Păreri The Lord of the Rings: The Return of the King

(2003)

Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui

ciurea bogdan pe 16 Februarie 2009 16:01
Este cel mai fain film nu il intrece nimeni este super!!!!!
rusu cristian pe 14 Februarie 2009 20:13
cel mai minunat film din looome!!!!!!!!!
filip carla pe 14 Februarie 2009 09:32
legolas e atat de dragut ! misto film !
Gaandalf The Grey pe 05 Februarie 2003 00:00
Un punctaj maxim pt acest film minunat. Numai oameni cunoscuti pe aicea din cate vad. Mi se pare normal doar aia kre apreciaza filmul. In ritmul asta filmul in cateva luni de zile va fi pe primul loc iar Trilogia noastra va domina intreg topul Cinemagia :)) h3h3h3h3h3h3! Enjoy The Ring!
crilove8 pe 03 Martie 2012 11:40
Fara cuvinte...
Este cel mai bun film din istorie.......Efectele speciale.......Actorii.........Peisajele......si ......Povestea......SUNT INTRADEVAR NEMAIPOMENITE.....UN FILM DE EXCEPTIE......nu cred ca voi mai vedea asemenea filme.......
legolas05 pe 3 martie 2012 11:54
asa este,abia astept The Hobbit
legolas05 pe 31 martie 2012 21:50
normal ca va fi number one
Stephen2D pe 25 Ianuarie 2016 12:40
Prin ce trebuie să treacă doi tipi ca să-ți aducă inelul la ceremonia de căsătorie…

remus_escape pe 25 Noiembrie 2013 18:16
bun
Inca un film istoric de 10 stele dupa gladiatoru foarte bun merita bv regizorului
RAZZELL pe 26 Noiembrie 2012 01:02
FABULOS!!!!
Nu sunt adeptul filmelor fantastice,nu mi-au placut niciodata filmele cu creaturi ciudate,ma gandeam ca si asta va fi vreo porcarie de film cu buget mare......Am vazut prima parte(recunosc ,curiozitatea m-a indemnat sa ma uit),dar mi-a placut,a doua parte la fel,iar INTOARCEREA REGELUI a fost-cireasa de pe tort...........Am plans,am ras,am aplaudat,m-am bucurat ca un copil la finalul filmului.......totodata avand si un sentiment de regret ca s-a terminat........Din punctul meu de vedere,este unul dintre cele mai bune filme facute ,isi merita toate premiile cu prisosinta......E PRINTRE preferintele mele,niciodata nu ratez ocazia de a-l revedea.O BIJUTERIE DE FILM!
alin.cristian pe 28 Iulie 2012 11:02
Deoarece de la Tolkien porneste totul, trebuie adus in discutie. Este un autor reprezentativ, un geniu al literaturii fantastice. Pe langa LOTR, Hobbitul (care din fericire a intrat in atentia producatorilor) poate vom avea ocazia ca in viitor sa urmarim si un film cu geneza lumii lui Tolkien, in Silmarilion. Filmul este unul din cele mai bune filme ale cinematografiei, o ccapodopera desavarsita in toate cele trei parti ale sale. Nota 10!
CazaGio pe 15 Iulie 2012 10:37
Fabulos...
Cea mai reusita creație a cinematografiei... fara indoiala aceasta trilogie ramane preferata mea. ..cele 11 premii Oscar spun totul... actorii sunt formidabili, rolurile li s-au potrivit de minune, coloana sonora este incredibila, iar efectele speciale unice...
matew10 pe 26 Aprilie 2012 16:40
O incheiere asemanatoare unui basm; plin de lupte grandioase, aventuri si efecte speciale. Mi-au placut ambientele salbatice, cel vulcanic si confruntarea paianjen – hobiti. Fara sa impresioneze prin partituri actoricesti deosebite, filmul pune accent pe razboi, curaj si sacrificiu. Un final de poveste de revazut oricand.
raraee pe 27 Februarie 2012 20:16
Scurta descriere a trilogiei: Capodopera, Oscar si Globuri de aur!! Mai trebuie adaugat ceva? Nu, asta spune tot, ce valoare are!
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 17:18
The Lord of the Rings:The Return of the King
Cea mai tare parte din Trilogia The Lord Of The Rings
nightmare28 pe 02 Mai 2010 19:40
cel mai tare mai bun si mai frumos dintre toate cele 3 :X:X:X nota 100+:D
andreea_andreea pe 08 Aprilie 2010 13:34
la cate premii a luat merita nota 10 +, pt efecte, pt personaje, pt peisaje ......
trecatoare pe 05 Aprilie 2010 20:34
Fara cuvinte
Este cel mai cel...au fost si niste gafe pe acolo dar nu exista pelicula fara asa ceva...insa esenta trilogiei este exceptionala.De la niste straini care nu se cunosc pana la adevarata prietenie ce se leaga intre ei este calea cea mai scurta,esenta a fost bine pusa in valoare.
Ionut-Danyel pe 17 Martie 2010 17:20
filmul este extrem de bun este preferatul meu cele 3 parti sunt extraordinare!!!!
ionychy pe 11 Februarie 2010 12:14
SU-PERB!!!!
foarte mult mi'a placut The lord of the ring....toate 3 filmele sunt bine facute,actori pe masura,si ce sa mai.....asemenea fime sunt ...minunate,cred ca l'am vazut de 25 de ori si tot nu ma satur....dar alt film regizat de Peter Jackson care mi'a placut este King Kong.v'il recomand din inima, Adrien Brody e perfect in rol, merita vazut.(de mai multe ori....)
Mihaela26 pe 02 Februarie 2010 19:34
Intreaga seria a filmului "Stapanul Inelelor" mi s-a parut suberba.Toate cele 3 parti sunt frumoase si fiecare are propria actiune.Este un film cu adevarat reusit care merita vazut.
deea9595 pe 31 Ianuarie 2010 15:38
cel mai tare film din toata seria,fiind si cel mai interesant:)
vikyshor pe 31 Ianuarie 2010 14:54
de fiecare data cand revad finalul filmului,imi spun: "chiar am vazut asta,sau am visat?imposibil sa existe asa film!"
minunat,pur si simplu minunat!cel mai tare din toate.si celelalte mi-au placut enorm,doar ca asta a fost mult mai emotionant! o adevarata capodopera!isi merita in totalitate premiile!

Claus-Claudel pe 30 Ianuarie 2010 14:38
fiti corecti
la Cele 2 turnuri si la Intoarcerea Regelui a mai participat la producerea filmului si Germania si Noua Zeelanda nu doar SUA.....am vazut aceasta greseala la mai multe filme nu doar la asta....puneti toate tarile producatoare care au participat nu doar una.....
crilove8 pe 24 martie 2012 20:56
Mai conteaza cum a fost regizat si unde???......Cat timp are 11 premii Oscar si multe altele.......Conteaza doar cum a iesit!!Am dreptate?
Lina pe 18 Ianuarie 2010 21:16
Cel mai bun film pe care l-am vazut!O capodopera!Cred ca numa Avatar il mai poate intrece...
crilove8 pe 24 martie 2012 20:57
Avatar???niki un film nu-l poate intrece!
Ady_Mihai pe 06 Ianuarie 2010 01:15
Nu am cuvinte sa descriu trilogia Lord Of The Rings, dar ce pot sa spun cu certitudine este ca ma captivat in totalitate fan 100%, a intrat cu siguranta in istoria cinematografiei mondiale, este un film cu o poveste intriganta si efectele speciale, actiunea ce are loc dealungul filmului iti taie rasuflarea, este cu adevarat o capodopera din punctul meu de vedere :D.
iondindeal pe 17 Noiembrie 2009 00:07
Super piesa
Prea frumos filmu`.Trilogia LOTR are tot ce`i trebuie aventura,actiune,drama,comedie...
corocaescu loredana pe 11 Martie 2009 21:10
am vazut filmul si este foarte frumos........,.,,,]
bosnea andreea pe 07 Februarie 2009 13:37
filmul a fost cel mai tare chiar mai tare ca harry poter are sanse mari la oscar
TuDy_^ pe 06 Ianuarie 2003 00:00
Dupa cum este cartea sunt ferm convins ca va fii un film bestial la fel ca primele doua poate chiar mai bun.Pacat ca este ultima parte a acestei trilogi extraordinare!!!
Newton pe 04 Ianuarie 2003 00:00
NU am vazut filmul dar ii dau nota maxima pentru poveste shi pentru ce am vazut in celelalte doua.
Demona pe 03 Ianuarie 2003 00:00
Este de asteptat ca din partea mea acest film sa primeasca punctaj maxim shi doar cuvinte de lauda. Dar tot de ashteptat este ca "Lord of the Rings - The Return of the King" sa fie ca shi precedentele un "hit" la box-office...shi nu numai. Eh...all I got left to say it's...[i:101b7da29d]KEEP THE[/i:101b7da29d] [b:101b7da29d]LOTR[/b:101b7da29d] [i:101b7da29d]PRIDE ALIVE[/i:101b7da29d]!!!
ioana_dark pe 25 Martie 2013 19:37
Nu sunteti sanatosi la cap!
Citesc de mult timp comentariile de pe acest site, insa de aceasta data, am simtit nevoia sa scriu ceva. Nu-mi vine sa cred ca pot exista oameni atat de prosti, incat sa nu le fi placut filmul asta. Chiar nu-i adevarat! Astfel de oameni nu exista! Astia care posteaza comentarii pe aici sunt, cu siguranta, niste troli plictisiti! (Bring your pretty face to my sword!) Nimeni, niciodata, nu va realiza un film mai bun decat asta! Este un mod genial de ecraniza romanul lui Tolkien. Mai bine de atat nu s-ar fi putut. Filmul atinge perfectiunea! O capodopera in adevaratul sens al cuvantului. Am urmarit toate trei partile de peste 100 de ori si tot nu m-am plictisit. Atat timp cat voi trai il voi vedea ori de cate ori voi avea ocazia! Cel mai frumos si mai inteligent film realizat vreodata!
dannyell pe 23 Februarie 2012 14:41
The King’s Return
Toata trilogia este extraordinara recunosc am citit si cartile dar filmul este mult mai bun datorita actorilor minunati care dau viata personajelor lui Tolkien.Cel mai mult imi plac Legolas,Aragorn,Arwen si Frodo dar pot sa spun ca cu totii sunt extraordinari.Il iubesc foarte mult pe Legolas lucru care se poate vedea si din poza mea.Ii sfatuiesc pe cei care nu au vazut filmul sa se uite la el fiindca este pur si simplu extraordinar iar celor care l-au vazut la spun sa se mai uite inca o data.Pacat ca nu a aprut inca The Hobbit,am auzit ca este foarte bun.Nota pe care i-o dau este 20.Voi ce nota ii dati?
legolas05 pe 23 februarie 2012 22:08
crilove8 pe 24 martie 2012 20:59
Corekt,cel mai bestial film!!!:))
mihai.mitza94 pe 23 Ianuarie 2012 15:25
CAPODOPERA
Este cel mai bun film din istoria cinematografiei ! o capodopera ! Filmul meu preferat !
legolas05 pe 25 ianuarie 2012 19:10
asa este
anonymous.60416fe8ceca4 pe 09 Septembrie 2011 14:30
mihai.mitza26 pe 08 Septembrie 2011 14:37
mihai
cea mai frumoasa trilogie a fost , este si va fi Stapanul inelelor ...iar Intoarcerea Regelui este cea mai tare dintre cele trei .abia astept The Hobbit : )
legolas05 pe 9 septembrie 2011 17:51
si eu astept The Hobbit
crilove8 pe 24 martie 2012 21:00
Nush...fiekare cu parerea lui.....dar mai comparale si vei vedea....:)
HarryCineastul4 pe 02 Septembrie 2011 23:56
Singurele cuvinte pe care le pot spune despre aceasta poveste.... : Multumim Domnu' Tolkien!
raressh pe 13 Iunie 2011 23:22
Sfarsit Emotionant:X:X:X
Un film cu un sfarsit pe masura,ma refer la toate trei parti,foarte emotionant si te lasa cu un gust amar,parca ai vrea ca povestea sa continue,sa nu se mai termine niciodata,perferct acest film atat pot spune:*
voodoo_05 pe 02 Iunie 2011 14:23
capodopera
capodopera,capodopera,capodopera,capodopera,capodopera,capodopera,
cel mai bun film

ofelik_cat pe 15 Iunie 2010 21:59
inel fermecat
minunat film.numai aventu
super filmul.peisaje extraordinare,actori buni.merita vizionat.multa magie
aventura si actiune.un film de 10+.mai bun ca harry potter

darkxyde pe 06 Mai 2010 19:44
Cele mai tare film!!!!
Nu cred ca se va face un film mai bun ca asta niciodata!!
mvpsebi pe 31 Ianuarie 2010 00:59
one of the best
Nu e de nota 10 deoarece e si plictisitor pealocuri, parca nu se mai termina, cu toate scenele acelea de razboi si Smeagol si orci si Frodo si iarasi Smeagol
8-| ...oricum mi-a placut in mod special Sam, unul din personajele mele favorite din ce filme am vazut, un prieten adevarat, loial si curajos, cum doar filme mai vezi...poate doar in Stand by me se abordeaza mai bine tema prieteniei decat in aceasta trilogie

patry16 pe 21 Mai 2009 15:17
THE LORD OF THE RINGS este cea mai tare trilogie din cate exista....IT ROCKS.... cred ca le-am vazut de vreo 12 ori :)
kratosja66 pe 19 ianuarie 2012 14:26
vezi ca ai dat 6 din greseala banuesc...lol
cosmin742000 pe 29 Septembrie 2012 09:43
Un film de o plictiseala crunta pentru mine. Marturisesc ca l-am vazut la cinema si filmul are cateva scene in care pare sa se termine , incepand cu a doua ora si jumatate, TOTI spectatorii aflati in sala se ridicau in picioare sa plece , usurati ca filmul in sfarsit s-a terminat , ca , chinul li s-a curmat , cand colo, ce sa vezi ? trebuiau ispasite pacatele de pana la a 14-a generatie.
VIBERS pe 23 ianuarie 2013 23:19
Cosmin ce ai cautat sa vezi filmul, stiind ca este un film american, ca este un SF, stiind ca este un film lung?
cosmin742000 pe 8 februarie 2013 01:18
Raspund eu , ca sa se mire prostii:))
MarianFlorea100 pe 06 August 2019 09:47
Cea mai bună trilogie din istorie fără doar și poate,mi au placut mult Viggo Mortensen si Elijah Wood,dar despre ce vorbim,toti au jucat bine....parca 11 premii Oscar sunt prea putine pt acest fabulos film...
Sorin87 pe 18 Ianuarie 2019 18:56
The Lord of the Rings: The Return of the King este un film fenomenal, indiferent de cate ori l-am vazut mi-a placut foarte mult
carmen_angelus_romila pe 04 August 2018 13:03
Filmul "The Return of the King" incheie in mod apoteotic mult indragita si admirata trilogie "The Lord of the Rings". Povestile pe aceeasi tema, insa, va continua...!
palcau_mioara pe 13 Ianuarie 2018 19:36
film
Capodopera cinematografica cu actori care au interpretat rolurile magnific, cu filmari uluitoare ; Mesajul filmuluii este ca forta nociva si distructiva a puterii absolute conduce la tiranie. Dar, realizatorul filmului a imbinat elementele fantasticului cu visul oamenilor de a fi liberi, stapani pe destinul lor, pe viata lor, de a se bucura de toate darurile si frumusetile pamantului , iar pentru acest vis sunt gata oricand sa lupte cu daruire,sacrificiu, speranta. .O realizare cinematografica greu de depasit.
nick-azh pe 10 Februarie 2014 21:15
Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui
TREI filme de exceptie, in care fictiunea si realitatea se imbina in asa maniera incat dau nastere unei minunate trilogii din care putem invata ca cele mai importante pe lume sunt valorile morale.
Actorii intepreteaza magnific fiecare rol( Arwen,Legolas si Aragorn sunt absolut superbi in aceste roluri), dand viata unor eroi gata oricand sa-si sacrifice vietile pentru a salva lumea din ghearele raului.
Scenariul este foarte bine pus la punct, nu exista lacune(cel putin nu foarte evidente), iar regizorul Peter Jackson foloseste cu maiestrie tehnica detaliului in incercarea de a da viata povestii.
Toate acestea, completate cu o coloana sonora magnifica,cu niste costumatii cu adevarat minunate si foarte bune efecte speciale, au dus la crearea unei povesti emotionante si plina de invataturi.. ce mai ! o adevarata capodopera a cinematografiei.
Desi la prima vedere poate… citeşte

vyydo pe 20 Octombrie 2013 11:29
Perfect! De la efectele speciale, la jocul actorilor si la poveste totul e perfect. Nici daca aparea azi nu era asa de perfect.
Infinity pe 09 Octombrie 2013 14:24
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003)
Cea mai buna trilogie din istorie se incheie perfect cu aceasta parte ce lasa o amprenta cat se poate de pozitiva asupra celui care o vede. O trilogie care a cucerit intreaga planeta, Peter Jackson fiind unul dintre cei mai creativi regizori din istoria cinematografiei. Este si singurul film din istorie care are in palmares 11 premii Oscar din 11 nominalizari. Merita din plin toate premiile si toti banii castigati la box-office. Cel mai bun film pe care l-am vazut vreodata. Realizat ca la carte, datorita imaginatiei super-bogate a regizorului. Personaje, costume, efecte, soundtrack, peisaje, actori, poveste, scenariu... N-ai ce sa-i reprosezi. O trilogie ce am vazut-o de nenumarate ori si pe care o s-o revad cu drag. Nu trebuie sa lipseasca din colectia nimanui. 10.
Go 1 2 3 ... 8 9 10