Păreri It's All Gone Pete Tong

(2004)

DJ Superstar - Viața la volum maxim

NIKITA pe 27 Noiembrie 2005 19:49
Who like to fuckin'party ??? deci oameni buni filmul asta este ceva extraordinar,nemaipomenit...Is a riot of a comedy.Merita vazut 100% si veti intelege ce inseamna pasiunea pt muzika.
ekidna pe 23 Ianuarie 2006 18:08
deci filmu chiar are ceva de zis si un subiect destul de interesant,doar putin exagerat, dar merge, din toate punctele de vedere este bine realizat!
manolica aurelian pe 01 Februarie 2006 15:34
e tare..supre tare....
dr ioana vet pe 21 Februarie 2006 19:39
super film.adevarata viata a DJ, redata cat se poate de real.
Darius Beldean pe 28 Februarie 2006 17:49
...fratzilor ! Eu n`am inteles un lucru din filmu asta: despre cine e vorba in film? despre pete tong sau Frankie Wilde ? va rog explicati`mi si mie !!! :)) plz
www. pe 08 Martie 2006 09:48
subiectul nu este exagerat este inspirat de un caz real poate filmu" a fost un pic exagerat cine iubeste clubing-ul o sa-l iubeasca si pe Pete tong
niculescu marius pe 13 Martie 2006 00:19
acest film cu frankie wilde este cel mai tare film pe care l am vazut pana akum. poate din cauza ka imi place house .este unul sau a fost unul dintre cei mai tari dj.cemai pot sa spun este uitativa neaparat o sa va placa.ciao
Varuna pe 31 Martie 2006 18:31
Fratzilor film super cool !
Cine n-a inteles inca care e treaba cu "Pete Tong"
si adevaratul Frankie Wilde, trebuie sa citeasca doar comentariile din caietul de presa de pe site
la cinemagia si pe urma sa vedetzi filmul.
Si PT si FW sunt reali, au existat si exista si
toata povestea e super-reala !!

Guest pe 01 Aprilie 2006 17:28
Pete Tong este realizatorul celebrului Essential Mix saptamanal de pe BBC1, insa Frankie Wilde nu exista..filmul este facut in asa fel incat sa para real personajul inclusiv delcaratiile deejay-ilor care cica l-au cunoscut..cat despre titlu,este doar un joc de cuvinte,de la fraza "It's all gone wrong". Keep that clubbin' alive!
Varuna pe 02 Aprilie 2006 14:20
Pentru GUEST si toata lumea :
Da, Pete Tong este tipul de care vorbeste "Guest",
DAR FRANKIE WILDE a fost si este cat se poate de real, filmul este "based on a true story" si multe
amanunte se pot gasi pe site-ul oficial al filmului, unde nu sunt trecute "vrajeli".
GO PARTY ! GO IBIZA ( deh... cine are lovele )

Antistar pe 04 Aprilie 2006 21:25
faza cu "bazat pe fapte reale" este pentru publicitate,exact ca la "Blair witch project".stati linistiti,Frankie Wilde n-a existat.cu toate astea,filmul este prea beton
qwerty pe 05 Aprilie 2006 13:18
Am vazut si eu filmul.Nu e o capodopera si e destul de banal.Povestea clasica a consumatorilor de droguri.Dupa ce ajunge o ruina se lasa de prizat si se apuca de mixat.
Puffy pe 27 Aprilie 2006 20:29
Frankie wilde nu a existat...desi producatorii au facut orice,de la site-uri si cd-uri pana la inscrierea lui in dj list. True: auzul oricarui top dj este serios afectata de viata pe care o duce . In rest filmul e tare atat pt ca este primul film mai serios despre viata dj-ilor cat si pentru faza ca a reusit sa fie credibil prin numeroase artificii.
michael_mike pe 07 Mai 2006 14:55
pana la urma e frumos...mai naspa la inceput
Cristy pe 21 Mai 2006 18:14
Cel mai tare film posibil ! Sa fim seriosi e real .... si e cea mai bestiala poveste posibila! Ce om ! Nu cred k ar spune acei Dj vrajeli ! Frankie Wild a existat si e cel mai tare dj din toate timpurile !
CrazzyB pe 04 Iunie 2006 15:38
e taree, tareeeeee, tareeeeeeeeeee :D imi place foarte mult
Andrei pe 20 Iunie 2006 11:48
UN film absolut groaznic!
Jumatate este prezentata viata depravata a unui om care traieste pt a priza iar cealalta jumatate incredibila poveste, transformarea lui miraculuoasa etc. Ca sa nu spun ca ideea ca un om care toata viata nu a stiut decat wiskey, femei si pudra se apuca si in cateva luni nu numai ca invata sa citeasca pe buze sau sa mixeze surd dar isi dezvolta o adevarata filozofie a vietii (vedea muzica in orice... PLEASE GIVE ME A BREAK!)
Alt lucru pe care nu il inteleg este de ce este o comedie ca nu am vazut o singura faza care sa intre in campul semantic al umorului... Actori sunt absolut penibil cel putin tipu care il interpreteaza pe Franky ar fi trebuit sa expuna "transformarea" lui nu? La sfarsitul filmului el se comporta tot ca un drogat nedormit cand el devenise deja un NEO al DJ-ilor.
Filmul atrage doar pustii care vor sa auda o poveste trendy… citeşte

Aurel T. pe 30 Iunie 2006 10:34
Filmul este excelent. la fel ca si Hey DJ , tot de Pete Tong, doar ca mult mai bun.
Bogdan M pe 30 Iunie 2006 19:28
:)))) .. cum sa nu fie adevarat filmu ma ¿? .. cand frankie wilde a scos atatea albume .. majoritatea inca sunt pe piata ..
dj'xander pe 09 Iulie 2006 22:13
bai fratilor...ashtia care sunt impotriva filmului...voi ati ascultat macar o melodie facuta de pete tong???eu am melodii facute de asta..de prin 2000 ...si a scos atatea albume...care inca se vand...deci...pentru nestiutori...frankie wilde exista..
frankie wilde pe 25 Septembrie 2006 23:51
imi face o mare placere sa va marturiesesc ca 99% din commenturile de mai jos sunt stupide si facute de niste houseri care cred ca frankie wilde e pete tong,un film cu droguri e o mizerie(nu ati auzit de trainspotting sau requiem for a dream,nu?) si care sigur nu au auzit de termenul mockumentary.nu ma intelegeti gresit nu am nimic cu muzica dance si muzica din acest film este absoult superba(atat cd-ul cu day cat si cel cu night) dar atata prostie la un loc rar am mai vazut.
1.frankie wilde nu exista.este un personaj fictiv.toate siteurile officale(ex. frankie wilde.com) sunt facute de producatorii filmului pentru a-i spori popularitatea...si se pare ca au reusit.exista suficiente dovezi pe net.puteati sa cautati inainte de a scrie prostii aici.
2.pete tong este un dj adevarat.it's all gone pete tong inseamna de fapt it's all gone wrong intr-un slang(nu mai stiu exact).a… citeşte

anca pe 26 Septembrie 2006 13:01
filmul e foarte bun...nu inteleg ce au altii impotriva...dar, ma rog...inca o data gusturile nu se discuta..........
wilde about frankie wilde pe 14 Octombrie 2006 13:54
am vazut filmul recent si e cel mai tare film pe care l-am vazut vreodata!!!...in legatura cu existenta lui frankie wilde...nush exact...m-am documentat pe net o gramada de timp si nimic concret. oricum, imi place sa cred ca frankie wilde exista. inca o data, filmul este genial, ideea filmului iarasi, ce mai,....nota 10*
cris entertainment pe 17 Octombrie 2006 13:54
nu are rost sa vizionati filmul da ca nu va place musica electronica nu veti intelege nimic
Mihai C pe 22 Octombrie 2006 17:12
sunteti aiurea fratilor...go si ascultati manele ca mai multe aveti de invatat acolo. deci vorba celui de mai sus sau jos unde o fi el....daca nu v a place muzica electronik lasati o moarta ;)
Andrei1902 pe 23 Octombrie 2006 23:11
Mihai nu te mai ambala asa. Atitudinea de nu esti ca mine esti manelist nu te duce nicaieri. Sunt un impatimit al muzicii elecronice dar asta nu inseamna ca mi-a placut filmul numai din acest motiv. Nu trebuie sa uiti ca majoritatea filmului nu prezinta secvente de petreceri delirante din Ibiza ci un lesinat, drogat care mai mult iti inspira mila si dispret decat respect... Personal apreciez filmul ca fiind cel mult mediocru.
Andrei1902 pe 27 noiembrie 2005 19:49
Sa facem un inventar : un personaj fictiv pe care il aduc astia in existenta foarte subtil; pileala multa; droguri; femei bomba; 2 austrieci turbati; un personaj care este un fel de Steve Irwin al DJ-ilor; muzica draguta; o poveste ieftina car eeste atat de penibila ca nu merita urmarita si cam atat. Din aceste argumente luate unul cate unul inteleg de ce unora le place foarte mult chiar in considera cel mai beton film dar ESTE UN FILM MEDIOCRU DIN CARE NU INVETI NIMIC!
Andrei1902 pe 27 noiembrie 2005 19:49
Oh my God ! Deci dak se fac eun film in care brad Pitt, Angelina Jolie, George Clooney si Owe Wilson spun ca Mos Craciun exista atunci voi chiar credeti?
tzenk pe 25 Octombrie 2006 12:09
filmul este super bun si super mishto..adik..cine vrea sa devina dj..trebuie mai intai sa vada filmul asta...sa fii dj inseamna sa simti muzik;) nu doar sa mixezi niste melodii..si sa pui niste efecte..si gata remixul;) asta asa, de stiut..pt cine vrea sa devina "DJ"
in legatura cu frankie wilde..el exista..dak nu stiati are si melodii..bine cunoscuta melodie deep dish - flashdance oare de cine este facuta? hmm..:-??...ati ghicit! prima data a fost facuta de wilde ;)..asa..mai departe..o alta melodie pe care ar trebui s-o stiti..dak ascultati house...shapeshifters - back to basics, tot de wilde este facuta...si multe altele..
eu nu cred ca regizorii filmului au facut melodiile astea..kiar inainte de a aparea filmul, asa..ca.. FRANKIE WILDE exista! ;)si luati lectii de la el

tzenk pe 25 Octombrie 2006 12:25
aa si andrei1902 ai intr-un fel dreptate..filmul nu este cine stie ce..nu are o poveste extraordinara..dar ii trezeste pe cei care vor sa devina dj..prezinta riscurile la care trebuie sa se supuna..si in plus..ramai marcat..dupa ce vezi filmul asta..sincer..si eu mixez muzik..si dupa ce am vazut filmul..am inteles de fapt ce inseamna sa faci muzik..nu inseamna doar sa iei niste melodii si sa le mixezi..tre sa simti ritmul..si melodia in sine..;)asa ca..trebuie sa recunosti meritul filmului ;)
erica pe 01 Noiembrie 2006 23:05
Frankie Wilde este un personaj absolut fictiv... nu exista acest, muzica din film nu este a lui :

"Need to Feel Loved"
Written by Jay P, Seb Fontaine and Delline Bass
Performed by Reflekt featuring Deline Bass
- asta era melodia din videoclipul lui Frankie W.

este un obicei des intalnit , ca producatorii unui film sa creeze siteuri de prezentare ca fiind reale personajele , tocmai pentru a creea veridicitate . un exemply bun mai este compania Dharma din serialul Lost care are si website desi este o fictiune ...se gaseste pe web ca fiind ceva real.

cat despre adevaratii cunoscatori de muzica house , este ft clar ca frankie wilde nu exista.

Calin Lazar pe 02 Noiembrie 2006 15:29
oameni buni, mai cititi cate ceva sau intrati si voi pe niste site-uri inainte sa va dati cu parerea...

Veti descoperi astfel ca Frankie Wild n-a existat niciodata, ci este doar inspirat din viata si activitatea mai multor DJ. Tocmai asta e partea amuzanta a filmului, modul in care nume mari ale muzicii electronice vorbesc despre Wilde ca si cand ar fi o persoana reala. Poate ca unii ar fi preferat ca povestea sa fie inspirata din intamplari si personaje reale, dar nu e cazul. Tocmai de-aceea a iesit o comedie/satira si nu o biografie dulce-amaruie.

Daniel pe 03 Noiembrie 2006 08:22
Am citit aici argumente pro si contra. Deocamdata sunt confuz, pentru ca cei care se autodeclara a fi "adevarati cunoscatori de muzica" sustin cu tarie ca FW nu exista, ceilalti spun altceva. Eu am facut rost de 4-5 albume semnate FW inainte sa vad filmul, asa ca nu prea stiu ce sa cred.

Filmul mi s-a parut cel mult mediocru in primul rand pentru ca ar trebui sa fie insotit de textul "...pentru fanii genului." O persoana care asculta manele nu va agrea filmul, asa cum cei care asculta house nu ar aprecia un film cu Gutza in rolul principal (no offence).

- Nu inteleg ce cauta Pete Tong in titlul filmului, desi cred ca e vorba doar de publicitate.
- Nu cred ca Tiesto si ceilalti ar fi facut acele declaratii pentru o suma de bani. Daca FW chiar nu exista atunci si-au cam sifonat imaginea.
- Nu cred ca producatorii au creat cateva albume ale lui… citeşte

tzenk pe 08 Noiembrie 2006 20:29
erica..dak tot spui ca frankie wilde nu exista..atunci dc cand dai pe retea gasesti "frankie wilde tribut reflekt" :-??..hmm...
si exact..pt ce sa isi sifoneze tiesto sau pete tong imaginea..doar ca sa dea un interviu intr-un film? nu-i logic ;)

2 Da Top pe 08 Noiembrie 2006 21:27
fratzii mei...filmu e genial, te loveste la coarda sensibila. Mie imi place f mult muzik house, mai mixez pe ici pe colo. Frankie Wilde chiar exista -
- Need To Feel Loved - e mel lui, e superba
- Back to Basics nu kred k este a lui..Frankie Wilde Tribute..doar a aparut pe soundtrack
- Luatzi shi melodiile :
-2 Da Top
-Freak U
-Get Down

"He`s on a Different Level"...Tare bine ai zis`o Tiesto`e :)
Btw am poze de la o seara q FW in Cream Amnesia din Ibiza ;)

mihu_alex pe 20 Noiembrie 2006 01:37
este un film extraordinar...sa vedeti vointa unui om care iubeste si simte muzica la maxim...merita vazut 100%
trance angel pe 20 Noiembrie 2006 10:58
e superb.....ce superb e extraordinar!!!! it made me cry :(((! i wanna know is that real or...?
DJ CoSmO pe 08 Decembrie 2006 15:15
Sa fim seriosi!!!Am vazut multe mesaje care spuneau k Frankie Wilde nu exista.Fratzilor mai kutatzi si voi p net si vedetzi videoclipurile si ascultatzi piesele lui si apoi vorbitzi.Nu va datzi parerea asa ... aiurea!Dak a fost pasionat de muzica si a mixat surd nu inseamna k e fictziune.GANDITZI-VA BINE!!!
yURy pe 09 Decembrie 2006 00:00
It's All Gone Pete Tong is a 2004 fictional independent biopic about Frankie Wilde (Paul Kaye)

uitati-va pe-aici :

Liviuuuu pe 10 Decembrie 2006 10:31
E un DJ atat de cunoscut incat nu apare nicaieri in istoria muzicii house. Inclusiv Wikipedia spune ca este un fals. Sa fim seriosi: Tiesto, Carl Cox, Paul van Dyk si restul nu isi pateaza deloc imaginea pentru niste declaratii facute intr-un film. Filmul e bun, dar pentru house e nevoie de mai mult decat bass si fara auz e cam greu.
Shawn Kemp pe 18 Decembrie 2006 08:38
ba nu mai vorbitzi prostii..eu ma okup cu turntablism de ani de zile si stiam de frankie wilde mult inainte sa apara filmul..frankie wilde e the godfather of house music of course CA EXISTA...
bica gabriel pe 20 Decembrie 2006 23:20
filmul este super.chiar daca unii nu cred asta .merita vazut si il recomand cu cea mai mare placere.
JIDA pe 27 Decembrie 2006 14:30
Super film,oricum muzica lui e de prima mana, cine nu stie sa-l aprecieze la justa lui valoare habar n-are de muzica electronica. Chiar si Tiesto ii apreciaza muzica, mie una imi pare rau ca n-am gasit cd-uri originale cu el, insa caut in continuare.
valy pe 09 Ianuarie 2007 11:44
oameni buni... frankie wilde este un nume de scena pt un om care a existat cu adevarat, a fost printre cei mai mari DJ, la care toti dj`ii mari din ziua de azi ii recunosc superioritatea.. in schimb, in film nu s`a putut pune numele adevarat a lui Frankie Wilde pt ca acesta fiind disparut nu au putut sa`i ia semnatura ca sa poata face filmul cu numele lui adevarat... in schimb io nu cred ca orice regizor si orige sponsor nu poate plati atatia oameni... inclusiv patronul de la PACHA...daca ati fi stiut despre el ii un om care ii extrem de bogat si i se rupe..el nu`si manjeste onoarea ca sa vb despre un om fictiv. apropo.. daca observati putini zic numele de Frankie wilde..
si daca ati fi observat ca in toate pozele, cum ar fi si reclama aia mare cu frankie wilde revine..fata lui este pusa cu BLUR..tocmai ca sa nu se intoarca si sa ceara drepturi de autor sau sa`i dea in… citeşte

denisplesa pe 28 aprilie 2010 18:30
falsa afirmatia ta... Frankie Wilde defapt e Pete Tong , care a reaparut si inca face concerte in toata lumea
haipa pe 14 Ianuarie 2007 22:02
daca vorbesc de neo logic ca nu
daca paul van dyke, armin, carl & ceilalti vorbesc de un dj de care n-am mai auzit, caut pe dc++ melodii de-ale lui si gasesc, eu ce sa cred? ca exista sau nu ?

exista ;)

aurelian pe 31 Ianuarie 2007 21:02
Andrei1902, daca tu consideri ca nu ai nimic de invatat din filmul acesta.... lasa-i pe altii sa invetze despre droguri, alcool si viatza dezordonata. si mai lasa-i sa vada ca si meseria de dj este o arta si face parte din industria muzicala . www.discodomino.uv.ro aici lucrez acum si pe messenger ma gasesti cu id-ul dj_relly daca ai nelamuriri.
dj steel pe 16 Februarie 2007 22:02
filmu i superb .......pacat ca nu stim undei frankie si daca mai traieste....in rest....superb
Vincenzo pe 27 Februarie 2007 03:21
filmul asta m-a lasat fara cuvinte..... uitati-va la el si o sa vedeti cum va creste pasiunea pentru muzica.....Long live Frankie Wilde, werever you are.....
e gaby pe 02 Martie 2007 23:42
stii ce imi place mult la filmul asta: imi arata viata reala, mai ales a dj. sa fii dj trebuie sa ai ureche muzicala si sa faci cam ce facea el sa fii cu adevarat iubit. sa fii dj bun inseamna sa nu fii normal. dupa ce incerci unele lucruri( nu obligat dupa aceia sa mai incerci) simti altfel muzica . celor ce nu le place muzica electro le recomand sa se uite la un alt film. apropo ca tot va dati cu parerea daca a existat sau nu. chiar a fost unul dintre cei mai renumiti dj fratilor, trezirea. si inca ceva ascultati muzica lui inainte sa ziceti ca a fost un dj ( unul printre multi alti). chiar acum ascultam o super melodie de a lui freak u
Kiddo pe 04 Martie 2007 01:50
mie mi`a placut filmul. si sincer nu stiu ce sa mai cred. ba exista ba nu exista. am capul cat monitorul de la calculator dar degeaba. in fine. putin cam exagerat filmul totusi in unele privinte.
destul de ok...

Kazakiok pe 04 Martie 2007 14:48
huuuhh..cand am vazut filmu am ramas shokat:O:O:O...e prea bun filmu :D..m'am uitat la el de mai multe ori si nici nu ma satur...=p~...cel mai tare film de Dj care a fost facut pana acum >:D<..Frankie Wilde Rules :)...eu prefer sa nu aflu unde e sau dak mai traieste,e bine aja cum e.Ramane un mister pt noi si pt restul lumii.Kaza
M[4]rius pe 12 Martie 2007 23:31
Mi`a placut mult filmul,am citit si niste comment`uri aberante de`a dreptul!
Andrei1902....ce argumente ai ca FW nu exista ? cred ca nu`ti prea gasesti locul in fotoliu sau in fatza monitorului si de plictiseala aberezi aici de unu` singur...
Si..film din care nu ai ce invatza ??Pai bine frate..da`i cu Gutza inainte..si telenovele pb..
poate o sa mai urmaresti filmul cu atentie inca o data de unde,pe urma sa poti extrage niste idei...altfel..

Film - It's All Gone Pete Tong

It's All Gone Pete Tong