Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Mar 2004, 23:50   #61
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
raikko tu esti genu care spune impotriva ca sa uimeasca...pe ce te bazezi cand spui ca raikonen va castiga titlul?
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2004, 10:18   #62
raikko
Novice
 
raikko
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 7
Originally Posted by aditza2004:
raikko tu esti genu care spune impotriva ca sa uimeasca...pe ce te bazezi cand spui ca raikonen va castiga titlul?

de ce crezi asta? te-a uimit? Am spun asta ca suporter al lui Raikkonen. Tu daca tii cu schumacher nu e normal sa spui ca va castiga el?
In sezonul trecut shumi a avut noroc, mult noroc (asta fara sa ignor meritele lui). Daca Raikkonen nu avea ghinion/contre in ultimile curse altfel se discuta acum...
raikko is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2004, 21:51   #63
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Raikkonen nu are nici o sansa sa ia titlul anul asta. Pentru simplul motiv ca McLaren-ul de anul asta McLaren MP4-19 e de tot kkt-ul. E varianta "imbunatatita" a masinii de anul trecut care nu a trecut nici macar crash-test-urile.
Iar de anul viitor nu-l vad prea bine, ca o sa fie coechipier cu Montoya.
Poate totusi in cativa ani...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2004, 23:11   #64
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Eu sunt fan Alonso...
Si nu zic ca Raikonnen(sau cum se scrie) nu e bun....toti din F1 sunt talentati...dar raikonen nu este ajutat de nimeni...nici de masina,nici de coechipier...pe cand shumi ....este ajutat de toti...
Si daca ar sii sa fac un tot ...cele mai multe sanse le are shumi,dupa aia alonso,barichello,montoya,ralf si abia dupa raikonnen
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2004, 21:41   #65
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Mah, eu sper ca dupa ce se retrage Schumi...sa nu ajunga Alonso pe la Ferrari....
Sezonul asta zic eu ca va arata cam asa:

1. M. Schumacher
2. Barri
3. Monty
4/5 Alonso/Raikkonen
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 09:41   #66
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
io sper sa fie asa
1, monoya
2. schumi
3. ralf
4. barri
5. alonso
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 11:08   #67
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Nu vreau sa cobesc, dar sezonul acesta va fi cumva mai bulversant. Va fi "deranjat" marshul triumfal german... Asha ca Schumi s-ar putea sa stea pe margine cateva curse... Nu shtiu cine va cashtiga (ash vrea sa cashtige Alonso...), dar cu sigurantza nu va fi Schumi. F1 trebuie sa redevina ceea ce a fost - un sport periculos... Shi poate norocul neamtzului se termina.
Ionutz, cred ca e vorba de Montoya!
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 11:11   #68
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
ar fi frumos
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2004, 11:31   #69
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Crede shi va fi... E mottoul pe care l-a calarit Mel Gibson in ultimele luni de filmare la "The Passion of The Christ".
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 00:13   #70
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by marcu:
Nu vreau sa cobesc, dar sezonul acesta va fi cumva mai bulversant. Va fi "deranjat" marshul triumfal german...

As vrea eu sa cobesti...dar ma indoiesc f. tare ca asa o sa fie.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 00:47   #71
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
De ce atat de putzina lume il simpatizeaza pe Schumaher? Din 10 fani ai F1 -8 il urasc pe Schumi... Cred ca nu e vorba doar de invidie shi de dorintza de a-l vedea detronat... Schumi intruchipeaza tipul norocos shi fericit, care a profitat (profita) de o conjunctura favorabila lui, iar asemenea exemplare n-au ce cauta in F1. Multzi dintre cei care-l urasc nu pot explica atitudinea lor, dar sunt convingatori in aceasta ura...
Exista un fan club Schumaher in Romania?
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 00:52   #72
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Eu nu-l urasc pe Schumi... chiar imi place de el ca sofer! Insa de cand s-a retras Hakkinnen (sau cum se scrie) nu ma mai uit pentru ca nu mai are nici un rost... n-are pic de competitie... O sa ma uit acum in viitoarele curse sa vad daca reuseste ceva Raikkonnen (NU STIU CUM SE SCRIE)
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 00:58   #73
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Marcu...mie nu-mi place Schumi ca om. Nu-mi place caracterul lui. Ca pilot, as fi nebun sa spun ca nu e bun. Chiar f. bun. Unii zic ca cel mai bun...eu zic ca cel mai bun la ora actuala.
Nu e vorba numai de o conjunctura favorabila, a muncit mult ca sa ajunga unde a ajuns. Dar asta e cu totul alta poveste...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 10:23   #74
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by marcu:
De ce atat de putzina lume il simpatizeaza pe Schumaher? Din 10 fani ai F1 -8 il urasc pe Schumi... Cred ca nu e vorba doar de invidie shi de dorintza de a-l vedea detronat... Schumi intruchipeaza tipul norocos shi fericit, care a profitat (profita) de o conjunctura favorabila lui, iar asemenea exemplare n-au ce cauta in F1. Multzi dintre cei care-l urasc nu pot explica atitudinea lor, dar sunt convingatori in aceasta ura...
Exista un fan club Schumaher in Romania?

pai sa ne gandim, pana in 94 am fost fan senna, apoi hill, iar din 97 fan schumi pana cand a venit montoya. am renuntat sal simpatizez pe schumi datorita norocului care il avea cu super masina ferrari. deci nu imi place de scumi pt. ca are masina cea buna si de aceea castiga. daca schumi ar avea masina lui montoya nu ar mai castiga nimic. comparandul pe senna cu schumi senna a fost net superior. pe vremea lui senna vedeai adevarate razboaie in cerse, senna-prost, senna-mansel (nu stiu cum se scrie) iar in ultimul exempu putem da cursa de la monaco. deci pe vremea lui senna era o placere sa vezi f1 dar cand a venit schumi asta prin 2000 sa dus spectacolul. deci de asta nu imi place schumi
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 10:35   #75
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
pai sa ne gandim, pana in 94 am fost fan senna, apoi hill, iar din 97 fan schumi pana cand a venit montoya. am renuntat sal simpatizez pe schumi datorita norocului care il avea cu super masina ferrari. deci nu imi place de scumi pt. ca are masina cea buna si de aceea castiga. daca schumi ar avea masina lui montoya nu ar mai castiga nimic. comparandul pe senna cu schumi senna a fost net superior. pe vremea lui senna vedeai adevarate razboaie in cerse, senna-prost, senna-mansel (nu stiu cum se scrie) iar in ultimul exempu putem da cursa de la monaco. deci pe vremea lui senna era o placere sa vezi f1 dar cand a venit schumi asta prin 2000 sa dus spectacolul. deci de asta nu imi place schumi

Hai mai sa fim seriosi! Am mai spus-o: anul trecut cei de la ferrari au acvut probleme cu masina, cu caucioacele, intr-o anumita perioada cei de la bmw fiind net superiori. Insa si cu masina aia, imi aduc aminte de o depasira, dak nu ma insel era in canada, unde schumi l-a depasit pe truli parca prin exterior dupa ce se chinuise cateva ture bune in spate... So... ideea mea de baza nu ai cum sa zici ca schumi e un pilot prost. Dak ar fi fost prost nu l-ar fi luat cei de la ferrari, dak ar fi fost prost nu ar avut atatea succese inca de la juniorat sau chiar nu ar fi fost descoperit de Briatore si adus la Beneton, unde iar si-a dovedit talentul castigand 2 titluri...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 11:27   #76
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
nu ca e prost dar hai anul trecut au avut probleme cu masina dar acu doi ani nu imi spune tu mie ca au avut probleme cu masina. si anul sta o sa fie la fel
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 16:50   #77
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Eu nu va inteleg pe cei care ziceti ca nu va place caracterul lui....bun are un caracter nasol....dar ce conteza...tot cel mai bun pilot este..si degeaba spuneti ca daca nu avea masina ferrari nu castiga..fiindca eu cred ca shumi nu poate fii batut la ora actuala
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 18:11   #78
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Baga-l pe Schumi intr-un Jordan si pe Baumgartner intr-un Ferrari sa vedem care-i mai bun. BMW-ul a fost mai puternic anul trecut, dar nu au reusit sa castige, cu toate ca aveau avantajul masinii. Schumi este acuma, in mod indiscutabil, cel mai bun pilot.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 20:12   #79
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
spui gresit, bagal pe schumi in bmw si pe montoya in ferrari si vedem cinei mai bun
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 21:07   #80
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
spui gresit, bagal pe schumi in bmw si pe montoya in ferrari si vedem cinei mai bun
Pun pariu ca intra ca taranu montoya in viraj, implicit in schumacher si tot cel din urma ramane in fata... Cat despre comparatia cu baumag...ala in ferrari vs schumacher in jordan - aceeasi chestie, baug... este mult prea putin experimentat cu masina si pun pariu ca ar gresi mai mult ca sigur... In schimb schumacher poate fi constant pe orice masina (de cand l-ati mai vazut voi pe schumi iesind in afara circuitului? - si nu din cauza monopostului!!!)
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells