Păreri 3 Idiots

3 idioți

Sergiu.Lobont pe 25 Septembrie 2010 01:51
Pentru cei ce doriti sa vedeti comedii care sa va faca si sa radeti dar sa si detina un scenariu foarte bine pus la punct... aici aveti raspunsul. Probabil filmul cu cele mai multe fraze cu impact foarte puternic (genul maximelor). Eu am gasit opt, cautati, poate veti gasi mai multe.
Elena1204 pe 19 August 2011 01:49
Merita cu adevarat 10!
o comedie foarte buna din care chiar ai ceva de invatat. Daca tinea mai mult nu ma suparam ...
eduard_stratan pe 31 octombrie 2015 12:24
Cand o sa raman doar cu 2 neuroni o sa notez si eu cu 10 o asemena "capodopera"!
katana pe 29 Ianuarie 2012 15:27
film pentru indieni si atat
E considerat in multe topuri ca fiind cel mai bun film indian din toate timpurile. Eu il consider o plictiseala lunga de 3 ore. Plin de momente penibile, neverosimile (credibile pentru un privitor care e la al doilea film vazut in viata) si faze adunate de pe net. Puneti in balanta '3 Idiots' cu 'Bridesmaids' sau 'Juno' si veti vedea de ce Bollywood-ul scoate filme pentru prosti.
pique03 pe 20 februarie 2012 23:13
hai ca ai dat exemple de comedii :))) altele nu ai mai vazut?mai bine te abtineai ca te ai facut de ras....parerea mea e ca este peste comediile alea de 2 lei...
katana pe 28 februarie 2012 14:12
Esti prea ieftin ca sa intelegi care ti-e pozitia in lumea celor care isi dau cu parerea despre un film, esti prea ieftin ca sa intelegi ca nu un premiu Oscar sau 5 ii dau valoare unui film. Esti un ieftin la general
bwebwe pe 29 Ianuarie 2012 17:54
din seria "hai fata ca a fost tare si pepe cantaretul"
Un film de 2 lei pentru generatia "hai la o cafea"si pipite mahmure,destul de destept pentru cele ce au terminat o facultate in ultimi ani, intradevar plin de morala :) si nelipsita poveste de dragoste pentru rromanii (care se jura ca in afara de ei toti sunt cocalari) dar cat si pentru romanticele pustoaice care se indragostesc de cate ori vad un iphone sau un card avantaje
Giulestina85 pe 10 februarie 2012 20:59
te faci si tu ca gusterul in seama !si sunt baiat !daca vrei sa stii Giulestina e galeria Rapidului !te astept oricand in Regie baietas !
margott pe 15 August 2011 16:47
Comedie ? Nu prea cred. E adevarat ca, fata de alte filme indiene care sunt de-a dreptul cretine, filmul asta chiar are o poveste solida si e bine realizat, dar nu rupe gura targului. Problema e ca au incercat sa combine mai multe genuri, si a iesit un ghiveci cinematografic. Putina comedie, putin romantism, si putin mai multa drama, cam asta e rezultatul.
aliona6 pe 10 februarie 2012 12:01
tema filmului, ideea de baza e foarte buna insa nu pt un film indian.Sincer, nu inteleg ce e asa fabulos in filmul asta. Mie sincer actorii indieni mi se par foarte plastici, inexpresivi si care reusesc sa mi exprime doar plictiseala si penibilitate.O lalaiala tipica filmelor indiene, vorbit in dodii,scalambaieli si schelalaieli tipice.Daca astia sunt actori buni, ce sa mai spunem de Anthony Hopkins, Edward Norton si multi, multi altii.Probabil pt India e un film reusit, este cultura lor si stilul lor de a face filmele precum scenele de teatru.
Codrin-Maxim pe 22 August 2010 15:43
Trei "idioti"
Merita orice secunda....filmul asta nu am sa il uit prea curand.
Nyghty pe 20 Octombrie 2014 18:31
Fă ceea ce simţi, nu ceea ce eşti obligat
Nu credeam c-o să ajung să mă tot învârt cu mouse-ul printre opţiunile de la notă, dar e greu de notat acest film. Dac-ar fi să-l notez ca şi când ar fi fost un film american, probabil că 7-8 ar fi nota pe care o merită, dar ce mă fac, că tocmai am văzut un film indian cap-coadă?! N-au apărut 300 de oameni din neant care să-mi danseze (au apărut vreo 60, dar nu de prea multe ori), iar zâmbete şi râsete a reuşit să-mi smulgă aşa cum n-a reuşit niciun film european sau american din ultimul timp.

Este destul de încărcat şi de "lecţii de viaţă", ceea ce poate fi un motiv în plus pentru a fi văzut. Am citit comentariile de pe aici şi deja mă simt ciudat că mă învârt printre note mari, dar chiar am rămas plăcut surprins. Aşa că-i voi da nota 9, dar doar pentru că este un film indian care merită văzut.

BoB-e pe 04 August 2011 14:44
m
De la-nceput, timp de o ora jumate am zis sa trec peste scenele neverosimile, interpretarea slaba si umorul cu accente puerile, ca poate-poate incep sa apara si fazele atat de laudate, inclusiv aici. Dar nu am rezistat si m-am culcat! Deh, ma simt ca Gica Contra, da` ce sa fac daca n-am putut sa trec peste?! :|
aayana pe 06 August 2011 19:55
Este bine ca cinematografia indiana vine cu ceva nou, adaptat vremurilor in care traim. E drept, ramasite din trecut mai sunt (cantecul, dansul si smulsul lacrimilor) dar 3 Idiots este o comedie foarte reusita pentru ca e gandita pe mai multe planuri: dezvoltarea personala, morala, povestea de dragoste, penibilul. Cu astfel de ingrediente nu ai cum sa dai gres. Per total e un film care te lasa binedispus si, de ce nu, cu chef de dans :)
alex_il_fenomeno pe 19 Martie 2011 19:40
un film fabulos ! merita pe buna dreptate titlul de campion indian la box-office in toata lumea , cat si distinctia de a fi unul dintre cele mai bune filme indiene din toate timpurile ! are de toate , de la muzicalitatea clasica filmelor indiene si umor pana la dramatism ! Filmul reuseste intr-o maniera incantatoare sa spuna o poveste , care , desi este structurata , ajunge sa fie usor de inteles daca ii acorzi atentia cuvenita ! Nota 10+ !
zuzaky76 pe 05 Februarie 2012 15:54
Interesant
Un film deosebit... cu de toate...si ai multe de invatat. ....simplu.. fara efecte...nici nu mi-am dat seama ca a tinut aproape 3 ore...
catasmile17 pe 28 Aprilie 2012 14:39
Un film destul de reusit. Va recomand sa-l vedeti mai ales pentru cei care nu sunt siguri ce vor face in viitor.
aliona6 pe 17 Februarie 2012 22:38
penibilitate
mi se pare o stupiditate!!! nu ati vazut filme la viata voastra daca puteti afirma ca asta e super, fabulos, de nota 10.....helauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mvpsebi pe 14 Noiembrie 2010 12:37
Foarte pozitiv, foarte comic, foarte educativ si foarte bun pt ceea ce isi poate propune un film indian. Mi-a facut mare placere sa-l vad, am fost tot timpul cu zambetul pe buze..o delectare de film !
madymada pe 28 Iunie 2011 18:38
super
nu am mai ras cu asa o pofta de mult la un film. m-am hotarat cu greu sa il vizionez, dar am avut o surpriza foarte placuta dupa primele minute, e o comedie genala, are foarte multe faze comice la care am ras cu lacrimi. il recomand cu incredere
RoxanaBordei pe 28 decembrie 2012 22:25
Asta mi s-a intamplat si mie. Imi pare rau ca nu l-am vazut mai devreme :))
alexandru_neagu pe 09 Februarie 2014 00:53
Dincolo de toate lucrurile de suprafata ( prestatia proasta a actorilor, scenariu slab, faze inspirate de pe internet ) pe care le vedem cu totii, multi dintre voi nu sunt in stare sa priveasca dincolo de ele, si sa vada lectiile de viata pe care le transmite acest film. Sunt "basic" si simple , dar pe baza carora, viata tuturor ar deveni mai buna si mai frumoasa. In drumul nebunesc dupa bani, uitam de adevaratele valori sufletesti si de bucuriile vietii... invidia si ura, lacomia, mandria , parerea ca nu exista cineva mai bun ca noi, ne fac sa uitam de oamenii din jurul nostru si de bucuria de a avea prieteni adevarati. Actorul principal este un adevarat exemplu de bunatete ce transmite un mesaj puternic " Nu invata pentru succes, invata pentru tine si succesul te va prinde din urma "
In ciuda faptului ca se lalaie prea mult , acest film e o adevarata lectie de viata, si doar… citeşte

RoxanaBordei pe 28 Decembrie 2012 22:24
Indiferent cate alte filme mai bune decat asta exista, mie mi-a placut. Poate nu are fraze originale, asta-i sigur, dar sunt bine evidentiate. Mie mi-a placut, e super ! si in plus are si o poveste de prietenie cum nu exista in realitate .... unele lucruri iti patrund in suflet!
Kyty86 pe 22 Iulie 2011 00:51
Filmul meu preferat.superb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Giulestina85 pe 09 Ianuarie 2012 09:24
reusit
un film bun de viata in care ne arata o prietenie adevarata !care schimba valorile morale si sociale ale prietenilor !
donna_donna pe 04 Septembrie 2021 22:16
E un film de nota 9 pentru ca nu e capodopera ca sa fie de 10, dar chiar e obligatoriu de vazut.
Pont: la comedii sa nu te uiti singur niciodata! Sa fie toata gasca si popcorn si bere. Sa vezi ce razi ! :))))

user-5e3ede713bbb4 pe 21 Iunie 2020 00:18
După aproape 3 ore de vizionat vei regreta doar că s-a terminat. Și vei dori să-l revezi.
Regret că n-am cu cine să-l revăd mereu.
Comedia este la maxim. Momente originale nemaivăzute în alte filme. (Probabil)
Drama și muzicalul nu sunt exagerate.
Lecțiile de viață sunt profunde și realiste. Acest film trebuie vizionat de către părinți, copii, profesori, elevi, studenți. De toată lumea.
Acordă-i 2 ore și 50 minute și vei înțelege ce spun!

Smrs pe 08 Ianuarie 2019 23:45
10, dar putea fi cu felicitari..
Un film extraordinar. Un film care merita 10 si putea fi cel mai bun daca evita chestiile tipic indiene cu muzica, dansurile si alte chestiuni ale lor, care il fac destul de neserios pe alocuri. Plus titlul foarte neinspirat!! Un remake american dupa acest film, in care sa fie eliminate elementele indiene, ar stabili probabil un nou record in premiile Oscar. Vizionare placuta!
gaby_enachi pe 28 Aprilie 2018 10:39
Am avut avut mari așteptări de la acest film, ținând cont de numeroasele recenzii pozitive la adresa lui, cât și de poziția pe care o ocupă în clasamentul 250 IMDB. Am mai vizionat filme indiene înaintea acestuia și nu pot să spun ca mi-au plăcut, însă n-am ținut cont de aspectul acesta și am ales să-l vizionez, cu greu am rezistat pana la sfârșit, confirmându-se încă o dată faptul că ,într-adevăr, cinematografia indiană nu este deloc pentru mine și o dată cu finalul acestui film, cred că s-a încheiat și curiozitatea mea privitoare la filmele indiene. Îi acord nota 5 (așa și așa) deoarece nu-l consider a fi un film atât de slab cât pentru a primi o notă mai mică, dar este totuși departe de preferințele mele.
B3stMaNxX pe 27 August 2014 21:07
Unul din filmele mele preferate,merita vizionat fara nicio problema si sper sa il vada cat mai multi!
boca_tudor_calin pe 08 Mai 2015 20:30
Superb!
Extrem de frumos realizata aceasta productie. Dupa titlu cel putin, sau oarecum chiar dupa categoria cinematografica (,,hindi,,), nu ma asteptam. Este categoric un film de nota 10. Poate este o chestiune de gust, dar sunt realmente surprins de desfasurarea surprinzatoare a actiunii, cu o imbinare drama-comedie cum nu am mai vazut! Cu siguranta, un film de neratat, care mi-l voi aminti cu siguranta mult timp!!!
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:02
sannyuu pe 31 Ianuarie 2014 01:00
brr brrrrrrrrrrm
mi-a plăcut faza aia "cum porneste motorul cu inductie" "brrrrr brrrrrrrrrrrm brrrrrrrr"
asa am izbucnit în râs :)))

superdepeche pe 06 Februarie 2013 00:33
merită văzut
Chiar dacă lumea zice că e plin de filmulețe de pe net,eu unul cred că este un film care merită văzut ,nu este un super film ,ci unul de care o să-ți amintești cu plăcere!
nelloti pe 19 Ianuarie 2013 22:50
In ciuda prejudecatilor, vis-a-vis de filmele indiene, desi nu sunt fan, acest film captiveaza. Merita vazut.
blackkangel1991 pe 14 Ianuarie 2013 16:45
f bun
Un film foarte bun cu multe faze comice un film care merita fazut foarte comic si tot timpu ai zambetu pe buze
mtraianc pe 16 Iulie 2011 14:18
foarte reusit
film indian care vine din urma si depaseste cu mult alte productii care se cred grozave .. ori cum merita vazut