Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Jul 2012, 09:28   #161
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
despre Tuborg Greenfest!

mi-am facut si eu prezenta , corespunzator...

vineri, nu am mers, chit ca aveam abonament pe toate zielele... dar nu eram interesat sa stau in soare, si sa mai sparg bani sa vad trupe romanesti.

sambata ajung pe la 18 - 18:30 , canta soulfly era lume, ma intalnesc cu zeci de cunoscuti.. si insetat fiind , aflu ca se plateste pe baza de jetoane, zic ok. ma duc sa iau jetoane! mirobolantele jetoane roz! 6 lei = 1 jeton .. zic ok.. si raman masca cand vad nesimtirea preturilor :
1 bere la draft = 1 jeton ( 0.4 l )
1 bere fara alcool = 1 jeton ( eu am baut fara alcool ) bere care era holsten la doza pusa in draft.
1 pahar cu apa minerala carbogazoasa / plata = 1 jeton ( sa nu uit sa mentionez ca era apa din bidon de 2 litri blibor )
1 pahar de granini = 1 jeton
2 mici = 1 jeton
1 carnat + 1 portie de cartofi prajiti = 5 jetoane
20 ml jagger = 1 jeton
40 ml jagger = 2 jetoane
1 inchetata Betty mini = 1 jeton
deci la asa nesimtire de preturi, m-am rezumat numai sa beau bere fara alcool.
si ajung la soulfly, pe final, lume, pogo la golden circle... etc...
mai salut lume una alta, vad lume arsa de soare, lume imbulzita la corturile tuborg, incercand sa figa de soarele arzator... urmeaza black label society, foarte frumos, tinand cont ca erau pentru prima data in romania, zakk wylde a facut show! ( m-a amuzat la prima melodie, a urcat cu pene de indian pe cap)
si dupa o pauza, de inca o berica fara alcool, urmeaza machine head, care au facut mare show! nota 10 machine head!

si vine si duminica... unde urmau sa cante ungly kid joe, within temptation, the cult , evanescence si guns.
din cate am inteles, concertul a inceput foarte devreme, pe canicula in jurul orelor 14-15... doamne fereste!!!
ajung si vad oameni parliti, pustani rosii la fata, si tocmai canta evanescence.. inca 4-5 melodii si au coborat de pe scena , facand loc celor de la guns!
stiind ce s-a intamplat acum 2 ani in bucuresti la cocnertul guns, concert care a fost lamentabil, eram sceptic. dar, dar! dar? spre marea mea surprindere, au cantat foarte bine, axl a facut show!

si in jur de la 22:30-23 concertu era finish! am prins si 41chiar.
asa ca dupa un weekend rockeristic la romexpo... nu ma declar obosit pentru ca nu am baut nimic, pot zice ca a meritat.

gata
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2012, 10:34   #162
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
aaaarrrgh norocosule care esti!
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2012, 17:04   #163
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
weekendul asta, festivalul folkyou in vama veche, merge careva?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells