Păreri Loki

(2021)

Loki

Costirik pe 16 Iulie 2021 22:17
Dupa atata timp si o gramada de productii, sa poti surprinde fanii ( mai ales cei din SUA care platesc pe Disney +, nu romanii pomanagii si mofturosi ) cu un serial atat de placut, bun si fresh inseamna ca te numesti Marvel. Acolo,totul e planificat la cel mai mic detaliu.Ordine si disciplina, totul pentru fani :))) Kevin Feige is the man. In rest, ca de obicei, prostii latra, Marvel merge...
gvcrystyan18 pe 26 Iulie 2021 11:48
Primele Episoade sunt bune
Primele episoade sunt bune si intrigante dupa care se intalnesc ,,1000'' de Loki si totul devine usor penibil.
Avm pe 05 Octombrie 2022 01:40
Ideea e interesanta , dar ... serialul nu e cine stie ce :))
Daca iti place personajul iti place si serialul, iar daca nu te incanta personajul cel mai probabil nu te va incanta nici serialul.

user-5f28e6093b875 pe 31 August 2021 08:31
Mie chiar mi-a placut extrem de mult serialul. Arata o noua evolutie a unui personaj indragit de fani(printre care si eu). Loki invata prietenia si iubirea, ceea ce avea el nevoie. El nu voia sa fie singur. Noul raufacator Kang cred ca va deveni antagonnistul principipal a Fazei-4 din Marvel. De abia astept sa vina sezonul 2.
andrei_oarga pe 21 Iulie 2021 20:46
De departe cel mai bun serial Marvel,foarte bine regizat,jucat(Tom Hiddleston e perfect in rol,dar si ceilalti actori foarte buni de asemenea),efecte reușite si multe răsturnări de situație,de altfel are un impact major pentru întregul univers Marvel,recomand cu încredere!
spartacus pe 20 Iulie 2021 11:45
Un serial pe care l-am asteptat cu nerăbdare avand in vedere personalitatea complexă a personajului Loki, dar acum, după vizionare, trebuie să spun că sunt foarte dezamăgit
și nici măcar charisma actorului Tom Hiddleston nu reușește să salveze aparențele. Păcat! Părerea mea, desigur.

user-5ed78efe47b36 pe 23 Martie 2021 10:07
Am o intrebare.pe ce site pot să vizionez acest serial?
Alex.M pe 7 aprilie 2021 02:12
Va putea fi vazut din 11 iunie pe Disney+ (platforma similara Netflix).
xerses pe 18 Iunie 2021 19:30
Super placut de urmarit acest personaj in serialul dedicat lui.
user-59d7b8914811c pe 10 Iulie 2021 23:02
Pentru cei care nu intelege cine e Sylvie
Sylvie Laufeydottir este o variantă a lui Loki Laufeyson . Trecuse prin linii de timp în timp ce era urmărită de Autoritatea pentru Varianța Timpului pentru că i-a ambuscadat și ucis Minutemenii , dedicați distrugerii lor. Cu toate acestea, pe punctul de a reuși planul ei, a fost întreruptă de o altă variantă Loki și a fost blocată pe Lamentis-1 cu el chiar înainte de distrugerea acestuia, cei doi lucrând cu reticență împreună pentru a căuta o modalitate de supraviețuire.
Pentru man multe detali despre serialul Loki si restul filmelor si serialelor Marvel vizitati The Canadian Lad de pe YouTube.

radufl pe 10 Iulie 2021 11:25
Die Hard featuring Loki
O producție impresionantă, cu efecte speciale de calitate, actori buni și o scenografie deosebită. Atmosfera este a unui SF din anii '60, cu elemente ce aduc omagiu unor filme precum 'Blade Runner' sau 'Forbidden Planet'. Genericele de început și (mai ales) de final sunt fascinante. Piesele alese pentru genericul de final sunt adevărate bijuterii muzicale mai puțin cunoscute.

În schimb, scenariul (și povestea în sine) sunt ridicole și fără nici o noimă. Dincolo de aberația acestui amalgam de mitologie, SF, povești pentru copii și conceptul (absolut stupid) de linii temporale/multiversuri ce pot fi răstălmăcite în fel și chip, ai senzația că în serial se poate întâmpla orice și nimic nu este logic sau rațional. O poveste ce nu poate fi povestită sau sumarizată, fiind întortocheată și lipsită de orice logică. Chiar ai senzația că, în… citeşte

Variant pe 19 iulie 2021 20:37
"nimic nu este logic si rational" xDDDDDDDDDDDDDD pai d-asta te uiti la un serial cu super eroi, dai pe dinafara de inteligenta
radufl pe 21 februarie 2024 15:46
În schimb, la cum scrii, matale inteligența ți-a fugit de tot. Slabe șanse să se întoarcă, poate după ce îți revizuiești atitudinile față de cei ce comentează pe-aici.
Raluca87 pe 18 Iunie 2021 23:25
Mi-a plăcut de Loki de la început nu de Thor. Serialul este mai bun ca The Falcon and the Winter Soldier. Păcat că are doar 6 episoade. Un site unde poate fi urmărit sunt și Ro subtitles dar instalați un adblocker