Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Va rula si la noi filmul cu Hitler? (Der Untergang) (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=85247)

beavis 01 Oct 2004 16:40

Va rula si la noi filmul cu Hitler? (Der Untergang)
 
Ma intrebam daca va rula si la noi acest film interesant , stie cineva ceva?

M_olecula 02 Oct 2004 00:22

Nu stiu nimic dar voi face cam tot ce se poate sa intru in posesia lui , am innebunit de cand am vazut o reclama la el !!!!!

jackpot 02 Oct 2004 14:22

nu stiu
 
si nici nu vreau sa ruleze.
nu imi place Hitler.

Nae 02 Oct 2004 16:13

Re: nu stiu
 
Originally Posted by jackpot:

si nici nu vreau sa ruleze.
nu imi place Hitler.


ce atitudine... hai ba baiatu', este un film care a facut cele mai bune critici de film in germania, austria si elvetia... merita vazut, pentru ca etse facut bine... nu cred ca o sa gasim pe acest forum pe cineva caruia sa-i placa de hitler, dar un film bun merita vazut. si asta cica este unu' dintre cele mai tari filme nemtesti care au iesit pana acuma. actorul trebuie sa fie genial daca criticile au iesit in feulul ala!
eu sigur ma duc sa-l vad, ba daca trebuie, imi comand prin internet dvd-ul

herbert 04 Oct 2004 00:40

vazut - placut - recomand

jackpot 04 Oct 2004 11:37

Re: nu stiu
 
Originally Posted by Nae:

Originally Posted by jackpot:

si nici nu vreau sa ruleze.
nu imi place Hitler.


ce atitudine... hai ba baiatu', este un film care a facut cele mai bune critici de film in germania, austria si elvetia... merita vazut, pentru ca etse facut bine... nu cred ca o sa gasim pe acest forum pe cineva caruia sa-i placa de hitler, dar un film bun merita vazut. si asta cica este unu' dintre cele mai tari filme nemtesti care au iesit pana acuma. actorul trebuie sa fie genial daca criticile au iesit in feulul ala!
eu sigur ma duc sa-l vad, ba daca trebuie, imi comand prin internet dvd-ul

Ai dreptate, nu e bine sa-mi dau cu parerea pana nu vad cu ochii mei filmul.
De fapt multe filme mi-au placut care au avut ca tema al II-lea razb. mondial......unul din ele filmul cu Marcel Iures si Bruce Willis in care M.I. juca rolul unui ofitzer german.

Nae 04 Oct 2004 21:07

ma bucur! :D

jackpot 05 Oct 2004 12:20

Trebuia sa te uiti la "Dictatorul" (Charlie Chaplin), l-au dat aseara pe TVR cultural, a si luat Oscar dupa cate stiu. E cel mai tare Hitler din cate filme am vazut despre el.....

Nae 05 Oct 2004 16:10

mda... singura diferenta este ca un film este serios, si celalalt este numai critic... charlie chaplin a fost si ramane genial, numai ca intre filmul lui si celalalt nu este nici o legatura... der untergang este poate una dintre cele mai interesante productii de la ora actuala, si asa o tema, intr-un film german??? you have to have balls!

... dar le-a iesit.

K's 05 Oct 2004 17:42

Originally Posted by Nae:

you have to have balls!
... dar le-a iesit.

:D
Good for them.

Gaandalf 06 Oct 2004 11:26

Originally Posted by herbert:

vazut - placut - recomand

cum ? unde ? ne recomanzi dar cum intram in posesia lui ?

jackpot 06 Oct 2004 11:41

daca faceti rost de el sa ma anuntati

herbert 06 Oct 2004 12:36

@ Gaandalf
vazut in Germania, in conditii excelente, anturaj select. discutii aprinse, interesante (contestare & admiratie - tot tacamul...). si nemtzii sunt patimashi, uneori..
asteptati, poate va fi difuzat si in Romania. votati bine (democratic) la parlamentare @ prezidentiale :D

Gaandalf 06 Oct 2004 13:17

Interesanta alegere a termenului "difuzare" ... crezi k va ajunge direct pe video shi la Tv ?

KORBEN 08 Oct 2004 12:39

pe postu de radio romania suleanu actualitati in mod clar nu va ajunge
si nu prea cred ca in vreun festival
a zis careva ca u gotta have balls ca sa-l vezi si pe la noi in afara de arogantu cu oua multiple nu prea exista.....
desi cred ca exista ceva in genu zilelel filmului german si poate....
dar slabe sanse citit un articol de matei martin dsp film....
in dilema

herbert 08 Oct 2004 12:59

se poate "organiza" prin Goethe Institut. sunt sanse...

Nae 09 Oct 2004 14:53

Originally Posted by herbert:

se poate "organiza" prin Goethe Institut. sunt sanse...


ist schon klar, aber zur zeit noch nicht... cam asta a fost raspunsul pe care l-am primit eu... mai dureaza, pentru ca pe peste tot lumea cere filmu' asta... dar pana atunci, poate va loati un film a lu' fritz lang... metropolis sau asa? :D

si eu astept, dar cred ca mai bine mi-l organizez prin scoala unde am 'relatii' care ajung in germania, si poate imi pot face rost acolo de el.

p.s. la tv nu cred ca va rula... nu inca... poate in vreo 3 ani sau asa.

nightsorrow 12 Oct 2004 15:25

Nae : nu cred ca o sa gasim pe acest forum pe cineva caruia sa-i placa de hitler, dar un film bun merita vazut.

Pai gresesti... e unul cel putin...

Cristache 12 Oct 2004 22:12

Re: nu stiu
 
Originally Posted by Nae:

Originally Posted by jackpot:

si nici nu vreau sa ruleze.
nu imi place Hitler.


ce atitudine... hai ba baiatu', este un film care a facut cele mai bune critici de film in germania, austria si elvetia... merita vazut, pentru ca etse facut bine... nu cred ca o sa gasim pe acest forum pe cineva caruia sa-i placa de hitler, dar un film bun merita vazut. si asta cica este unu' dintre cele mai tari filme nemtesti care au iesit pana acuma. actorul trebuie sa fie genial daca criticile au iesit in feulul ala!
eu sigur ma duc sa-l vad, ba daca trebuie, imi comand prin internet dvd-ul


E uite ca mie imi place Hitler, ce surpriza, nu ? Nu la nivelul ala extremist, dar ma fascineaza cum cineva atat de mic a putut sa produca o chestie atat de mare si sunt de acord cu o parte din politica lui. HEIL HITLER :x !!!!!!!!!!!!!

nightsorrow 13 Oct 2004 12:01

Cristache :
E uite ca mie imi place Hitler, ce surpriza, nu ? Nu la nivelul ala extremist, dar ma fascineaza cum cineva atat de mic a putut sa produca o chestie atat de mare si sunt de acord cu o parte din politica lui. HEIL HITLER 17.gif !!!!!!!!!!!!!

Vezi ? Suntem doi deja :D !!!!!!!!!! Long lebe der Fuhrer! :D


All times are GMT +2. The time now is 00:30.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.