Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jul 2007, 20:27   #281
alexbuc
Novice
 
alexbuc
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 9
[quote="Pitbull"]Alexbuc, fii te rog atent la folosirea "citatelor". Mesajul täu de mai sus a iesit pe dos: citatul aratä ca text al täu, iar propriul täu räspuns e încadrat ca "citat". (Ti l-as fi putut corecta eu, dar l-am läsat asa - cä lucrând, înveti.)

am invatat si eu (sper), eu si cu internetul mai intr-o dunga asa :lol: nu zic ca titanicul este dezastru 100% dar are anumite "calitati" care il fac totusi un film destul de prost, povestea de dragoste siropoasa, sfarsitul ei la fel de melodramatic. Oricum, bine impachetat ca sa spun asa, dovada stand miliardele de dolari incasati.
alexbuc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2007, 20:34   #282
alexbuc
Novice
 
alexbuc
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 9
stand si cugetand, cred ca film mai prost ca "Glitter" nu exista, o poveste asa de gretoasa, o Mariah Carey lesinata, un plot penibil, ce a mai incercat saracu Terrence Howard sa salveze, dar vorba aia, cu unu nu se face primavara :lol:
alexbuc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2007, 06:23   #283
alex_z
Novice
 
alex_z
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
Posts: 14
cel mai prost film care l-am vazut si care chiar am considerat ca e timp pierdut aiurea a fost Anything else....mare prostie :sick:
alex_z is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2007, 02:40   #284
jackstatae
Guest
 
jackstatae
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 10
Magnatul si Ticalosii-imi pare rau ca actori romani buni accepta prostii din astea de scenarii facute de ziaristi
cu obsesii politice de doi lei(oligarhi,coruptie)
nu zic ca n-au un fond inspirat din realitate dar mi se par puerile iar gesturile si replicile sunt mai penibile ca la steven seagal sau michael dadikof
jackstatae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 18:12   #285
jimi-jazz
Guest
 
jimi-jazz
 
Join Date: Aug 2007
Location: Haibafta, Romania
Posts: 17
DiCaprio are 3 nominalizari la Oscar deci nu e vrz.Oricum uitati-va la The DEPARTED si sa va aud dupa. Iar cel mai prost film este Hercule In New York cu Arnold ...este o scena cand se bate cu ursul care da cu pumnu' mai rapid k Tyson...penala dar si foarte amuzanta.
__________________
Oh I almost forgot. He payed me a thousand. I think his idea was that I kill you. - Angel Eyes...The Good, The Bad And The Ugly
jimi-jazz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2007, 19:50   #286
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by jimi-jazz:
Iar cel mai prost film este Hercule In New York cu Arnold
Multumim cä ni l-ai amintit - este, într-adevär, un adevärat monument în antologia tâmpeniei... Din câte stiu, altä perlä gogonatä era când alerga dupä nu stiu ce, autobuz, tramvai, taxi, sau asa ceva... (Apropo, pe vremea aia-l chema "Arnold Strong", cicä!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2007, 07:38   #287
Faber
Senior
 
Faber
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 111
Originally Posted by Pitbull:
pe vremea aia-l chema "Arnold Strong"

si poza in reviste pt. homosexuali :w00t:


Despre filmul nominalizat mai sus (vazut si de mine cand eram mai mic, pe PrimaTv parca...) actualul guvernator al Californiei a spus in dese randuri ca reprezinta unul din compromisurile de la inceputul carierei sale in show business-ul nord american.
__________________
"In viata nu vor fi putini cei care iti vor spune cum sa traiesti. Or sa aiba toate raspunsurile...ce sa faci si ce nu. Nu te certa cu ei. Spune-le: Este o idee excelenta. Si apoi fa ce vrei." (Anything Else - Woody Allen, 2003)
Faber is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2007, 09:23   #288
larinho80
Senior
 
larinho80
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 124
deci hercules in new york a atat de prost incat e mega-funny.nu am ras la multe filme ca la asta."ow dare you strike ERCULES?!"
__________________
eu m-am nascut inca de la inceput,nu dupa
larinho80 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 13:54   #289
ciprianr
Novice
 
ciprianr
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 4
8mm - cel mai slab din toate timpurile
ciprianr is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 14:06   #290
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ete, lulu. "8 mm" e un thriller oarecare, nici prea-prea nici foarte foarte. Pe-o scarä de la 0 (sä zicem, "Si totul era nimic") la 10 (pentru mine, personal, "Stalker" - dar nu singurul), ar merita un 6. Deci, mai avem cam multicele sub el.

(Hint: dezbärati-vä de obiceiul de a echivala "bun/räu" cu ce v-a pläcut sau nu v-a pläcut vouä; o sä iesiti mai câstigati; uite, mie Buñuel nu-mi place nici de fricä - da-i unul dintre cei mai mari; iar "Azucena" e unul dintre filmele mele favorite - asa de bine m-a fäcut sä râd, prin cretinätatea-i abisalä.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 17:37   #291
Lucky Luciano
Junior
 
Lucky Luciano
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 30
Azucena asta pan la urma a fost ingropat ca si "Dulcea sauna a mortii"? Ca eu nu vad nici o urma de-a lui.
Lucky Luciano is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 17:49   #292
thequietsurfer
Veteran
 
thequietsurfer
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 191
C.m. slab film ever made e Enough. J. Lo n-are nicio tangentza cu actoria, iar cva mai cliseiform k thrilleru asta nu cre sa s fi facut[/b]
thequietsurfer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 18:40   #293
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Lucky Luciano:
Azucena asta pan la urma a fost ingropat ca si "Dulcea sauna a mortii"? Ca eu nu vad nici o urma de-a lui.
Cred cä da - era chiar prea penibil! Probabil au urmat sfatul Iuliei Blaga - see here:
http://agenda.liternet.ro/articol/28...is-de-tot.html
(De fapt, meritä sä citesti si cronica lui Gorzo, face un misto delicios/crunt de el.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 18:43   #294
oxlock
Junior
 
oxlock
 
Join Date: May 2006
Location: .....on the road
Posts: 61
Death to Smoochy - Edward Norton si Robin Williams, se vrea a fi o comedie, dar e ceva sub nivelul celor doi actori, in regia lui Danny De Vito, razboiul dintre cei doi fiind de-a dreptul caraghios.
Fear X- cu John Turturro, al carui final face ca tot filmul sa para un film scurt.......... poate ca acesta nu ar fi atat de slab, dar drama omului lovit de moartea sotiei si toata cautarea neincetata, ma arunca cu gandul si la alte filme existente pana atunci.
Oricum Turturro este excelent in rolurile dramatice, expresia fetei si mimica sa sunt perfecte pentru astfel de roluri.
oxlock is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 22:37   #295
johnnyg
Novice
 
johnnyg
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Nu exista filme proaste (pt ca nici un regizor nu vrea asa ceva) - tampite da, ridicole da - ci doar filme cu o realizare slaba, si in ceea ce privesc filmele care frizeaza ridicolul, acestea pt mine sunt niste comedii excelente.
johnnyg is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 22:44   #296
seven7seven
Veteran
 
seven7seven
 
Join Date: Jul 2007
Location: Dej, RO
Posts: 194
De acord.
Sunt filme care se vor idioate. Survive Style 5+ e un exemplu în acest sens, ºi mie mi-a placut filmul. Am râs copios. La fel am râs ºi la Phantoms, care, din pãcare, se vroia horror.

Fãrã filme proaste nu se poate. Bine zicea si keepwalking, in alt thread.
__________________
Your eyes are weary from staring at the monitor. You feel sleepy. Notice how restful it is to watch the cursor blink. Close your eyes. The opinions stated above are yours. You cannot imagine why you ever felt otherwise.

*snap fingers*
seven7seven is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2007, 23:41   #297
johnnyg
Novice
 
johnnyg
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Nu am stii care sunt filmele reusite daca nu am stii care sunt cele mai putin reusite, nu? Si viceversa. Deci e nevoie de amandoua.
johnnyg is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2007, 16:46   #298
angel_4u
Junior
 
angel_4u
 
Join Date: May 2006
Posts: 39
...must love dogs :sleep: :sleep: :sleep:
__________________
whatever...
angel_4u is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2007, 17:36   #299
cine-fill
Novice
 
cine-fill
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 16
i want candy
cine-fill is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2007, 18:06   #300
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Evan Almighty - sa fie duda anului?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells