Păreri Easy A

Păcătoasa

tony_mondyalu pe 20 Aprilie 2011 14:04
are o tema cu totul si cu totul interesanta....e practic un adevar trait de ff multe pers in timpul liceului chiar si la noi...oricum kiar placut filmul.....mult mai placut finalul insa prea brusc ....oricum e bun filmul merita vazut
roxannadaniella pe 20 Aprilie 2011 09:32
Easy A sau Păcătoasa este un film cu un subiect foarte intersant si care prinde foarte bine la public sa nu mai vorbim despre Emma Stone o actrita din punctul meu de vedere foarte buna nu a avut pana acum roluri prea mari dar cu siguranta acesta este. Stanley Tucci este actorul care face diferenta intr.un film are filme foarte bune.
Subiectul filmului este unul normal la adolescenti americani.Intamplari tipice fetelor din america unde exista mereu o fata cunoscuta si una care este mereu pe ultimul loc, numai ca ascesta fata incearca sa iasa din aceasta imagine si sa dovedeasca cine este.
Un film care nu te plictiseste,un film nou si chiar interesant.
Mai exista si alte filme precum ,,Not Another Teen Movie'' ,,American Pie'' ,,Sleepover'' si multe altele dar acest film mai are ceva in plus.

danymury pe 08 Aprilie 2011 12:29
foarte tare...imi place de ea ca i tupeista rau de tot...foarte fain filmu
deedee93 pe 03 Aprilie 2011 22:20
e... dragutsel :) doar pt cand nu ai ce face :P nu e ft speciala povestea
Federer pe 03 Aprilie 2011 04:59
Frumos filmul,am ras la unele faze si merita vazut oricum:X
lmalureanu pe 02 Aprilie 2011 01:26
e ok filmul...recomndat daca vrei ceva usor...de seara
alialiali23 pe 24 Martie 2011 17:18
un film de adolescenti superb cu un strat de romantism si comedie
turonian pe 19 Martie 2011 09:35
Un film frumos cu adolescenţi americani. Destul de reuşit zic eu. Emma Stone e excelentă.
indiferrent pe 17 Martie 2011 13:32
Relatia cu familia face toti banii.E un film dragut, moralist.
MrSnuggles pe 25 Februarie 2011 22:27
UN film care dupa parerea mea il pot numi BUN .
De ce ? Este diferit de majoritatea filmelor cu adolescentii tipic americane.
Actori au jucat rolurile super ok ,nu am avut vreun moment in care sa pot spune ca actorul nu a putut sa isi faca scena cursiv si fara probleme (cel putin asta spun despre Emma Stone care este o actrita relativ noua in aceasta industrie,daca nu ma insel ea isi face debutul in filmul Superbad)

Per total mi se pare un film ok ce merita vazut chiar daca esti baiat mi se pare un film potrivit pentru adolescentii din zilele astea .

sarrpe pe 11 Februarie 2011 14:29
zapacita actrita
RECOMAND!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ionut77 pe 07 Februarie 2011 16:13
Este un film bun , chiar daca actiunea incepe cam greu.
sarge pe 8 februarie 2011 15:10
Incepe actiune mai greu dar trebuie sa recunosti ca este de nota 10
ionut77 pe 8 februarie 2011 16:13
fiecare cu parerea lui pana la urma.
someone_who_dares pe 04 Februarie 2011 13:43
Mi-a placut foarte mult de Emma Stone. Si filmul a fost chiar interesant, mi-a placut ideea. Bineinteles, sfarsitul este previzibil, dar in rest este chiar simpatic!! :):X
Ariel6 pe 24 Ianuarie 2011 17:14
L-am vazut aseara...Mi-a placut. A fost funny. Destul de bun filmul .
tralalala pe 22 Ianuarie 2011 15:36
Chiar mi-a placut filmu` asta...eu zic ca merita :)
th3eo pe 19 Ianuarie 2011 12:16
Super film. Imi place actrita. Este prima data cand o vad intr-un film.
Banana02 pe 10 Ianuarie 2011 22:21
Un film bun!
Un film bun pentru mine cel putin ..intodeauna mi-au placut filmele cu adolescenti ,gen American pie , Van Wilder ,etc . Si acesta este unul si oricum vi-l recomand ., interesant oricum cum a reusit sa iasa din tot rahatul mie chiar mia placut. Inca ceva foarte important ce reiese deaici ce spune la final , imi place mult tipul , poate am sa-mi pierd virginitatea cu el acum , poate diseara, poate peste o luna , poate peste un an ,etc ,dar asta nu este treaba nimanui . Asa ar trebui sa fie multa lumea in viata reala si sa lase barfa la o parte si sa-si vada de viata lui :D .cam atat de spus .nota 8 de la mine
SoKaT pe 08 Ianuarie 2011 19:37
Merita vazut , un film cu adolescenti destul de reusit ! Nota 8 !!!
QueQuowle pe 06 Ianuarie 2011 13:00
Merita vazut. Ma asteptam sa fie abordate subiecte deja afumate, dar m-a surprins placut.
andyy pe 06 Ianuarie 2011 00:57
Prea multe nu sunt de spus despre acest film... cu si despre adolescenti, despre problemele arzatoare ale varstei, prezentate si tratate cu umor. Cam atat.
nightmare28 pe 05 Ianuarie 2011 19:13
Bun!
Bun filmul! Merita vazut! Il recomand ...............
lorenne pe 03 Ianuarie 2011 17:46
Intr-adevar nici eu nu am asteptam la prea mult din partea acestui film insa a fost chiar dragut si cu un final foarte frumos.
Eve pe 31 Decembrie 2010 17:45
Un film...diferit, daca pot spune asa. De asemenea si interesant;)
dulce_paula07 pe 30 Decembrie 2010 18:38
Bun!
Eu ma asteptam la un film banal, la care sa nu merite sa te uiti, dar m-am inselat. Celor carora le place sa vizioneze un film cu si despre adolescenti le recomand acest film. Este un pic "altfel" decat celelalte de acest gen.
crystynel23 pe 28 Decembrie 2010 13:46
ii asa tare filmul .. merita vazut ... ii si comedie ... dar are si drama ... oricum , e un film fain :) :* :D
R1nnna pe 28 Decembrie 2010 05:49
Super
O ador Ca si Actrita . Imi Place filmul Mult. Il recomand Cu mare placere !
Thoughts about nothing… pe 20 Decembrie 2010 21:54
Un film cu portocale – Easy A
Uitati un film care mi-a placut mai mult decat trailerul… ori filmul a fost bun, ori trailerul prost. Eu sustin prima varianta! Easy A e chiar simpatic. Si iata cum ma intorc eu la filmele cu liceeni, care, nu stiu de ce, imi plac in mod deosebit. Pana cand? Easy A (2010) citeşte
DianaMS pe 14 Decembrie 2010 20:29
Ar fi pacat sa nu il vizionezi
Cand ma uit la progrmul cinema si vad cate asa numite comedii dau valma, parca imi vine sa ramana casa. Poate am eu un umor de moda veche dar glume fara sare si piper (gen 'Ha, ha am tras un part!" sau "Ha, ha eufemisme si apopropouri gratuite!") ma lasa rece. Easy A/Pacatoasa nu intra in aceasta categorie! Iata un film despre adolescenta care trateaza subiectul cu umor istet! Subiectul poate fi chiar neglijabil, dar jocul actoricesc si felul in care este tesuta naratiunea te captiveaza si iti aduc zambetul pe buze. Iar la final, dupa ce luminile s-au reaprins in sala, parca pleci acasa mai fericit.

Recomand oricui care, asemenea mie, nu se da in vant dupa comediile romantice si vrea pur si simplu un film simpatic despre oameni, despre tinerete!

kraker pe 14 Decembrie 2010 00:57
dragut
singurul cuvant cu care il pot caracteriza este dragut, l-am vazut la cinema , povestea tipei cu zvonul e cam trasa de par, realitatea e cam altfel, intelg ca e film, dar totusi trebuie sa para cat mai real, sex pe bonuri de masa =)) watever, merita vazut daca te plictisesti si ai timp mult de stat degeaba, in schimb va recomand si you again, o comedie vazuta de curand care merita vizionata pana la ultimul minut, despre destinul a trei generatii de actrite, destin intrepatruns in realitate, genial
shadow87 pe 13 Decembrie 2010 22:06
Merita vazut, chiar am ras si mi-a placut foarte mult, chiar daca in viata de zi cu zi nu reusim chiar totul.
Ammelie pe 13 Decembrie 2010 14:01
Easy A (2010)
Dragut filmul, dar nimic special totusi. Am apreciat ca s-a distantat destul de mult de clasicul film cu adolescenti, dar pastrand totusi ingredientele pe placul targetului. 6/10.
brinceanu pe 13 Decembrie 2010 10:08
dragutz...desi ma asteptam la ceva mai mult dar a fost ok....pt fete:)
mikiduzza pe 12 Decembrie 2010 12:42
filmul este bunicel...
cam tras de par. hai sa ii ajutam pe toti prin minciuna, si apoi hai sa zicem adevarul ca sa ne recastigam reputatia.
si bineinteles in toata chestia asta ne gasim si marea iubire :D

ionutt- pe 07 Decembrie 2010 11:59
Merge, ideea’i buna, bine jucat si cel mai important daca tot ii comedie e ca se rade
sarge pe 30 Noiembrie 2010 16:52
O comedie reusita ce combina umorul personajelor cu un usor romantism. Trebuie vazut neaparat
pufu4all pe 22 Noiembrie 2010 23:57
Pufu
.verry funny filmu eu am vazut filme merita sal vezi
pall170 pe 21 Noiembrie 2010 20:51
trailerul este destul de simpatic, ar putea fi o comedie romantica cu ceva succes ;)
Simy08 pe 15 Noiembrie 2010 16:59
Nu stie cineva daca va rula si in Baia Mare?:D.avem tot cinema city,acum in 5 noiembrie s-a deschis,va rula filmul sau nu?(nu neaparat saptamana asta).
DarkDana pe 15 Noiembrie 2010 00:19
Tocmai terminai de vazut filmul: e funny & cute, merita vazut!
O chestie in schimb m-a intrigat: "secta" de righteous religious upholders din film e al naiba de non-religioasa. Amanda Bynes, the leader of the "sect", is mighty undressed (maybe I should say sexy-dressed) for someone trying to uphold the no-sex-until-marriage rule.

rugby92 pe 13 Noiembrie 2010 14:31
DAAAA
Razi cu lacrimi.....MERITA VAZUT :D:D:D..........................................:X:X:X:X:X
G.Norbi27 pe 10 Noiembrie 2010 16:45
Interesant,cum de joaca si Amanda Baynes,acum cateva luni am citit pe yahoo.com ca se lasa de actorie din nu stiu ce motive :)
andrei_oarga pe 03 Martie 2018 22:52
O comedie buna,cu o poveste reușită iar Emma Stone a jucat bine,merita vazut in special de fanii comediilor romantice!
H4cK3RuL pe 10 Ianuarie 2018 18:16
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Inca un film care nu trebuie ratat, recomand 100% ...
Dragos.87 pe 31 Iulie 2017 21:09
Cine spunea ca Emma Stone nu poate juca si in comedii,se insela.O comedie destul de buna care m-a surprins pentru ca nu credeam ca va fi atat de bun.Un scenariu modest dar bine regizat si multe dialoguri si momente funny.Merita vizionat!
cosmin742000 pe 15 Februarie 2017 09:18
O comedie romantica americana buna ceea ce o rara avis dupa 2000 , nu cred ca am vazut 10 comedii romantice americane bune in aceasta perioada.
easy.b pe 17 Iulie 2012 01:02
doamne super bestial asa e pitbull la filmul asta chiar am ras. este cred ca singurul film la care am ras si ma lasat uimita de aceasta poveste. bravo lor punetil la bookmark ca sa il revedeti eu asta am sa fac povestea unei fete ca oricare alta.
zapacel pe 25 Noiembrie 2011 12:31
Chiar mia placut filmul :) a fost destul de bunicel
ki.lu21 pe 19 Noiembrie 2011 14:48
nici nici .. e potrivit :X sincer, mie mi a placut
Denisse.Opt pe 04 Noiembrie 2011 22:32
un film foarte bun. am fost sceptica cand am intrat in sala de cinema pentru acest film, dar surprinzator a fost foarte inteligent pus la punct. Nu a semanat deloc cu filmele 'teen', a reusit sa fie profund, umoristic si lejer in acelas timp.
kakapiciu pe 24 Octombrie 2011 00:01
Ideea filmului este una buna, iar Emma Stone se descurca de minune in rolul personajului principal.
Go 1 2 3