Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jan 2012, 19:24   #1
A.Mlex
Novice
 
A.Mlex
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Thumbs up Sherlock Holmes: A Game Of Shadows

Sincer. Filmul este unul bun. Are umor, actiune, suspans... dar parca ii lipseste ceva.
Voi ce parere aveti?
A.Mlex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2012, 19:27   #2
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
A.Mlex
a votat filmul Sherlock Holmes: A Game Of Shadows / Sherlock Holmes: Jocul Umbrelor cu nota 10


Sincer. Cred. Ca. I-ai. Dat. Mult.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2012, 13:51   #3
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
L-am vazut zilele trecute la cinema chiar. Destul de ok, scenele comice au fost numeroase si bine realizate, Robert Downey Jr. a fost genial ca de fiecare data, povestea destul de interesanta facand legatura cu Germania nazista (tot ce are legatura cu nazismul ma fascineaza, intr-un mod grotesc, dar e fascinant). In comparatie, primul film mi s-a parut mai bun. Si cred ca merita un 8/10.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2012, 14:32   #4
Dany23
Novice
 
Dany23
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 24
Si eu l-am vazut de curand la cinema si mi-a placut. Probabil daca il vedeam singur acasa nu ma incanta asa tare. Dar umorul, efectele, povestea si actiunea m-au facut sa-i dau un 8.5/10 Robert Downey Jr. este carismatic ca intotdeauna si pare sa-i prinda foarte bine acest personaj(cum ii prinde si lui Johnny Depp-Jack Sparrow) deoarece ii poate aduce anumite caracteristici mai personale nu doar "scenaristice" si ii dau mana libera ceea ce este de bine pentru film. Mi-a lasat o impresie buna insa Guy Ritchie parca a incercat sa bage tot ce nu a reusit in alte filme, in acesta.
__________________
http://twitter.com/daninovac
Professional dreamer. Amateur writer. The influence.
Dany23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2012, 08:14   #5
icb1
Junior
 
icb1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 67
Unhappy De acord- îi lipsește atmosfera clasică genului

Originally Posted by A.Mlex:
Sincer. Filmul este unul bun. Are umor, actiune, suspans... dar parca ii lipseste ceva.

Voi ce parere aveti?

Da, îi lipsește atmosfera intensă de mister și tensiunea din filmele clasice cu titluri similare.


Hmm, nu-i prea ,,cool" cum e englezul Sherlock Holmes din carte.

și nici nu-i pe Baker Street! dar altfel e o re-interpretare totală a subiectului. E prea, prea modernizat!

Last edited by Liviu- : 09 Feb 2012 at 09:53.
icb1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2012, 22:43   #6
Iamsaved
Veteran
 
Iamsaved
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 171
Este un film bun,cu faze amuzante si replici ingenioase,dar dupa umila mea parere filmul din 2009,Sherlock Holmes a fost peste acesta.
Iamsaved is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2012, 10:16   #7
RemusSpan
Novice
 
RemusSpan
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Remus Span

Buna, am vazut Sherlock Holmes 1 si 2 si sincer mi-au placut enorm de mult, mi sa parut mai incredibila partea 1 dar e destul de buna si partea a doua.

Este un film care chiar merita vazut, cu respect, Remus Span
RemusSpan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2012, 11:08   #8
Jane.X
Novice
 
Jane.X
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 9
Cred ca este o regula nescrisa ca primul film sa fie, sau macar sa ni se para, cel mai bun. Cred ca ce a dezamagit putin la acesta continuare este variatatea locatiilor in care s-a filmat - si punctul cheie al filmului de altfel.

Robert Downey Jr. si Jude Law formeaza o pereche mai mult decat perfecta, chiar mai interesanta decat cea descrisa in cartile lui Sir Arthur Conan Doyle. Atmosfera moderna adusa mitului Holmes este de apreciat, insa inca din primul film am avut impresia ca acest Sherlock Holmes, nu coincide cu cel din carti, desi in esenta sunt aceleasi genii cu idei neobisnuite.

Eu una astept cu interes si al 3-lea film.
Jane.X is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells