Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 May 2010, 20:38   #221
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Mda, o sa incep prin a spune ca acesta nu e deloc F6-ul pe care mi l-am inchipuit si ca sezonul acesta m-a dezamagit. Desigur, a fost mai plin de actiune decat altele, mai incitant, captivant whatever. Totusi, nu cred sa fi fost vreun episod in care sa nu se fi luat cel putin 2 decizii idioate. Ce sa mai vorbim de Hidden Immunity Idols, pana acum au fost 6 - un numar exagerat de mare, IMHO. Jocul a fost redus la a gasi Idoli si a castiga Imunitati. Mi-au lipsit partile in care persoana aflata in pericol (sau grupul aflat in minoritate) se straduieste din rasputeri sa-i convinga pe ceilalti sa isi schimbe votul. Acum sau ai Idoli, sau esti terminat. Dupa cum zicea si Tom, a lipsit aproape in totalitate 'the human element'. Din nefericire.

Anyways, acum trec si la concurenti. Voi incerca sa gasesc si o fraza care sa le caracterizeze jocul. Si incep cu...

Colby - "I didn't even see what happened, I was watching Treasure Island."

El a iesit din joc in secunda in care Tom a fost votat. Nici dpdv strategic, nici dpdv fizic nu m-a impresionat sezonul asta. Daca punem la socoteala si atitudinea de 'I know I'm going home, whatever' de dupa eliminarea lui Tom, ei bine...
In nici un caz nu as vota pentru el sa castige cei 100,000$. A fost un simplu spectator. Si inca nu pot sa cred ca i-a spus Amandei (cu care era in alianta) sa ii dea indiciul lui Danielle (cu care nu era in alianta). Nu a meritat sa ajunga atat de departe.

Parvati - "I don't ride coattails, baby."

Pentru mine, ideal ar fi fost sa iasa in episodul 2.
Desi nu imi place absolut deloc ca si personalitate si nu ii pot suferi rasul ala fals si strident, ea cel putin a dat suficiente dovezi ca gandeste si vrea sa castige. A jucat un joc foarte echilibrat. Nu apreciez deloc faptul ca flirteaza cu 'clearly, anything that walks' si in continuare nu cred ca folosirea a 2 idoli la TC-ul in care a fost eliminat JT a fost cea mai buna miscare, dar mi-a placut ca nu s-a lasat intimidata de Russell si ca a fost loiala Danielle-ei. Categoric a fost mai buna decat cel putin 3 dintre cei 6 'supravietuitori'.

Jerri - "I have absolutely no idea what just happened, but with this vote..."

Ea nu gandeste. Pur si simplu. A fost amuzanta pe alocuri (de ex. cand a castigat imunitatea) si are niste replici absolut mortale ("That girl is like a virus"). Dar doar replicile i le pot lauda, nu si jocul. A facut o greseala foarte mare cand l-a votat pe Rob si ar fi trebuit sa iasa in locul lui Courtney.

Rupert - Nu am idee.

Probabil ca el m-a dezamagit cel mai mult, dintre participanti. Nu pot sa cred ca asta a fost unul din preferatii mei in Pearl Islands. Din comentariile lui Stephenie, Cirie, Tom, Candice, dar si din majoritatea clipurilor cu el a reiesit ca de fapt este un nesimtit care nu stie sa se poarte, credul, obsedat de castig si care nu gandeste absolut deloc. Nu mi-a placut deloc sezonul asta, daca va primi iar cei 100,000$ cred ca ma voi da cu capul de pereti.

Sandra - "I've been waiting to take him out for 30 days."

Mi-a placut in Pearl Islands si a devenit favorita mea aici, dat fiindca Cirie a fost votata atat de repede si nici Courtney nu a rezistat prea mult. Fata asta stie cand sa taca, cand sa vorbeasca, cand sa astepte si cand sa actioneze. Nu se lasa intimidata de Russell si e si amuzanta, are niste replici... Dintre cei 6, ea e cea pentru care as vota sa castige premiul telespectarilor. Sandra FTW!

Russell - "...you're against me."

Mda, cam toata lumea e impotriva lui, pana si aliatii sai. Joaca dur, dar prea dur si nu cred ca a auzit de partea sociala a jocului. Totusi, mi se pare ca se ascunde dupa Idoli si jucatorii mai slab dotati intelectuali (aka Danielle, Jerri, etc.). Nu are nicio sansa sa castige, nici sezonul asta si nici altul. Toti il urasc acum, iar daca vreodata va mai fi invitat sa participe pentru a treia oara, probabil va fi printre primii votati.

Cam asta ar fi, in mare. Mi-ar fi placut sa dezvolt putin, dar mi-e foarte lene. Dar mai vreau sa spun ca sunt surprins si oarecum dezamagit de faptul ca dintre cei 6 jucatori ramasi, 2 au castigat deja si 4 joaca pentru a treia oara. Nu putea si Cirie sa fie printre aia 4? Eh, incep sa delirez.

Sper ca nu am exagerat cu bold-urile.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 13:22   #222
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by shadowofnight:
Colby - "I didn't even see what happened, I was watching Treasure Island."

nu pot sa cred ca i-a spus Amandei (cu care era in alianta) sa ii dea indiciul lui Danielle (cu care nu era in alianta)

Faza dintre Danielle si Amanda a fost de-a dreptul penibila. Trageau una` de cealalta ca niste descreierate. Lui Colby i s-a parut la fel aceasta faza. Se comportau ca doua pasarici de gradinita.

Cat despre faptul ca i-a dat indiciul... Amanda a gresit. La varsta ei, experienta in joc nu putea sa ia decizia de una` singura si sa nu ii inapoieze indiciul? Trebuia sa asculte de Colby? Sa fim seriosi...

Last edited by capodecina : 12 May 2010 at 13:26.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 13:38   #223
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Daca imi permiteti o sa imi spun si eu parerea despre ultimii concurenti ramasi. Intr-adevar unii dintre ei nu aveau sanse sa ajunga asa departe. Sezonul a fost slab din punct de vedere al realului, desi de suspans si actiune nu a dus lipsa.
Acum sa incepem cu concurentii....De precizat, parerile sunt absolut subiective...

Russel Nimeni nu imi poate schimba parerea despre el. Am mai spus-o, nu o mai repet. Nu cred ca poti spune despre un jucator ca are un joc strategic bun din moment ce isi face dusmani, si tradeaza pe fata pentru a merge mai departe. Bine spus ca se ascunde in spatele idolilor de imunitate. Nu va castiga sezonul asta dar parerea mea, nici nu merita sa castige.

Rupert Despre Rupert nu prea am ce spune. Nu mi-a sarit in ochi, nu mi-a atras atentia sezonul asta. Nu cred ca este cel mai bun sezon al lui. Mi-a placut mai mult in Pearl Island. De data asta, a avut prea mare incredere in niste oameni pe care relativ ii cunoastea. Desi stia adevarul a preferat sa ii creada pe aliatii sai, vorbesc despre tradarea lui Russel, cand l-a eliminat pe J.T. Daca va ajunge in finala, are sanse sa castige pentru ca nu a calcat pe nimeni pe coada. A alunecat i sezonul asta si s-a oprit in ultimii 6.

Colby Dezamagitor. De fapt, nici nu stiu ce sa zic, nu stiu de ce il place asa de mult lumea. Intr-adevar Australia nu am vazut, insa in All stars si in sezonul asta nu mi-a lasat o impresie prea buna. Este un concurent slab, in principal in sez 20, este cel mai fals (cand se chinuie el in timpul probelor, si ciudat, tot el iese primul). Este unul dintre concurentii pe care nu ii vedeam in top 6, nici macar la Reunire.

Parvati Nu am prea multe lucruri negative de spus despre ea. Daca vorbiti de strategia de joc josnica, eu o pot compara pe Parvati, ca jucatoare, cu Russel. Diferenta este ca ea are si un joc social acceptabil. A castigat odata datorita "jocului ei josnic" si pana la urma despre asta este vorba. Poate fii un villain convins si sa si castige. Russel nu poate reusi lucrul asta. Aici mentionez inca o data ca imi pare rau de eliminarea lui Danielle, nu pentru ca imi placea, doar pentru ca nu era momentul de a fii eliminata.

Jerri Ca si Colby, a alunecat prin joc. Nu o vedeam asa departe in joc, nu o cunosc decat din All stars unde nu mi-a atras foarte mult atentia. Si nu cred ca va mai ajunge departe in sezonul asta.

Sandra Am lasat-o la final pentru ca este preferata mea. Ea demonstreaza ca in acest joc nu e important sa fii puternic din punct de vedere fizic, mintea este cea mai importanta. Stie cand sa taca, stie cand sa vorbeasca, stie pe cine sa pastreze si pe cine sa elimine. Este un jucator complet, merita sa castige. Sanse nu stiu cate are la juriu dar merita.

P.S: I hate Russel. I love Sandra.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 17:08   #224
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Duminica e finala

Sunt curios cine va castiga, desi cred ca va fi Sandra (de care mi-a placut in mod special in ultimul episod ). Sunt insa si mai curios de ce se va spune la reuniune
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 18:28   #225
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
"Should I let you finish?"

molti, ''-ul pentru ce e?

Eu vreau sa spun ca sunt interesat numai de Reuniune.
Si de Rites of Passage.

Era sa uit, am gasit un comentariu foarte amuzant.

Quote:
How awful. The only "Hero" left is Colby, and I'm not even sure he wasn't asleep at tribal council. Ugh.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 19:00   #226
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Pentru ca vom astepta pana in septembrie pentru un nou sezon.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 19:10   #227
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nu chiar, cam prin August vor incepe cu clipurile concurentilor.

Eu mor de curiozitate sa vad unde se duc si daca sezonul 22 va fi 'Second Chance Edition' sau All Stars 2.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2010, 12:35   #228
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
One of the weirdest sh*t I have ever seen. Aici.

Si va rog sa mai intrati aici si sa-l votati pe JT. Pretty please . De cate ori vreti .
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2010, 15:37   #229
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Episodul 13- bravo Sandra. Russel nu va castiga jocul, sunt convins de asta, nu mai am nici o indoiala. Sandra rae sanse desi daca va ajunge Colby in finala de 3 are mai mari sanse. Dar nu cred ca il va lua nimeni. Daca pana acum a dormit si nu l-a prea vazut nimeni ca sa il elimine, acum ca sunt doar 5 e cam imposibil sa nu-l vezi. Mi-a placut gestul lui Danielle de la Tribal Concil.

Astept finala. E bine ca e maine. Mai repet o data. Un top 5 la care partial nu ma asteptam.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 21:15   #230
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
shadowofnight, sunt sigur ca ti-a placut finala.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 21:35   #231
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
De ce esti asa sigur?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 22:03   #232
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Pentru Sandra
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2010, 22:08   #233
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Eh....aia asa e .
Dar au fost si niste parti nu prea placute, pe care le voi enumera maine.

(P.S. Ai observat cum, in clipul recapitulativ de la inceput Tom iese inaintea lui Cirie? )
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2010, 08:29   #234
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Finala a fost pe placul meu. A castigat cine trebuia. A fost un sezon cu final fericit desi pe parcurs am avut cateva indoieli. Ce nu mi-a placut la Final Tribal Council a fost ca nimeni mai putin Danielle si Rupert nu l-au tras pe Russel la raspundere pentru ca totusi i-a tradat. Chiar dupa comentariul lui J.T. (nu caut razbunare-sau ceva de genul) aveam impresia pentru moment ca Russel va primi cateva voturi si de ce nu, va castiga. Din fericire, m-am inselat. Iar la reuniune puteti ghici cine m-a enervat: RUSSEL. Cat de mult si cat de prost poate vorbi omul asta. Mi s epare lipsa de bun simt faptul ca a inceput sa enumere motivele pentru care Sandra nu merita sa castige. Si totusi, a castigat. Asa ca poate ea ar trebui sa-i dea niste sfaturi despre cum se joaca.

Astept urmatorul sezon desi e cam mult de asteptat. Chiar aveam nevoie de un sezon cu concurenti noi, am inceput sa ma plictisesc de acesti All-stars care vin a doua, a treia oara la concurs.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2010, 08:30   #235
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Si am uitat ceva.....chiar era interesant sa fie luata in considerare propunerea lui Rob. Un sezon Survivor intitulat :Survivor:Rob vs.Russel.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2010, 09:11   #236
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by costyn162:
Mi s epare lipsa de bun simt faptul ca a inceput sa enumere motivele pentru care Sandra nu merita sa castige.

Pai... nu merita. A castigat, OK.... Nu contest ca a castigat, dar nu a facut nimic... A fost "tarata" in joc. Si atat.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2010, 09:17   #237
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Dar a castigat. Daca castiga Russel puteam probabil sa enumeram motivele pentru care a meritat sa castige dar faptul ca nu a avut nici un vot inseamna ca nu a jucat pentru a castiga cum a spus Rob, sau nu a fost capabil sa castige.
Intr-adevar Sandra a fost invizibila o parte din joc iesind in evidenta doar prin comentariile usor deplasate. Eu apreciez la ea ca nu s-a lasat manipulata de Russel. A vrut sa-l elimine, nu a reusit doar din cauza prostiei eroilor, iar cand l-a pastrat a fost strategic stiind ca il poate invinge in finala. Deci soarta lui Russel a fost de cateva ori in mainile Sandrei.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2010, 00:00   #238
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
dupa mine Russel merita sa castige..dinm pacate insa a scos prea devreme jucatorii care i-ar fi putut da voturi in final
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2010, 09:34   #239
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by ricutza:
dupa mine Russel merita sa castige..dinm pacate insa a scos prea devreme jucatorii care i-ar fi putut da voturi in final

ideea e ca... vorba lui. el se baza pe chestia ca IN SPIRITUL JOCULUI, ceilalti vor aprecia ca a dat cu coatele in stanga si dreapta sa ajunga acolo. si fara discutie... lumea DE ACASA a apreciat asta, mai putin restu`. nu degeaba e castigatorul sprint pentru a doua oara.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2010, 22:44   #240
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Teen Choice Awards, Choice TV: Villain

Russell Hantz, Survivor: Heroes Vs. Villains
Jane Lynch, Glee
Terry O'Quinn, Lost
Ian Somerhalder, The Vampire Diaries
Ed Westwick, Gossip Girl


Mie mi se pare cam ciudat si ma enerveaza tot ce are legatura cu aceste premii, dar poate ca intereseaza pe cineva....
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells