Păreri Creepshow

(1982)

Creepshow

xerses pe 12 Iunie 2018 21:59
Eu am fost captata de povestea ultimelor 4 scenarii; chiar daca au trecut atatia ani, mi-am amintit cu drag si de Tales from the crypt.
marillion pe 18 Septembrie 2013 17:29
Păcat de Ed Harris, Hal Holbrook, Leslie Nielsen şi Ted Danson că au jucat în acest film infantil, submediocru, ecranizarea unor bazaconii marca Stephen King. Cu indulgenţă nota 4.
andystarx pe 06 Decembrie 2017 15:14
Pentru un horror clasic si pentru ce tehnologie se dispunea la acea vreme,chiar pot sa zic ca merita o vizionare pentru impatimitii acestui gen ! In film apare si Stephen King,celebru scriitor dupa care s-a facut acest film !
cosmin_kedii pe 18 Septembrie 2013 19:21
Filmul are o selecție bună de actori și un joc bun ......
paul2000 pe 01 Mai 2012 13:47
Din colaborarea lui Stephen King cu George A. Romero a rezultat una dintre cele mai celebre comedii horror a secolului trecut! Plin de farmec, cu o distributie de exceptie si beneficiind de efectele speciale ale perfectionistului Tom Savini, aceasta pelicula este un must seen pentru toti fanii genului horror si nu numai! Recomand!
CosminHorrorMaster pe 05 Aprilie 2011 07:54
CREEPSHOW
Cand eram mic il confundam deseori cu Tales from the Crypt, ei bine pana acum 2 ani cand l-am vazut. Filmul mi s-a parut destul de bun din moment ce este scris de George A. Romero si scris de Stephen King. Filmul este bazat pe 5 povesti, care nu au legatura una cu alta, dintre care eu personal v-as recomanda pe primele 4.
deadlord pe 20 Octombrie 2012 18:49
Este un film destul de reusit, dar mult mai bune sunt povestile din Tales from the Crypt.