Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 May 2011, 23:54   #201
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by White1:
Carisma care se impleteste armonios cu talentul dovedit in atatea filme bune si in atatea roluri diversificate. Probabil te enerveaza popularitatea de care se bucura, dar el chiar o merita, spre deosebire de altii.
Continunand cu topul: 4.Hayden Christensen 5.David Hasselhoff 6.Michael Cera


Nu vrei sa ii faci o statuie?
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 23:54   #202
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Sa nu exageram.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 02:57   #203
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Cristina_:
Johnny Depp mi se pare un tip foarte increzut

Ti se pare

Originally Posted by Cristina_:
si care vrea sa para si foarte excentric(poate si este?)
Normal is boring

Originally Posted by Cristina_:
Tocmai de aceea are si foarte multi fani, probabil datorita carismei lui
Spui asta de parca ar fi un defect sa ai carisma

Originally Posted by Cristina_:
Dar Depp actorul mi se pare foarte slab
Ti se pare
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 06:41   #204
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
@Cristina_:ca ti-e antipatic nu mi se pare ciudat, dar ...:

Originally Posted by Cristina_:
Johnny Depp mi se pare un tip foarte increzut ..

poate n-o sa ti se mai para asa :
Inside The Actor's Studio
LATE SHOW with DAVID LETTERMAN
Fear&Loathing Las Vegas

Last edited by klaudya_e : 22 May 2011 at 07:32.
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 08:39   #205
BenPC
Senior
 
BenPC
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 133
Cel mai nesuferit e Ben ... Affleck , Robert Pattinson , Ashton Kutcher , Shia LaBeouf , Mark Wahlberg , Sam Worthington, Nicolas Cage , Ryan Reynolds.

LE: ... uitasem de Adrien Brody

Si la capitolul actrite nesuferite, probabil offtopic, Katherine Heigl, Sandra Bullock, Kate Winslet and maybe Angelina Jolie

Last edited by BenPC : 22 May 2011 at 08:49.
BenPC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 08:57   #206
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by BenPC:
uitasem de Adrien Brody
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 09:48   #207
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by klaudya_e:
@Cristina_:ca ti-e antipatic nu mi se pare ciudat, dar ...:

Originally Posted by Cristina_:
Johnny Depp mi se pare un tip foarte increzut ..

poate n-o sa ti se mai para asa :
Inside The Actor's Studio
LATE SHOW with DAVID LETTERMAN
Fear&Loathing Las Vegas

Recunosc ca imi place de Depp cum joaca in Sleepy Hollow.Mersi klaudya_e pt linkuri.

Last edited by Cristina_ : 22 May 2011 at 09:51.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 11:16   #208
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Depp e supraestimat + filmele, in care joaca, sunt slabe.

mare actor, joaca in toate basmele posibile. Baiatul cu foarfeca in loc de mana, ceva cu un inorog, ceva cu charlie si ciocolata, alice in tara minunilor, piratii nemuritori din caraibe... Sa apreciezi un actor dupa ce il joaca pe Verde-Imparat, sa il si lauzi...

L-am vazut jucand in Public Enemies, a jucat slab si filmul a fost slab. In From Hell, oribil film, omul nu mi-a transmis absolut nimic, plus personajul era penibil rezolvand cazuri drogandu-se, avand halucinatii.

Ca sa raspund argumentului absolut cretin "Ce vina are el ca filmul a iesit prost?" ... pai, nu cred ca i-a cineva un pistol la tampla obligandu-l sa joace. A primit un scenariu, l-a citit, stia cine e regizor, producator, etc. El a acceptat sa joace, nu l-a obligat nimeni.

2 filme, in care a jucat, mi s-au parut foarte bune, Donnie Brasco si Don Juan DeMarco. A jucat foarte bine in amandoua.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 12:45   #209
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
din fraza finala spusa de tine inteleg ca il apreciezi pe Depp dupa filme.
Depp nu e supraestimat ca actor,numai ca intr-adevar,parca joaca numai roluri ciudatele.poate unele i se potrivesc,poate altele nu.
personal,mi-a placut astronautul.desi cam.... sexy pentru rol...
piratii......n-am rabdare sa ma uit la ei...si de fapt....ce-ar insemna serialul asta fara imaginea lui?
dupa mine...mai nimic!

Last edited by rvn : 22 May 2011 at 12:52.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2011, 12:46   #210
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ai vazut Blow,Arizona Dream,Ed Wood,What's Eating Gilbert Grape?Si oricum Edward Scissorhands mi s-a parut foarte bun.The Curse of the Black Pearl aidoma.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 10:42   #211
corigeb
Novice
 
corigeb
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
@danonino: inteleg faptul ca nu apreciezi rolurile din filme ca Alice in tara minunilor si alte filme de aventuri insa poti sa realizezi faptul ca este extrem de greu de jucat ok, de intrat in pielea unui astfel de personaj fictiv si de capacitatea de transpunere a spectatorul in povestea respectiva prin felul in care tu interpretezi?
J Depp are o gama foarte variata de filme, in niciun caz nu se limiteaza doar la aventura, fictiune. Este pe buna dreptate considerat un actor foarte bun pentru faptul ca nu interpreteaza perfect doar roluri realiste(Finding Neverland ,Blow , Secret Window, Ed Wood, Donnie Brasco ) ci si roluri ciudate ca cel din Edward Scissorhands. Crezi oare ca este el atat de ciudat ca Edward astfel incat sa-i fie usoara interpretarea unui astfel de rol ca sa para atat de natural? Mie mi se pare un efort extraordinar pentru a putea interpreta perfect un astfel de personaj (ciudat) si de a transmite toate emotiile si frustrarile pe care acesta le simte .

O actrita similara lui, care promite mult, mi se pare Helena Bonham Carter

In ceea ce priveste thread-ul "Cel Mai Nesuferit Actor" e greu de tras linia intre un actor prost si un actor nesuferit..In privinta actorilor Ashton Kutcher mi se pare foarte nesuferit. In privinta actritelor sunt atat de multe actrite proaste si nesuferite incat o enumerare ar dura prea mult timp si ar umple prea mult spatiu.
corigeb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 10:46   #212
corigeb
Novice
 
corigeb
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
@Willy4k: Adela Popescu nici macar nu poate fi numita actrita!
corigeb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 11:07   #213
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Am vazut 11 filme cu el. Doar 2, poate 3 filme pot spune ca mi-au placut. In 2 filme, pe crea le-am evidentiat, mi-a placut si felul cum a interpretat.

L-am vazut in Blow si in Public Enemies a jucat slab-spre-decent in ambele. Faza din Blow cu el visand, a fost neconvingatoare prestatia.

Se poate sa gresec tinand cont de faptul ca filmele in care a jucat sunt slabe.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 15:19   #214
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
mare actor, joaca in toate basmele posibile. Baiatul cu foarfeca in loc de mana, ceva cu un inorog, ceva cu charlie si ciocolata, alice in tara minunilor, piratii nemuritori din caraibe... Sa apreciezi un actor dupa ce il joaca pe Verde-Imparat, sa il si lauzi...

L-am apreciat si inainte de asta...si oricum alterneaza "basmele" cu filme mai serioase. Intre primul POTC si al doilea s-au strecurat The Libertine si Finding Neverland si intre POTC 3 si POTC 4 au mai fost si Sweeney Todd, The Imaginarium of Doctor Parnassus si Public Enemies. Urmeaza in curand sa fie lansat si The Rum Diary, in care probabil a facut tot posibilul sa dea tot ce e mai bun din el, avand in vedere admiratia lui pt HST. Kathryn Bigelow tot amana Triple Frontier-ul si poate Johnny va fi disponibil pe cand vor incepe filmarile, din moment ce este dorit pentru un rol. Mai sunt si o gramada de proiecte serioase pending ale companiei lui Infinitum Nihil, plus Dark Shadows care se filmeaza (SPER sa aiba acelasi tone ca Sweeney Todd). Deci dupa cum vezi, Johnny nu se ocupa doar de basme.


Haha The Astronaut's Wife e plin de imperfectiuni, dar Johnny e chiar creepy in rol si reuseste sa fie astfel fara sa calce in teritoriul over-the-top. E un fel de guilty pleasure, pentru ca actiunile personajului sunt foarte vag explicate si personajele au niste replici de-a dreptul siropoase. E funny sa-l vezi pe Depp in rol, comentand despre caldura vaginului .

Hmmm credeam ca am lamurit faptul ca Edward Scissorhands e o capodopera. Never mind, moving on. Public Enemies slab? Depp slab in Public Enemies? No way! Doar pentru secventa confruntarii din inchisoare si pentru cea a interviului alone merita kudos, he totally owns those scenes si prima chiar in fata lui Christian Bale. Nu mi se pare supraestimat, ci apreciat la adevarata sa valoare, pacat doar ca acea apreciere a venit o decada cam prea tarziu, dar in mod cert isi merita succesul. Ar putea mereu sa joace la sigur, sa aleaga personaje "normale", cu everyday jobs, care ajung doar sa fie puse in situatii deosebite, dar n-ar mai fi el atunci . No risk, no fun. A demonstrat ca e bun si in asemenea roluri, dar tot cu personajele quirky se simte in elementul lui. E unul dintre putinii actori potriviti pentru absolut orice gen de filme...pe un Daniel Day-Lewis de exemplu nu prea l-ai vedea facand comedie. Pe bune, nu inteleg de ce se plange lumea de alegerile pe care le face. Daca ar juca doar Average-Joes, ar fi criticat pentru ca nu joaca roluri mai demanding. Poti sa fii quirky in mai multe feluri, dar normal doar in unul.

Danoninule, nu stiu care sunt cele 11 filme pe care le-ai vazut cu el, dar nu ai zis nimic de 6 filme care dpdv al interpretarii lui Johnny, sunt in top 10-ul meu: Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, The Libertine, Finding Neverland, Ed Wood, Fear and Loathing in Las Vegas, Once Upon a Time in Mexico.

Dar hai sa revenim la ale noastre, parca vorbeam aici de acoti enervanti, nu de Depp .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 16:37   #215
StrangeHouse
Veteran
 
StrangeHouse
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 213
depp mi-a placut in http://www.imdb.com/title/tt0112817/
on: Kristen Dunst, Cage, Tobbey Maguire
StrangeHouse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2011, 19:31   #216
titip
Junior
 
titip
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 57
Steven Segal. Omusoru' asta e insuportabil.
__________________
Pac, Vasile! Pac, Ioane!
titip is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2011, 00:19   #217
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by danonino:
Am vazut 11 filme cu el. Doar 2, poate 3 filme pot spune ca mi-au placut. In 2 filme, pe crea le-am evidentiat, mi-a placut si felul cum a interpretat.

L-am vazut in Blow si in Public Enemies a jucat slab-spre-decent in ambele. Faza din Blow cu el visand, a fost neconvingatoare prestatia.

Se poate sa gresec tinand cont de faptul ca filmele in care a jucat sunt slabe.
Danonino, incearca Arizona Dream si poate o sa iti scchimbi parerea.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2011, 10:37   #218
corigeb
Novice
 
corigeb
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
@Gebeleizis: Chiar crezi ca va intelege ceva din Arizona Dream? Pot sa fac pariu ca i se va parea o prostie de film si va ajunge la aceeasi concluzie: J Depp actor slab care joaca (numai) in filme proaste.
corigeb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2011, 10:59   #219
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by corigeb:
@Gebeleizis: Chiar crezi ca va intelege ceva din Arizona Dream? Pot sa fac pariu ca i se va parea o prostie de film si va ajunge la aceeasi concluzie: J Depp actor slab care joaca (numai) in filme proaste.
e gratuita remarca ta, fiindca danonino chiar intelege.si o face bine.citeste ce scrie el despre filme.are un tupeu fantastic sa spuna verde-n fata ce nu-i convine.de-asta ni se pare rautacios.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2011, 13:09   #220
corigeb
Novice
 
corigeb
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 8
@rvn: Consider ca sunt unele lucruri unde nu prea exista loc de interpretare si de scuza: "gusturile nu se discuta" pentru a ajunge la un acord. Asa cum albul e alb si alb e vazut de toata lumea fara loc de interpretare, asa si J Depp e un actor f bun si complex ce poate intra perfect in pielea unei game variate de personaje. Asa cum un orb nu vede acel alb ca fiind alb pentru ca de fapt. nu vede nimic, asa si persoanele care sustin ca au vazut (aproape) toate filmele cu J Depp si totusi il considera un actor slab inseamna ca nu prea "vad" nimic. Una e sa nu-ti placa un anumit gen de film (recunosc ca filmele astea "ambalate" ciudat dar care exprima idei foarte ineteresante- cum este cazul lui Edward Scissorhands- nu ma atrag nici pe mine in mod deosebit pentru ca mi se pare ca esenta poate fi formulata mai pe scurt si pe intelesul tutoror, totusi le apreciez pentru ambalajul lor frumos daca acesta este intr-adevar bine realizat) si alta este sa nu recunosti o buna interpretare.
Al Pacino a jucat si el intr-o multime de filme proaste, filmele au fost proaste insa interpretarea lui a fost, ca de obicei, exceptionala. Sigur ca interpretarea lui nu face filmul (cu mult) mai bun insa nici filmul prost nu poate transforma actorul bun care si-a jucat rolul perfect intr-unul slab.
corigeb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells