Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Sep 2009, 16:15   #41
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

dragă Illo - mă faci să cred că noi două nu am văzut acelaşi film! Leonard e un pămpălău interesat incapabil să urmeze orice dragoste, şi asta şi unde acceptă să se căsătorească cu Sandra, fata pe care n-o iubea, dar cu care se culcase din slăbiciune (să avem pardon, totuşi! ) şi deci implicit acceptă toate ofertele de colaborare ale viitorului socru! ce e atât de greu de priceput?!
din punctul meu de vedere tipul este în primul rând un ratat afectiv. dacă după "capitularea" Michellei s-ar fi sinucis mai că l-aş fi creditat şi totodată iertat, pentru că m-ar fi convins că este un bărbat îndrăgostit. pe când ce face tipul, îşi aminteşte un pic mai mult şi de interesele lui reale (bănui eu) o familie proprie, un trai decent, părinţi de ale căror nevoi / sfaturi trebuie să ţină seama etc. I hate him! e viaţa plină de bărbaţi lipsiţi de caracter şi îndrăzneală, mi-ar fi plăcut să cunosc excepţia, nu regula. atât.

(te rog nu te supăra pe mine şi nu mi-o lua în nume de rău, ştiu că ţi-am mai spus asta cândva, şi mai ales sunt conştientă că oricum nu e treaba mea, însă când faci un lucru, ca de ex cititul unei cărţi, vizionarea unui film, nu te mai împărţi, în acelaşi timp în 5 direcţii diferite, încearcă numai să te concentrezi pe-o singură activitate, şi vei vedea că satisfacţia va fi mult mai profundă şi mai de durată.)
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 16:40   #42
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Multumesc de sfat dar nu stiu care e motivul pt care mi-l dai. si sincer, nici sfatul nu prea-l inteleg (stiu, nu ma duce capu', ce-o fi asa de greu de inteles, nu?_

In alta ordine de idei, nu te supara pe mine ca am aceasta parere despre film, stii, e un film, si nu tre sa-l urasti asa tare pe Leonard. Imi dai senzatia ca suprapui filmul cu realitatea incat nu-ti intzeleg nervositatea si inversunarea.

Nu ma pot raporta la acest film asa cum o faci tu.

Tu sustii ca Leonard e un distrus emotional mercantil eu sustin ca e un distrus emotional dar care incearca sa supravietuiasca. Sub nici o forma nu e materialist, ce alt argument vrei decat faptul ca intrwe business si iubire el ar fi fugit in lume cu iubirea? Am obosit.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 16:46   #43
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Dragomara,

Eu cred ca pe tine te-a parasit unu' pt una bogata
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 17:28   #44
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by illotempore2002:
Dragomara,

Eu cred ca pe tine te-a parasit unu' pt una bogata
babe, nu există femeie mai bogată decât mine!
evident nici mai modestă!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells