Păreri Everything Everywhere All at Once

(2022)

Orice, oriunde, oricând

xerses pe 01 Iunie 2022 22:30
Nu mi-a placut. A fost aproape de haos, iar unele scene destul de scarboase.
hitman78 pe 08 Iunie 2022 22:08
Deși e cotat bine la critica ptr mine nu a funcționat si tema asta a multiversului e interesantă dar aici nu mi s-a parut exploatată deloc bine,prea multa caterinca.
user-63e8999a7241b pe 12 Februarie 2023 09:51
O mizerie de film! O pierdere de timp! Primul film din viața mea de la care am ieșit din sala de cinema!
danzandt_gmail_com pe 16 Septembrie 2022 15:57
SF fără noimă, adevarat film de OSCAR!
Prea complicat pentru mințile din ”universul” actual. După 30 minute filmul m-a depășit total, m-am pierdut și eu între toate lumile și variantele posibile.
CipiDrago pe 17 septembrie 2023 00:27
Pai nu e vina nimanui ca te depaseste subiectul... :) steaua aia e ptr tine de fapt!
hanganu_vasile pe 26 Ianuarie 2023 08:19
Este cel mai plictisitor și enervat film văzut vreodată! O porcărie
Ionitaci pe 21 Mai 2022 20:00
Filmul este decent însă cu greu am reușit sa stau treaz la el. M-am chinuit 3 zile sa îl vad complet și de fiecare data m-a luat somnul. Cred ca Multiversul nu este de mine ???? Și aici lesby și pidarași ca peste tot ????????
Serban9807 pe 20 septembrie 2022 20:50
homofoba
bovoro pe 1 martie 2023 00:08
Esti din R. Moldova, e clar. Numai voi folositi "pidarasi" tradus din rusa. In romana e "pederasti" si nu-l foloseste absolut nimeni.
boris.vultur pe 24 Februarie 2023 08:31
Pietrele din deșert
Un haos organizat despre complexitatea sentimentelor refulate. E o „lume crudă, unde ne învârtim în cerc, ...si avem doar câteva momente în care totul are sens”. Mult subtext, ritm coșmaresc, întrerupt doar de liniștea pietrelor în deșert. Totuși, filmul e prea lung, sunt multe secvențe repetitive.
Iulidesprefilme pe 28 Decembrie 2022 15:29
Predicție: e posibil ca Jamie Lee Curtis să câștige un Oscar pentru rolul ei...Filmul este nominalizat la premiul Oscar 2023 la categoria cel mai bun film...
Iulidesprefilme pe 12 ianuarie 2023 11:34
Deocamdată, Michelle Yeoh a câștigat Globul de aur 2023 la categoria cea mai bună actriță în muzical sau comedie...
bovoro pe 01 Martie 2023 00:16
Absolut neimpresionant, pana la plictisitor. M-am luptat cu mine sa-l duc pana la capat doar ca sa-l "bifez", pentru ca in fiecare an vad toate filmele nominalizate la Oscaruri. Deceptie totala. Nimic original, foarte putin umor, niciun ingredient care sa ma tina conectat cap-coada. Plictiseala. Inutil.
CipiDrago pe 17 septembrie 2023 00:25
Pai nu te mai lupta ca tot degeaba... :)
alcineva pe 22 Februarie 2023 20:49
Stau si ma intreb cum un film atat de slab poate fi nominalizat la atat de multe premii.;O aiureala fara cap si coada.
CipiDrago pe 17 septembrie 2023 00:24
Nu filmul e slab...
stefandragos99 pe 22 Octombrie 2022 17:08
Foarte bun!
Are de toate, de la fun, până la acțiune și lacrimi, acest film surpinde prin tema abordată. Este foarte bine structurat, iar povestea lui te prinde. Pariez că va lua cel puțin 2 Oscaruri.
ffilme.ro pe 04 Februarie 2023 00:24
cel mai bun film din 2022
Profund profund, cu adevărat emoționant, complet hilar, foarte imaginativ și o sărbătoare vizuală. Nu am râs atât de tare, nu am plâns atât de mult sau nu m-am gândit atât de profund la vreun film din 2022, cu atât mai puțin, toate în aceeași vizionare. Acesta a fost într-adevăr totul, peste tot deodată.
Mishu25 pe 24 Ianuarie 2023 19:44
Eu cred ca unii au uitat ce inseamna sa dai frau liber imaginatiei, dupa 30 de filme Marvel care teoretic sunt despre 'imaginatie', dar ofera aceeasi chestie generica de fiecare data, unora li se scurtcircuiteaza creierul cand dau de originalitate, de ceva la care nu te-ai gandit. Iar la baza este o drama de familie, o ciocnire intre generatii, o lipsa de comunicare, o acumulare de frustrari si energii negative care ajung sa ameninte intreg universul. Un film minunat, plin de imagini si situatii neasteptate si inedite
alexsony pe 25 Septembrie 2022 11:39
Nu pot spune ca aceasta idee este neaparat originala, mai exista filme suficiente ce prezinta tema multiversului. Ce este totusi diferit este originalitatea in care este exploatata teoria printr-o cinematografie si montaj inedit, si pe alocuri mult umor care de cele mai multe ori prinde, plus niste scene de lupta foarte bine coregrafiate. Per ansamblu un film autentic, nu este pentru oricine, pentru unii poate parea o parodie, iar pentru altii poate fi un film chiar bun.
FelixIo pe 30 Aprilie 2022 12:50
Unde rulează?
@Cinemagia @admin
Cum aflăm la ce cinematografe vizionăm și noi acest film în România?
Mulțumesc anticipat!
Felix

Phantom_sub pe 2 mai 2022 02:05
Nu cred că vine la noi. Am lăsat mesaje pe pagina A24, distribuitorul international și nimic. Ciudat e că în Polonia, Rusia, Estonia, Ungaria, a fost difuzat. Cel puțin așa scrie pe IMDb.
Phantom_sub pe 6 mai 2022 14:54
Everything Everywhere All At Once. În curând pe VOD. De pe pagina de Facebook Prorom. Deci o să apară ori pe Netflix, Prime Video sau Hbo Max, cu subtitrare în română. Nu au spus o dată de lansare.
viki199- pe 13 Martie 2023 22:59
Când un bucătar amestecă borșul cu sucul și cu iaurtul și reușește să facă o mâncare gustoasă ,acesta va fi premiat și lăudat excesiv de masterchefi dar oameni de rând, clienți obișnuiți nu vor aprecia niciodată acestă vomă gustoasă.
Asa este și cu acest experiment cinematografic făcut pentru criticii/premii.

sorinduru pe 01 Martie 2023 11:38
Film bun de cos de gunoi.
Nu mi-a placut. Scene de actiune aiurea si fara noima chiar exagerate in prostie. Ideea de multivers e ok, dar felul cum s-a pus in aplicare explicarea multiversului prin acest film lasa mult de dorit.
mariotom pe 16 Februarie 2023 16:04
Doamne ,ce porcarie! Foarte multa prostie , amestecata si livrata drept film .Cum poti sa premiezi asa ceva?
user-5a888dca43185 pe 15 Februarie 2023 10:01
Plictisitor, dezamagitor, fara nici un mesaj un amalgam pentru cu IQ mic
mariotom pe 21 februarie 2023 09:26
asa este. Dar e o chestie mult mai grava: ma intreb ce IQ au cei care premiaza.
RedAlert pe 18 Februarie 2023 22:22
Acesta nu este un film
Dragi mei, daca va pretuiti timpul nu irositi nici macar un minut pentru acest film.
Este atat de prost incat nu se poate povesti

user-6410e478a6ec6 pe 14 Martie 2023 23:22
O mizerie. Nu am rezistat pana la final. Probabil trebuie sa fii cu mintea brici si sa intelegi subtilitatile dialogurilor,si continutul filmului. Recunosc ca m-a depasit. Actrita este super ok,are o tinuta aparte orice rol ar avea... dar filmul in sine este extrem de obositor si e greu de urmarit si de tinut piept. Se trece brusc ,in mai putin de o secunda la o multitudine de cadre si de idei.
Cateodata ma gandesc ca asa sunt si gandurile noastre,in o mie de parti consecutiv. Am iesit aproape de final..

bovoro pe 17 noiembrie 2023 00:11
Bravo, comentariul tau mi-a adus aminte de Ulise al lui James Joyce
mariusp2003 pe 15 Februarie 2023 12:54
Nu intru niciodată să comentez de filme...dar de data asta..."filmul" acesta...nu mă lasă să tac.....deci...deja la jumătatea filmului sala se golise pe jumătate....iar la final...mai rămăsesem 6 inşi....dacă ar exista un premiu pentru cel mai tâmpit, și aberant film făcut vreodată.....acesta ar merita toate acestea.....un timp din viața mea irosit degeaba...ba mai mult....filmul m-a umplut de silă........nu recomand filmul nici la dușmanii mei......chestia că a luat oscar sau este nominalizat.......este o altă aberație care arată tot ce se poate despre hollywood......cine nu crede...n-are decât să încerce pe propria piele........
ShadowBoy20 pe 13 Martie 2023 18:29
Incredibil cum acest monument de prostie este nominalizat la oscar, ireal cum castiga si nu doar la o singura categorie, eu zic astia de la oscar sa isi faca un control la cap , film mai prost si retardat ca asta n-am vazut in viata mea:))
Mishu25 pe 13 martie 2023 21:20
La Oscar voteaza sute de persoane, tot timpul inainte sa trimiti atatia oameni sa-si faca control la cap e bine sa reflectezi asupra ta putin. Poate ti-ai obisnuit tu mintea cu un singur fel de filme, care nu te surprind si nu-ti ofera decat aceeasi perspectiva, iar acum esti derutat cand ai vizionat din greseala ceva mai diferit
user-59c2b97dbdadb pe 14 Februarie 2023 18:01
De departe cel mai bun film vazut in ultimul an. Mentiune speciala pentru Jamie Lee Curtis, face un rol extraordinar.
user-62db8f47adbae pe 15 Februarie 2023 15:23
Un film fabulos, cu multa imaginatie si actiune. In genul Matrix, doar ca mai bun dupa parerea mea. Merita vazut.
Luciferxxx pe 23 Mai 2023 23:46
Nu inteleg cum un film de doi lei ca asta sa castige premii Oscar! A fost pierdere de timp sa-l vizionez!
dana_tudorica pe 23 Martie 2023 07:21
Un film alegoric, de introspecție. În metaforele scenariului, ne trezim în propriile temeri. Greu de înghițit pentru cei ce se tem de oglinda interioară și au spoială socială pentru a-și ascunde fricile!
alec_s75 pe 18 Martie 2023 19:11
Am încercat, am făcut mari eforturi, am rezistat 45 minute... Nu faceți greșeala mea!
dienutzza pe 11 Martie 2023 20:32
Asa ceva, mai rar....Oriunde ai fi, oricand ai vrea sa vezi acest film...nu face aceasta greseala! O rusine de film, nu exclud sa castige Oscarul, de ce nu?
eedy pe 09 Martie 2023 22:49
Din punctul meu de vedere ăsta e un candidat serios la titlul de "cel mai prost film ever"... Nici nu am rezistat până la sfârșit, după vreo oră am renunțat...
kakamo pe 21 Februarie 2023 21:01
Prin a 2-a ora de film (da, am rezistat pana acolo) e o scena cu 2 pietre care "comunica" intre ele si se subtitreaza ce vorbesc intre ele... Deci, monument de prostie e putin spun, "sharknado" e peste acest film!
Seey2k pe 15 Martie 2023 15:35
Foarte bun. Daca esti fan telenovele si manele, o sa ti se para "o mizerie", precum multe comentarii de pe aici.Filmul este o mare metafora si iti da de gandit, bineinteles, asta daca ai si cap sa gandesti si sa fii un pic introspect. Nota 9 cu felicitari!
user-64160e2692bb1 pe 18 Martie 2023 21:20
Doamne ferește așa film! Nu va duceți este o mizerie reală!!!! Am rezistat 30 min dupa care am ieșit spunand in gura mare: CEL MAI PROST FILM PE CARE L AM VĂZUT VREODATĂ... ma rog 30 minute....
valiban pe 14 Aprilie 2023 01:28
Not an easy movie. Dynamism, symbols, metaphors. The Matrix, 2001: A Space Odyssey, Ratatouille and much more over it + lots of originality. Watch it twice if you’re not touched from the first sight.
sabinalin pe 02 Aprilie 2023 20:13
,,Ben Hur,, , ,,Lawrence of Arabia,, , ,,The Godfather 1 si 2,, , ,,Gone with the wind,, , ,,Casablanca,, , ,,One flew over the cuckoo s nest,, , ,,Amadeus,, , ,,American beauty,, , ,,Rebecca,,. Le-am mentionat doar pe aceste zece castigatoare de Oscar la categoria ,,Cel mai bun film,, dar ar fi putut fi mult mai multe. Puneti oricare dintre aceste filme langa ,,minunatia,, incoronata anul acesta de American Academy. Nu-i asa ca, in vreme ce pare ca oricare dintre cele zece joaca in Liga Campionilor, filmul zgubilitic cu asiatici nu reuseste a se ridica decat maximum la nivelul Ligii secunde din Romania ?

Ca Hollywoodul e in criza acuta de idei stiam inca de anul trecut atunci cand Oscarul cel mare a ajuns la un remake dupa un film frantuzesc. Intamplator acela a fost un Oscar onorabil intrucat filmul original fusese unul excelent. Numai ca anul acesta regele e… citeşte

andra_maravela pe 13 Martie 2023 19:32
De acord ShadowBoy20. Nici eu nu am rezistat nici macar pana la finalul filmului. Cum zici si tu, cei din comisia Oscarurilor ori trag pe nas...oricum o mare dezamagire editia de anul asta. Singurul oscar meritat e pentru actorul principal din The whale.
rosix pe 03 Iunie 2023 23:24
Film isteric! Nu am rezistat mai mult de 15min.
Am totuși respect pentru cinematografia coreeană dar nu pentru așa ceva

bovoro pe 27 septembrie 2023 20:45
Boss, e american filmul, nu coreean.
user-641e1b1ab17ba pe 24 Martie 2023 23:53
Comentariile astea mă uimesc. Ce criticați, mai exact? Faptul că o comedie este... O comedie? Nu e un film care trebuie luat în serios. 10/10, ador pietrele.
dienutzza pe 24 aprilie 2023 22:49
Unde ati vazut Dvs comedie? Nici macar parodie nu este ci mult o prostie. Na, ca am facut si rima!:)
dido pe 16 Martie 2023 14:12
Vremurile s-au schimbat!Ce era frumos acum plictisește,ce era de bun gust nu mai e la modă,normalul a devenit stufos, viitorul incert,ideile s-au epuizat!
Nu mi-a plăcut filmul,nu mi-au plăcut actorii,nu mi-a plăcut haosul, scenele scabroase, bălăcăreala atât de prezentă în filmele ultimilor ani,nu cred că îl voi mai revedea vreodată!

user-641c65504f391 pe 23 Martie 2023 16:46
Un film greu de digerat pt oricine! Daca la filmul Joker mesajul subliminal era predominant ,aici este o supa ramen japoneza cu de toate....este un amalgam de scarbosenii,mesaje subliminale,ochijl lui horus intr-o gogoasa,cultura woke dusa la extrem,nelipsitul politicaly corectness cu lgbtq! in idee si ideea filmului pleaca de la niste imbecilitati greu de digerat!
la final .un sfat ....nu va pierdeti timpul!

bovoro pe 15 august 2023 00:59
N-are nicio treaba lgbtq cu filmul asta, de ce l-ai adus in discutie? E doar prost si atat.
PMihai1996 pe 17 Februarie 2023 22:55
Cel mai bun film al anului, dar sincer cam necomorecial si cam greu pentru consumatorul de rand. :))
Preday pe 01 Mai 2022 13:22
Când vine la noi??? Nu apare nici o dată pt premiera în România
Phantom_sub pe 6 mai 2022 14:54
samirstefan pe 22 Martie 2024 18:38
Cu siguranță cel mai slab film care a câștigat vreodată Oscarul pentru cel mai bun film.Sunt în asentiment cu cei care nu l-au apreciat și îmi e milă de elitiștii care l-au ,,digerat".
IonPopescu1965 pe 30 Martie 2023 15:25
Film bun, dar mult prea ridicat in slavi pentru ceea ce este. Multe linii narative care nu sunt inchise si explicate intr-un absurd de situatie. Au fost si alte filme foarte bune anul acesta care aveau loc la oscar. Oricum un film bun!
lili22 pe 12 Martie 2023 00:26
E foarte bùna actrita din rolul principal, dar in rest, sa zicem ca sunt obosita la ora asta.
jonny17 pe 03 Decembrie 2023 22:56
Sunt uimit ce rezistenta la nou exista aici, numai conservatori. Foarte bun filmul, insa la prima vizionare s-ar putea sa nu-l apreciezi la adevarata lui valoare, cel putin in cazul meu. Poate in acel moment eram prea plin si l-am vazut numai cu ochii nu si cu inima.Pe langa prestatia artistica de exceptie care incanta are multe alte aspecte de finete, open mind,, un boom de perspectiva asupra universului si o subliniere a sentimentelor si valorilor care definesc aceasta inteligenta organica ciudata atat de minunata si atat de fragila.
6Patronul9 pe 26 Mai 2023 17:09
Chiar n-am inteles agitatia cu filmul acesta. Nu are nimic original sau nemaivazut. Nu exceleaza si nu iese cu nimic in evidenta. Mi se pare unul dintre cele mai suprapareciate filme din istoria recenta,daca nu chiar cel mai.
Jigorugu pe 08 Mai 2023 03:06
Am rezistat o jumătate de oră....Nu are nimic din "cel mai bun film al anului " , nici măcar în categoria film de văzut la ProTv, e doar un politically correct fără noimă.
CipiDrago pe 17 Septembrie 2023 00:30
Minunat!
Este clar ca acest film nu este pentru toata lumea. E complex, cuprinzator, halucinant. Mai are si morala si viziune. Nu poti sparge seminte la el. Un film BUN. Cui nu-i place se poate uita la Aquaman ;)
bovoro pe 26 septembrie 2023 23:29
Ok. Tie si altora v-a placut filmul, mie si altora nu. Faptul ca ti-a placut tie crezi ca te indreptateste sa te dai destept si ironic fata de cei carora nu le-a placut? Hai, baaa...
danzandt_gmail_com pe 29 septembrie 2023 14:10
Faptul ca te consideri mai destept decat majoritatea celor ce comenteaza aici, nu-ti da deloc dreptul sa jignesti pe cineva! De fapt, esti un mic egoman, doritor sa-si impuna parerile chiar daca sunt stupide. Nu stii cui te adresezi, poate ca nu sunt toti papagali înfumurati ca tine. Sa-ti fie rusine!
annaconsta pe 17 Martie 2023 12:58
Asta nu e film, e experiment social. Cineva a vrut sa vada cum reactioneaza oamenii dupa atatia ani de spalare pe creier si social media. Vreau inapoi cele 2 ore din viata mea... Atatea premii si nominalizari induc in eroare...