Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2011, 10:36   #301
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Poi da,a castigat anul trecut The Hurt Locker...oricum e mult peste Avatar..deci decat filmul ala cu strumfi albastri mai bine Hurt Locker.127 Hours,The Fighter,Shutter Island sunt mult mai bune decat TSN,iar cu Black Swan si Inception nici nu merita comparat.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2011, 13:58   #302
Black
Senior
 
Black
 
Join Date: Dec 2008
Location: Bucharest
Posts: 82
Send a message via MSN to Black Send a message via Yahoo to Black
hai sa nu incepem iar discutiile cu Avatar, lasa mortii sa isi planga mortii
otherwise sunt complet de acord cu tine!
Black is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2011, 08:56   #303
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
referitor la The Social Network ---ei au inteles ca trebuie sa fii geniu ca sa creezi un site si unde mai pui ca s-a "inspirat" din ideile altora,iar pe parcurs a fost ajutat. nu-l suport pe Jesse Eisenberg.l-am vazut si in alte roluri in aceleasi ipostaze de pampalau iremediabil
mai am de vazut The Fighter si termin cu lista nominalizatilor la Globurile de Aur.
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2011, 10:42   #304
Black
Senior
 
Black
 
Join Date: Dec 2008
Location: Bucharest
Posts: 82
Send a message via MSN to Black Send a message via Yahoo to Black
Asta este de fapt problema filmelor inspirate din fapte reale. Tot ce se relateaza in TSN am putut citi pe net pe site-uri de stiri cu specific financiar/IT. Dar nu asta e neaparat lucrul deranjat. Aseara am reusit in sfarsit sa vad The King's Speech. One "stammering King", un rol dus pana aproape de perfectiune, o reintalnire cu Geoffrey Rush, am fost captat de aerul britanic de inainte de WW2. Am fost prins de-a lungul filmului, poate avand si siguranta ca nu ma poate dezamagi, cu adevarat nu a dezamagit.
Mi-as dori o surpriza la Oscar, de dragul conservatorismului, intelegand ca Inception, ca si Matrix, este o "pastila" prea acida, mi-as dori sa ia The King's Speech, iar daca sunt prins intr-un vreun moment de criza, mi-ar placea orice altceva decat TSN.
Black is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2011, 17:29   #305
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Am vazut cateva "best" moments de la ceremonia de anul asta si Rick Gervais is batshit great
Sper sa vina si ziua cand "academicienii" vor da peste un prezentator party crasher. James Franco de anul asta e prea tanar and with everything to lose dar ... the day of wrath is coming
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells