Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Aug 2009, 01:55   #101
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
fascinant cu cata naturalete a uitat Pitbull ca din "prima republica separatista" a facut si dumnealui parte. Ramane antologic celebrul meeting care a pregatit schisma, cu Gloria si Stefan proaspat instalati la bordul cinemagiei, stingheri, la o masa (mai retrasa) in timp ce Emanuel (pucistul) facea convertiri evanghe-cinefiliste avandul drept maestru de ceremonii pe Pitbull...en fine , ca idee
dintre vechii cinemagicieni mi-e dor sa mai stiu cate ceva despre ghitza-cartitza, nightwane, nae, bulumulu, airlight, cat_ballou.. ( si chiar daca "nu merita", caci ultima data m-a injurat cu spume )
ilustrul "domn" nume !!! - : )
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 07:18   #102
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Renasterea Nesimtirii Färä Egal, cu bonus de Ipocrizie, pe care am avut dezonoarea s-o cunosc la Tzeapa Creaturilor, mä îndeamnä sä-i rog pe Gloria si StefanDo sä precizeze CINE i-a chemat atunci în '80 (unde venisem de bunäcredintä, crezând cä era doar o pasnicä si onestä predare de stafetä), CINE a vorbit cel mai mult cu ei în acea searä (în timp ce vedeam surprins ce manipuläri punea la cale räposatu' - atâta despre "maestrul de ceremonii" din delirul mitoman al silver_boului), CINE din acel moment a fost aläturi de ei clipä de clipä, în timp ce altii încercau sä omoare CineMagia, si mai si împroscau cu mesaje jignitoare si alte mäscäri. (Mä refer, desigur, la perioada octombrie 2006 - ianuarie 2007, când spre rusinea mea am frecventat si räposata Gägäuzie, pânä m-am lämurit unde nimerisem si am tuns-o.)

Last edited by Pitbull : 24 Aug 2009 at 10:54.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 10:47   #103
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Atunci de ce zice Mistah ca m-as intelege bine cu personaja aceea, sa inteleg ca era o modalitate subtila de a ma jigni? E ca si cum i-as zice io lui ca s-ar intelege bine cu ooo333 sau cum ii e numele???

Astept esplicatii.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 11:24   #104
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
e posibil sa fi intuit bine, dar nu cred ca are rost sa-ti bati capul
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 12:17   #105
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Mitocan. Ce sa-i ceri....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 12:40   #106
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Adevärul iese întotdeauna la ivealä.
Incep sä recunosc iar formele lumii din jur...
Apropo, dacä esti curioasä si cine-i acel Bub de care întreabä toväräselu' Mitocah N., o parte din räspuns e aici...
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?p=1336843
...iar restul, putin mai încolo, în acelasi topic (cam dupä o paginä).

(Apropo, presimt cä se apropie o nouä mosträ de bädäränie buimac-semidoctä si färä nici un haz, din care s-ar putea sä nu lipseascä termenii "dumneata", "ludic" si "deconstructivist" folositi complet aiurea.)

Last edited by Pitbull : 24 Aug 2009 at 13:00.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 13:11   #107
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
apitbullesei , duplicitatea ta de maidanez batran, delator si histrionic, e notorie...la meetingul care a precedat prima schisma, ai stat ca o cutra electrocutata la masa cu Emanuel fara sa-i bagi in seama pe Stefan si Gloria...manglitorule
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 13:17   #108
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ce-am spus?
...Scuze, azi semidoctismul näuc nu e cu "ludic" si "deconstructivist", ci cu "histrionic" - cä sunä bine!
Mä rog, cä japita de mai sus e complet lipsitä de onoare, haleste cäcat cu lopata si se bagä-n seamä taman când toatä lumea räsufla usuratä sperând c-a dat coltu-n vreun sant, era lucru stiut - dar acum avem surpriza sä constatäm cä-i atât de dobitoacä, încât minte pe nas despre un eveniment cu zeci de martori.
Asta e... Uneori, chiar nu mai întelegem de ce interzisese Ceausescu avorturile.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 13:56   #109
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
nu va mai paruiti, ca nu aveti de ce
intamplator imi aduc f. bine aminte cum stateam la masa atunci, iar mihnea statea în dreapta mea si in fata gloriei

de fapt exact vizavi de cuplul gandalf-nightwane, care stateau in stanga gloriei

confuzia voastra se naste din faptul ca la un moment dat a trebuit sa iesim, iar atunci s-au spart grupurile si chiar nu mai stiu cum s-a stat, ca m-am mutat de mai multe ori
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 14:34   #110
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Corect. Mesele erau puse în formä de "U". StefanDo si cu mine stäteam pe latura orizontalä, partea dinspre interior. Gloria, Gandaalf si Nightwane stäteau în fata noasträ. Cu acel prilej, pulifriciului de Nightwane i s-a pus pata pe chestia cu "subgenul", fiindcä Gloria mentionase horrorul ca subgen al genului mai cuprinzätor fantastic/SF. Cam concomitent, Gandaalf s-a dat la I.M.M., care l-a luat la misto pe chestia nasului säu trompoidal si posibilelor conotatii falice. Putin mai târziu, pe latura dinspre usä a U-ului, I.M.M. încerca sä pareze avansurile pe care i le fäceau Boul_de_argint si Cärutasul, insistând cä ea "nu e d-alea".
Dupä care, ne-au dat afarä, cä salonul era rezervat de un grup de tovaräsi.

In grädinä, s-a stat asa:
Räposatu' s-a grupir în coltul din fund-dreapta, cu unii în jur, si le tot perora pe soptite, intercalat cu mici explozii hihihi!!!sterice.
Eu stäteam pe diagonalä fatä de grupul subversiv; în stânga mea era I.M.M., apoi Floydman cu alti doi prieteni comuni de pe forumul Vama Veche, unde eram administrator (veniserä printr-o coincidentä, iar eu i-am cooptat la masa/mesele noastre). In dreapta mea stätea Gloria, si din când în când îi mai spuneam câte ceva despre personajele prezente, si despre administrarea pe phpBB (în care ea abia se initia). Cu acel prilej, am stabilit ca foarte curând sä vin la sediu si sä-i împärtäsesc câte ceva din cunostintele mele de administrator (dobândite pe forumul V.V.).
Dupä un timp, când deja se värsa toatä chestia, I.M.M. a zis cä pleacä. Am plecat si eu cu ea, cä era-n scurtul si fulgurantul interval când a avut masinä - vezi savuroasele comptes rendus din Vreau sä stiu > Vreau sä fiu actritä, si pe lângä cä pân-la Lujerului aveam acelasi drum, mä mai si amuza/stimula stilul ei dupäminepotopitor de a conduce prin Bucuresti.
Am auzit ulterior cä, dupä plecarea noasträ, Gloria si Stefan au mai stat putin, apoi au plecat si ei, la care räposatu' a dat drumul din plin racolärilor (faza pe care Boul_de_Argint o asimileazä cu "ceremoniile").
And this is all I had to say about thaaat...
...Or maybe not
(cä dacä mai trânteste O SINGURA MINCIUNA despre mine, vede el pe dracu' si pe mama lui).

Last edited by Pitbull : 24 Aug 2009 at 14:36.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2009, 15:05   #111
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mai bine o lasam asa, probabil silver a ajuns mai tarziu
oricum, nu merita sa transformati conversatia voastra intr-una judex-illo
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 14:04   #112
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Mi-e dor de Redmen.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 20:11   #113
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
I'm back ! Nu ca s-ar fi simtit lipsa mea...but
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 23:13   #114
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Welcome Buticut!
Ti-am simtit lipsa, am intrebat de tine acu ceva vreme, mi-a raspuns Pitbull in locul tau
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2009, 18:23   #115
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ma amuza teribil user-ul Adyshor care are 11 ani, e nascut in 1998 (!!!!!) si care imi tot vizualizeaza profilul Sper ca nu e iubitul meu mort reincarnat

@Mistah, da, la tine ma refeream "la faza cu" (ce limbaj!) mitocan...
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 15:20   #116
aDyShor
Novice
 
aDyShor
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 21
Macar atat sa fac si eu...
98' a fost o greseala de profil, din repezeala am incurcat 9 cu 8
Am vizitat mai multe profile, fiind prima oara cand am intrat, eram curios ce si cum se intampla p`aici.
Nu...
aDyShor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 15:28   #117
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Da, confirm, m-a vizitat si pe mine dar apare M20.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 15:58   #118
aDyShor
Novice
 
aDyShor
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 21
Pentru ca am corectat greseala de la profil...

PS: Care este faza cu vizitatul ?! nu e voie ?
aDyShor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 16:05   #119
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Bineinteles ca e voie, dar ea se minuna ca e vorba de un copil de 11 ani.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2009, 16:12   #120
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by aDyShor:
Pentru ca am corectat greseala de la profil...

PS: Care este faza cu vizitatul ?! nu e voie ?

ei, şi tu, acum!! tipii sunt atât de ocupaţi şi la job şi acasă încât nu prididesc cu actualizarea bazei de date personale, "cin'mi-a vizitat profilul". no, ia aminte că există pe undeva o opţiune pe tema asta, opţiune care poate fi dezactivată, iar tu poţi citi fără să fi văzut ceea ce ei au ales ei (benevol) să facă public
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:32.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells