura cum zicea cineva mai sus! Acest final nu e tipic Hollywoodian. Poate si in star wars o sa fie un final asa. H3h3h3. J/k Lady Skar.

Dak nu ma insel finalul primului film, in care neo le declara masinilor ca le va gasi si distruge (ei uite ca nu le-a distrus, dar le-a gasit...). Oamenii din plantatii? Stii povestea se mai continua in urmatoarele proiecte ale fratilor: ANIMATRIX 2, THE MATRIX ONLINE (JOC), ENTER THE MATRIX (TOT JOC). Din cate stiu eu pana acuma in TMO vom continua povestea exact de unde a lasat-o revolutions, si daqk nu ma insel jocul se va baza pe oamenii care vor sa ramana in matrice si cei care au iesit. Ups... Asta inseamna ca oamenii vor putea sa aleaga... Hmm... Uite si probl oamenilor. Animatrix 2? Pun pariu ca ne va elucida asupra ceea ce s-a intamplat cu oamenii cu zionul, bla, bla (despre el nu s-a sups inca nimik decat ca va fi produs...). The Matrix a fost mai mult decat o trilogie, a fost un univers sf care a reolutionat ultimii 5 ani. Si care se pare ca va mai surprinde si in viitor... Pace si ne amiauzim.

P.S: Astept Star Wars-ul ca sa ma arunce din scaun la fel ca trilogia asta. Ultimele doua star wars-uri au fost slabute fata de primele 3(iti pare cunoscut tiparul?...)

Ok, deci te iei de Star Wars. that's low, even for you. Trilogia noua,da, nu-i in nici un caz un clasic, dar vechea trilogie. Sa prind pe cineva ca ii reproseaza ceva.
M-ai prins la faza cu navele. Chiar nu stiam.
N-am avut nici o problema cu finalul. Era logic si previzibil sa se termine asa.
da, primul matrix, jos palaria. A revolutionat felul in care un film era gandit. Sincera sa fiu, prefer efectul bullet-time si freeze-frame-urile in locul batailor din reloaded, care apropo nu mi se pare deloc un film prost, doar "misunderstood".
Singurul lucru care m-a enervat la trilogia Matrix a fost lipsa continuitatii. That's all.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 08:47   #23
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Servus, voua, strumfilor de la cinemagia!...
Bre, daca este sa ma iau doar dupa ce am citit pina acu ar trebui sa nu mai merg la film ca as risca sa fiu extrem de dezamagit ca fan al filmului(dar nu unul foarte inrait, care sa-l vada de zeci de ori!)... Dar, pentru ca imi place sa cred ca mi-am pastrat o rezerva de independenta, va spun ca o sa astept sa vina si in "satul" meu(Slatina/Olt) ca sa-l vad. Inainte de asta stiu doar ca sunt nerabdator sa il vad, atit!
Desi aproape toti de pe site spun cit au fost de dezamagiti imi place sa cred ca eu nu voi fi ajunge atit de rau incit sa-mi para rau de 50.000 de lei; ar fi si culmea sa patesc asta dupa ce toata lumea a recunoscut ca Matrix (intreg) a reprezentat un BOOM si o totala inovatie in domeniu. Iar noi, copii, ne numaram printre cei care vom avea privilegiul sa spunem la un moment dat ca am vazut MATRIX din momentul in care a aparut! Asadar, nu mai fiti atit de rai cu fislmul asta. La urma urmei sunt atitea filme cu adevarat proaste incit chiar nu-mi dau seama cum de voi spuneti ce tocmai am citit despre acest film care, ORICUM, cred ca va ramina in analele cinematografiei prin ce a adus el pe piata vizuala mondiala. Gresesc undeva?!?... Nu cred... (*)
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 10:27   #24
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Probabil noi toti cei care votam NU putem fi acuzati de cineva ca nu votam cu "Sufletul". Normal pentru ca "Once" am vazut filmul, sufletul ne ramane la “The matrix” adica The One care nu ar fi trebuit continuat.

Fratii au mizat pe “Lasa-i sa moara prosti”, ca uite unul zice ca Neo a desifintat matrixu’, altu zice ca Neo a murit, unii inca mai au intrebari la care isi raspund singuri in timp ce majoritatea cand iese de la film exclama GAME OVER.

P.S. De ce e filmul IC14 ? Lasand faptul ca in sala gasesti copii de 8 ani, vreau numai sa stiu ce este atat de socant in filmul asta pentru un copil de 12 ani de exemplu ?
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 11:00   #25
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
A.S.: Filmul e IC14 pentru ca sunt scene de violenta explicita. Mi se pare si normal sa se ceara B.I.-ul la intrare, dar atunci ar da astia de la RomaniaFilm faliment.

Cat despre "The Matrix -- Revolutions" - a completat foarte frumos celelalte doua parti. Desi in prima parte Keanu Reeves era actorul preferat, dupa ce am vazut toate partile am hotarat ca Hugo Weaving a facut cea mai buna treaba.
Interesant ca scenaristii s-au chinuit sa explice aparitia (in film) a Oracolului cu o alta infatisare (alta actrita, de fapt, dupa ce cealalalta am inteles ca a murit).
The Matrix I-III ramane pentru mine o poveste frumoasa, pe care as fi dispus sa o vad oricand, care, apropo, n-ar fi prea absurd daca chiar ar exista, nu? Nu vi se pare ca The Matrix chiar exista, mai ales in Romania? Cred ca la noi in tara sunt cele mai multe programe cu erori. :lol:

(*) (*) (*) (*) pentru toata trilogia.
Sper ca fratii Wachowski sa mai faca si alte filme cat de curand cu care sa socheze. Nu neaparat SF.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 11:20   #26
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Ping:
P.S. De ce e filmul IC14 ? Lasand faptul ca in sala gasesti copii de 8 ani, vreau numai sa stiu ce este atat de socant in filmul asta pentru un copil de 12 ani de exemplu ?

Este IC-14 pentru ca si al doilea a avut acest rating.
Nu putea sa fie partea a 2-a IC-14 si a treia AG...

La fel probabil se va intamplat si cu Lord of the Rings: Return of the King care va primi tot AG, pentru ca si primele 2 parti au luat acelasi rating...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 12:33   #27
morpheus
Junior
 
morpheus
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 71
Originally Posted by emanuel:
La fel probabil se va intamplat si cu Lord of the Rings: Return of the King care va primi tot AG, pentru ca si primele 2 parti au luat acelasi rating...

Bine ca mi-ai amintit... probabil nu-i locul cel mai potrivit sa vb. despre ratinguri dar facand o paranteza mie nu mi se pare normal ca LOTR sa aiba AG!!! Pai in Matrix nu vezi capuri retezate sau cadavre incendiate... Parerea mea e ca aceste ratinguri nu prea sunt obiective... Insa oricum sunt doar "recomandari" din cate am inteles.
__________________
Welcome to the real world
morpheus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 12:49   #28
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Si eu ma gandeam tot asa, dar iata ce au spus cei din comisie cand i-am intrebat: Lordul este o poveste si cand am mai auzit noi undeva ca o poveste sa fie interzisa copiilor?... si cred ca au dreptate... chiar daca povestea are cateva secvente mai "de speriat"...
Mie mi se parea normal ca si Matrix-ul sa ia AG, dar... s-ar parea ca asta este o poveste pentru cei mai mari...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 12:55   #29
morpheus
Junior
 
morpheus
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 71
Originally Posted by Gaandalf:
Pentru ca film k asta n-am mai vazut , dk am sta sa citim toata filozofia kre este prezenta in filmele astea ne-am uimi pur shi simplu(o s-o fac shi pe asta) shi in al 3-lea rand sunt 2 filme coomplet diferite ...

Nu trebuie sa ne uitam shi sa zicem : "mi-a plakut mai mult partea 1 sau a 2 a sau a3a ... filmul trebuie vazut asemenea unui INTREG"...

Parerea mea : este k Trilogia Matrix a "revolutzionat" cinematografia shi a scris istorie ... eu am fost de fatza ... dar altzii au ramas cu impresia : "ce film nashpa!"

De acord cu partea cu filosofia doar ca e putin cam prea multa si sunt anumite teorii intre care nu s-a facut o legatura foarte buna...

Ma intreb daca ar fi existat Reloaded si Revolutions daca prima parte n-ar fi avut succes... Si oare de ce prima parte nu a avut inca o denumire pe langa "The Matrix"...

Matrix este atat pe gustul celor care doresc sa si inteleaga ce vad dar si a celor care vor sa vada doar efecte, violenta etc. si pentru acest motiv Matrix este cu adevarat Revolutionar
__________________
Welcome to the real world
morpheus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2003, 18:42   #30
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by morpheus:
Originally Posted by Gaandalf:
Pentru ca film k asta n-am mai vazut , dk am sta sa citim toata filozofia kre este prezenta in filmele astea ne-am uimi pur shi simplu(o s-o fac shi pe asta) shi in al 3-lea rand sunt 2 filme coomplet diferite ...

Nu trebuie sa ne uitam shi sa zicem : "mi-a plakut mai mult partea 1 sau a 2 a sau a3a ... filmul trebuie vazut asemenea unui INTREG"...

Parerea mea : este k Trilogia Matrix a "revolutzionat" cinematografia shi a scris istorie ... eu am fost de fatza ... dar altzii au ramas cu impresia : "ce film nashpa!"

De acord cu partea cu filosofia doar ca e putin cam prea multa si sunt anumite teorii intre care nu s-a facut o legatura foarte buna...

Ma intreb daca ar fi existat Reloaded si Revolutions daca prima parte n-ar fi avut succes... Si oare de ce prima parte nu a avut inca o denumire pe langa "The Matrix"...

Matrix este atat pe gustul celor care doresc sa si inteleaga ce vad dar si a celor care vor sa vada doar efecte, violenta etc. si pentru acest motiv Matrix este cu adevarat Revolutionar


ma bucur k eshti de acord cu mine Morpheus ... shi am vazut k shi Emanuel este de-al nostru ... shi mai ashteptam parerea lui Demonelle - chiar sunt curios ... :o
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2003, 13:48   #31
Leonard Pyron
Guru
 
Leonard Pyron
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 444
si totusi: CE FILM NASHPA !
Leonard Pyron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2003, 20:33   #32
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by emanuel:
Si eu ma gandeam tot asa, dar iata ce au spus cei din comisie cand i-am intrebat: Lordul este o poveste si cand am mai auzit noi undeva ca o poveste sa fie interzisa copiilor?... si cred ca au dreptate... chiar daca povestea are cateva secvente mai "de speriat"...
Mie mi se parea normal ca si Matrix-ul sa ia AG, dar... s-ar parea ca asta este o poveste pentru cei mai mari...

Hmm... Cat de cat permisibila comisia romaneasca. Si dubioasa in gandire. Oricum, mai bine decat americani: cenzurare pe banda la filme ca "Monster's Ball", de exemplu.

Si, ca sa-mi dau si eu cu presupusul, desi sunt impotriva limitarilor de varsta, "Reloaded"-ului i se potrivea IC-14, nu pentru sex sau violenta (desi si pentru asta), ci mai multe pentru scena aia in care Bane isi taie podul palmei. Asa ceva macar deranjeaza pe cei mai multi. Dar "Revolutions" e chiar un mister. Bine, fata desfigurata de un pumn nu arata prea bine in slow-motion, da' nici chiar ashe!


Death to censors!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 05:50   #33
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Si cum vine cu fata "zgariata" a lui Mifune?
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 10:52   #34
Sergiu Nicolaescu
Junior
 
Sergiu Nicolaescu
 
Join Date: Jun 2003
Location: cnc
Posts: 58
Daca am face un efort de imaginatie si am judeca MATRIX 1 s 2 ca fiind de sine statatoare de parca partea unu nu ar fi existat, ne dam seama cat de slabe si palide sunt. Incredibil de slabe. Singurul film valabil e M1. Restul (2,3 ca si cele care vor mai urma la anul) au un singur scop - cel comercial. Sa ia banii la prosti.
Sergiu Nicolaescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 11:30   #35
morpheus
Junior
 
morpheus
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 71
Originally Posted by emanuel:
Si eu ma gandeam tot asa, dar iata ce au spus cei din comisie cand i-am intrebat: Lordul este o poveste si cand am mai auzit noi undeva ca o poveste sa fie interzisa copiilor?... si cred ca au dreptate... chiar daca povestea are cateva secvente mai "de speriat"...
Mie mi se parea normal ca si Matrix-ul sa ia AG, dar... s-ar parea ca asta este o poveste pentru cei mai mari...

Probabil ca au dreptate cei din comisie... In majoritatea basmelor se taie cate-o capatana... :evil:
__________________
Welcome to the real world
morpheus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 13:58   #36
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Te rog frumos, eu nu sunt prost. Sau cel putin nu atat de prost incat sa fiu considerat prost. Na!
Serios acuma, e vorba de fani nu de prosti. Si nu numai. Adica doar fiindca Poli pierde meciuri peste meciuri(e doar un exemplu, sa nu credeti ca se chiar intampla asa!) si eu ii sustin in continuare nu inseamna ca sunt prost, ci doar ca am sperante. Intr-o masura mai redusa, este valabil si in cazul filmelor.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 14:07   #37
jona
Veteran
 
jona
 
Join Date: Oct 2003
Location: Timisoara
Posts: 164
Send a message via Yahoo to jona
Adevarul e ca putem vorbii de filme inainte si pupa Matrix. Axact cum spunea cineva pe aici, filmul trebuie luat cu totul. Si, daca-l luam asa, cinamatografia a castigat multe de la Matrix. Amintiti-va numai ce fete faceati cand sarea Trinity in aer si lovea la politisti in stanga si in dreapta, sau cand facea Neo plonjon pe spate, sau cum erau filmate gloantele. Nu mai vazuse nimeni asa ceva, era TOTAL.
Explicatia de ce nu ne-a placut Revolution? Ne-am obisnuit prea tare cu inovatiile, ne asteptam la prea mult. Daca luati trilogia per total, e probabil cea mai tare de pana acum.
__________________
I'm only here tonight because of you
jona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 15:07   #38
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Ai perfecta dreptate in ceea ce spui.
Toate cele trei filme trebuiesc luate ca pe un intreg.
Mie mi-au placut foarte mult si cred ca sunt cele mai bune filme SF realizate pana acum.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 17:03   #39
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Citez de mai sus :

Adevarul e ca putem vorbii de filme inainte si pupa Matrix

Asta se poate interpreta si altfel. Posturile inainte si dupa Revolutions. Hai sa nu fiu carcotas, desi nu sunt fan al genului m-a prins un pic nebunia Revolutions si urmaream zilnic ce mai scrie TLD care ne-a tinut in priza cu evenimentul. Dar in mod suspect, zile bune inainte de premiera TLD nu a mai postat si dupa, ce sa mai zic, subtire. Asta poate spune multe. Sau daca luam si faptul ca au votat la chestionar 21 de persoane ne putem face o idee. Oricat ar revolutiona trilogia continuarile au dat-o in bara. Nu imi amintesc cand a fost primul Matrix la cinema, eu unul l-am vazut cred la TV cand l-a dat prima oara. Mi-a placut si depre el pot spune ca a fost un film care merita mentionat cand vorbesti de filme in general. Hai sa zic ca Reloaded m-a surprins placut, desi nu a fost la nivelul primului. A dezvoltat povestea ( desi a incalcit-o groaznic ) Eram curios cum se vor descurca fratii in hatisul de variante mai mult sau mai putin plauzibile. Si dupa cum am vazut aici pe forum la vremea respectiva variante misto erau destule. Practic lasa loc pentru orice. Dar stupoare. Cum am mai scris au mizat pe "lasa-i sa moara prosti" Nu au explicat nimic. Singurul lucru interesant in partea a treia este spatiul dintre cele doua lumi. In rest nimic. O bataie deosebita ? Bigger is better ? Adica acum daca o sa vrea cineva sa faca ceva si mai si va trebui sa umple ecranul de roboti sau mai stiu eu ce creaturi ? Numai ca sa fie mai multe si sa ne impresioneze ?

Cred ca cel mai bun lucru la Matrix I a fost povestea si nu efectele care nici nu pot spune daca au fost sau nu folosite pentru prima oara. Iar de la aceasta a treia parte asteptam sa incheie povestea aducand ceva nou. Au explicat frumos schimarea Oracolului si atat.

Daca ar fi sa pastrez o colectie de filme as pastra numai prima parte. Celelalte doua sunt pur si simplu umplutura.
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2003, 17:38   #40
Sergiu Nicolaescu
Junior
 
Sergiu Nicolaescu
 
Join Date: Jun 2003
Location: cnc
Posts: 58
Sa fii fan POLI e omenesc dar sa fii fan MATRIX e diabolic. Diabolique 3.
Sergiu Nicolaescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells