Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Oct 2008, 11:48   #21
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Da,plotul cam tras de par,povestea cu scartaieli,dar filmul prinde.Daca avea si un substrat sau o morala,era beton.Dar ai zis bine,e doar actiune.
Si eu il admir pe Jason,imi place tot la el,si culmea,presimt ca nu ma va plictisi vreodata.
Foarte violent filmul,daca mama ta tresarea cand te vedea ca joci chestia aia cu accidente rutiere provocate,si pe mine m-a socat ideea de violenta gratuita in film,ideea ca intr-o zi ,americanu' dornic de entertaiment din asta ar putea face in realitate un asemenea concurs,in fond care e morala,aia sunt oricum condamnati pe viata,sau condamnati la moarte etc.
SPOILERCe n-am inteles,cand fata iese la sfarsit imbracata ca Franckenstein,cum de nu e impuscata pe loc(cotoroanta voia razbunare) mai ales ca era incercare de evadare.Si a zis ca a avut probleme cu actele,or,eu cred ca nu mai iesea de acolo,dupa incercarea de evadare.Si prietenia aia din final dintre afro-americanu...Joe(gay) si Jason...Poza rupta,cum l-a mai gasit pe nenea ala care ii crestea fetita,daca a rupt poza? In rest,la chestiile pur tehnice n-ai cand sa te concentrezi din prima,trebuie revazut...
Intrebare: exista jocul PC"Death Race"?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2008, 18:21   #22
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Uneori avem nevoie de asemenea filme, nu doar de cele profunde si serioase (precum Sweeney Todd :lol: ). Pe scurt, Death Race e un film cu care sa nu-ti bati capul, ca asa gasesti o gramada de plot holes si strici tot amuzamentul.

Yup, jocul a fost facut dupa Death Race 2000 din cate am inteles. A fost lansat in 1991 pe Nintendo Entertainment System:
http://www.gamespot.com/nes/driving/...ace/index.html
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2008, 19:29   #23
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Multumesc.Esti o comoara la casa omului.
"Death Race 2 "nu cred ca..
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2008, 15:53   #24
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Apropo, faza asta m-a amuzat copios :lol: :lol:

de parca ar fi un avertisment pentru emisiunea Jackass! Daca nu vedeam chestia aia scrisa, sigur ma puneam sa fac tumbe cu masina .
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 13:45   #25
Lecart
Guru
 
Lecart
 
Join Date: Mar 2007
Location: Constanta
Posts: 323
Dispensabil; cromatica salveaza mult, iar din trailer am prins cele mai reusite scene. Statham e fals rau, sper sa ma dreg cu Transporter, ca tot a iesit teaseru' de curand. Natalie e ok.
Lecart is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 16:23   #26
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Da,Statham sigur ca e fals,Lecart,ca ne place noua fetelor.Si Natalie she's a bomb..
Transporter 3,abia astept si eu.Primul a fost asa si asa9fazele de cascadorie si le-a facut singur ca fost campion olimpic la scufundari si lupte nu stiu care stil),al doilea bunicel,al treilea trebuie sa fie tare...
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 18:56   #27
Lecart
Guru
 
Lecart
 
Join Date: Mar 2007
Location: Constanta
Posts: 323
Originally Posted by Pauline Kael:
Da,Statham sigur ca e fals,Lecart,ca ne place noua fetelor.

Exact, admir perspicacitatea ta.
Spre deosebire de The Bank Job, unde s-a descurcat decent, in filmu' asta l-a jucat regizorul ca la 3rd shootere. Sau mi s-a parut mie, nu stiu, cutez a-l discredita, ca nu-s critic, mi se permite. 8) Statham mi-a placut in gems-urile lui Ritchie, dar asta din cauza filmului in sine. Topul arata exact ca in Fallout.. sau Ridge Racer.. sau ceva pe-acolo.
Lecart is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2008, 23:55   #28
Se7en
Veteran
 
Se7en
 
Join Date: Apr 2008
Location: Capalnitza
Posts: 211
Yeah, lista aia seamana putin cu un top de joace. Oricum mie mi-a placut imaginea din film, frumos editata cu filtre cu tot. Ce mi-a displacut a fost scenariul usurel si complet previzibil. Plus cum putea fi tipa aia directoare de puscarie, mai ales la fizicul el...
Se7en is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jan 2009, 11:14   #29
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by Pauline Kael:
Da,plotul cam tras de par,povestea cu scartaieli,dar filmul prinde.Daca avea si un substrat sau o morala,era beton.Dar ai zis bine,e doar actiune.

Are morala, o zice chiar Jensen Ames: "Someone once asked me if I was the best future for my little girl. No one in this world is perfect. Heaven knows I'm not. But I love her more than anyone else possibly could. In the end, that's all that matters."

Si mai are una la sfarsit, dupa credite: "Ok cocksucker, fuck with me, and we'll see who shits on the sidewalk.". Atat ca asta e mai dura. :lol:
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 00:14   #30
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
pentru filmul asta trebuie sa iti lasi creierul acasa si sa-ti iei boasele la plimbare...nu e nimic altceva decat un adrenaline shot...actiune de vara, cum se mai obisnuieste pe la americani, asa ca sa-ti mai umpli timpul

Statham m-a plictisit cumplit...cum spunea si Lecart: a fost fals

Joan Allen parca era constipata

daca nu-l regiza Anderson sau daca incapea pe mana vreunui neica nimeni probabil ar fi iesit un dezastru
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 15:23   #31
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Eu m-am distrat.Nu cred ca ar fi contact jocul actorilor,a fost un film-raliu,personaje decorative si atat.Gagica ziceai ca are nice boobs.Mai conteaza ce a mancat? Si ,noua fetelor,inca ne place de Jason.Inca n-a dat-o de tot in bara,inca mai e interesant. :lol:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells