Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Nov 2004, 14:58   #61
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
E prea devreme pentru lucruri ca astea, sti ca la noi in tara merge treaba mai greu... Probabil va fi tot in jurul a 4 milioane cat a fost si Two Towers...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2004, 20:38   #62
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Pana la urma este vorba de editia cu 4 dicuri in cazul MATRIX sau de cea cu 10 discuri?
Lord of the rings o sa apara inainte de craciun
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2004, 07:25   #63
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by dode:
Pana la urma este vorba de editia cu 4 dicuri in cazul MATRIX sau de cea cu 10 discuri?
Lord of the rings o sa apara inainte de craciun
Matrix o sa aibe doar editzia cea mai nashpa ... doar 4 discuri ... adik matrix, Reloaded, Revolutions shi Animatrix... mi se pare de cacao! :sick: Asta este colectzie de avut in totalitate nu ... pe 1/2.

Asta sunt curios shi eu sa aflu.Tre sa strang bani ptr ROTK EE dk este 4 milioane shi mi-ar ushura calculele dk ash shtii pe ce data iese. Tre sa fac drum la Bucureshti ... aoleu! cata bataie de cap! but i'm happy!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2004, 10:52   #64
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
In cazul in care Matrix nu o sa fie varianta asta pentru mine nu mai prezinta interes...
Ciudat este ca in sumara cautare facut pe Internet nu ma gasit foarte multe referiri la varianta asta cu 4 discuri...

Cat despre Lord cu Of The Rings cred ca o sa ma multumesc cu varianta extinsa simpla care sper ca o sa fie tot cam am in jurul a 1.200.000. Oricum o sa imi fac un cadou deosebit de craciun acest DVD

Sper totusi sa apara si prima parte pe DVD in varianta extinsa ca ar fi mareee pacat...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2004, 18:38   #65
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Astia-s tampiti dak chiar cred ca vor face banii cu mine dak scot pe piata editia asta... Care companie e "vaca" care s-a ocupat de aducerea in romania... :sick:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2004, 07:37   #66
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Astia-s tampiti dak chiar cred ca vor face banii cu mine dak scot pe piata editia asta... Care companie e "vaca" care s-a ocupat de aducerea in romania... :sick:
Ma ashteptam la aceasta reactzie ostila ... Pai shi cum o sa achizitzionezi editzia de 10 dvd-uri ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2004, 08:00   #67
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by TLD:
Astia-s tampiti dak chiar cred ca vor face banii cu mine dak scot pe piata editia asta... Care companie e "vaca" care s-a ocupat de aducerea in romania... :sick:
Ma ashteptam la aceasta reactzie ostila ... Pai shi cum o sa achizitzionezi editzia de 10 dvd-uri ?

Mai exista si alte variante pe piata nu numai originalu de kkt care vine la noi... Le-o fi fost greu sa aduca tot pachetu in romania... o fi fost prea greu... :sick:

P.S: Macar primul Matrix va fi cel reeditat sau nici macar asta?
P.S2: Presupun ca nu se poate cumpara separat un film din colet... deh tocmai daia e colectie...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2004, 11:51   #68
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
presupui corect ... shtiu k vrei Matrix reeditat dar la Indiana Jones, Alien, Band Of Brothers ... nu ai vazut sa apara dvd-urile separat.

La Kill Bill poate ... dar slabe shanse cu Matrix
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2004, 20:23   #69
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
In cazul Alien, au aparut toate in afara pachetului Alien Quadrilogy.
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2004, 14:34   #70
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Gaandalf:
presupui corect ... shtiu k vrei Matrix reeditat dar la Indiana Jones, Alien, Band Of Brothers ... nu ai vazut sa apara dvd-urile separat.

La Kill Bill poate ... dar slabe shanse cu Matrix

Cre ca ma las de Matrixu astora.. Au stricat editie de pus in raft.... Acuma cre ca ma reorientez catre extinsu de la rotk... Prea bun ca sa-l tratez... Pres ca nici la sata nu e o data fixa, doar un "coming in december 2004".
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2004, 21:18   #71
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Tocmai mi-am adus aminte de filmul Cast Away. Emanuel, este vreo sansa sa il avem pe DVD?
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2004, 11:34   #72
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Cred ca ma las de Matrixu astora.. Au stricat editie de pus in raft.... Acuma cre ca ma reorientez catre extinsu de la rotk... Prea bun ca sa-l tratez... Pres ca nici la sata nu e o data fixa, doar un "coming in december 2004".
Peste tot (inclusic Europa) 10 decembrie este data oficiala ... in America de Nord pe 14 decembrie ...
Eu o sa dau o fuga la Buc sa cumpar ROTK EE k pana iese aici chiar o sa ies la pensie.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2004, 13:14   #73
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by TLD:
Cred ca ma las de Matrixu astora.. Au stricat editie de pus in raft.... Acuma cre ca ma reorientez catre extinsu de la rotk... Prea bun ca sa-l tratez... Pres ca nici la sata nu e o data fixa, doar un "coming in december 2004".
Peste tot (inclusic Europa) 10 decembrie este data oficiala ... in America de Nord pe 14 decembrie ...
Eu o sa dau o fuga la Buc sa cumpar ROTK EE k pana iese aici chiar o sa ies la pensie.

Ehhh macar e bine ca vine in aceasi zi cu matrixu, da acuma clar o sa ma orientez spre lord dupa manevrele astora... :sick:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2004, 18:18   #74
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Noutati de la Pro Video:

Matrix - data oficiala este 7 decembrie. Pachetul pe piata este posibil sa iasa in jur de 15 decembrie.
Varitanta de 10 DVD-uri o vor scoate in primavara, numai daca pachetul de 4 se va bucura de succes.

LOTR 3 - ambele (Editia Extinsa si cea de lux - cu cadou): data oficiala de lansare: 14 decembrie. Pe piata vor aparea in jur de 19 - 20 decembrie.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2004, 21:10   #75
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Interesant ce aud si despre matrix... Dar asta e tampenie pura... Mai intai sa pui pe piata varianta cu 4 dvd-uri si dupa dak are succes si fraierii o cumpara sa se pune in vanzare si varianta pe 10 dvd-uri care din intamplare le contine DIN NOU pe primele 4... Hmm... Ilogic?! :oops:

Cat despre LOTR, sunt curios dak o sa apara si la noi ep piata trilogia extinsa... Pres ca mai intai tre sa scoata the two towers extended si deabia apoi iese si toata trilogia extended... Asa ca ma voi multumi cu una bucata din rotk extins... Bun si asa!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2004, 07:43   #76
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
In legatura cu Matrix sunt perfect deacord cu tine tld..dar sa stii ca exista pe piata varianta extinsa a Lord of The Rings - The Two Towers, pret aprox 1.200.000.
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2004, 23:56   #77
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by dode:
In legatura cu Matrix sunt perfect deacord cu tine tld..dar sa stii ca exista pe piata varianta extinsa a Lord of The Rings - The Two Towers, pret aprox 1.200.000.

Greseala mea.. Vroiam sa zic primul tre sa apara extins... dar m-am zapacit probabil... Oricum decat sa le iei pe fiecare in parte mai bine culegi totu dintr-un singur foc!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2004, 13:33   #78
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Pana pe 19-20 decembrie... ies la pensie!
Tre sa shtiu sigur knd ajunge pe piatza k sa vad cum fac sa ajung la Bucureshti...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2004, 16:10   #79
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by dode:
Am vazut ca pe data de 1.11.2004 a aparut Saving Private Ryan (D-Day 60th Anniversary Commemorative Edition) iar la subtitrari vad ca are si limba romana. Inseamna asta ca o sa il avem si in Romania?

Si iata ca a aparut si in magazinele de la noi. Poate fi gasit de azi la un pret de 1.699.000 lei.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2004, 01:29   #80
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Quote:
Si iata ca a aparut si in magazinele de la noi. Poate fi gasit de azi la un pret de 1.699.000 lei

O fi aparut el dar in ce magazine nu stiu...Am fost ieri sa cumpar The Two Towers, varianta extinsa dar nici urma de el.
Daca stau bine sa ma gandesc singurul loc unde l-am vazut de-a lungul timpului a fost Orhideea. Atat! Chiar sunt curios...se vinde ata de bine incat se epuizeaza stocurile, sa nu uitam ca este destul de scump, sau Provideo aduce doar cateva exemplare pe luna?

Am dat telefon la Provideo [magazinul Apropo] si au zis ca nici acolo nu il au.
Pana la urma am cumparat Road to Perdition si Runaway Jury [pachetul de 2 DVD-uri la pret promotional].

Daca asa o sa fie si cu ROTK...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells