Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jan 2009, 19:58   #21
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Nu scriu mult Prolly, in lunile noiembrie si decembrie ce am scris? Uite ca altii scriu la fel cat mine, ba poate ma si depasesc. Si pe deasupra o mai fac si fara rost..eu nu stiu ce cauta unii pe forumul asta.
Scriu rar, in general. Si incerc sa fac ceva costructiv, dar...
Originally Posted by djinjis:
nu e fata, asta era poanta.
La naiba, pai sa se hotarasca odata ce e si sa posteze ce i-am cerut. Pierdem timpu' aci de pomana!... :hmm:
Valeeeu, ce poanta! :w00t:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 20:08   #22
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Sunt convins ca Melankay e o clona.
Daca ma convinge vreun moderator ca gresesc, reiau socializarea.
SUBIECT INCHIS PROVIZORIU.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 21:16   #23
Melankay
Novice
 
Melankay
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3
clona?

clona?de ce clona vorbesti?mda...asta mi se intampla cand o ia entuziasmul meu inainte..
btw multumesc mult pt spam toata lumea..mai bine decat sarcasm fara motiv..sincer{am rasfoit azi forumul cu ceva mai multa atentie si cu greu reusesc sa gasesc ce caut..printre 10 oameni care se cearta in continuu}

Btw nu vad ce importanta are..dar pentru a va lamuri..sunt fata..big deal..geesh <_< {bine ca nu-mi cereti poza}
Da chiar va rog..inchideti topicul..
{si btw nu-ti mai raspund la provocare...Mr Neupto..ce rost mai are...}
Melankay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 21:34   #24
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
egh, macar ai invatat ce inseamna cinefil.
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw
djinjis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 21:47   #25
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gata, s-a värsat.
Chiar acum discutäm pe mess.
Topicul se poate încuia sau sterge.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 22:00   #26
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by djinjis:
trebuie sa recunosc ca am oarecare dificultati, nu sunt obisnuit sa ma cobor chiar pana la nivelul tau cel de jos. nu mai inventa detalii pe care doar tu le gasesti picante, nu stii absolut nimic despre mine. de fapt, nu stii absolut nimic despre orice. iar daca o sa ne intalnim vreodata, nu o sa fim fata in fata pentru ca tu o sa stai in genunchi. si o sa te descurci fara dictionar. online.
Sub genunchiul meu o sa fii tu.De fapt nu al meu,o sa vezi tu ce si cum...Ti-am zis sa treci pe PM-uri disperatul pamantului.
Sunteti pateticoizi toti astia care n-aveti loc unii de altii,mai ales ca forumul asta mai numara cativa useri.Din cauza lipsei de inteligenta si originalitate vreti sa compensati(cu lasitatea generata de masca virtuala)prin agresivitate si fumuri de doi lei.Grow-up,blow up.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 22:03   #27
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
Gata, s-a värsat.
Chiar acum discutäm pe mess.
Topicul se poate încuia sau sterge.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2009, 22:04   #28
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Sters is fain with me.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2009, 00:50   #29
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Neuptolem:
SUBIECT INCHIS PROVIZORIU.
Am zis PROVIZORIU.
Deci, am crezut ca esti o clona, poate clona lui Djinjis sau lui Illo, in asta ultim caz mi s-a mai intamplat chiar zilele astea..
Deci 2, ideea e ca acum m-ai convins ca esti fata si esti intrata aici PE BUNE, cum s-ar zice.

Deci 3:
Originally Posted by Melankay:
...asta mi se intampla cand o ia entuziasmul meu inainte..
In general, nu e bine ca unele lucruri sa o ia inainte, adica inaintea ta ca fiinta...it's complicated, oricum, e irelevant in topic.
Originally Posted by Melankay:
mai bine decat sarcasm fara motiv.
Sarcasmul nu e cu motiv ca altfel nu ar mai fi sarcasm.
Originally Posted by Melankay:
sincer{am rasfoit azi forumul cu ceva mai multa atentie si cu greu reusesc sa gasesc ce caut..printre 10 oameni care se cearta in continuu}
Pai de ce crezi ca ti-am dat testul ala? Daca treci, poti intra in atelierul de scenaristica, acolo lucrurile au o infatisare mai serioasa, oarecum..o sa gasesti si acolo niste...tampenii, dar sunt tampenii mai mici si mai coborate cantitativ.
Originally Posted by Melankay:
sunt fata..big deal..geesh <_< {bine ca nu-mi cereti poza}
Pai E, BIG DEAL. Iti spun un secret: pe majoritatea barbatilor ii excita cand aud cuvantul "fata". Desigur, ca glumesc..
Nu, sa nu postezi poze cu tine, produce tulburari de comportament in reactii din partea forumistilor.

Acum sa trecem la lucrurile serioase!
Originally Posted by Pitbull:
Gata, s-a värsat.
Chiar acum discutäm pe mess.
Topicul se poate încuia sau sterge.

Originally Posted by Melankay:
Da chiar va rog..inchideti topicul..
{si btw nu-ti mai raspund la provocare...Mr Neupto..ce rost mai are...}
Nu ma intereseaza ce se intampla cu acest topic, poa' sa-i dea foc Steffy in vazul tuturor d ela balcon cu benzina in fata multimii adunate sa vada cum arde un topic, ideea era si (inca) este PROVOCAREA mea, nu are importanta unde va fi postat produsul final, daca e bun, bravo tie, eu te punctez, daca nu, nu te mai bag in seama, cum ti-am promis. Nu ma crezi? Uite o sa vezi!
Hai, treci peste, asa sunt inceputurile, mai grele..uita, nu s-a intamplat nimic. Mai ai 22 de ore si 11 minute pana la deadline!

PS: Pitbull, n-ar strica sa arunci in aer topicul exact dupa ce Melankay posteaza mostra de creativitate cinematografica, sa scape mostra asa cu focul in spate, la cateva sutimi, ca-n filmele de actiune cu explozii. 8)

SUBIECT REDESCHIS.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2009, 01:01   #30
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Nu l-am mai recunoscut pe djinjis dupa avatar . C'mon,macar in prima luna din an lasati-o mai moare,ca aveti cam multa adrenalina in voi. Djinjis,atata iti spun,stay away from my girl :lol: .Si btw,cred ca avatarul tau trebuie redimensionat,ma face sa dau scroll right la pagina .

Intr-o incercare admirabila de a fi on-topic,marturisesc ca i-as trimite domnului Pitbull o inregistrare cu mine in actiune,doar ca nu ma pot manifesta conform vointei mele,pentru ca am niste vecini scortosi care imi bat in calorifer si la cea mai simpla atingere a telecomenzii pe butonul de volume +.Bine,pot sa abordez calea subtila,asa cum imi place,but I dunno! Poate asa ai reusi si pe mine sa ma scoti din orasul asta .
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2009, 16:33   #31
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
E interesant cum aproape fiecare topic deschis de cate un invatacel d-asta simpatic e inecat din prima de intepaturile si certurile unor forumisti, care parca au lipsit la cateva cursuri de "natura umana". Ultima oara cand un asemenea incepator ne cerea ajutorul, raposata Dragomara s-a certat cu aproape tot forumul. A inceput de pe topicul saracului baiat, si apoi s-a raspandit in decurs de o zi pe inca vreo 3-4 sectiuni ale forumului. A fost chiar haios la vremea aia, dar totusi trist. Si acum e la fel, dar macar bine ca Melankay a fost salvata la timp de Pitbull.

Apropos, Melankay, daca Pit isi lucreaza "vrajala" cum trebuie, cred ca o sa ne si intanim intr-o vineri, sau sambata . Daca nu, iti urez bafta cu pregatirea si examenul de admitere .
Si sa stii ca nu e vorba de entuziasm exagerat, aici. Topicul tau a fost cat se poate de normal, doar ca ai avut ghinion sa prinzi momentul in care Neuptolem tocmai se trezeste din hibernare, iar ceilalti au mirosit samanta de cearta si au sarit repede la bataie (au simturile foarte bine dezvoltate pentru situatii de-astea: iti miros o cearta de la o posta ).
In rest, bine-ai venit la noi pe forum (vorba aia: "bine-ai venit, rau ai nimerit" :lol. Sper sa ca vei ramane si vei gasi, astfel, si latura folositoare a lui, ca doar noi, astilalti, nu de fraieri o ardem p-aci
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2009, 19:16   #32
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Planmaker:
Topicul tau a fost cat se poate de normal, doar ca ai avut ghinion sa prinzi momentul in care Neuptolem tocmai se trezeste din hibernare
Mai sa fie, sa stii ca asa e...am un chef de scandaaaal..
Daca vrei sa ma cunosti mai bine, afla ca eu iarna sunt in cea mai slaba forma a anului, deci adrenalina (la mine, poate si la altii) creste cu cat ne apropiem mai mult de vara, astfel ea atinge o cota maxima prin luna iulie-august asa, urmand sa scada constant cu cat se raceste mai mult vremea. Nu ai auzit si tu vara trecuta la stiri ca de la canicula oamenii pot deveni agresivi, recalcitranti, etc?? Imi amintesc ca intr-o seara inefrnal de caniculara din august 2008, pe la orele 22:00 era o toropeala de cuptor, o luasera razna cainii - se anuntase si la stiri - latrau la toti oamenii de pe strada fara sa le faci nimic.. Iti recomand "Falling down" in aceasta seara pe pro-tv. E unul din filmele de actiune preferate. 8)

Am fost indus in eroare de Djinjis si de alte circumstante atenuante ca Melankay e o clona. De altfel, in ultimul mesaj Prolly a zis ca e baiat, iar Pitbull mi-a zis ca e fata, nici acum nu stiu ce e...dar inclin sa zic ca e fata, desi pe Internet nu poti fi sigur de astea. Am avut parte de o clona pe 4 ianuarie a lui Illo (bag mana in foc in proportie de 85% ca ea a fost). Din cauza/datorita acestei clone am revenit pe forum.

Am facut ceva rau ca i-am cerut lui Melankay sa scrie o mostra de creativitate cinematografica? Ne mai clateam si noi ochii si pe deasupra Melankay ar fi trecut o proba prin aceasta provocare si s-ar fi calit mai bine la intrarea pe forumul CineMagia, unde, nu stiu daca ati observat, dar exigentele sunt la fel de mari ca la festivalul de la Cannes sau nominalizarile la Oscaruri. Eu nu am facut decat sa respect aceste exigente - impuse de altii (expertii), mie, si tuturor - si sa le fac simtite noilor intrati. Garda Grea se ocupa de toti oamenii de film, sau pretinsi oameni de film, care mai intra pe forum, iar unul ca mine, abia intrat in Nivelul 2, ia in primire invatacei precum Melankay. As vrea sa cred ca Melankay e un geniu care sa-mi dea mie lectii, ar fi excelent, mi s-ar lua o povara si l-as lasa Garzii Grele sa faca ce vrea cu el/ea. Dar as fi dezamagit sa constat ca forumistul/forumista Melankay e o gluma la adresa comunitatii de pe acest forum si ca habar nu are de cinematografie/film/cultura si ne-ar face pe toti sa pierdem timpul zadarnic. Testul meu avea/are ca scop sa aflu/aflam cam Cine este Melankay. Unii precum: nibo, EgOisM au trecut teste impuse poate involuntar de Garda Grea, nu stiu ce s-a intamplat cu ei si de ce nu mai au curajul sa revina..de asemenea Illo, hellsteed, Mistah J au demonstrat ca nu se afla degeaba pe acest forum, unde, daca mai continua in stilul asta, prevad cam peste 2 ani, 0.00% eficienta in recrutare si descoperire de "talente", ramanand un caine intelept si jegarit perindandu-se pe aici cu alti cativa guru, ca un ultim strajer al unei cetati asediate de resemnare.

00:03:42:19 to Deadline.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2009, 20:57   #33
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
Mai, tu poate ai avut intentii bune. Dar felul cum ti le-ai exprimat a fost al naibii de ne-prietenos.. si n-ar fi avut nici un efect pozitiv. Adica, mai precis, nu asa ajuti un "novice", nicidecum nu ii faci asa intrarea pe forum. So i still think you were in it just for laughs.
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jan 2009, 00:32   #34
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Eh, daca era cinefil(a) in devenire, nu-i bai.
Intai sa fie cinefila plina, dupa aia cinemagiciana, dupa aia cineamatoare, cinefana, cine-adicted, cine-va - si atunci vom putea spune ca am pierdut ceva.
Cinefili? E plina tara.
Led-Ze-Pencil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2009, 15:27   #35
Lecart
Guru
 
Lecart
 
Join Date: Mar 2007
Location: Constanta
Posts: 323
Si eu vreau sa ajung cinefil. Teste, de-astea, sunt ?
Lecart is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2009, 15:47   #36
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Tu sigur ai sa ajungi cineast. Cauta teste ca sa ajungi cineast ca cinefili is peste tot.
Ps: cineast care are ce spune si o spune bine!

iar tu Melankay esti pe maini bune :happy:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells