Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Oct 2013, 23:14   #3381
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu sunt impasibil, am trecut de faza aia, acum deja incep sa ma enerveze avalansa de stiri pungeciste.

Apropos ala a murit au ba?Ca au aparut alte stiri cum ca traieste..
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2013, 23:23   #3382
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
I don't know, I'm not God man.Oricum doar ideea in sine e macabra.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2013, 23:24   #3383
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Ideea ca a fost omorat de jandarmi sau ideea ca a fost omorat de presa?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 00:17   #3384
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
nu e un mesaj de enervare ce vreau eu să scriu. dar nici la "sunt fericită pentru că.. " parcă nu prea mergea.
ideea e că acuma, de cînd cu apostol bologa ăla din malaezia, am şi eu un motiv să mă uit la koshikei. că de cînd îl tot amîn. ce face ştirea din om.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 07:44   #3385
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
Ideea ca a fost omorat de jandarmi sau ideea ca a fost omorat de presa?

Ideea ca bat jandarmii la oamenii de rand ca la hotii de cai, dupa care se musamalizeaza tot.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 17:24   #3386
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Ideea ca a fost omorat de jandarmi sau ideea ca a fost omorat de presa?

uite genu de om care tremura langa un jandarm.
tu nu ai fost de 3 ori intr-o sectie de politie , nu?
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 19:58   #3387
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Probabil .Depinde si de genul de jandarm pe care il am in fata.Sa stii ca nu toti am fost pe la scoala de suporteri Ghencea sau Giulesti si nu toti mergem pe modelul:ai sange in claviatura, esti serif.Unii se nasca mai pasnici....Numarul de vizite intr-o sectie de politie ar trebuie sa releve....ce?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 21:30   #3388
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Probabil .Depinde si de genul de jandarm pe care il am in fata.Sa stii ca nu toti am fost pe la scoala de suporteri Ghencea sau Giulesti si nu toti mergem pe modelul:ai sange in claviatura, esti serif.Unii se nasca mai pasnici....Numarul de vizite intr-o sectie de politie ar trebuie sa releve....ce?

Daca intrai intr-o sectie de politie de 2 ori vedeai ce fel de oameni sunt politistii / jandarmii si cam ce bataie primesti. Bineinteles , noi suntem pacifisti si superiori celor ce admira sportul si asta ne fereste pe noi de abuzurile acestor oameni. Esti prieten cu John Lennon ?
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 21:43   #3389
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nici macar fan,dar m-a ferit.Pentru ca sunt pacifist si superior.Amin!

O sa te te rog, totusi,intr-o zi sa imi prezinti sectiile de politie in care acesti tortionari au indraznit sa bata elita Romaniei post-decembriste.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 21:50   #3390
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Mikkael tu vorbesti serios?Stii ce se intampla intr-o dupa a jandarmeriei cu aia retinuti?Noroc ca acuma ar cam trebui sa termine 12 clase, si alea cum le-or termina.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 21:58   #3391
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Nici macar fan,dar m-a ferit.Pentru ca sunt pacifist si superior.Amin!

O sa te te rog, totusi,intr-o zi sa imi prezinti sectiile de politie in care acesti tortionari au indraznit sa bata elita Romaniei post-decembriste.


"ce sunteti ma voi? site de cultura? BAAA , luati siteu de cultura si bagati-l in duba". Amin !
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 22:11   #3392
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Vorbesc foarte serios si evident stiu ce se intampla.Iar o sa ma dau mare cu zona mea rurala, dar sa vezi aici ce batai se dau,unde nu stie nici dracu de tine si daca stie, devii subiect de ras general pentru sat.Dar sa ma scutiti de avioane d-astea, cum ca vai noi o luam la politie si noi suntem aia care au constiinta si noi nu suntem indiferenti ca voi, ca noi avem curaj si nu
ne e frica de jandarmi si de bataia lor, pentru ca noi suntem tineri si nelinistiti si vedem ca tara mere rau si vrem sa facem ceva pentru ea si vrem sa ne batem cu jandarmii pentru ea.Bla bla bla.

Plus ca mai apare cate un reivan care ii da inainte cu lectii de viata din cartier& stuff.

Cand iesi la protest ar trebui sa stii dinainte ca nu te astepata nimeni cu roze in teava pustii, din contra.E un risc si o bataie pe care ti-o asumi.Bineinteles voi o sa incepeti sa ii dati inainte cum ca dreptul la prostest, exprimare si alte balarii vazute in filme si citite pe site-uri nationaliste, dar sa stii ca mintea omului e succeptibila la multe chestii si e nevoie de o scanteie ca unu sau altu' sa se treazsca spargand capului cuiva in imbulzeli si avalanse de acest fel, in ciuda pacifismului din el.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 22:21   #3393
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
eu am dat un exemplu la intamplare.
Bineinteles - e normal sa iei bataie de la jandarmi ca iti exerciti un drept.
De ce nu poate toata lumea sa fie pacifista astfel incat jandarmii sa poata impartii jucarii?
Simt mirosul de basini si aere de superioritate de aici. Daca tu luai bataie de la un jandarm acum iti faceai si ONG.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2013, 22:24   #3394
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Zici prost!
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 00:27   #3395
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
Dar sa ma scutiti de avioane d-astea, cum ca vai noi o luam la politie si noi suntem aia care au constiinta si noi nu suntem indiferenti ca voi, ca noi avem curaj si nu
ne e frica de jandarmi si de bataia lor, pentru ca noi suntem tineri si nelinistiti si vedem ca tara mere rau si vrem sa facem ceva pentru ea si vrem sa ne batem cu jandarmii pentru ea.Bla bla bla.

Ba daca tu ai impresia ca io merg la un protest sa ma bat cu jandarmii, mai gandeste-te o data.Lasa frate politia rurala de la tine din sat, nu poti face comparatii de astea.Da de cazu aluia de la Sud Dinamo , la care i-a turnat jandramu in gura bezina, si cu bricheta in mana il spunea "Hai ultrasule, sa vad acum cat esti de ultras" ce zici?

http://www.youtube.com/watch?v=VLM_aOvnB0M

Atat am mai avut de spus!
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 00:29   #3396
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Tu comentezi la parerea fiecaruia Wolf, tu cu toti te iei in gura, pentru tine toti abereaza, tu esti ala constient si inteligent !! Credeam ca toti stiim ce inseamna s-o furi de la jandarmi si ce poti patii intr-o sectie de politie !? Noroc de aia care incep sa planga in fata lor ca niste mameluci si baga scz penibile, aia sunt inteligenti . Mai bine sa se faca de ras in fata jandarmilor decat sa manance bataie . Cand mai vin controlorii pe autobuze, multi dintre ei asteapta in statia de autobuz cu o duba de jandarmi . Cand controlorii ii coboara pe respectivii fara bilet, multi de frica o iau la fuga si jandarmii dupa ei . Atunci sa vezi bataie in dube ce primesc aia .
Sa vii intr-o zi prin Craiova, Wolf . Ai sa vezi aici adevarat camp deschis, daca nu te bat tiganii, te bat romanii . De altfel, cred ca am auzit toti si de "Ultras" !? Cu un ultras trebuie sa te mai pui ca ai mierlit-o !

Last edited by Tyson_Kyd : 18 Oct 2013 at 00:33.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 07:25   #3397
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu ma iau cu nimeni in gura.Aici e forum de discutii nene.Aici discut ce ma enerveaza si eroismele gratuite ale celor care si-o iau de la jandarmi chiar ma irita.

Iertati-ma ca nu am fos initiat intr-ale batailor de strada pana acum.O sa am nevoie de lectii.Case closed.Discutia a degenerat de la o discutia care se voia indreptata catre manipularea presei la una despre cat de tari si curajosi suntem noi in fata unor jandarmi.Ma rog, punct finit.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 08:43   #3398
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
tot circul mediatic cu salam. l-a depasit in penibilitate p-ala cu bianca. oftez dupa TVR Cultural si incerc sa tin fixata telecomanda pe TVR 2. restul televiziunilor se zbat intre crizele mondene iscate de nuntile sau divorturile pipitelor care-si fac veacul pe post de asistente sau naiba stie mai ce, protestele de tot felul, care seamana mai degraba cu luptele de altadata din fata alimentarelor unde se primise carne, si nesfarsitele pauze de publicitate, care te scot din minti si te lasa sigur,cu nevroze pe viata.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 11:58   #3399
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Eram un pic numb si nu ma supara nimic . Am auzit o melodie si brusc am avut un motiv sa fiu enervat . Era melodia trupei EMIL
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2013, 13:44   #3400
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Originally Posted by rvn:
oftez dupa TVR Cultural si incerc sa tin fixata telecomanda pe TVR 2.


Si eu mai oftez ,exact ca tine.In ciuda promisiunilor ,pe TVR 2 ...slabuta miscarea
Rebrand-uirea vechiului "Jurnal cultural" in mai noua "Romanie frumoasa"(ce generic lipsit de ''vino-ncoace!") te lasa uneori fara replica.Atatea eforturi sa fie veseli,sprintari,bla-bla... cand o emisiune culturala buna si vie are de mult timp alte tipare de realizare.
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells