Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Aug 2005, 21:36   #1
AlexAG
Novice
 
AlexAG
 
Join Date: Aug 2005
Location: PITESTI
Posts: 10
Send a message via Yahoo to AlexAG
FILME DOCUMENTARE pe DVD... aveti la inchiriat?

Cine nu a auzit macar de cateva din documentarele IMAX? Cred ca sunt destui, dar totusi...
Am fost la un supermarket in Pitesti (PIC) si am vazut pe rafturi peste sase documentare diferite sub marca IMAX :shock: . Ma uit la pret... 600.000lei . Pentru unii nu ar fi mult... dar pentru a le vedea odata... nu cred ca se merita. Am luat toate casele de inchiriat din Pitesti si am intrebat de ele. "Domnule sunteti primul care intreaba de asa ceva!" - mi-a raspuns sincer un domn. "Majoritatea tinerilor vor numai noutati, filme de groaza si XXX".

Stau si ma intreb... sunt singurul care ar dori sa inchirieze filme documentare? Si aici nu ma refer la documentare de duzina care apar zilnic pe Discovery, National Geographic etc, ci la documentare premiate, de colectie, care de obicei nu prea le vezi sau le vezi rar la TV.

Astept parerea voastra, a iubitorilor de film documentar in legatura cu acest subiect...
AlexAG is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2005, 08:00   #2
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
nu ca as fi mare amator de documentare dar in bucale, centrele de inchiriat filme baga in oferta si d'astea. nu multe si nu cine stie ce dar exista totusi.
in ce priveste documentarele de colectie, in conditiile in care abia, abia apar la inchiriat filme rare sau vechi, din astea chiar nu prea ai sanse sa inchiriezi pe nicaieri. e normal, se orienteaza si ei in f. de piata.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells