Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Oct 2004, 12:27   #41
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Originally Posted by Nae:
bine cristache, vad ca totusi nu esti un radical... asta am vrut sa comentez, pentru ca te-am vazut asa mai shmecher.
dar totusi nu sunt de acord cu ideia sa-i lichidezi pe toti mafiotii cu politica lu' hitler, pentru ca asta se mai poate rezolva si altfel... totusi, nici eu nu stiu cum. dar ai dreptate in provinta politicii.
hai ca ne indepatram de filmul despre care este topicu' aici, si eu oricum am vrut numai sa vad reactia hitler-faniilor de-aici... dupa cate vad s-au cam linistit, si asa ca zic sa ne reintoarcem la filmul asta... der undergang... (dece oare se numeste el asa?... poate ca zice ceva despre politica lu' hitler, sau despre felul in care a ajuns el le putere, tinand minte cum a evoluat totul... hmmm :hmm: )

HEIL HITLER ! Mah, io nu inteleg care e treaba cu filmul, n-am auzit de el. Ultima data am vazut ala de pe Tvr 1, cu Robert Carlyle in rolul lui Hitler, si mi s-a parut o semi-parodie, desi filmul se vroia serios.
__________________
Un barbat nu va putea spune niciodata ca, cunoaste cu adevarat femeie. Femeie se schimba cu fiecare haina noua pe care si-o cumpara, cu fiecare strat nou de far pe care si-l aplica si cu fiecare amant nou pe care si-l face ! (Andre Malraux)
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2004, 17:31   #42
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
der untergang este un film, care incearca sa-l arate pe hitler ca om. vrea sa incerce sa-i faca un portret privat, lasand la o parte nebuniile politice, si ambitile lui megalomane, si dupa cum zic criticile de-acolo, chiar au reusit... cica actorul din rolul principal este genial.
cam atat stiu eu, si daca vreti sa stiiti mai multe, intrebti-l pe herbert. el stie, pentru ca l-a vazut...

hai baieti, va rog eu mult sa lasam la o parte chestiile cu 'heil hitler' si asa, pentru ca si daca voi sunteti de parere ca puteti sa va exprimati opinia, totusi m-i se pare tare nepotrivit aici. nu o sa mai incerc sa va contrazic, pentrun ca oricum am vazut ca din 4 fani, numai unu' are o ideie fundata, asa ca si voi lasati-o mai moale. mersi...
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2004, 23:06   #43
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Mai, acuma nu trebuie sa exageram. Ca si in cazul lui Saddam, nu e bine sa stergi toate amintirile, pentru ca exsita sanse ca acel episod sa se repete. Trebuie sa tii minte trecutul si sa nu mai faci aceleasi greseli.
__________________
Un barbat nu va putea spune niciodata ca, cunoaste cu adevarat femeie. Femeie se schimba cu fiecare haina noua pe care si-o cumpara, cu fiecare strat nou de far pe care si-l aplica si cu fiecare amant nou pe care si-l face ! (Andre Malraux)
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 13:22   #44
beavis
Novice
 
beavis
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6
Usor usor, adevaratul Hitler incepe sa apara si nu imaginea de om care vrea sa cucereasca lumea si sa-i omoare pe toti si sa se inmulteasca rasa ariana, cum are lumea impresia.
Mai citesc si prin cartile romanesti "a fost omorat de mitraliera vrajmasa" ma cracanez de ras ce perceptie gresita are lumea asupra istoriei, gen:good guys, bad guys :lol:
beavis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 22:07   #45
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.da,da,hitler era de fapt un baiat finut, iubitor de arta, spalat pe buci si care scotea mina din buzunar atunci cind saluta demoazelele.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2004, 16:21   #46
alext
Novice
 
alext
 
Join Date: Nov 2004
Location: Eindhoven
Posts: 4
Just in case: filmu' e deja disponibil in diverse formate (avi,svcd,...) pe DC++, eDonkey, Overnet. Asta in caz ca diversi pasionati ar dori sa-l vada inainte sa se incinga in discutii prea fierbinti
alext is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells