Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Dec 2004, 13:47   #81
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Exista pe piatza ... caseta video sau dvd la It's A Wonderfull Life ?
Asta mi se pare unul din cele mai bune filme despre Craciun ... i want it ... badly ... shi nu-l gasesc nicaieri ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2004, 16:14   #82
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
L-a scos Euro Entertainment Enterprises saptamana trecuta pe video si DVD.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2004, 10:57   #83
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by emanuel:
L-a scos Euro Entertainment Enterprises saptamana trecuta pe video si DVD.
now that's cool news ... shi la magazinele Diverta crezi k o sa apara ... k asha ajunge shi la noi in Cta ... sper sa apara k se merita ...
10x emi!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 11:02   #84
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Pe situl Provideo vad ca a aparut pachetul Matrix. Sunt curios daca Revolutions si Reloaded vin cu cate un disc suplimentar sau daca pachetul contine doar 4 discuri.
Daca este vb doar de 4 discuri atunci e chiar nasol pt ca varianta originala de la Reloaded si Revolutions contineau cate un disc cu extras-uri.
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2005, 20:37   #85
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Emanuel, ce noutati poti sa ne mai dai? Ce se mai aude cu Matrix, varianta cu 8 discuri?
Dar de Lord of The Rings - The Fellowship... [varianta extinsa?]
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2005, 15:55   #86
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Matrix

In tarile civilizate a aparut The Ultimate Matrix Collection. Contine 10 DVD-uri, cu o durata totala de 23 de ore si jumatate. Stiu pe cineva care le poate aduce. Costa 75 de euro. Originale.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2005, 15:57   #87
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Lord of the Rings

A aparut The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring - Director's Extended Version. Are 4 DVD-uri. Contine, printre altele 30 de minute de imagini in plus. Costa vreo 30 de euro.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2005, 16:20   #88
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Unde ai vazut pachetul? Eu nu l-am vazut in magazine iar daca ma uit pe site la Provideo nu gasesc nici o mentiune cu privire la aceasta versiune...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2005, 14:45   #89
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Exista

repet, pachetul exista, desigur, in tarile civilizate, in randul carora nu cred ca vom ajunge vreodata. Daca te intereseaza, te pot ajuta sa faci rost de el.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2005, 15:15   #90
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by dode:
Emanuel, ce noutati poti sa ne mai dai? Ce se mai aude cu Matrix, varianta cu 8 discuri?
Dar de Lord of The Rings - The Fellowship... [varianta extinsa?]

Din pacate, nimic nou...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2005, 11:45   #91
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
pour emi
variantele reeditate la Star Wars : A New Hope Empire Strikes Back si Return Of The Jedi nu au aparut nici macar la centrele de inchiriere ?
video, dvd ... whatever ... ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2005, 15:25   #92
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Exista

Gandalf, exista un box cu 4 DVD-uri, ce contin episoadele IV, V si VI (A New Hope, The Empire Strikes Back si Return of the Jedi) + Bonus cu 'Empire Of Dreams: The Story Of The Star Wars Trilogy' documentary (150 mins), 'The Birth Of The Lightsabre' featurette, 'The Characters Of Star Wars' featurette, 'The Force Is With Them: The Legacy Of Star Wars' featurette, 1977 Original and 1997 Special Edition re-release trailers and teaser trailers, 1977 Original and 1997 Special Edition re-release TV spots
Poster gallery, Never before seen production artwork gallery, Link to the Starwars.com website with exclusive DVD-Rom content, Behind the scenes preview of Episode III, including a sneak peek at the new Darth Vader costume forged for Episode III, 'Star Wars: Battlefront' Xbox game preview. Desigur se gaseste in Occident. Am un prieten care le poate aduce. Costa cam 60 euro.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2005, 16:14   #93
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Re: Exista

Originally Posted by Dan Gerose:
Gandalf, exista un box cu 4 DVD-uri, ce contin episoadele IV, V si VI (A New Hope, The Empire Strikes Back si Return of the Jedi) + Bonus cu 'Empire Of Dreams: The Story Of The Star Wars Trilogy' documentary (150 mins), 'The Birth Of The Lightsabre' featurette, 'The Characters Of Star Wars' featurette, 'The Force Is With Them: The Legacy Of Star Wars' featurette, 1977 Original and 1997 Special Edition re-release trailers and teaser trailers, 1977 Original and 1997 Special Edition re-release TV spots
Poster gallery, Never before seen production artwork gallery, Link to the Starwars.com website with exclusive DVD-Rom content, Behind the scenes preview of Episode III, including a sneak peek at the new Darth Vader costume forged for Episode III, 'Star Wars: Battlefront' Xbox game preview. Desigur se gaseste in Occident. Am un prieten care le poate aduce. Costa cam 60 euro.
eu iti dau banii daca poti sa imi faci rost ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2005, 10:34   #94
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Gaandalf:
pour emi
variantele reeditate la Star Wars : A New Hope Empire Strikes Back si Return Of The Jedi nu au aparut nici macar la centrele de inchiriere ?
video, dvd ... whatever ... ?

Din pacate nu... Daca nu le-a adus nimeni...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2005, 13:09   #95
RedGold
Junior
 
RedGold
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 25
Trilogia SW originala pe DVD merita vazuta. Este o experienta unica. Calitatea imaginii si a sunetului este ireprosabila. Iar daca ai si boxe din alea 5.1 (sper ca am zis bine), nu te mai poti dezlipi din scaun. In schimb, calitatea modificarilor aduse de Lucas este uneori discutabila.
Voi vreti neaparat originalele? Stiu, un adevarat colectionar nu ar trebui sa se multumeasca cu copii, dar decat nimic, tot e ceva...
__________________
STAR WARS STILL RULES THE WORLD!
http://boards.theforce.net/Romania/b10647/
RedGold is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2005, 12:07   #96
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by RedGold:
Trilogia SW originala pe DVD merita vazuta. Este o experienta unica. Calitatea imaginii si a sunetului este ireprosabila. Iar daca ai si boxe din alea 5.1 (sper ca am zis bine), nu te mai poti dezlipi din scaun. In schimb, calitatea modificarilor aduse de Lucas este uneori discutabila.
Voi vreti neaparat originalele? Stiu, un adevarat colectionar nu ar trebui sa se multumeasca cu copii, dar decat nimic, tot e ceva...
tu ai vazut variantele astea re editate ? cum ti s-au parut ?
io le vreau pe astea re editate ca le am pe alea vechi, originale si le am si pe cele care au iesit doar pe VHS de acum 4 ani ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2005, 14:33   #97
RedGold
Junior
 
RedGold
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 25
Da, eu am primit din Franta DVD-urile Star Wars editia septembrie 2004, le-am vazut de mai multe ori si mi se par extraordinare. Sunt perfecte. Cand te uiti la A New Hope ai impresia ca vezi un film facut in 2004 si nu in 1977 (ei, poate exagerez un pic).
Nu ma prea pricep eu la descrieri asa ca am copiat aici (pentru cine are chef si rabdare sa citeasca) niste "recenzii" facute filmelor de catre un bun prieten al meu pe un forum SW. Cred ca a descris foarte bine filmele, ca si sentimentele pe care le ai privindu-le.


Quote:

"Aseara am vazut o mare parte din Bonus Disk (a ramas numai Empire of Dreams nevizionat, dar din cate vad in sub-meniuri, cam acolo este grosul informatiei).
Este foarte bine realizat, are informatie pura, chestii de care habar n-aveam etc. In plus, este subtitrat in engleza, si asta TOTAL, adica orice dialog si orice informatie vorbita, oricat de mica !!!!

Apoi m-am instalat SI MAI comod in fotoliu, mi-am turnat un Grant's ...si am pus A NEW HOPE...

...uhaaaaa....what an experience !!!
Totul este refacut superb...
Am un minus de evidentiat pentru sunet; desi "arata" fantastic, totusi parca ma asteptam cam la aceleasi efecte audio din Ep.1 si (mai ales) din Ep.2.
Si asta ,asta mai ales in atacul asupra Death Star.
Sa nu ma intelegeti gresit, totul de aude minunat in 5.1 ... insa probabil am asteptat prea mult aceasta realizare
Sau, probabil, whisky-ul incepea sa-si faca efectul (cind m-am uitat la sticla la sfarsitul filmului , se dusese dracu' jumate...)

Pe de alta parte, am urmarit daca vor fi "acolo" scenele noi despre care se spunea ca vor fi introduse ("se spunea" inainte de lansarea DVD-urilor, pe 20sept2004).
Multe sunt, dar despre altele, nici vorba.
De ex:
-mana singerinda de pe podeaua din Cantina, este tot singerinda (se spunea ca va fi inlocuita cu una care nu singereaza, bicoz spada de lumina cauterizeaza instantaneu)
-nu este scena in care Imparatul dizolva Senatul. Ci o scena in care Moff Tarkin face o referire la asta, cind intra cu Vader in Sala Consiliului Imperial.
-in hangarul din care decoleaza Soimul, pe Tatooine, Han TOT calca pe coada lui Jabba.
-in timpul distrugerii Alderaanului, nu este aratat Yoda avind aceeasi reactie ca Obi-wan
-nu este aratat Vader ducindu-se pe Coruscant, si intrind in aceeais cladire ca Dooku (in Ep.2), pentru a cere iertare Imparatului (referitor la distrugerea Stelei Mortii)
-Chewbacca nu primeste nici o medalie
-nu mi s-a parut ca duelul dintre Vader si Obi-wan este mai lung...

In schimb :
-intr-adevar fatza lui Jabba este FIX cea din Ep.6, sui nu cea din editia 1997 (unde arata ca dracu', broscoi nu alta)
-"Power" si "Tractor Beam" sunt scrise in aurabesh
-sunt mai multe X-Wing care ataca Death Star
-Greedo trage primul
-sunt mai multi storm-troopers pe Death Star (Han se trezeste fatza-n fatza cu o intreaga hoarda !!)
-se vede ceva mai mult din Dianoga (dar nu va asteptati s-o vedeti in toata "splendoarea" ei...ci i se vede ceva din spinare, cind e catzarata pe Luke)
-etc.

Hm...
Probabil ca am asteptat totusi cam mult DVD-urile
Anyway, per ansamblu treaba este super-ok !!

Probabil azi voi vedea THE EMPIRE STRIKES BACK (...si ce-ar fi sa renuntz la whisky de data asta ?!)

Revin cu informatii.

FORTA FIE CU MINE ... HIC !!*#$%


ESB:

Dupa cum spuneam mai sus, revin cu info legate de DVD-uri.

Aseara am reusit sa vad THE EMIPRE STRIKES BACK.
Daca dupa A NEW HOPE am exclamat "Whoooaaa...what an experience", acum am "scos" din mine ceva mult mai vast si mult mai lung.
Ceva gen : UHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...WHAAATTAAA...

Despre imagine nu vorbesc. Stim cu totii ce inseamna imaginea DVD.
Insa coloana sonora 5.1 Extended ... FACE TOTI BANII !!!
Filmul se "aude" mult mai bine ca ANH; sunt impresionante efectele audio, mai cu seama la "trecerea" TIE-urilor si a ROGUE-urilor "prin cadru". De asemenea, MILLENIUM FALCON are o prezentza si prestatzie "audio" foarte bine realizate...
Probabil diferentele de coloana sonora intre ANH si TESB sunt "date" de caracteristicile si modul de montaj ale filmelor.
De ex. in ANH, sunt foarte putine fazele in care sunt aratate mai intai stelele si abia apoi navele cum intra in cadru (ceea ce duce implicit la "modificarea" coloanei sonore cu efectele de apropiere a navelor, "sparte" digital pe boxe.
In schimb, in TESB, navele ROGUE iti bubuie in urechi intai in boxele din stinga spate, apoi stinga fatza simultan cu aparitia pe ecran; pe masura ce se indeparteaza, sunetul ramane pe boxa fata-stinga si se "pierde" in boxa centrala.

Aceleasi efecte se pot auzi si la survolul TIE-urilor sau al urmarirea Soimului etc.
Ca si la apropierea de Bespin ...
Da...e frumos...se aude bine.

In schimb, totusi parca se putea si mai bine.
Ma refer la motoarele Distrugatoarelor si la survolul lor ... care parca se puteau "face" in genul coloanei sonore din Ep.2, cind Senatorul Amidala aterizeaza pe Coruscant, in debutul filmului.

Anyway, TESB "merge" mult mai bine decit ANH.

OK, gata cu sonoru'.
Trecem la scene noi.
Sunt cateva, dar nu chiar toate cite "se spunea" ca vor fi.
Deci :
-intr-adevar Tauntaun-ii sunt Computer Guided, si sunt redesenati un pic, ptr. a parea mai vii.
-in schimb, nu mi s-a parut ca in Batalia de pe Hoth sunt mai mult nave implicate (cum se spunea), si in nici un caz nu se vad nave imperiale aterizind pentru a descarca AT-AT-uri.
-intr-adevar a fosr refacuta scena dintre Vader si Imparat, cu Ian McDiarmid ; insa, desi dialogul dintre ei e ceva mai lung (cu 3-4 fraze), totusi acesta nu face referire la prequels, ci la Luke, cum ca distrus Steaua Mortii si cum ca face parte din semintia lui Anakin Skywalker (...sau, probabil, asta era referirea respectiva la prequels...)
-Yoda ESTE VERDE , fratilor; finally ! In Original Trilogy si in Special 1997 ediiton, era cam bej...
-expresia fetzei lui Yoda este imbunatatita, iar ceva fraze au fost introduse in dialogul dintre Luke si Yoda, in timpul antrenamentelor jedi.
-nici vorba ca Vader sa primeasca , pe Bespin, cutia cu C3PO dezmembrat inauntru...Evident, Vader nu poate astfel ordona ca cutia sa fie dusa lui Chewie, ptr. reasamblarea lui 3PO...
-in schimb apar chestii noi pe "cerul" Bespinului, interiorul acestuia e mai bine realizat, apar scene noi in timpul survolului Soimului deasupra Bespinului, iar scena aterizarii este mult mai buna.
-prin fererstrele Bespinului se "vede" mult mai bine si mult mai mult din oras.
-caderea lui Luke a fost refacuta prin folosirea unui cascador, iar Luke nu mai zbiara ca apucatul (Ed. Spec.1997)
-apare o scena, pe Bespin, in care Vader cere ca Avengerul sa fie pregatit pentru primirea lui; apoi, Vader si suita lui apar intr-o scena pe o platforma de decolare de pe Bespin, indreptindu-se si urcind in a lui nava LAMBDA, apoi nava indreptindu-se spre Avenger si aterizind acolo.
-este refacuta scena in care Lando, Leia si Chewie alearga spre Platforma Estica; in Trilogia initiala, ei alergau pe un culoar cu pereti albi; acum ei alearga pe un culoar cu peretele din dreapta alb, si cu cel din stinga de sticla, prin care se vede activitatea exterioara a orasului... Much better...
-...evident, filmul (ca si ANH) abunda de refaceri digitale ale panourilor de comanda, ale detaliilor tehnice (porti, paneluri etc)

DA...much better ...
Much-much better ...

Urmeaza ROTJ, dar asta sapt. viitoare ...

Aseara am vazut RETURN OF THE JEDI.

..fara exclamatii de final, fara cadere in admiratie la sfarsitul filmului...

Si asta pentru ca PE INTREG PARCURSUL FILMULUI nu m-am putut abtine sa nu scot exclamatii admirative; cum de altfel "cazut" in fotoliu am fost de la inceputul filmului, neputind efectiv sa ma misc de-acolo...

Am revazut deci un film pe care probabil ar fi trebuit sa-l pun pe primul loc in topul preferatelor SW personale , datorita actiunii, datorita spiritului SW, datorita finalizarii (nominalizasem initial TESB pentru acest loc; acest film, spre deosebire de ROTJ...are un "ceva" anume...)

Sonorul : EXCEPTIONAL !!! Survolul navelor se aude foarte bine; de asemenea, ambianta din Padurea Endorului, zgomotul "pasitorilor", vintul in copaci etc. La un moment dat, un "pasitor" ... imi trece prin spate , pas cu pas (se aude in boxa dreapta-spate, apoi in stinga-spate)...
EXCEPTIONAL ... dar nu SUPERLATIV ... Revind cu fraza aceea :"Probabil am asteptat prea mult..."

Acum sa revenim la ce se spunea ca va fi, si ce a fost :
-intr-adevar MULTE scene au fost remodelate; ca si detalii tehnice, filmari intiale etc. dar asta stim cu totii din descrierea Trilogiei DVD
-insa ma refer la alte faze, care se vroiau esentiale;
-de ex. SE SPUNEA :"Sebastian Shaw who played Anakin when he was unmasked has been replaced
with Hayden Christensen in make-up to make him look older. Anakin has much
more dialogue. He apologizes for the destruction he caused, he thanks his
son for turning him back to the light, he tells his son to rebuild the Jedi
and he says he loves him and his sister. Just before he dies he says, "It
is finished...".
"
-CE A FOST : ...aiurea ! TOT Sebastian Shaw a fost "inauntru", insa fata lui a fost remodelata digital, un pic; intr-adevar ESTE ceva mai mult dialog intre el si Luke, insa nu v-asteptati la povesti nemuritoare ... Vader NU isi cere scuze pentru distrugerile cauzate, NU ii multumeste lui Luke pentru "reconvertirea" lui la Partea Luminoasa, NU ii spune lui Luke sa reconstruiasca Ordinul Jedi, si nu spune ca-i iubeste pe el si pe sor-sa... De asemenea, nu spune "It is finished". CI, IN PLUS fata de dialogul initial, spune doar "Spune-i surorii tale ca ai avut dreptate...ai avut dreptate in privinta mea..."
-SE SPUNEA "We see more planets celebrating at the end of the movie. We see an aged Jar Jar, who is now the leader of the Gungans, on Naboo celebrating with
the people of Naboo and the Gungans. We see an old Watto, who is now unable to fly, sitting in a hover chair cheering on Tatooine. During these scenes
Across the Stars plays transitioning to the victory celebration music at the Ewok tree village."
-CE A FOST : intr-adevar am vazut mai multe planete sarbatorind : Naboo (insa FARA Jar-Jar batrin; in schimb se aude un gungan :"Weesaa freeeee !!!" ); BESPIN, CORUSCANT, TATOOINE ... De asemenea, nici urma de Watto...
-SE SPUNEA "Anakin's spirit is now played by Hayden Christenson with make-up to make him look his age. He looks on proudly at his son Luke with the spirit
of Padme by his side."
-CE A FOST : da, Hayden a fost acolo, insa NU IMBATRINIT, ci tanar si cu plete; explicatia ar fi ca, in spectrul Fortei intra doar cei din Partea Luminoasa; Anakin era tinar cind a trecut de Partea Intunecata, deci spectrul sau a fost acela din ultimul moment al sau de Partea Luminoasa... De aceea apare tanar. Imaginea initiala era cu Obi-wan+Yoda+Vader batrin (Seb.Shaw), toti trei in acelasi cadru; acum sunt doar primii doi, spectrul lui Anakin APARIND treptat in cadrul respectiv. Pe de alta parte, Padme nu apare prin preajma... Probabil era in padure dupa "ciumpierci" ...
-Batalia spatiala desupra Endorului are mai multa actiune, mai multe nave; AVENGER-ul se "infige" mai spectaculos in Death Star (iar scena e filmata mai de departe...), flota rebela se vede efectiv cum se indeparteaza de Death Star inainte ca aceasta sa explodeze ...
-scena discutiei dintre Luke si Leia are doar 1-2 propozitii in plus, si NU face referire la prequels ... ci la ce se intimpla in familia Skywalker...stiti voi, treaba cu Forta...
-unda de shock a Stelei Mortii (ca si in ANH), vajaie pe linga tine de trebuie sa te feresti (sau macar o faci instinctiv, atit de bine este realizata)

Da, filmul arata mai bine ...

PER TOTAL, referindu-ma la intreaga TRILOGIE :
-Lucas a remodelat parti din filmele initiale, dindu-le un aspect mai adaptat cerintelor actuale din lumea cinematografiei; de asemenea, a venit in intimpinarea cerintelor publicului si fanilor SW
-a remodelat, dar NU a alterat cursul filmului si povestea
-...deci a facut o treaba foarte buna. S-a depus o munca titanica acolo, si a iesit ceva deosebit de bun.

Daca ar fi fost realizata in timpurile noastre, Trilogia s-ar fi "auzit" la SUPERLATIV; adica cum se aud Ep1+2, episoade care SUNT CONCEPUTE in zilele noastre, conform standardelor de acum ...

Poate mica mea dezamagire (deci "mica", sa nu ma intelegeti gresit) este cauzata si de faptul ca filmul are coloana sonora in Dolby Digital 5.1 EXTENDED; iar eu am DD 5.1 simplu
Nu stiu care sunt diferentele (in orice caz nu este vorba de adaugarea vreunei alte boxe), insa probabil unele sunete sunt pe acel EXTENDED.
De aceea am luat hotarirea sa-mi iau un amplificator cu decodoare inclusiv ptr EXTENDED, 6.1 etc.
Poate e ceva diferit...

Multi din cei nascuti DUPA anii realizarii Trilogiei Initiale, adica cei care acum au 15-20 de ani, spun ca SW este un film invechit, cu efecte speciale proaste ...

Lasind la o parte pasiunea mea pentru acest vis a lui Lucas, le pot spune ca gresesc : am vazut o gramada de filme SF, cu batalii spatiale sau cu monstri. Si NICIUNUL nu se poate compara cu SW. La nici un capitol. Mai ales cu Editia DVD.

SW a fost si ramane un etalon.
ACEL ETALON al visului atit de bine realizat incit poti spune "...am fost acolo..."

...end of story...

-----signature-----
.... Riiiise !!!! ....
__________________
STAR WARS STILL RULES THE WORLD!
http://boards.theforce.net/Romania/b10647/
RedGold is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2005, 15:45   #98
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
pour emi
nu stiam unde sa pun aceasta intrebare:
ROTS o sa vina sigur pe 19 Mai si la Constanta ?

Am observat ca la Glendale in Constanta filmele intarzie de multe ori cu o saptamana. As vrea sa stiu daca vine si la noi tot pe 19 Mai ... dk nu vine ... dau o fuga pana la Bucuresti ca o sa fiu in concediu ...

so please let me know!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2005, 17:33   #99
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Totul depinde de copiile de film.
El apare in Romania in aceeasi zi (la fel cu lumea), dar inca nu stiu care sunt acele orase din tara unde va intra.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2005, 08:22   #100
RedGold
Junior
 
RedGold
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 25
O mica precizare: eu stiam ca premiera in Romania va avea loc in 20 mai, deci o zi dupa restul lumii, ca sa fie intr-o zi de vineri, cand se schimba la noi filmele in cinematografe. Si in mod normal ar trebui sa ruleze in acelasi timp in toate marile orase: Bucuresti, Cluj, Constanta, Timisoara, Iasi. Cel putin la noi in Timisoara, marile premiere au intotdeauna loc in ziua in care au loc si in Bucuresti. Eu oricum imi voi lua o zi de concediu in vinerea cu pricina si voi fi pe baricade la prima reprezentatie, poate chiar si la a doua, la a treia...
__________________
STAR WARS STILL RULES THE WORLD!
http://boards.theforce.net/Romania/b10647/
RedGold is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells