Păreri Easy A

Păcătoasa

Higuain69 pe 23 Noiembrie 2010 00:07
Easy-A
Super filmul.....acum 5 minute l'am terminat de vizionat si mi-a facut o impresie foarte buna......un film cu adolescenti foarte reusit........
loryrose pe 20 martie 2011 13:19
Total de acord cu tine :D
winnioana pe 7 iulie 2013 02:54
M-am plictisit la el...
artgrl pe 17 Noiembrie 2010 23:31
e dragut filmul. merita sa l vezi daca iti place genul.
ARP pe 27 Noiembrie 2010 17:35
Nu asteptam prea multe de la el dar e un film placut de vizionat
PrincessMARIA pe 02 Decembrie 2010 11:20
Nu m-a impresionat deloc
Este dragut si atat...O idee de film interesanta si atat. Nu pierdeti nimic dak nu il vedeti...Doar trailerul este de el...
deeasunshine pe 11 decembrie 2010 02:07
cel mai bun comentariu! in 2 randuri ai exprimat perfect descrierea filmului! si de kte ori am zis k nu ma mai las pacalita de trailere.... dezamagire... dar e incredibil km de pot spune unii ca " I.U.B.E.SC. FILMU asta ramane o dilema 4ever!!"
winnioana pe 7 iulie 2013 02:56
grammar nazi pana si pe cinemagia... esti ruda cu krem?
Vorador pe 12 Ianuarie 2011 01:37
O comedie neasteptat de buna a acestui an. Emma Stone face un rol bun. Un film care merita vazut.
Cosminmzq pe 24 Decembrie 2010 12:45
Acest film a fost atat de bun incat l-as mai urmarii odata + conoara sonora care a fost si mai buna.
danyx493 pe 22 Noiembrie 2010 18:18
O comedie adolescentina, cu tendinte relativ-partiale spre romantism, ce abordeaza un subiect fara perdea : "ce s-ar intampla dacă unei fete cuminţi i s-ar duce vestea prin şcoală că e o desfranata?!"...a fost destul de frumos, chiar mi-a placut, Emma Stone a facut o alegere buna alegand acest rol (aduce umpic cu stilul lui Lindsay Lohan)!oricum cel mai mult mi-a placut morala filmului, nu pretinde ceea ce nu esti!
Moody pe 22 Noiembrie 2010 22:30
O comedie oarecum originala deoarece inverseaza pozitia din filmele obisnuite cu adolescenti, in care virginii sunt marginalizati pentru asta, iar cei populari au o viata sexuala activa. Prin aceasta inversiune de scenariu ne prezinta si cealalta parte a povestii si putem trage concluzia ca adevarul este pe undeva pe la mijloc. Nu a fost o comedie "laugh out loud" insa te face sa zambesti din cand in cand, la un moment dat o da putin in drama. Finalul a fost cel mai mare cliseu posibil, cu baiatul punandu-i muzica iubitei sub balconul ei dar se trece cu vederea pentru ca a fost intentionat pus acolo pentru a parodia si mai mult(daca nu s-a ras deja in tot filmul) de filmele pline de clisee.
As vrea de asemenea sa ma opresc asupra prestatiei Emmei Stone care face un rol foarte bun, dar trebuie sa remarc si pe Amanda Bynes care joaca un personaj "negativ-pozitiv".
Per total,… citeşte

legolas05 pe 18 Februarie 2011 20:19
un film bunicel....cu cateva faze bune si cam atat....bine ca nu am mers la cinema sa il vad,dadeam bani aproape degeaba
treideix pe 22 Decembrie 2010 20:54
Pierdere de timp
.... dezamagire totala.... va recomand... Van Wilder Freshman Year.. o sa radeti ;)
lav pe 12 iunie 2011 11:23
ce e asa de ras la el?...e chiar mai prost..
Anymai pe 31 octombrie 2011 16:21
Easy A chiar a fost un film bun. Si nu e cine-stie-ce ca si comedie dar ideea e buna.
bugs pe 26 Decembrie 2010 18:14
E ca lumea filmul si prezinta o actiune mai rar intalnita.
crisa_itgirl pe 15 Decembrie 2011 19:27
Un film perfect. La început mă aşteptam ca tipa să fie o adolescentă normală şi prostuţă dar s-a dovedit a fi exact opusul. Îmi place la nebunie rolul ei!
Mi-a plăcut tot filmul, m-a captivat 100%. 9.

beclais pe 15 Noiembrie 2010 18:44
linkul de la torrent
cei care ati vazut deja filmul dati mi si mie linkul
sau spuneti mi de pe ce site l ati downloadat
hai va rog
chiar vreau sa l vad

maryds pe 19 noiembrie 2010 04:18
a aparut pe iplay daca ai cont...
tuiila pe 12 mai 2018 15:58
Mergi frumos si cumpara-l!
roxza pe 24 Iunie 2010 22:46
cred ca va fi un film interesant ...este acel film tipic adolescentin cand toti ti se urca in cap...abia astept sa il vad;)
cetateanu pe 24 Noiembrie 2010 17:15
I.U.B.E.S.C filmu asta! pt mn : genial!!!!!!!! !!!!!
MNarcis pe 11 Decembrie 2011 21:13
Ce m-a impresionat a fost ca iese din tiparele obisnuite (ma gandeam la inca o comedie obosita cu si despre adolescenti) si este cu si despre adolescenti dar un subiect cu totul diferit, si interesant care pe mine m-a captivat, plus destule faze amuzante, iar Emma Stone chiar mi-a placut mult cum a jucat........il recomand cu incredere, (bineinteles nu il recomand persoanelor mai inaintate in varsta, pentru ca daca un barbat de 40 de ani vede acest film, sigur o sa ii sa para pierdere de timp si plictisitor).
alex_il_fenomeno pe 21 Martie 2011 11:36
o comedie destul de buna , arata cu ce viteza uimitoare circula zvonurile prin S.U.A. si cum se poate distruge o reputatie (sau se castiga , exemplul de fata) din cauza acestui lucru ! filmul a fost destul de interesant !
Duabaig77 pe 13 Februarie 2024 00:08
A Drama-Romance-Romantic Comedy Parody Funny Expectedly Good Film
Early's 10s 2010s 00s 2000s 20s 2020s Tom Cruise Andrew Garfield Dave Franco Josh Hutcherson Beau Mirchoff Channing Tatum Zac Efron Kendall Schmidt Liam Payne Brett Davern Joseph Gordon Levitt Luke Bryan Cody Simpson Matthews Sanders Charles Shadows Gerard Butler James Maslow Easy A Earliests 00's 10's 20's 2000's 2010's 2020's
mongolarix pe 06 Aprilie 2011 16:19
mai bine NU
Ce ma deranjat cel mai mult la filmul asta este faptul ca pleaca de la o premisa foarte proasta si este absolut nerealistic ...eee nu e genul meu , nu il recomand
nyuszi pe 13 Martie 2011 10:36
Nu mi-a placut. Mai bine raman la filmele (ce-i drept, mai vechi) ale lui John Hughes. Cred in schimb ca m-ar amuza teribil un film cu/despre parintii fetei. Au fost geniali!
ArjenRobben pe 02 Ianuarie 2011 02:23
O comedie de duzina dupa parerea mea.Nu pierdeti nimic daca nu il vedeti
diana7 pe 18 Decembrie 2010 21:38
bunicel
nu e cine stie ce filmul m-am uitat la pentru ca joaca Amanda Bynes, Penn Badgley si Emma Stone doar atat
parerea_mea pe 01 Mai 2015 17:50
Un film foarte slab, NU il recomand, pierdere de timp.
robywolf19 pe 11 Iunie 2013 21:14
Slab!
Un film foarte prost, nu am ras nici o secunda la el, nu stiu de unde are nota asta asa mare, plictiseala totala, idee penibila, joc actoricesc penibil, scenariu penibil, un film penibil, nu recomand!
GeorgeGeo2011 pe 14 Mai 2012 15:48
Sincer comedia voastra la care ,,nu mai puteam de ras" pe mine nu m-a impresionat deloc chiar nu am ras deloc cu toate ca iubesc comediille
puffulette pe 05 Februarie 2012 11:23
Mi-a placut mult acest film, Emma a jucat foarte bine iar scenariul a fost foarte bun... Mi-a placut cum ii ajuta pe ceilalti, iar sfarsitul a fost destul de neasteptat.. Merita vazut
Gaby_Gabycool2011 pe 19 Noiembrie 2011 18:58
Easy A
Nu a fost un film bun deloc,a fost jalnic din toate punctele de vedere.
simleuan pe 26 Septembrie 2011 17:52
asta o fost unu dintre cele mai slabe filme pe care le-am vazut
CmrsCristina pe 01 August 2011 17:20
Cel mai prost film vazut vreodata, si am vazut foarte multe :-j, mai mult de 45 min n-am putut sa ma mai uit, si ma mir ca am rezistat atat.Il recomand tuturor celor care au vazut toate filmele din lume, si acesta e ultimul ramas.
cristenfgs pe 23 Iunie 2011 14:29
Ce mi s-a parut cel mai interesant la acest film este atitudinea Emmei Stone. O prinde foarte bine rolul. E un film usurel, dragutel, eu zic ca merita vazut.
Laura00 pe 27 Aprilie 2011 12:33
Mi-a placut ideea filmului si actorii.E o comedie buna.
yellowtime2009 pe 13 Martie 2011 00:50
Easy A
mai bine nu...am incercat sa vad Easy A si am reusit sa ma uit la 10 min din el apoi am inchis..nu e un subiect prea interesant
grig33 pe 31 Decembrie 2010 00:00
NICE
O comedie cu adoscelenti in ziua de azi, comedie reusita pentru cei tineri care n-a mai apucat aceste vremuri.
iuly12iuly pe 22 Decembrie 2010 14:12
ii foarte fain:X:X....nu am mai vazut un film pe tema aceasta e interesant .....desi mi`ar fi placut sa arate ce se intampla cu pshiholoagul scolii
movie_wave pe 18 Decembrie 2010 23:29
Super
Filmul ii bun, merita vazut :) Il recomand cu placere ;)
Sergiu.Lobont pe 18 Decembrie 2010 01:09
Simpatic
In genul comediilor romantice insa cu un umor de calitate... cu toate ca din punctul meu de vedere prima faza comica are loc pe undeva prin minutul 30. O abordare oarecum interesanta fara a fi genul de comedie cu un scenariu teribil.

PS: Imi place vocea Emmei Stone

AdriAdrianna98 pe 15 Ianuarie 2014 18:56
Obligatoriu de vazut
Un film foarte bun, o comedie reusita iar Emma Stone joaca excelent. O idee simpatica care merita vizionata
RECOMAND !

Jengulici pe 28 Februarie 2013 21:18
Cel mai mult si cel mai mult imi place relatia dintre Olive si parintii ei ...foarte dragut si amuzant in acelasi timp! :))
Andrei.Ciprian pe 29 Februarie 2012 07:31
O surpriza foarte placuta!
Parerea mea e ca nu e rau deloc este chiar foarte bun.Un film ce merita vazut indiferent de situatie.Emma Stone ne demonstreaza ca este una dintre cele mai talentate tinere actrite de la Hollywood.
zeki pe 08 Ianuarie 2012 15:30
acceptabil filmul , are cateva faze comice , in rest mi-a placut ideea .... Emma Stone joaca senzational !
Stelista pe 03 Iulie 2011 21:32
THE BEST!!!
O lectie de viata ,un film foarte bun in care trebuie sa invatam ca nu trebuie sa ne luam dupa 'gurile rele din jur' pentru ca nu intotdeauna e asa cum pare ! Excelent, i love it
Arlequinade pe 16 Ianuarie 2011 12:49
Nu e "genial" dar e un film bun de vazut intr-o zi cand te plictisesti sau nu ai nimic mai bun de facut. E plin de stereotipuri (adolescentii sectanti obsedati de religie; parintii "cool"; femeia adultera; etc) iar povestea e cat se poate de predictable. Ceea ce insa m-a impresionat a fost actrita principala, care mi-a placut foarte mult. Are o voce interesanta si mi se pare ca joaca o "liceeana" mult mai autentica decat majoritatea pe care le-am vazut in ultima vreme.

Ideea de la care a pornit povestea mi se pare si ea destul de "fresh". Pacat ca dupa scurt timp s-a transformat intr-o comedie oarecare despre adolescenti.

edy21 pe 23 Decembrie 2010 14:55
Mi-a placut mult l-am vazut acum cateva minute a fost fain,captivant desi la inceput a fost cam plictisitor pana nu s-a dus cu Brandon la petrece si nu s-a intamplat ce s-a intamplat ...(una dintre scenele mele favorite am ras o multime) deci a fost un film reusit care pune in practica "problemele" ,situatiile sau lucrurile mai bine zis prin care trec adolescentii foarte istet.
Iar despre Emma Stone n-am stiut ca poate juca asa bine a fost nemaipomenita merita nominalizarea la Golden Globe pe deplin si cine stie poate v-a si castiga...nota 8.

VikOps pe 08 Decembrie 2010 23:48
slab rau.Genul filmului trebuia sa fie comedie romantica,eu unul nu am vazut o faza amuzanta ....
elmedico pe 25 Noiembrie 2010 18:45
Chiar daca majoritatea parerilor sunt pro, eu nu vad chiar asa de bun acest film. Comedia exista, dar lipseste cu desavarsire, iar glasul acestei fete aduce mai mult cu al unui barbat!
Mariusrap91 pe 29 noiembrie 2010 02:36
eee pwla... daca stai mai bine sa te gandesti seamana cu Delia si la voce si la fata :P
ioanaa_ioana pe 18 August 2019 12:15
Film pentru adolescenti. Copilarii, maimutareli specifice varstei. Nota 5. Se vorbeste si iar se vorbeste, se vorbeste mult si inutil.
Sorin87 pe 21 Iunie 2011 17:04
Easy A
Spre deosebire de celelalte filme de acest gen, chiar e foarte bun. Mie mi-a placut mult, e o comedie romantica ce iti induce o stare de buna dispozitie si te relaxeaza, o recomand oricui vrea sa vada ceva diferit fata de filmele tipice(de 2 lei) cu adolescenti.
andreea1987d pe 19 Iunie 2011 16:51
interesant film....cat de repede pot circula zvonurile....bun film like it
MirceaCeaTanara pe 17 Iunie 2011 12:50
Nici nu am vrut să-l vad la început, mi s-a părut o prostie. Dar nu a fost o pierdere de timp, chiar mi-a plăcut. Partea mea preferată sunt părinţii fetei şi sarcasmul omniprezent.
Pare un film tipic cu adolescenţi, dar are un farmec al lui.

ardeiaru pe 20 Aprilie 2011 21:22
Hai sa n-o facem, dar sa zicem ca da
daca nu ai alt film de vazut, incearca-l...ca tema, ok ceva nou, interesant, dar sa nu te astepti sa razi, maxim un zambet pe ici pe colo....sincer l-am oprit dupa vreo 35min...