Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Feb 2003, 18:29   #1
Seven
Novice
 
Seven
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 3
Alias - the series

As vrea aici daca se poate sa se discute putin despre acest serial care se pare este unul din cele mai in voga in momentul de fata de pe aici (Romania) si de p-afara. io unul il consider destul de tare mai putin poate exageraarile cu super eroi (gen 007) care castiga mereu. Faptul ca actiunea este destul de continua si nu doar azi omoram niste comunisti si maine nu mai are nici o importanta ce s-a intamplat in ep.precedent ma face sa astept si sapt. urmatoare continuarea curios ce o sa se intample. Numele unor actori care au acceptat sa joace ar trebui sa fie oricum destul ca sa va faca sa urmariti cateva episoade daca nu ati vazut nmk (Tarantino, Roger Moore, etc) astept parerile voastre
Seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2003, 09:21   #2
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Alias nu mi se pare cine stie ce serial. Am urmarit cateva episoade, dar din cauza orei relativ tarzii la care a fost programat de la o vreme (23:15), dupa o zi plina (Luni), am renuntat. Ideea nu mi se pare deloc originala, iar unele momente le-am gasit chiar prostesti.
Din punctul meu de vedere se adreseaza mai mult celor carora le plac frictiunile dintre diverse servicii secrete.
Nu e pe lista mea.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2003, 16:42   #3
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Alias si Six Feet Under sint singurele seriale pe care le urmaresc constant - to be more specific, n-am ratat nici un episod.

Am mai spus ce cred despre Alias - e un serial foarte bun, bine regizat, bine jucat, interesant, alert, cursiv (ceea ce se intimpla tot mai rar la seriale)... chiar astept fiecare seara de luni cu sufletul la gura... Singurul punct slab pe care il vad eu e faptul ca, intr-adevar, unele scene, mai ales cele de actiune, sint cam fortate. Dar daca treci peste asta si inghiti anumite pastile gen 007, totul e okay.

Au fost pina acum Tarantino si Roger Moore, in seria a doua - care se difuzeaza acum in America - va fi si Rutger Hauer, iar in foarte probabila serie a treia ar urma sa apara si Ethan Hawke.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells