Păreri Unforgiven

(1992)

Necruțătorul

DAMME pe 09 Octombrie 2012 01:49
:)))
nu e cel mai bun western, e acolo si el pentru anu' 1992 trebuia ceva mai mult, am un ochi foarte bun la filme si daca ar fi sa spun cel mai tare din timpurile e the good, the bad and the ugly indiscutabi chiar si din istoria filmelor, e greu sa fac un top 5 cu cele mai tari filme din istoria cinematografiei dar o sa revin cand o sa-l alcatuiesc

Inchisoarea ingerilor considerat cel mai bun din istorie avand cea mai mare nota e o minciuna, unii gandesc cu capu' de jos (!)

respect si pt. acest film in special : " Trei focuri, si el se caca" (!) am ras cu lacrimi, un film bun are nevoie si de replicile sale

deadlord pe 23 August 2012 19:07
Filmul este complet genial. Mi-a placut foarte mult.
Vegetarian pe 10 Iunie 2012 02:12
In filmu asta apare si frumoasa actrita Frances Fisher . Arata foarte bine la 51 de ani in filmul House of Sand and Fog (2003) - Casa de nisip şi ceaţă
catasmile17 pe 23 Ianuarie 2012 00:11
Unul dintre cele mai bune wastern-uri pe care care l-am vazut !!! Un film de nota 10 !!!
GeorgeGeo2011 pe 28 Decembrie 2011 16:44
Cel mai bun western
Unii zic ca cel mai bun western este bunul raul si uratul dar mie mi se pare ca acesta este cel mai bun film western
Lulli pe 22 August 2011 02:01
Grozav !
Mi-a plăcut foarte mult filmul... Eram moartă de somn si totuşi mi s-a părut atât de interesant încât să stau să mă uit.. !
Vorador pe 17 Ianuarie 2011 21:03
În virtutea experienţei sale, era imposibil ca Clint Eastwood să facă un western slab sau prost în momentul în care a atins maturitatea în acest gen. Drept dovadă stă filmul de faţă, căruia îi semnează şi regia, în care face pereche cu Gene Hackman.
defav pe 31 decembrie 2011 18:08
cred ca esti avocat...