Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jul 2010, 21:54   #61
smiley3abe
Novice
 
smiley3abe
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 7
1. Daniel Day-Lewis
2. Johnny Depp
3. Leonardo DiCaprio
4. Tom Hanks
5. Kevin Spacey

Actorul meu preferat e Daniel Day-Lewis pentru ca este cel mai talentat si devotat actor.
smiley3abe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2010, 09:51   #62
EvaW
Novice
 
EvaW
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
Gerard Butler, Heath Ledger, Angelina Jolie, Cameron Diaz.
EvaW is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2010, 17:27   #63
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
All-Time Gen:

1. Jack Nicholson
2. Al Pacino
3. Humphrey Bogart (suna fantezist dar mi-l imaginez in rolul lui Two-Face... ar fi fost... C R I M I N A L)

1. Katharine Hepburn
2. Meryl Streep
3. Nicole Kidman/Julianne Moore (chiar nu stiu...)

At-The-Moment Gen:

1. Brad Pitt
2. Johnny Depp
3. Robert Downey Jr.

1. Marion Cotillard
2. Penelope Cruz
3. Scarlett Johannson

De urmarit Sam Rockwell, Casey Affleck, Amanda Seyfried, Joseph Gordon Levitt...
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2010, 18:55   #64
danyx493
Novice
 
danyx493
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 14
Arnold Schwarzenegger datorita carierei impresionante pe care a avut-o, aceea de sportiv profesionist si de actor, urmat de faimosul Johnny Deep!!
danyx493 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2010, 21:18   #65
TheSupervisor
Novice
 
TheSupervisor
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 3
Marlon Brando
Christian Bale
TheSupervisor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2010, 22:53   #66
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Actrite : Naomi Watts & Sigourney Weaver

De ce Naomi : pt ca imi plac rolurile pe care si le alege si pt ca e o actrita serioasa...iar Sigourney, nu stiu daca mai are nevoie de prezentare

Actori : mai mult valul nou : Joseph Gordon-Levitt, Gael Garcia Bernal, Ralph Fiennes
De ce Joseph G-L : pt ca e un actor tanar, talentat si plin de entuziasm,
Gael : pt ca are o doza de excentricitate sau de nebunie, daca vreti, in toate rolurile in care l-am vazut
iar Ralph pt ca mi-a placut in toate filmele in care l-am vazut, in special in Schindler's List

Last edited by margott : 08 Aug 2010 at 15:18.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2010, 07:56   #67
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Edward Norton e actorul meu preferat pentru ca il consider cel mai talentat actor ai ultimilor 20 de ani. Am vazut aproape toata filmografia, si nu am apucat sa privesc un joc actoricesc slab.

Cristian Bale e destul de tare. Mi-a placut enorm in Imperiul Soarelui, minunat.

Nicholas Cage doar pentru 2 roluri mai recente, absolut fenomenale.


Actrite preferate n-am, asta pentru ca evit dramele in care personajul principal e o femeie.

Poate ar fi Natalie Portman, pt rolul din Leon, V si Star Wars.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 11:38   #68
innascumpica
Junior
 
innascumpica
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 24
Wink

1.Alejandra Lazcano
2. Miley Cyrus
3.Kristen Stewart
Pt ca toti joaca ff bine
innascumpica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 16:52   #69
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Adecarate vedete as zice ... OMG cum mama naibii sa-i pui pe astia la favoriti si sa spui ca joaca foarte bine .... cultura cinematografica 0 in cadrul acestor persoane !
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2010, 16:52   #70
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by danonino:
Nicholas Cage doar pentru 2 roluri mai recente, absolut fenomenale.
Rolurile recente ale lui Cage au fost cu precadere numai dude, in prima jumatate a carierei a facut cam cele mai bune roluri.
Quote:
Actrite preferate n-am, asta pentru ca evit dramele in care personajul principal e o femeie.
.
No surprise here.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2010, 01:34   #71
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by danonino:
Nicholas Cage doar pentru 2 roluri mai recente, absolut fenomenale.
Rolurile recente ale lui Cage au fost cu precadere numai dude, in prima jumatate a carierei a facut cam cele mai bune roluri.

Cele de acum 5 ani

Originally Posted by miercuri:
Originally Posted by danonino:
Actrite preferate n-am, asta pentru ca evit dramele in care personajul principal e o femeie.
.
No surprise here.

Ba chiar s-ar putea sa am.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2010, 21:07   #72
1Simplu
Junior
 
1Simplu
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 27
Sandra bulloc

Sandra bullock este actrita mea preferata >D
1Simplu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Aug 2010, 09:20   #73
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Actrita preferata e Sigourney Weaver pentru ca a jucat in Alien si e mama lui Alien. Chiar mi-a placut cum a jucat aceasta serie.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2010, 00:35   #74
Domolul
Junior
 
Domolul
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 46
De ce oare?

Se vede cu ochiu liber ca foarte multi actori preferati sunt actori care au jucat in majoritatea rolurilor de partea baietilor buni. Nimeni, chiar nimeni nu apreciaza actorii care joaca preponderenta caractere negative ?
Asta e bine finca inseamna ca nu sunt p-aici useri malefici care sa se identifice cu bad guy sau ca nu este un site cu critici de film ca ar fi fost oricum cam plictisitor ?
Domolul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2010, 19:46   #75
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Domolul:
Se vede cu ochiu liber ca foarte multi actori preferati sunt actori care au jucat in majoritatea rolurilor de partea baietilor buni. Nimeni, chiar nimeni nu apreciaza actorii care joaca preponderenta caractere negative ?
Asta e bine finca inseamna ca nu sunt p-aici useri malefici care sa se identifice cu bad guy sau ca nu este un site cu critici de film ca ar fi fost oricum cam plictisitor ?

Crezi ca tine cineva cont ca un actor joaca in roluri preponderent negative/pozitive ? Nu cred. Eu cel putin nu iau in considerare acest aspect. Si...asa, din curiozitate, spune-mi si mie niste actori care au jucat mai mult in roluri negative...pun pariu ca nu sunt asa cunoscuti ca cei care au jucat mai mult in roluri pozitive. So, there's your answer.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2010, 19:32   #76
kyty
Novice
 
kyty
 
Join Date: May 2009
Posts: 5
al pacino

[/quote]

Crezi ca tine cineva cont ca un actor joaca in roluri preponderent negative/pozitive ? Nu cred. Eu cel putin nu iau in considerare acest aspect. Si...asa, din curiozitate, spune-mi si mie niste actori care au jucat mai mult in roluri negative...pun pariu ca nu sunt asa cunoscuti ca cei care au jucat mai mult in roluri pozitive. So, there's your answer.[/quote]

Al Pacino a intruchipat destule personaje negative si totusi este foarte cunoscut, a jucat in filme precum: Nasul( intruchipandu-l in 2 si 3 pe seful unei familii mafiote) Avocatul Diavlului (rolul satanei- nu cred ca gasesti mai malefic de atat), Crime justificate, You don't know Jack si lista poate continua.... cu toate aceste roluri negative la activ este insa actorul meu preferat.
kyty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2010, 18:51   #77
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389

Al Pacino a intruchipat destule personaje negative si totusi este foarte cunoscut, a jucat in filme precum: Nasul( intruchipandu-l in 2 si 3 pe seful unei familii mafiote) Avocatul Diavlului (rolul satanei- nu cred ca gasesti mai malefic de atat), Crime justificate, You don't know Jack si lista poate continua.... cu toate aceste roluri negative la activ este insa actorul meu preferat.[/quote]



Dar daca faci o medie, o sa vezi ca Pacino a jucat mai multe roluri pozitive decat negative. In fine, eu nu tin cont de aspectul asta cand imi place un actor. De pilda, mie imi place mult Gary Oldman, si a jucat si el destule roluri negative. Dar n-am stat niciodata sa ma gandesc daca a jucat mai bine intr-un rol pozitiv sau negativ.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2010, 19:48   #78
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Cand eram la inceput cu vizionarea filmelor, cel mai mult m-au impresionat actorii Tom Hanks(mai ales pentru rolul din Forrest Gump care ramanane in continuare pe primul loc in topul meu al celor mai grele roluri facute de un actor), Al Pacino si Anthony Hopkins. Insa cand mi-am mai imbogatit cultura cinematografica acesti actori au fost depasiti de Johnny Depp, fiindca il consider cel mai cameleon actor care a existat vreodata.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2010, 21:41   #79
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by margott:

Al Pacino a intruchipat destule personaje negative...You don't know Jack si lista poate continua....
Nu e in rol negativ aici.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2010, 18:57   #80
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Jim Carey:Orice comedie cu el nu numai ca ma binedispune dar ma si face sa uit de probleme
Johnny Depp:Acest om pur si simplu poate juca orice rol de la Sweeney Todd pana Jack Sparrow si multe alte personaje toate au fost geniale
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells