Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 May 2010, 00:31   #21
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Ma asteptam la mai mult spectacol vizual de la film. Mult mai bun a fost primul. Aici, parca toata lumea are superputeri, nu exista nicio limita, iar atunci cand limitele dispar, devine totul haotic si necredibil. Primul a fost mai atent construit, a creeat universul lui Iron Man mult mai credibil, intocmai prin vulnerabilitatea de care acesta dadea dovada de foarte multe ori. Imi aduc aminte o secventa in care Stark isi ia costumul si-l probeaza sa vada pana unde poate ajunge cu el, in inaltime... iar la un moment dat ingheata. Aia era o ancora de real foarte buna. Aici, singurele ancore in real sunt schematice... prejudecata cu rusii, care-s cei mai razbunatori de pe Pamant, razboiul din Afganistan, etc.
Prima jumatate de ora este lipsita de actiune, singura ei menire este de a ni-l prezenta pe rus si de a se mari spatiul desfasurarii actiunii... degeaba, pentru ca in final toata actiunea se petrece tot in aceeasi tara, in acelasi oras.
Cam lung, pe alocuri plictisitor. Jocul lui Mickey e onest, Robert e il insusi, GP e si ea ok, iar Scarlett... atata poate.
Presupun ca ar merita vazut, mai mult decat Transformers 2 nu o sa dezamageasca, oricum.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 15:26   #22
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Pe mine unu m-a lasat surprins placut filmul cu siguranta este cu mult peste prima parte !
Plin de umor de bun gust si de actiune cu efecte superbe, filmul in sine a fost bun.Scarlett Johansson a fost cireasa de pe tort iar Robert Downey Jr. si-a jucat impecabil rolul de erou caterincos si sensibil.
Isi merita 8-ul de pe imdb
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2010, 18:34   #23
crysty_doom
Novice
 
crysty_doom
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2
pana acum nu l-am vazut dar din cate am auzit cred ca o sa imi placa...trailer-ul e frumos dar vreau sa vad tot filmu si dupa sa imi dau cu parerea..
crysty_doom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2010, 04:12   #24
otonis
Junior
 
otonis
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 26
Arrow

Mi-a placut cum a jucat Scarlett Johansson, cat despre film, nu m-a incantat mai mult decat ma asteptam. Mi-ar placea sa se faca un film cu Justice League, ca m-am plictisit de filmele cu eroi individuali marvel.
otonis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2010, 17:05   #25
R_Afc
Veteran
 
R_Afc
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 151
Cand ii ai in distributie pe Robert Downey Jr. si Mickey Rourke, nu vei iesi dezamagit din sala de cinema.
O continuare la fel de buna precum prima parte. "Iron Man" straluceste in primul rand, datorita prestatiei lui Downey Jr., care fac din aceasta pelicula, cea mai buna realizare cinematografica, a unui super erou.

Iron Man > The Dark Knight
__________________
“I'm not used to feeling like I belong where I am.”

Last edited by R_Afc : 07 Sep 2010 at 09:06.
R_Afc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2010, 20:16   #26
CristinaRMC
Junior
 
CristinaRMC
 
Join Date: May 2010
Posts: 26
~Spoiler~

Mi-a placut chiar mai mult decat primul film - ceea ce spune multe, avand in vedere ca este noul meu film favorit.
Robert Downey Jr. joaca absolut exceptional, ca de obicei, da viata personajului pe care il joaca.
A fost genul meu de film, scena care mi-a ramas in cap este bataia dintre cei doi roboti pe melodia Robot Rock. Mai aveam putin si saream de pe scaun.


Pacat ca nu a fost in 3D
CristinaRMC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 18:17   #27
marvel
Novice
 
marvel
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4
Tony Stark revine in Iron Man 2

Un fillm plin de actziune si mult umor din parte lui Robert Downey Jr. Iron Man, unul din cei mai populari supereroi de la marvel, asta e un argument bun sa vezi filmul. Evident ca daca nu vezi filmu la cinema si il vezi acasa nu profitzi de minunatele efecte speciale si sunetul extraordinar. Asta e unul din motivele pt care am fost sa vad filmul la cinema. Trebuie sa recunosc ca dupa ce sa terminat mai vroiam sa imi mai iau un bilet si sa il vad dinou. Nu gasesc nici un defect acestui film.
marvel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2010, 14:24   #28
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
L-am vazut si eu... cam slabut ! ma asteptam la mai mult, si de la actori, si de la efecte... era cat pe ce sa adorm spre sfarsit...
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 19:13   #29
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by R_Afc:
straluceste in primul rand, datorita prestatiilor lui Downey Jr., care fac din aceasta pelicula, cea mai buna realizare cinematografica, a unui super erou.

Iron Man > The Dark Knight

Pe langa aberatiile de rigoare pe care nu doresc a le mentiona, te intreb; cam cate prestatii a avut Downey Jr. in Iron Man 2? ... M-am chinuit sa le numar si am gasit decat 28,(virgula)3 ...
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 19:50   #30
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^ 2 - as Tony Stark & as Iron Man
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2010, 09:10   #31
R_Afc
Veteran
 
R_Afc
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 151
Originally Posted by rifa:
Originally Posted by R_Afc:
straluceste in primul rand, datorita prestatiilor lui Downey Jr., care fac din aceasta pelicula, cea mai buna realizare cinematografica, a unui super erou.

Iron Man > The Dark Knight

Pe langa aberatiile de rigoare pe care nu doresc a le mentiona, te intreb; cam cate prestatii a avut Downey Jr. in Iron Man 2? ... M-am chinuit sa le numar si am gasit decat 28,(virgula)3 ...
Din moment ce mi-ai citat postul aberant, asta te face mai aberant decat mine. Am scris in graba, mai anagramatule! Asta ti-a placut ?
__________________
“I'm not used to feeling like I belong where I am.”

Last edited by R_Afc : 07 Sep 2010 at 09:12.
R_Afc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2010, 19:43   #32
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by R_Afc:
Am scris in graba, mai anagramatule! Asta ti-a placut ?

Si pe 'ana' tot in graba ai scris-o :-)?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2010, 21:08   #33
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu pe "ana", doar pe "an"!

...Asta-mi aminteste de un ofiter din armatä, care se zbârlea la soldatii T.R.: "Bäi, si sä nu care cumva sä v-aud si pe voi cä mä faceti anagramat!"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2010, 01:16   #34
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Stiu ca e doar 'an', dar vroiam sa il feminizez putin . I know, I know, glumitele mele nu functioneaza mereu.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2010, 09:18   #35
R_Afc
Veteran
 
R_Afc
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 151
Tocmai asta era ironia, de unde si intrebarea retorica. Ai muscat-o precum bibanul. Vezi ca si Pitbull a scris "anagramat", cu toate ca a zis ca urmeaza un banc. Sari sa-l corectezi si pe el. Altadata o sa scriu in paranteze unde e ironia, intrebarea retorica etc.
__________________
“I'm not used to feeling like I belong where I am.”

Last edited by R_Afc : 08 Sep 2010 at 09:30.
R_Afc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2010, 10:34   #36
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
M-am gandit eu ca poate are legatura 'Ana' cu "Asta ti-a placut?", dar am zis sa lovesc si eu in minge, daca tot o ridicasesi la fileu. Ce sa zic, imi place sa profit de ocazii .
Ia-o mai moale, ca te aprinzi cam repede.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2010, 15:54   #37
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
Partea proasta pe forumul Cinemagia e ca aproximativ 50% din mesaje sunt atacuri la persoana (mai mult sau mai putin justificate/provocate), si nu prea au deloc treaba cu subiectul topicului
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2010, 13:25   #38
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by R_Afc:
Din moment ce mi-ai citat postul aberant, asta te face mai aberant decat mine. Am scris in graba, mai anagramatule! Asta ti-a placut ?

Din pacate, mai si citesc inainte de a-mi lasa degetele sa zburde pe tastatura... Cat despre aNagramat, in cazul tau am putea vorbi si despre "analgramat". De ce nu? ... Daca tot devenim brutali, violenti si "excitati" in exprimare...

PS: E o vorba... destul de vechiuta... Graba strica treaba.... parca "ashai zishie"...

Last edited by rifa : 09 Sep 2010 at 13:32.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2010, 14:56   #39
R_Afc
Veteran
 
R_Afc
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 151
Originally Posted by buticut:
Ia-o mai moale, ca te aprinzi cam repede.
Ma "aprind" repede, atunci cand toti sunt mari profesori de gramatica cu Dex Online in fata, iar in realitate, nu stiu lega o fraza (nu stiu daca asta e valabil si in cazul rifei/lui rifa, dar siguri e valabil pentru o mare parte de "google-aşi).
La dracu`! Era evident ca am facut o greseala de gramatica, dar trebuie sa fim "eronici", cand corectam o postare deja aberanta, dupa spusele rifei/lui rifa.
__________________
“I'm not used to feeling like I belong where I am.”
R_Afc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2010, 20:00   #40
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Am inteles. Tu esti un "eronic"; un fel de "eron-man"... (trist e ca esti partea a 2 a... Na ca mi-a iesit JI duma )

Last edited by rifa : 12 Sep 2010 at 20:02.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells