Păreri Wild China

(2008)

China salbatica

cezarika21 pe 29 August 2012 10:01
O feerie cinematografică dedicată Chinei
Filmul este o poezie, o feerie cinematografică dedicată Chinei şi frumuseţilor ei. Muzică superbă, sunet excelent, imagine excepţională, montaj foarte bun, subiect şi scenariu aproape perfect. Peisajele sunt magnifice, efectiv te încântă fiecare minut din acest documentar în 6 episoade. Filmul te face să iubeşti China şi să-ţi doreşti să o vizitezi fie şi pentru a vedea măcar 10% din ceea ce apare în film. Un film minunat. Capodoperă.
kenya pe 28 Iulie 2011 21:12
Dintre documentare,de departe cel mai bun.Lucrat cu migala,in colaborare cu echipa chineza,nimic nu este exagerat,sunt atinse cam toate aspectele vietii salbatice si sociale a Chinei,istoria,natura,economia,cultura,religia sunt integrate perfect in peisajul natural al tarii "cat un continent".Coloana sonora este magica,acorduri traditionale chineze,delicat aranjate pe tehnologia moderna.Filmul este o incantare a simturilor,peisajele sunt magnifice si rularea subiectelor in ansamblul lor este perfect coerenta.Dupa vizionarea celor 6 episoade,destinatia turistica imediat programata(in cazul in care ti-o poti permite)este China.Il recomand cu caldura tuturor.
Haruka pe 14 Iunie 2010 17:55
Un documentar foarte bine facut. Imaginile si informatiile dezvaluite sunt extraordinare.
cezarika1 pe 01 Aprilie 2009 18:31
e meserie filmu
stilu. asta inseamna arta cinematografica. cel mai bun documentar vazut de mine pana acum.
cotzofica pe 27 Octombrie 2013 16:52
Imagini minunate acompaniate de o coloană sonoră unică. Recomand.
M67B pe 18 Iunie 2013 06:59
Online, tradus, calitate video buna : http://documentare.digitalarena.ro/bbc-china-salbatica-01-inima-dragonului-2008/

Film - Wild China

Wild China