Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jul 2010, 14:37   #1
Cristake
Novice
 
Cristake
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 4
cum se numeste filmu.

Vreau si eu sa aflu numele unui film care avea ca tema ideea ca norocu ti`l faci singur l`am vazut prin 2000-2004 nu mai stiu multe detalii despre el dar nu cred ca erau actori cunoscuti sau cel putin nu ii cunosteam atunci. Tin minte ca o proba sau ceva de genu, erau unii legati la ochi si trebuiau sa alerge printr`o padure fara sa se loveasca de copaci si primu castiga, exact ca in videoclipu lu prodigy voodoo people. Stie cineva filmu ?

EDIT: lol l`am gasit dupa 10 minute dupa ce am parasit siteul vostru Intacto(2001) si ma tot zgaria pe creier de cateva luni si nu puteam sa il gasesc nicaieri. A fost cu noroc probabil mesaju care l`am lasat

Last edited by Cristake : 21 Jul 2010 at 14:41.
Cristake is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2010, 16:33   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sigur a fost cu noroc - mai ales cä "Intacto" era TITLUL!
"Numele" poate fi: Georgescu, Ionescu, Popescu, Preotescu, Diaconescu, Iconomescu, Sachelärescu, Piscupescu, Däscälescu...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2011, 23:45   #3
Cristake
Novice
 
Cristake
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 4
Acum am vazut mesajul tau, de ce ai lasat comm ? tu cred ca esti gen contor de mesaje. Ai dreptate d`aia nu am gasit filmu ca eu cautam nume si nu titlu
Norocu meu ca nu am cautat "numele" in cartea de telefon
Off toti sunteti destepti, si d`aia pe cinemagia au unii 16885(pe data de 18 feb, ca probabil peste 1 sapt sau ceva or sa fie vreo 20000-22000) de mesaje din care probabil niciunu nu e de ajutor, e doar asa sa fim utilizatori pe cinemagia, sa scriem baliverne si sa fim "Jmecheri"
Cristake is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2011, 09:46   #4
titip
Junior
 
titip
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 57
Sau Simona Ionescu.
__________________
Pac, Vasile! Pac, Ioane!
titip is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2011, 16:38   #5
cristyygc
Novice
 
cristyygc
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 3
Salut,mi_a venit in minte azi dupa multi ani o faza dintr_un film pe care l_am vazut cand eram mic pe video si nu am nici cea mai mica idee cum se numea....
Faza era cam asa : erau 2 copii la o masa si unul dintre ei nu putea sa manance nimic de forma rotunda,celalalt vrand sa il necajeasca ii arunca cateva boabe de mazare in farfurie,cand pustiul a vazut boabele de mazare la el in farfurie a inceput sa arunce tot ce e era pe masa etc.
Actiuneea filmului se petrece in jurul acestui pusti deoarece cineva ii omorase parintii si el ramasese socat,nu mai vorbea si avea tot timpul niste carti de joc pe care le taia cu foarfeca in forma de oameni...cred ca am dat destule detalii,daca stie cineva astept un pm...
Multumesc anticipat.
cristyygc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2011, 13:26   #6
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
si eu mi-aduc aminte de faza asta cu boabele de mazare.
o sa caut filmul si o sa te anunt...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2011, 22:08   #7
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
I-am trimis la putin timp dupa postarea mesajului un mesaj privat (cred ca este filmul Silent Fall (1994)- http://www.imdb.com/title/tt0111187/ ), dar inca nu mi-a dat nici un raspuns.
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2011, 10:15   #8
kingdogg69
Junior
 
kingdogg69
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 25
Originally Posted by Cristake:
Acum am vazut mesajul tau, de ce ai lasat comm ? tu cred ca esti gen contor de mesaje. Ai dreptate d`aia nu am gasit filmu ca eu cautam nume si nu titlu
Norocu meu ca nu am cautat "numele" in cartea de telefon
Off toti sunteti destepti, si d`aia pe cinemagia au unii 16885(pe data de 18 feb, ca probabil peste 1 sapt sau ceva or sa fie vreo 20000-22000) de mesaje din care probabil niciunu nu e de ajutor, e doar asa sa fim utilizatori pe cinemagia, sa scriem baliverne si sa fim "Jmecheri"

Cristake, de ce ai deschis gura? Stii macar cine e Pitbull? Stii macar cat a contribuit pentru site?
Stii vorba aia: Mai bine taci ca sa dai doar impresia ca esti prost, decat sa deschizi gura si sa spulberi orice indoiala.
kingdogg69 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2011, 07:40   #9
Cristake
Novice
 
Cristake
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 4
Originally Posted by kingdogg69:
Originally Posted by Cristake:
Acum am vazut mesajul tau, de ce ai lasat comm ? tu cred ca esti gen contor de mesaje. Ai dreptate d`aia nu am gasit filmu ca eu cautam nume si nu titlu
Norocu meu ca nu am cautat "numele" in cartea de telefon
Off toti sunteti destepti, si d`aia pe cinemagia au unii 16885(pe data de 18 feb, ca probabil peste 1 sapt sau ceva or sa fie vreo 20000-22000) de mesaje din care probabil niciunu nu e de ajutor, e doar asa sa fim utilizatori pe cinemagia, sa scriem baliverne si sa fim "Jmecheri"

Cristake, de ce ai deschis gura? Stii macar cine e Pitbull? Stii macar cat a contribuit pentru site?
Stii vorba aia: Mai bine taci ca sa dai doar impresia ca esti prost, decat sa deschizi gura si sa spulberi orice indoiala.

Esti aghiotantul lui?ma doare la basca cat a contribuit el pentru site, conteaza ce ironie de 2 lei a lasat la intrebarea mea. Nu stiu cat a contribuit pe site, stiu doar ca atunci cand lasa un comm pentru un film trec peste el fara sa il citesc, problema e ca trebuie sa dau din scroll 30 sec sa trec peste criticul Pitbull, el scrie romane ceea ce nu ma intereseaza cand intru si vreau sa citesc o parere despre film. Imi ia mai mult sa citesc ce scrie el decat sa vad filmu.
Cristake is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells