Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 May 2002, 09:53   #21
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Imi cer scuze. De fapt, vroiam sa fac pe desteptul si sa sugerez ca folosesti impropriu anumiti termeni.

Cu prietenie,
Horatiu
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2002, 13:44   #22
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu ma intreb de ce nu zice nimeni nimic de "Conquest of Paradise"...mie asta mi se pare cel mai bun film al lui Ridley Scott, dintre cele vazute de mine...oricum mi se pare ca este cam singurul care iese putin din tiparele sale...de fapt stai ca mai e si "Thelma & Louise"...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2002, 14:18   #23
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
horatiu, nu trebuie sa iti ceri scuze, asta e forum de cinefili nu salon de coafura (sa ma ierte doamnele si d-soarele).
Iar a face pe desteptul e un mod de existenta virtuala in forumul cinemagia, existenta cu care ma impac perfect si pe care mi-o asum din cind in cind.
ca sa revenim, te-au convins exemplele? in cite culturi si sisteme filozofice se gasesc aceste idei? cred ca in destule , nu?
cit depsre conquest of paradise eu nu am retinut decit innaltatoarea muzica a lui Vanghelis si nasul borcanat si genial al lui Depardieu

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Floydman pe 2002-05-17 15:20 ]</font>

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Floydman pe 2002-06-10 09:27 ]</font>
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2002, 11:46   #24
scorp_RSR
Junior
 
scorp_RSR
 
Join Date: Mar 2002
Location: sper ca acasa...
Posts: 42
floydman: io am retinut si furnicile! :smile:

Serios, despre Conquest of Paradise nu mai stiu prea multe pentru ca l-am vazut de mult si o singura data. Asa ca...
scorp_RSR is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2002, 08:57   #25
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
A fost in 1992, la 500 de ani de la descoperirea Americii. Eu imi amintesc doar cum Depardieu saruta nisipul ud al Lumii Noi.
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2002, 13:12   #26
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Eu mi-l amintesc perfect pe Michael Wincott, interpretul lui Moxica, un actor special, pentru care eu am avut mereu o slabiciune speciala... :grin:
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2002, 13:23   #27
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
Nu stiu de ce muzica din "1492: Conquest of Paradise" e atat de laudata, in fond e o singura tema care ramane in minte si care se potriveste cu secventa peste care e aplicata, in rest fiind mediocra imho. Poate (nu poate, sigur) Vangelis nu e pe gustul meu...

Despre film, cred ca e din categoria "Filme Scott cu bugete mari, actori buni dar cu rezultate mediocre". Nu prea ii priesc foarte tare filmele istorice.

E adevarat ca se simte mana lui in toate filmele pe care le face, de exemplu "Black Rain" chiar e un film notabil - paradoxal, tinand cont de premisa si subiect.

Salutari,
Andrei
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2002, 11:51   #28
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Quote:
On 2002-05-17 15:18, Floydman wrote:
innaltatoarea muzica a lui Vanghelis

pune mina pe o carte, sau poate doua. pune/le sub talpi si acum, mai inalt fiind, intinde/te si apuca dictionarul ala ortografic din raftul de sus al bibliotecii, acolo unde iti tii tu cartile cu Noica, in care scrie despre "Tinerete" etc. Pa bune.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2004, 09:47   #29
Blue
Veteran
 
Blue
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 179
Da, ...

E meseriash tipul.
Blue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells